Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 38
  1. #1
    Εγγραφή
    21-04-2020
    Ηλικία
    22
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπερα στο forum,
    Εδω και καιρο αντιμετωπιζω καποια προβληματα με τη συνδεση μου.Ειναι 24αρα vodafone που ληγει σε αρκετο καιρο απο τωρα δυστυχως.
    Το προβλημα ειναι οι αποσυνδεσεις απο παιχνιδι,πολυ χαμηλο download speed και υψηλο ping.
    Δε ξερω κατα ποσο ειναι φυσιολογικες αυτες οι ταχυτητες αλλα το κυριο προβλημα ειναι οι αποσυνδεσεις και τα 500αρια ping ανα διαστηματα.
    Θυμαμαι οταν ειχα ρωτησει σε vodafone και cosmote μου ειπαν οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα VDSL εδω που μενω και μου φανηκε περιεργο.
    Εκανα ελγχο διαθεσιμοτητας στο site της cosmote και μου λεει οτι το adsl ειναι διαθεσιμο στην περιοχη μου ενω απο vdsl και πανω μονο με υποδομη ftth.
    Εκανα το ιδιο στο site της vodafone και μου ειπε οτι περα απο 24 δεν υπαρχει κατι αλλο διαθεσιμο.
    Eνω απο την αλλη εκανα ελεγχο διαθεσιμοτητας στο site της wind και λεει οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμα VDSL προγραμματα αλλα υπαρχουν με 100αρα και 200αρα με ftth παλι.
    Γενικα δε γνωριζω πως ακριβως λειτουργει ολο αυτο με τις συνδεσεις και πολλες φορες οταν διαβαζω δεν καταλαβαινω(καφαο,ftth κλπ κλπ).
    Θα ηθελα πραγματικα να αναβαθμισω γιατι παιζω παιχνιδια και το χρειαζομαι αλλα δεν ξερω τι να κανω απ τη στιγμη που δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα.
    Πως λειτουργει λοιπον το fiber to the home και μπορω να το εγκαταστησω ασχετως τι παιζει με τα καφαο κλπ?
    Ευχαριστω εκ των προτερων

  2. #2
    Εγγραφή
    24-06-2017
    Περιοχή
    Τρίπολη
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    34(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βάλε εδώ τη διεύθυνσή σου να δεις αν καλύπτεσαι από το SFBB που είναι ουσιαστικά ένα κουπόνι εγκατάστασης FTTH στο σπίτι σου.
    https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx
    Τώρα το FTTH σημαίνει οπτικές ίνες μέχρι το διαμέρισμα χωρίς να παρεμβάλεται χαλκός άρα χωρίς απώλιες ταχύτητας.

  3. #3
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tisfost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα στο forum,
    Εδω και καιρο αντιμετωπιζω καποια προβληματα με τη συνδεση μου.Ειναι 24αρα vodafone που ληγει σε αρκετο καιρο απο τωρα δυστυχως.
    Το προβλημα ειναι οι αποσυνδεσεις απο παιχνιδι,πολυ χαμηλο download speed και υψηλο ping.
    Δε ξερω κατα ποσο ειναι φυσιολογικες αυτες οι ταχυτητες αλλα το κυριο προβλημα ειναι οι αποσυνδεσεις και τα 500αρια ping ανα διαστηματα.
    Θυμαμαι οταν ειχα ρωτησει σε vodafone και cosmote μου ειπαν οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα VDSL εδω που μενω και μου φανηκε περιεργο.
    Εκανα ελγχο διαθεσιμοτητας στο site της cosmote και μου λεει οτι το adsl ειναι διαθεσιμο στην περιοχη μου ενω απο vdsl και πανω μονο με υποδομη ftth.
    Εκανα το ιδιο στο site της vodafone και μου ειπε οτι περα απο 24 δεν υπαρχει κατι αλλο διαθεσιμο.
    Eνω απο την αλλη εκανα ελεγχο διαθεσιμοτητας στο site της wind και λεει οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμα VDSL προγραμματα αλλα υπαρχουν με 100αρα και 200αρα με ftth παλι.
    Γενικα δε γνωριζω πως ακριβως λειτουργει ολο αυτο με τις συνδεσεις και πολλες φορες οταν διαβαζω δεν καταλαβαινω(καφαο,ftth κλπ κλπ).
    Θα ηθελα πραγματικα να αναβαθμισω γιατι παιζω παιχνιδια και το χρειαζομαι αλλα δεν ξερω τι να κανω απ τη στιγμη που δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα.
    Πως λειτουργει λοιπον το fiber to the home και μπορω να το εγκαταστησω ασχετως τι παιζει με τα καφαο κλπ?
    Ευχαριστω εκ των προτερων
    Επειδή τέλος Απρίλη φεύγω από voda και πάω cosmote
    Επειδή είμαι κοντά σε ΑΚ, όπως και εσύ

    Επειδή ο έλεγχος διαθεσιμότητας και στους τρείς, στην δικιά μας περίπτωση είναι για τα πανηγύρια

    Πάρτους τηλέφωνο.
    Η cosmote μου δίνει vdsl έως 50 και απ'ότι λένε θα πιάνω 21-30. Οι άλλοι μόνο adsl.
    Τώρα με την voda συγχρονίζω στα 14, κατεβάζω σαν 10άρα στην καλύτερη περίπτωση. Ωρες-ώρες δουλεύει σαν 2άρα.
    Παρέχουν και FTTH έως 200 και ακόμα δεν έχουν ξεκινήσει τα σκαψίματα, υπολογίζω 1 χρόνο +

    Δες στο sfbb αν δικαιούσαι το κουπόνι.

    Και αν δεν σκάψουν όλους τους δρόμους, FTTH δεν βλέπεις που να χτυπιέσαι.

    Εγώ θα πάρω το vdsl, θα τυπώσω το κουπόνι και όταν με το καλό ξεκινήσει να δουλεύει το FTTH θα πάω εκεί (αναβάθμιση είναι χωρίς πέναλτυ)
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #4
    Εγγραφή
    21-04-2020
    Ηλικία
    22
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Εβαλα στοιχεια και μου λεει οτι υπαρχουν διαθεσιμες προσφορες SFBB υπηρεσιων.
    Μου λεει να κανω εγγραφη για να εξαργυρωσω το κουπονι.
    Τωρα αυτο τι μπορει να σημαινει ακριβως απο τη στιγμη που δεν υπαρχει η υποδομη ftth?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή τέλος Απρίλη φεύγω από voda και πάω cosmote
    Επειδή είμαι κοντά σε ΑΚ, όπως και εσύ

    Επειδή ο έλεγχος διαθεσιμότητας και στους τρείς, στην δικιά μας περίπτωση είναι για τα πανηγύρια

    Πάρτους τηλέφωνο.
    Η cosmote μου δίνει vdsl έως 50 και απ'ότι λένε θα πιάνω 21-30. Οι άλλοι μόνο adsl.
    Τώρα με την voda συγχρονίζω στα 14, κατεβάζω σαν 10άρα στην καλύτερη περίπτωση. Ωρες-ώρες δουλεύει σαν 2άρα.
    Παρέχουν και FTTH έως 200 και ακόμα δεν έχουν ξεκινήσει τα σκαψίματα, υπολογίζω 1 χρόνο +

    Δες στο sfbb αν δικαιούσαι το κουπόνι.

    Και αν δεν σκάψουν όλους τους δρόμους, FTTH δεν βλέπεις που να χτυπιέσαι.

    Εγώ θα πάρω το vdsl, θα τυπώσω το κουπόνι και όταν με το καλό ξεκινήσει να δουλεύει το FTTH θα πάω εκεί (αναβάθμιση είναι χωρίς πέναλτυ)
    Λεει οτι δικαιουμαι το κουπονι.Αυτο σημαινει οτι θα μπει το ftth εδω που μενω?
    Εργα θυμαμαι εκανε ο οτε πριν απο λιγο καιρο κατω απ την οικοδομη μου αλλα δε ξερω για ποιο λογο ακριβως.Πλεον δε γινονται εργα ομως.
    Επισης μπορω να παω σε κοσμοτε και να παρω vdsl απο το αστικο κεντρο απευθειας χωρις καφαο?
    Δε με ενδιαφερουν τοσο οι απωλειες τις αναμενω..απλα οτιδηποτε αλλο περα απο 24αρα δε παλευεται αυτο..

  5. #5
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tisfost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εβαλα στοιχεια και μου λεει οτι υπαρχουν διαθεσιμες προσφορες SFBB υπηρεσιων.
    Μου λεει να κανω εγγραφη για να εξαργυρωσω το κουπονι.
    Τωρα αυτο τι μπορει να σημαινει ακριβως απο τη στιγμη που δεν υπαρχει η υποδομη ftth?

    - - - Updated - - -



    Λεει οτι δικαιουμαι το κουπονι.Αυτο σημαινει οτι θα μπει το ftth εδω που μενω?
    Εργα θυμαμαι εκανε ο οτε πριν απο λιγο καιρο κατω απ την οικοδομη μου αλλα δε ξερω για ποιο λογο ακριβως.Πλεον δε γινονται εργα ομως.
    Επισης μπορω να παω σε κοσμοτε και να παρω vdsl απο το αστικο κεντρο απευθειας χωρις καφαο?
    Δε με ενδιαφερουν τοσο οι απωλειες τις αναμενω..απλα οτιδηποτε αλλο περα απο 24αρα δε παλευεται αυτο..
    Άρα ο ΟΤΕ έκανε τίν υποδομή στίν περίοχη σου θα σου πρότεινα να πάς σε ftth και σάν δεύτερη επιλογή το vdsl κάθος όπος στίν αρχή είχες αναφέρει μίλησες για αποσυνδέσεις με adsl το vdsl θα τα κάνει χειρότερα άν υπάρχει πρόβλημα με τα χάλκινα καλώδια του ΟΤΕ, τώρα με ftth για να εκδώσεις το κουπόνι θα πρέπει να μπείς εδώ κι να το εκδώσεις με κωδικούς Taxis
    https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx

    Η διαφορά στο ftth είναι ότι έχεις 100% οπτική ίνα με 0% απόλειες και πολύ καλήτερα ping με μηδαμινό lag,για να το ένεργοποιήσεις θα πρέπει να γίνουν κάποιες εργασίες στίν οικοδομή σού...
    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...lay_fiber.html

  6. #6
    Εγγραφή
    21-04-2020
    Ηλικία
    22
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα ο ΟΤΕ έκανε τίν υποδομή στίν περίοχη σου θα σου πρότεινα να πάς σε ftth και σάν δεύτερη επιλογή το vdsl κάθος όπος στίν αρχή είχες αναφέρει μίλησες για αποσυνδέσεις με adsl το vdsl θα τα κάνει χειρότερα άν υπάρχει πρόβλημα με τα χάλκινα καλώδια του ΟΤΕ, τώρα με ftth για να εκδώσεις το κουπόνι θα πρέπει να μπείς εδώ κι να το εκδώσεις με κωδικούς Taxis
    https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx

    Η διαφορά στο ftth είναι ότι έχεις 100% οπτική ίνα με 0% απόλειες και πολύ καλήτερα ping με μηδαμινό lag,για να το ένεργοποιήσεις θα πρέπει να γίνουν κάποιες εργασίες στίν οικοδομή σού...
    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...lay_fiber.html
    Θα ηθελα να μαθω που οφειλονται οι αποσυνδεσεις γιατι η τσεπη δυσκολα σηκωνει 100αρι αυτη τη στιγμη γι αυτο και εχω ως προταιρεοτητα το 50αρι.
    Οποτε αν δεν υπαρχει προβλημα με τα καλωδια θα προτιμουσα να παω σε 50αρα.

  7. #7
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tisfost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ηθελα να μαθω που οφειλονται οι αποσυνδεσεις γιατι η τσεπη δυσκολα σηκωνει 100αρι αυτη τη στιγμη γι αυτο και εχω ως προταιρεοτητα το 50αρι.
    Οποτε αν δεν υπαρχει προβλημα με τα καλωδια θα προτιμουσα να παω σε 50αρα.
    Το 50άρι κάνει 31,90 /μήνα
    Το 100 άρι FTTH κάνει 29,90 /μήνα (+2 € εφάπαξ εγκατάσταση)

    Πάρε τηλέφωνο στον ΟΤΕ να δείς τι σου δίνουν. Ρώτα αν σου δίνουν το FTTH ΤΩΡΑ
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #8
    Εγγραφή
    21-04-2020
    Ηλικία
    22
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 50άρι κάνει 31,90 /μήνα
    Το 100 άρι FTTH κάνει 29,90 /μήνα (+2 € εφάπαξ εγκατάσταση)

    Πάρε τηλέφωνο στον ΟΤΕ να δείς τι σου δίνουν. Ρώτα αν σου δίνουν το FTTH ΤΩΡΑ
    Ναι μολις τωρα αυτο διαβαζα οτι το 100αρι εχει επιδοτηση.
    Η αληθεια ειναι δε καταλαβαινω γιατι εχει επιδοτηση το 100 και οχι το 50 αλλα ναι μια χαρα μου ακουγεται..Επισης διαβασα οτι οι υπηρεσιες sfbb παρεχονται για 2 χρονια. Αυτο σημαινει οτι μετα τα 2 χρονια θα πρεπει να πληρωνω 42 η οσο θα ειναι?

  9. #9
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tisfost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μολις τωρα αυτο διαβαζα οτι το 100αρι εχει επιδοτηση.
    Η αληθεια ειναι δε καταλαβαινω γιατι εχει επιδοτηση το 100 και οχι το 50 αλλα ναι μια χαρα μου ακουγεται..Επισης διαβασα οτι οι υπηρεσιες sfbb παρεχονται για 2 χρονια. Αυτο σημαινει οτι μετα τα 2 χρονια θα πρεπει να πληρωνω 42 η οσο θα ειναι?
    Για να μπει FTTH (ουσιαστικά να αντικατασταθεί σταδιακά το δίκτυο χαλκού από οπτικές ίνες) χρειάζεται να σκαφτούν όλοι οι δρόμοι και να φτιάξουν αναμονές στον δρόμο ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ.
    Τα κόστη είναι μεγάλα και για να το σπρώξουν και να το ζητήσουν οι πελάτες, το επιδοτουν.

    Σε δύο χρόνια βλέπουμε.
    Αν υπάρχει adsl, μπορεί να σου αρκεί ένα adsl πάνω από οπτική ίνα, που θα τερματίζει όμως στα 24

    Το 100άρι από ΚΑΦΑΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ και κοστίζει 42,90
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #10
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tisfost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ηθελα να μαθω που οφειλονται οι αποσυνδεσεις γιατι η τσεπη δυσκολα σηκωνει 100αρι αυτη τη στιγμη γι αυτο και εχω ως προταιρεοτητα το 50αρι.
    Οποτε αν δεν υπαρχει προβλημα με τα καλωδια θα προτιμουσα να παω σε 50αρα.
    Κάνε το παρακάτω για να έχουμε μια εικόνα της σύνδεσης
    Kάνε μια επανεκκίνηση στο modem/router από το ρεύμα, βγάλτο, περίμενε 2~3 λεπτά και σύνδεσε το πάλι. Ανέβασε τα στοιχεία της γραμμής με screenshot μέσα από το μενού (Actual Rate(Up/Down)-Line Attenuation-SNR Margin-Errors(Up/Down), κ.λ.π.).
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #11
    Εγγραφή
    21-04-2020
    Ηλικία
    22
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μπει FTTH (ουσιαστικά να αντικατασταθεί σταδιακά το δίκτυο χαλκού από οπτικές ίνες) χρειάζεται να σκαφτούν όλοι οι δρόμοι και να φτιάξουν αναμονές στον δρόμο ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ.
    Τα κόστη είναι μεγάλα και για να το σπρώξουν και να το ζητήσουν οι πελάτες, το επιδοτουν.

    Σε δύο χρόνια βλέπουμε.
    Αν υπάρχει adsl, μπορεί να σου αρκεί ένα adsl πάνω από οπτική ίνα, που θα τερματίζει όμως στα 24

    Το 100άρι από ΚΑΦΑΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ και κοστίζει 42,90
    Συγγνωμη επειδη εχω μπερδευτει λιγο μου λες οτι το 100αρι με επιδοτηση δε θα χρειαζεται καφαο? και ποια η διαφορα? επισης αυτο με την επιδοτηση μπορει να αρχισει να εγκαθισταται στην οικοδομη μου ανα πασα στιγμη αν πχ αυριο παω σε κοσμοτε και φυγω απ το συμβολαιο της voda?(αυριο που λεει ο λογος εχουμε και εναν κορονοιο)
    Συγγνωμη αν δεν καταλαβαινω κατι απλο αλλα ειναι πολυ καινουργια ολα αυτα για μενα 2 μερες εχει που ψαχνομαι με ολο αυτο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε το παρακάτω για να έχουμε μια εικόνα της σύνδεσης
    Οταν ειμαι σπιτι θα το κανω απλα αν γινεται να μου πεις πως θα εχω προσβαση σε αυτα τα στοιχεια

  12. #12
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tisfost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν ειμαι σπιτι θα το κανω απλα αν γινεται να μου πεις πως θα εχω προσβαση σε αυτα τα στοιχεια
    https://www.dwrean.net/2016/04/route...ikou-wifi.html

    Μέσα στο μενού θα βρεις και την σελίδα με τα στοιχεία.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #13
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tisfost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνωμη επειδη εχω μπερδευτει λιγο μου λες οτι το 100αρι με επιδοτηση δε θα χρειαζεται καφαο? και ποια η διαφορα? επισης αυτο με την επιδοτηση μπορει να αρχισει να εγκαθισταται στην οικοδομη μου ανα πασα στιγμη αν πχ αυριο παω σε κοσμοτε και φυγω απ το συμβολαιο της voda?(αυριο που λεει ο λογος εχουμε και εναν κορονοιο)
    Συγγνωμη αν δεν καταλαβαινω κατι απλο αλλα ειναι πολυ καινουργια ολα αυτα για μενα 2 μερες εχει που ψαχνομαι με ολο αυτο

    - - - Updated - - -



    Οταν ειμαι σπιτι θα το κανω απλα αν γινεται να μου πεις πως θα εχω προσβαση σε αυτα τα στοιχεια
    Χρειάζεται ΚΑΦΑΟ, άλλου τύπου, ΚΑΦΑΟ οπτικών ινών ποα θα τοποθετηθεί είτε στο Αστικό Κέντρο (ΑΚ) είτε στους δρόμους.
    Γιαυτό και δεν αναβαθμίσανε τα παλιά ΚΑΦΑΟ με σύγχρονες καμπίνες.

    Λίγο πιό πέρα από σένα, έχουνε αναβαθμίσει και αντικαταστήσει τα παλιά ΚΑΦΑΟ με σύγχρονες καμπίνες (διπλάσιες σε μέγεθος από τα παλιά. Οι σύγχρονες καμπίνες συνδέονται με οπτική ίνα με το ΑΚ και με χαλκό με τις πολυκατοικίες και πουλάνε και 100άρι (από καφαο). Εκει θα περάσει πολύς καιρός για να βάλουνε FTTH.

    Σε ποιά περιοχή είσαι ?

    Ρώτα στον ΟΤΕ για το αν και πότε σου δίνουν FTTH. Σου έγραψα πιό πάνω ότι αν και έχω το κουπόνι, δεν έχουν καν αρχίσει να σκάβουνε, οπότε 1 χρόνος +
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #14
    Εγγραφή
    21-04-2020
    Ηλικία
    22
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.dwrean.net/2016/04/route...ikou-wifi.html

    Μέσα στο μενού θα βρεις και την σελίδα με τα στοιχεία.
    Statistics -- xDSL
    Mode: ADSL_2plus
    Traffic Type: ATM
    Status: Up
    Link Power State: L0

    Downstream Upstream
    Line Coding(Trellis): On On
    SNR Margin (0.1 dB): 91 105
    Attenuation (0.1 dB): 225 99
    Output Power (0.1 dBm): 231 104
    Attainable Rate (Kbps): 12,844 896

    Path 0 Path 1
    Downstream Upstream Downstream Upstream
    Rate (Kbps): 11,036 800 0 0

    MSGc (# of bytes in overhead channel message): 55 66 0 0
    B (# of bytes in Mux Data Frame): 120 25 0 0
    M (# of Mux Data Frames in FEC Data Frame): 2 8 0 0
    T (Mux Data Frames over sync bytes): 3 1 0 0
    R (# of check bytes in FEC Data Frame): 12 16 0 0
    S (ratio of FEC over PMD Data Frame length): 0.6997 8.0000 0.0 0.0
    L (# of bits in PMD Data Frame): 2904 224 0 0
    D (interleaver depth): 32 4 0 0
    Delay (msec): 6 8 0.0 0.0
    INP (DMT symbol): 0.50 1.00 0.0 0.0

    Super Frames: 21,179 18,813 0 0
    Super Frame Errors: 0 0 0 0
    RS Words: 1,937,767 169,674 0 0
    RS Correctable Errors: 2 0 0 0
    RS Uncorrectable Errors: 0 0 0 0

    HEC Errors: 0 0 0 0
    OCD Errors: 0 0 0 0
    LCD Errors: 0 0 0 0
    Total Cells: 8,824,324 596,121 0 0
    Data Cells: 49,504 11,576 0 0
    Bit Errors: 0 0 0 0

    Total ES: 0 0
    Total SES: 0 0
    Total UAS: 21 21

    Φανταζομαι αυτο εννοεις

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρειάζεται ΚΑΦΑΟ, άλλου τύπου, ΚΑΦΑΟ οπτικών ινών ποα θα τοποθετηθεί είτε στο Αστικό Κέντρο (ΑΚ) είτε στους δρόμους.
    Γιαυτό και δεν αναβαθμίσανε τα παλιά ΚΑΦΑΟ με σύγχρονες καμπίνες.

    Λίγο πιό πέρα από σένα, έχουνε αναβαθμίσει και αντικαταστήσει τα παλιά ΚΑΦΑΟ με σύγχρονες καμπίνες (διπλάσιες σε μέγεθος από τα παλιά. Οι σύγχρονες καμπίνες συνδέονται με οπτική ίνα με το ΑΚ και με χαλκό με τις πολυκατοικίες και πουλάνε και 100άρι (από καφαο). Εκει θα περάσει πολύς καιρός για να βάλουνε FTTH.

    Σε ποιά περιοχή είσαι ?

    Ρώτα στον ΟΤΕ για το αν και πότε σου δίνουν FTTH. Σου έγραψα πιό πάνω ότι αν και έχω το κουπόνι, δεν έχουν καν αρχίσει να σκάβουνε, οπότε 1 χρόνος +
    ενταξει θα μιλησω με κοσμοτε.
    Το κουπονι να το εκτυπωσω ασχετως του ποτε θα ειναι διαθεσιμο το ftth?

  15. #15
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Ναι το κουπόνι τύπωσέ το και αποθήκευσέ το να κατωχυρώσεις την χρηματοδότηση.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας