Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    23-04-2020
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα σε όλους,νέος στην σελίδα σας,μετά από αναζήτηση την βρήκα τυχαία και αφού είδα ότι οι περισσότεροι γνωρίζουν είπα να απευθυνθώ αφού κανείς δεν μου δίνει λύση..έχω wind vision vdsl 50αρα,και τις τελευταίες 2 εβδομάδες αντιμωπιζω θεμα,όταν ανοίγω το playstation που το έχω με καλώδιο ethernet,αμέσως η ταχύτητα του wifi πεφτει στο 1mbps,αν το κλείσω σκαρφαλώνει στα 45..το modem/router μου είναι το tp-link TD-W 9977.απευθυνθηκα και στην wind και στους υπεύθυνους της Tp link αλλά λύση δεν μου έχουν δώσει,ο ένας με πετάει στον άλλον...

  2. #2
    Εγγραφή
    22-04-2020
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    φαντάζομαι ότι για κάποιον λόγο το playstation σου τρώει όλη την ταχύτητα της γραμμής. αυτό έχει ως αποτέλεσμα το να μειώνεται η συνολική απόδοση της γραμμής. σε lan δεν το έχω ψάξει πως γίνεται σε wifi πάντως που έχω πάρει ένα access point μπορώ να περιορίσω μέχρι πόσα down/up να έχει για παράδειγμα ένα δίκτυο και έτσι να το χωρίζω ανάλογα τι θέλω να συνδέσω επάνω.. διαφορετικά δες και μέσα στις ρυθμίσες του playstation. για παράδειγμα στο steam σου λέει με τι ταχύτητα θέλεις να κατεβάζεις και έχει διάφορες και unlimited αν πατήσεις το τελευταίο θα καταναλώνει όλη την ταχύτητα .
    δες τα και ξανά γράψε

  3. #3
    Εγγραφή
    23-04-2020
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Μίλησα με το support της sony και μου ειπαν ότι είναι θέμα bandwidth και ότι πρέπει να το ρυθμίσω μέσω του modem αλλά δεν ξέρω πως γίνεται.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αν συνδέσεις κάτι άλλο με καλώδιο στο ρούτερ εκείνη την στιγμή τι ταχύτητα πιάνει;

  5. #5
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stelakis2019 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα με το support της sony και μου ειπαν ότι είναι θέμα bandwidth και ότι πρέπει να το ρυθμίσω μέσω του modem αλλά δεν ξέρω πως γίνεται.
    https://www.tp-link.com/ae/support/faq/2207/
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας