Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    01-05-2020
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Χρησιμοποιώ ένα Cosmote Huawei Hybrid Access Router HA35. Σκοπεύω να αγοράσω ένα νέο σύστημα ασφαλείας στο σπίτι - Olympia 6061. Το σύστημα ασφαλείας πρέπει να συνδεθεί με το σταθερό μου δίκτυο, αλλά έχω μόνο ένα σημείο τηλεφώνου που χρησιμοποιείται ήδη. Πιστεύετε λοιπόν ότι θα είναι δυνατό να συνδέσετε το σύστημα ασφαλείας στη σύνδεση «Τηλέφωνο» στο πίσω μέρος του δρομολογητή HA35; ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Η ένδειξη phone στο ρούτερ είναι αναμμένη;

  3. #3
    Εγγραφή
    01-05-2020
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Στο πίσω μέρος του δρομολογητή υπάρχουν 2 σημεία τηλεφώνου. Το 1 χρησιμοποιείται με το σταθερό μας τηλέφωνο. Το άλλο δεν χρησιμοποιείται, οπότε θέλω να ξέρω αν μπορώ να συνδέσω το σύστημα ασφαλείας στο σπίτι απευθείας σε αυτό.

  4. #4
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Από όσο ξέρω μπορείς να χρησιμοποιήσεις την 2η είσοδο τηλεφώνου.
    Αν δεν μπορείς, τότε με έναν διακλαδωτη (που ίσως να υπήρχε μέσα στην συσκευασία του ΗΑ35) τον οποίο θα συνδέσεις στην θύρα 1, θα έχεις 2 θύρες για συσκευές.

    Να σημειωθεί το εξής: όταν δεν υπάρχει ρεύμα δεν λειτουργεί το ΗΑ35, άρα και δεν έχει τηλέφωνο ο συναγερμός. Αυτό λύνεται με ένα UPS (συσκευή που κρατάει μπαταρία σε περίπτωση διακοπής ρεύματος), το οποίο δίνουν δωρεάν από τον ΟΤΕ. Αν σε ενδιαφέρει, κάλεσε το 13888 και ζήτησε τους να σου στείλουν.

  5. #5
    Εγγραφή
    01-05-2020
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    ευχαριστώ

  6. #6
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16284/1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΦΑΛΙΑ
    SNR / Attn
    8.1(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από όσο ξέρω μπορείς να χρησιμοποιήσεις την 2η είσοδο τηλεφώνου.
    Αν δεν μπορείς, τότε με έναν διακλαδωτη (που ίσως να υπήρχε μέσα στην συσκευασία του ΗΑ35) τον οποίο θα συνδέσεις στην θύρα 1, θα έχεις 2 θύρες για συσκευές.

    Να σημειωθεί το εξής: όταν δεν υπάρχει ρεύμα δεν λειτουργεί το ΗΑ35, άρα και δεν έχει τηλέφωνο ο συναγερμός. Αυτό λύνεται με ένα UPS (συσκευή που κρατάει μπαταρία σε περίπτωση διακοπής ρεύματος), το οποίο δίνουν δωρεάν από τον ΟΤΕ. Αν σε ενδιαφέρει, κάλεσε το 13888 και ζήτησε τους να σου στείλουν.
    Το δινουν δωρεαν?εισαι σιγουρος?
    INTEL I5-6600k 3.5MHZ || GIGABYTE Z270 || KINGSTON 16GB 2400MHZ || GTX750ti 2GBDDR5 || THERMALTAKE TOUGHPOWER 650w || Total Storage 1.5ΤΒ || WINDOWS 10 64 BIT ||

  7. #7
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakisastra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δινουν δωρεαν?εισαι σιγουρος?
    Ναι, δωρεάν το στέλνουν. Ειδικά αν τους πεις ότι έχεις συναγερμό και το χρειάζεσαι οπωσδήποτε.
    Το θέμα βέβαια είναι ότι δεν ξέρω κατα πόσο είναι σώο όσον αφορά τη σταθερότητα της τάσης. Οπότε αν έχει κάποιος δικό του ups, θα πρότεινα να μπει πάνω σ' αυτό και το ρούτερ.

  8. #8
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikeone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, δωρεάν το στέλνουν. Ειδικά αν τους πεις ότι έχεις συναγερμό και το χρειάζεσαι οπωσδήποτε.
    Το θέμα βέβαια είναι ότι δεν ξέρω κατα πόσο είναι σώο όσον αφορά τη σταθερότητα της τάσης. Οπότε αν έχει κάποιος δικό του ups, θα πρότεινα να μπει πάνω σ' αυτό και το ρούτερ.
    Το δίνουν δωρεάν αλλά μην φανταστείς κάτι τρομερό, σαν power bank ενα πραγματάκι είναι!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας