Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    26-04-2020
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Γειά σας παιδιά, πρόσφατα ανανέωσα την συνδρομή μου με vodafone για 24 μηνες στα 24mbps, είπα στην πωλήτρια ότι θέλω να πάω απο 24 - 50mbps και μου ειπε πάρτε τηλέφωνο να σας κάνουν μια προσφορά.

    Τις καλές μέρες πιάνω DOWNLOAD Mbps 7.61. Μου έχει σπάσει τα νεύρα, χρειάζομαι πιο γρήγορο ιντερνετ γιατι θελω να κάνω και στριμ.

    Διάβασα λίγο την συζήτηση για τα ΚΑΦΑΟ αλλά δεν γνωρίζω πολλά, είδα τον χάρτη ότι έχω ΚΑΦΑΟ κοντά στο σπίτι μου αλλά είναι WIND, παίζει ρόλο? μήπως έκανα βλακεία και έπρεπε να πάω WIND? Ξέρετε τι παιζει αν θέλω VDSL στα 50mbps? Θα πιάνω πάλι 8 mbps? Αν είναι να ακυρωσω όσο προλαβαίνω?

    WIND Type: VDSL Distance: 77.22 m
    ------------------
    WIND Type: VDSL Distance: 74.20 m
    ------------------
    You belong to ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ DSLAM / AK.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JimFit : 26-04-20 στις 03:10.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχει σχέση ποιανού παρόχου είναι η καμπίνα, αν έχει ενεργοποιηθεί θα Πάρεις από εκεί vdsl.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-04-2020
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Μήπως γνωρίζεις τι παιζει με βονταφον και ταχύτητες; σε ευχαριστώ όπως και να χει για την απάντηση! Επίσης στα 70 μέτρα είναι κοντά στο σπίτι μου; Πώς βλέπω αν έχει ενεργοποιηθεί;

  4. #4
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    H Vodafone αντέχει ακομα, κάτι που δεν περιμέναμε μετά τα πολλά προβλήματα που είχαν με χωρητικότητα dns κλπ.
    Αν σου κάνουν μια καλή τιμή (δηλαδή γύρω στα 26-28€ για vdsl χωρίς κινητή) ανανέωσε.
    Αυτοί θα δουν αν έχει ενεργοποιηθεί η καμπίνα από το εργαλείο ελέγχου τους, αλλιώς μπορείς να δεις και διαθεσιμότητα στο site της Wind αφού αυτή έχει αναλάβει την περιοχή σου.

  5. #5
    Εγγραφή
    26-04-2020
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    A ωραία! κάτι τελευταίο, για να ενεργοποιηθεί χρειάζεται τεχνικό ΟΤΕ κ.τ.λ; Δηλαδή υπομονή; Μπορεί να μείνω και χωρίς ιντερνετ;

  6. #6
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Να έρθει τεχνικός σπίτι σου όχι, αλλά αποσυνδέεται η γραμμή σου από το αστικό κέντρο και συνδέεται πάνω στην καμπίνα. Συνήθως δεν υπάρχει διακοπή και μένεις χωρίς σύνδεση για 2-3 ώρες, αλλά μπορεί να υπάρξει κάποιο πρόβλημα και να μην ενεργοποιηθεί τόσο άμεσα. Είναι ρίσκο, ιδίως αυτή την περίοδο.
    Αν έχεις κινητό Vodafone θα σου δώσουν δωρεάν δεδομένα και λεπτά μέχρι να αποκατασταθεί η βλάβη.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας