Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    30-04-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σας!

    ΑΡΙΘΜΟΣ ΒΡΟΓΧΟΥ 21Β1400216
    ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΟΥ 13787234Υ

    Το πρόβλημά μας ξεκινάει αρχές Γενάρη και τέλος Απριλίου δεν προβλέπεται να επιλυθεί.

    Στις 07 Ιανουαρίου 2020, η υπηρεσία παροχής Ιντερνετ απο την Nova διακόπτεται. Ύστερα απο επικοινωνία με το αρμόδιο τμήμα, αναμένεται τεχνικός στις 24 Γενάρη για την επίλυση του προβλήματος, ο οποίος ΔΕΝ εμφανίστηκε ποτέ. 'ΕΝΑΝ μήνα μετά (τέλος Φεβρουαρίου), ύστερα απο επανειλημμένες επικοινωνίες με το τεχνικό & εμπορικό τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, το πρόβλημα παραμένει με παράταση στην παράταση και αιτήματα καθυστερημένης βλάβης, χωρίς αποτέλεσμα, χωρίς ενημέρωση για τη φύση του προβλήματος, χωρίς υποστήριξη στον πελάτη. Αντίθετα, λαμβάνουμε την αποστομωτική απάντηση, αποτίναξης πάσας ευθύνης απο πλευράς της εταιρίας NOVA, ότι το πρόβλημα είναι του ΟΤΕ. Σημειώνεται σε αυτό το σημείο, ότι είμαι πελάτης της NOVA και συνεπώς χρεώνομαι απο την Nova!

    ΕΠΙΠΛΕΟΝ, η δουλειά μας γίνεται μέσω Ιντερνετ και εξαρτώμαστε ΑΜΕΣΑ απο αυτό, με αποτέλεσμα 4μήνες να "χρυσώνουμε" την κινητή τηλεφωνία για να αγοράσουμε Giga Bites !

    Στο διάστημα αυτό ο λογαριασμός τρέχει και η απάντηση και η πολιτική της εταιρίας είναι ότι θα πιστωθεί το ποσό για την μη παροχή της υπηρεσίας, με την προτροπή να συνεχίζεται η εξόφληση των λογαριασμών.

    Η ανικανότητα της εταιρίας να μας ενημερώσει για το πραγματικό πρόβλημα, μας έβαλε στην διαδικασία να παίρνουμε τηλέφωνο τα διάφορα τμήματα του ΟΤΕ ώστε να μάθουμε τι συμβαίνει τελικά, το οποίο δεν είναι και η δική μας δουλειά. Λοιπόν, απο τεχνικό του ΟΤΕ, ενημερωνόμαστε ότι στην περιοχή υπάρχει πρόβλημα στις γραμμές και η περιφέρεια δεν δίνει άδεια για την αποκατάσταση λόγω του ότι η γραμμή περνάει απο κεντρική αρτηρία.

    Να σημειωθεί, ότι στην πολυκατοικία και άλλοι ένοικοι αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα και για ΚΑΛΗ ΤΟΥΣ ΤΥΧΗ ΔΕΝ ανήκουν στην εταιρία NOVA-FORTHNET, με αποτέλεσμα η αντίστοιχη ανταγωνιστική σας εταιρία, να τους παρέχει στικάκια ΔΩΡΕΑΝ, απο την πρώτη στιγμή και όχι μόνο, για να μην διακοπεί η παροχή υπηρεσιών τους.

    Τον Μάρτιο (δυο μήνες μετά), ανακοινώνεται πανδημία, το πρόβλημα παραμένει, με αποτέλεσμα να πληρώνω μια υπηρεσία, η οποία ΔΕΝ μου παρέχεται. Σημειωτέον, οι 5 εβδομάδες της καραντίνας και του εγκλεισμού περνούν χωρίς Ιντερνετ!!

    Ύστερα απο αμέτρητες πλέον επικοινωνίες και καταγραφές κλήσεων, με το τεχνικό τμήμα και ύστερα με το εμπορικό τμήμα της Nova, εξιστόρηση των γεγονότων ξανά και ξανά σε κάθε υπάλληλο ξεχωριστά, η απρόσωπη εξυπηρέτηση της εταιρίας , μας φέρνει στο παρόν, τέλος Απριλίου όπου ΑΚΟΜΑ δεν έχουμε Ιντερνετ.

    Οι δικές μου προτάσεις όλο αυτό το διάστημα στα διάφορα τμήματα :

    -Στικάκι μέχρι την αποκατάσταση βλάβης. Η απάντηση: θα σας ειδοποιήσουμε. Η δράση : ανύπαρκτη. Το αίτημα στο κατάλληλο τμήμα δεν εστάλη ποτέ, παρά στις 17/4!
    -Μεταβολή απο ADSL σε VDSL μέχρι την αποκατάσταση της βλάβης, χωρίς επιπλέον χρέωση. Η απάντηση: θα σας ειδοποιήσουμε. Η δράση : ανύπαρκτη. Το αίτημα στο κατάλληλο τμήμα δεν εστάλη ποτέ!
    - Διερεύνηση για upgrade συμβολαίου σε οπτική ίνα μέχρι την αποκατάσταση της βλάβης, ακόμα και αν υπόκειται σε επιπλέον χρέωση. Η απάντηση: θα σας ειδοποιήσουμε. Η δράση σας : ανύπαρκτη.
    -Διακοπή του συμβολαίου, χωρίς επιβάρυνση και χωρίς διαδικασίες πίστωσης. Η απάντηση : δεν είναι εφικτό λόγω συμβολαίου και πολιτικής εταιρίας. Η δράση : επικοινωνήστε με το εμπορικό τμήμα για να ζητήσετε προσφορά!!!!

    Η απάντησή σας σε όλες τις παραπάνω ΜΟΥ προτάσεις, που θα έπρεπε να αντιπροτείνει η εταιρία απο μονη της, δεν ελήφθη ποτέ με αποτέλεσμα την πολύωρη ταλαιπωρία και συνομιλίες πολλών ωρών με υπαλλήλους απο τα "αρμόδια" τμήματα και υπηρεσία ανύπαρκτη.

    Στο ιστορικό της καρτέλας μου όλες οι συνομιλίες είναι καταγεγραμμένες και καθε υπάλληλος επιβεβαιώνει τα γεγονότα.

    Τα παραπάνω τα έχω στείλει και με email στο nova@info.gr και η απαντηση ακόμα εκκρεμεί. Μάλιστα, σημερα και χθες έλαβα ξανα μήνυμα, όπως και την προηγούμενη εβδομάδα, ότι αναμένεται φραγή της ανυπαρκτης υπηρεσίας και υπενθύμιση για την εξόφληση του λογαριασμού. Φυσικά στην καρτέλα του πελάτη, αν μπει φραγή, στο "αρμόδιο" τμήμα δεν προχωράει το αίτημα γιατί μπαίνει σε " black list " ο πελάτης και δεν ασχολείται κανείς μαζί του. Την προηγούμενη εβδομάδα έκαναν άρση της φραγής, όπως συμβούλεψε τεχνικός τους ώστε να προχωρήσει τάχα το αίτημα. Μια εβδομάδα πέρασε και ξαναήρθε η ειδοποίηση για την φραγή, που για εμένα αυτό σημαίνει ότι ΚΑΝΕΝΑΣ δεν είχε την υπευθυνότητα να το "απενεργοποιήσει" αυτό το αυτοματοποιημένου μήνυμα σε αυτή την εξαιρετική κατάσταση που βρίσκομαι. Κάθε μέρα, παίρνω τηλέφωνο, στέλνω μήνυμα, μιλάω και ξαναμιλάω μπαλάκι μεταξύ της του εμπορικού και του τεχνικού τμήματος και δεν βγάζω άκρη. ΔΕΝ ΞΕΡΩ πλεον τι να κάνω!! Το στικάκι που ζητάω, μου είπαν ότι το δίνουν σε εξαιρετικές περιπτώσεις και εμένα δεν μου έχουν δώσει τιποτα ακόμα παρόλο που είμαι εξαιρετική περίπτωση!

    Υπάρχει κάποιος υπευθυνος ή κάποιος που μπορεί να συμβουλέψει τι να κανω?????????

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.344
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα Zenia,

    Σ' ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου, ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

    Γιώργος, Nova Support

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας