Σελ. 1 από 14 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 205

Θέμα: Online Brokers

  1. #1
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Το παρόν thread είναι για συζήτηση σχετικά με online υπηρεσίες που επιτρέπουν την επένδυση σε funds, μετοχές και άλλα επενδυτικά προϊόντα. Συζητάμε χρεώσεις, διαδικασίες, προβλήματα και ο,τι άλλο αφορά τις υπηρεσίες αυτές.

    Το παρόν thread δεν είναι για να δίνουμε και να ζητάμε συγκεκριμένες συμβουλές για επενδύσεις. Ποτέ μην επενδύσετε τα λεφτά σας κάπου επειδή σας το είπε κάποιος στο Internet.

    Πιστεύω ότι το thread δεν παραβιάζει κάποιο κανόνα του forum, αλλά αν η διαχείριση δεν επιθυμεί να υπάρχει αυτό το thread μπορεί να το κλειδώσει.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Να πω την αληθεια και 'γω έψαχνα να ανοίξω ένα συγκεκριμένο thread καθώς δεν έβρισκα κάτι. Τώρα αν δώσουν το ok οι διαχειριστές, μπορούμε να το συνεχίσουμε εδώ ώστε να μην είμαστε offtopic στο άλλο thread.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  3. #3
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Προσωπικά έχω κάνει αίτηση για άνοιγμα λογαριασμού στην Degiro από τις 16 Απρίλη και έχω μείνει από τότε στη θέση 6000+ στη λίστα αναμονής.

    Εν τω μεταξύ έχω χρησιμοποιήσει την Revolut, που όμως έχει μόνο αμερικανικές μετοχές γιατί έχει συνεργασία με έναν αμερικάνικο broker (η Revolut δεν είναι broker). Δίνει 3 δωρεάν αγοραπωλησίες το μήνα και μετά κοστίζουν 1€ η μία. Επιπλέον έχει κάτι απειροελάχιστες χρεώσεις για τη διατήρηση του λογαριασμού και χρεώνει κατά την πώληση κάποιους υποχρεωτικούς φόρους αλλά μιλάμε για αστεία ποσά (0,01 και 0,02 USD έχω πληρώσει όσες φορές πούλησα μετοχές).

    Για ευρωπαϊκές μετοχές, περιμένοντας να με ενεργοποιήσει η Degiro, έχω χρησιμοποιήσει την broker πλατφόρμα της γερμανικής μου τράπεζας. Κοστίζει περισσότερο από τις από πάνω, αλλά αυτήν την στιγμή δεν έχω άλλη επιλογή. Πληρώνω κάτι μεταξύ 4 και 6 ευρώ για κάθε αγορά η πώληση, που δεν είναι ξεκάθαρο πριν πατήσω για να κάνω τη συναλλαγή, και το δείχνει μόνο κατά το τελικό στάδιο πριν δώσω την τελική έγκριση.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ναι με την Degiro έγινε χαμός με το που είχαμε την μεγάλη πτώση καθώς φαίνεται ότι αρκετοί είχανε χρήμα στην ακρη (λεφτά υπάρχουν ) να χώσουν και με το που βρήκαν την ευκαιρία έτρεξαν να ανοίξουν λογαριασμούς. Εγώ τον άνοιξα, Ιουνιο του 2019 και θυμάμαι η όλη διαδικασία (εξακρίβωση στοιχείων/κατοικίας, συνδεση λογαριασμού με τραπεζικο λογαριασμό, κτλπ.) δεν μου είχε πάρει πάνω από εβδομάδα. Γενικά είναι μικρός και νέος broker ακόμα άλλα μέχρι στιγμής εγώ είμαι ικανοποιημένος. Ενώ πρόσφατα μπήκε και κάποιο γερμανικό fund σαν investor αν θυμάμαι καλά.

    Οι χρεώσεις μπορούν να βρεθουν εδώ https://www.degiro.gr/data/pdf/gr/GR_Feeschedule.pdf για όποιον ενδιαφέρεται. Βασικά τα 4-6 ευρώ που μου λες για την τράπεζα σου δεν είναι κακά θα έλεγα. Αρκετά λογικά ποσά συν ότι έχεις την ασφάλεια πιθανής πτώχευσης που λογικά είναι όσο και της τραπεζας 100,000€. Η Degiro δίνει για την ώρα μόνο μέχρι 20,000€. Το επίσης καλό με την Degiro είναι ότι για της αμερικανικές μετοχές αναλαμβάνει να πληρώσει εκείνη τους φόρους οπότε όταν πουλήσεις δεν χρειάζεται να δηλωθούν στην φορολογική δήλωση καθώς έχουν πληρωθεί οι φόροι (αύτο με μια αμφιβολία βέβαια, γιατί δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα).

    Για τη Revolut δεν το έχω κοιτάξει όπως είπα και στο άλλο thread. Μπορεί να αξίζει, στην τελική καλό ειναι να είναι μοιρασμένες οι αγορές σε διαφορετικούς φορείς για κάθε πιθανότητα.

    - - - Updated - - -

    btw ποια τράπεζα χρησιμοποιείς στην γερμανία? είναι η Ν26? ή άλλη?
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  5. #5
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι χρεώσεις μπορούν να βρεθουν εδώ https://www.degiro.gr/data/pdf/gr/GR_Feeschedule.pdf για όποιον ενδιαφέρεται. Βασικά τα 4-6 ευρώ που μου λες για την τράπεζα σου δεν είναι κακά θα έλεγα. Αρκετά λογικά ποσά συν ότι έχεις την ασφάλεια πιθανής πτώχευσης που λογικά είναι όσο και της τραπεζας 100,000€. Η Degiro δίνει για την ώρα μόνο μέχρι 20,000€.
    Ισχύει, για τράπεζα μου δίνει πολύ καλές χρεώσεις, αλλά μόνο για τους πρώτους 12 μήνες. Ελπίζω να με ενεργοποιήσει μέχρι τότε η Degiro, γιατί μετά πάει στα 10€ ανά συναλλαγή.
    Το άλλο καλό είναι ότι μου δίνει στο τέλος του έτους το γερμανικό φορολογικό πιστοποιητικό που λέει ακριβώς πόσα έβγαλα ή έχασα για τη φορολογική μου δήλωση.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το επίσης καλό με την Degiro είναι ότι για της αμερικανικές μετοχές αναλαμβάνει να πληρώσει εκείνη τους φόρους οπότε όταν πουλήσεις δεν χρειάζεται να δηλωθούν στην φορολογική δήλωση καθώς έχουν πληρωθεί οι φόροι (αύτο με μια αμφιβολία βέβαια, γιατί δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα).

    Για τη Revolut δεν το έχω κοιτάξει όπως είπα και στο άλλο thread. Μπορεί να αξίζει, στην τελική καλό ειναι να είναι μοιρασμένες οι αγορές σε διαφορετικούς φορείς για κάθε πιθανότητα.
    Όταν με το καλό μου ενεργοποιηθεί η Degiro θα κοιτάξω πολύ προσεκτικά τι ισχύει για τις αμερικάνικες μετοχές. Αυτό που λες ότι πληρώνει η ίδια τους φόρους ακούγεται περίεργο (κουλό θα έλεγα), αλλά ενδιαφέρον.
    Για την ώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος με την Revolut, ΑΛΛΑ θα πρέπει να δηλώσω εγώ ο ίδιος τα κέρδη/ζημιές στην φορολογική μου δήλωση και αυτό με αγχώνει. Πχ αν έβγαλα 60 δολάρια από μια συναλλαγή, πόσα να βάλω σε ευρώ; Με την ισοτιμία της ημέρας της συναλλαγής ή με την ισοτιμία στο τέλος του έτους ή με την ισοτιμία την μέρα που κάνω τη δήλωση;
    Και δυστυχώς το ίδιο ισχύει και με την Degiro. Δεν εκδίδει το γερμανικό φορολογικό πιστοποιητικό οπότε πρέπει να τα υπολογίσεις μόνος σου.

  6. #6
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ισχύει ότι δεν σου δίνει εξειδικευμένο γερμανικό φορολογικό πιστοποιητικό, άλλα σου δίνει πιστοποιητικό όλου του χρόνου με τις συναλλαγές στα αγγλικά με όλη τη σούμα (κέρδη, χασούρα, αγορές, πληρωμές σε φόρους και fees, κτλπ.) που μπορείς να χρησιμοποιήσεις. Ας πουμε το παρακάτω από το δικό μου report που μου έδωσε η Deiro για το 2019, και που χρησιμοποίησα για την φορολογική μου δήλωση εδώ γερμανία πριν μία εβδομάδα χωρίς πρόβλημα:

    "You will receive two annual reports per year. The first report will be released in December of the current year and will be for the period from 1 January up to and including 30 November. The second
    report will be released in January of the following year and will be for the period from 1 January up to and including 31 December. Within this report are five sections which can assist you when completing your tax return. All tables are
    for the date range from 1 January up to and including 31 December unless noted otherwise. The structure of these reports will be as follows:

    • In the first section you will find the Portfolio and Profit/Loss Overview. In this section you will find your Account value and Gains/Losses (excluding fees).
    • In the second section you will find Additional Relevant Information including (where applicable) your deposits and withdrawals, interest payments, promotional benefits, compensation of money market funds, total transaction costs and stamp duty paid.
    • The third section contains the Income Distributions including (where applicable) dividend payments, coupon payments, and money market distributions.
    • The first appendix contains a Realised gains and losses per product.
    • The second appendix contains a Transaction Overview of your trades for the year.

    Please be aware that several of the above calculations take into account gains or losses stemming from movements in a Money Market Fund (MMF). For example, in the case of a gain or loss from a position in an MMF, this will be taken into account in the Portfolio and Profit/Loss Overview section and/or the Income Distributions section. In case you received a compensation payment from DEGIRO for a loss from an MMF position, this will be reported in the Additional Relevant Information section. MMF transactions are excluded from the Transaction Overview. This information can be found in the Account section of your WebTrader. For more information about how your money is held with DEGIRO, please see the Money Market Funds page on DEGIRO’s website. Finally, while this report has been created with the utmost care, DEGIRO assumes no responsibility for any inaccuracies or errors in this report. In relation to this, please be mindful that in the case of a corporate action on one of your positions or if you have completed a portfolio transfer, the information presented in this report may be affected. As DEGIRO is an execution-only stockbroker, we do not provide any tax advisory services. If you require any assistance in completing your tax return, we advise you to contact either your tax authority or a tax professional."
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  7. #7
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι χρεώσεις μπορούν να βρεθουν εδώ https://www.degiro.gr/data/pdf/gr/GR_Feeschedule.pdf για όποιον ενδιαφέρεται.
    Τώρα πρόσεξα ότι έδωσες τις χρεώσεις στα Ελληνικά.
    Με ελληνικό λογαριασμό είσαι;
    Τα δήλωσες στην φορολογική δήλωση στην Ελλάδα;

  8. #8
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Όχι με ευρωπαΐκό . Βασικά ο λογαριασμός δεν έχει να κάνει με το που βρίσκεσαι. Όπως λένε και εκείνοι είναι ένας pan-european broker με βάση την Ολλανδία. Απλά μπορείς να διαλέξεις σε ποιο portal θες να κάνεις τις συνδιαλλαγές σου, δες εδώ (https://www.degiro.eu/) όλα τα διαθέσιμα portals. Απλά όταν ανοίξεις τον λογαριασμό θα πρέπει να δηλώσεις τον αριθμό φορολογικού μητρώου της χώρας που θες να είναι/είναι η κύρια φορολογική σου κυριότητα. Εγώ εχω δηλώσει Γερμανία, οσονούπω θα το αλλάξω σε Ιταλία όπου πάω σύντομα. Τώρα αν έχεις δύο κυριότητες όπως εσύ έχεις και Γερμανια και Ελλαδα εκεί ισως αξίζει να το ψάξεις το θέμα για να δεις σε ποια χώρα αξίζει καλύτερα να τα δηλώνεις (ίσως και να μην γίνεται βέβαια και να πρέπει να δηλώσεις μόνο το φορολογικό μητρώο της μόνιμης χώρα κατοικίας αν και δεν βρίσκω το λόγο για αυτό). Λογικά μπορείς να τα δηλώνεις σαν εισόδημα Ελλάδα αν συμφέρει καλύτερα, θέλει ψάξιμο και προσωπικά δεν έχω τον χρόνο αυτή την περίοδο.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  9. #9
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Σε ρώτησα γιατί έβαλες τις ελληνικές χρεώσεις.
    Δεν είναι οι ίδιες και ούτε είναι ένας "pan-european broker με βάση την Ολλανδία που προσφέρει ακριβώς την ίδια υπηρεσία παντού".
    Θα τους αναγνώριζα ως τέτοιους αν εγώ με γερμανικό ΑΦΜ μπορούσα να έχω την υπηρεσία στα Αγγλικά. Αν γίνεται να το αλλάξω αργότερα ΟΚ, πάω πάσο, αλλά στην φάση που είμαι τώρα (αναμονή) είναι υποχρεωτικά στα Γερμανικά.

  10. #10
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Όποιος αγοράζει μετοχές από Revolut πρέπει να τις δηλώσει κάπου;
    Και πού;
    Επίσης παίζει ρόλο σε ποια χώρα είσαι δηλωμένος;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #11
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Είναι υποχρέωσή σου να δηλώσεις τα κέρδη σου (και δικαίωμά σου να δηλώσεις τις ζημιές σου) στη χώρα της οποίας είσαι φορολογικός κάτοικος.
    Αν δεν το κάνεις ρισκάρεις να φας πρόστιμο γιατί η Revolut θα σου ζητήσει το ΑΦΜ σου πριν σου ενεργοποιήσει την αγορά μετοχών και λογικά (θέλω να πιστεύω ότι) θα ενημερώνει τις αρχές ότι το ΑΦΜ σου ήταν ενεργό σε επενδύσεις μετοχών την χρονιά που πέρασε.

  12. #12
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι υποχρέωσή σου να δηλώσεις τα κέρδη σου (και δικαίωμά σου να δηλώσεις τις ζημιές σου) στη χώρα της οποίας είσαι φορολογικός κάτοικος.
    Αν δεν το κάνεις ρισκάρεις να φας πρόστιμο γιατί η Revolut θα σου ζητήσει το ΑΦΜ σου πριν σου ενεργοποιήσει την αγορά μετοχών και λογικά (θέλω να πιστεύω ότι) θα ενημερώνει τις αρχές ότι το ΑΦΜ σου ήταν ενεργό σε επενδύσεις μετοχών την χρονιά που πέρασε.
    Το ΑΦΜ δεν μου Ζητήθηκε πρόσφατα , εκτός αν δεν το θυμάμαι.
    Πώς μπορώ να το τσεκάρω;
    Αγορά έκανα προχτές για πρώτη φορά, αλλά ίσως έχω ενεργοποιήσει το trading πριν αρκετές βδομάδες.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #13
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ρώτησα γιατί έβαλες τις ελληνικές χρεώσεις.
    Δεν είναι οι ίδιες και ούτε είναι ένας "pan-european broker με βάση την Ολλανδία που προσφέρει ακριβώς την ίδια υπηρεσία παντού".
    Θα τους αναγνώριζα ως τέτοιους αν εγώ με γερμανικό ΑΦΜ μπορούσα να έχω την υπηρεσία στα Αγγλικά. Αν γίνεται να το αλλάξω αργότερα ΟΚ, πάω πάσο, αλλά στην φάση που είμαι τώρα (αναμονή) είναι υποχρεωτικά στα Γερμανικά.
    Αυτό που ισχύει, και έχεις δίκιο, είναι ότι αναλόγως του ποια χώρα έχεις ορίσει ως χώρα διαμονής/φορολογικός κάτοικος έχεις μια μικρή διαφορά στα fees για την συγκεκριμένη χώρα. Από 'κει και πέρα αν κάνεις login με ένα από τα αγγλικά portals (i.e. uk/ie) έχεις όλες τις υπηρεσίες στα αγγλικά, εγώ πότε δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω γερμανικά. Επίσης το help & customer service εξυπηρετούν στα αγγλικά χωρίς κανένα πρόβλημα.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  14. #14
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που ισχύει, και έχεις δίκιο, είναι ότι αναλόγως του ποια χώρα έχεις ορίσει ως χώρα διαμονής/φορολογικός κάτοικος έχεις μια μικρή διαφορά στα fees για την συγκεκριμένη χώρα. Από 'κει και πέρα αν κάνεις login με ένα από τα αγγλικά portals (i.e. uk/ie) έχεις όλες τις υπηρεσίες στα αγγλικά, εγώ πότε δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω γερμανικά. Επίσης το help & customer service εξυπηρετούν στα αγγλικά χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Μάλιστα, ελπίζω όταν μου στείλουν ειδοποίηση ότι μπορώ να κάνω την εγγραφή να μπορέσω να το γυρίσω στα Αγγλικά.
    Όχι ότι τα Γερμανικά είναι μεγάλο πρόβλημα, αυτοί οι όροι είναι πολύ εύκολοι να τους καταλάβεις με Google Translate.

  15. #15
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.316
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά ισχύει αυτό που γράφτηκε παραπάνω ότι η Revolut επικοινωνεί με τις αρχές κάθε χώρας και ενημερώνει για τα εισοδήματα που μπαίνουν στον λογαριασμό μας;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 1 από 14 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας