Σελ. 12 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 205

Θέμα: Online Brokers

  1. #166
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Το ίδιο και η amc. Είμαι εδώ και λίγες ημέρες all in στην amc και κατάφερα να κάνω average down στα 10. Από αύριο έρχεται το κέρδος.

  2. #167
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καλά χθες και προχθές ήταν sales period με όλο αυτό το sells off (ειδικά η Τέσλα στα 640€, σαν φρεσκοψημένο ψωμάκι...), μακάρι να έιχα περισσότερο cash να ρίξω
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  3. #168
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα παιδια, ειμαι καινουργιος κι εγω, χρησιμοποιώ Revolut και προσπαθω να βγαλω λιγα χρηματα. Χρησιμοποιω απο Αυγουστο και προσπαθω να βρω μια οσο πιο ασφαλη στρατηγικη. Στην αρχη πηγα long term, διπλασιασα το κεφαλαιο μου με τη NIO και XPEV αλλα την προηγουμενη εβδομαδα με την πτώση του Nasdaq εχασα το περισσοτερο κερδος λογω κακης στρατηγικης μιας και αγόραζα κι αλλες μετοχες στο κατεβασμα και πανικοβληθηκα οταν εχασα σχεδοννολο το κερδος και πουλησα. Αυτες τις μερες αποφασισα να κανω 2 day trades για να δω αν αυτη η στρατηγική ειναι καλυτερη. Το ενα ηταν με την ,Chevron και το αλλο με την Gamestop. Εβγαλα 1% και 4% κερδος αντιστοιχα.

    Το θεμα μου τωρα ειναι η τωρα η εφορια και προσπαθω να αποκωδικοποιησω το report της Revolut και πως θα υπολογισω το κερδος και τη χασουρα. Νομιζω αν παω σε λογιστη λογω του πληθους το συναλλαγων θα με χρεωσει περισσοτερο απο το κέρδος που εχω, χαχαχα

  4. #169
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stravadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδια, ειμαι καινουργιος κι εγω, χρησιμοποιώ Revolut και προσπαθω να βγαλω λιγα χρηματα. Χρησιμοποιω απο Αυγουστο και προσπαθω να βρω μια οσο πιο ασφαλη στρατηγικη. Στην αρχη πηγα long term, διπλασιασα το κεφαλαιο μου με τη NIO και XPEV αλλα την προηγουμενη εβδομαδα με την πτώση του Nasdaq εχασα το περισσοτερο κερδος λογω κακης στρατηγικης μιας και αγόραζα κι αλλες μετοχες στο κατεβασμα και πανικοβληθηκα οταν εχασα σχεδοννολο το κερδος και πουλησα. Αυτες τις μερες αποφασισα να κανω 2 day trades για να δω αν αυτη η στρατηγική ειναι καλυτερη. Το ενα ηταν με την ,Chevron και το αλλο με την Gamestop. Εβγαλα 1% και 4% κερδος αντιστοιχα.

    Το θεμα μου τωρα ειναι η τωρα η εφορια και προσπαθω να αποκωδικοποιησω το report της Revolut και πως θα υπολογισω το κερδος και τη χασουρα. Νομιζω αν παω σε λογιστη λογω του πληθους το συναλλαγων θα με χρεωσει περισσοτερο απο το κέρδος που εχω, χαχαχα
    Ειναι μπερδεμα με τη revolut. Ουτε εγω ξερω τι θα κανω.. Το πολυ πολυ δε θα δηλωσω τιποτα. Ουτε ο πρωτος θα ειμαι ουτε ο τελευταιος. Και κερδος να εχω βγαλει, θα ειναι ελαχιστο.

    Εκτος αν μπορει η revolut να δωσει πληροφοριες στη συστηματα της Ελλαδας. Γνωριζει κατι σχετικο κανεις;

  5. #170
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Εγώ έβαλα ένα ποσό Χ σε € στη Revolut μέσα στο 2020, προς το τέλος του 2020 πήρα πίσω ένα άλλο ποσό Υ σε €, μεγαλύτερο.
    Έχω κρατήσει μέσα κάτι καμμένες μετοχές που αγόρασα επειδή είχε καταρρεύσει η αξία τους και δε με ενδιαφέρει τι θα κάνουν, ή θα τα χάσω ή θα τα πολλαπλασιάσω αν επανέλθουν. Για τις συγκεκριμένες υπολόγισα ότι έχω ξοδέψει περίπου 150€.
    Επομένως στη γερμανική εφορία θα δηλώσω ως κέρδος για το 2020 το ποσό Υ - Χ - 150. H Revolut έχει ένα bug στη σελίδα που σου δείχνει το συνολικό κέρδος σου και μου εμφανίζει ένα τεράστιο ποσό (τετραπλάσιο, όπως έγραψα ήδη). Πιστεύω ότι δε θα πουν στη γερμανική εφορία ότι έβγαλα τόσα, αν το πουν θα πρέπει να πάω σε δικηγόρο γιατί είναι στόκοι.

    2 φορές άνοιξα θέμα στο chat και η απάντηση αρχίζει πάντα με disclaimer ότι δεν με προστατεύει πλέον η ΕΕ. Φοβερή εικόνα για τον πελάτη.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  revolut.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  143,9 KB 
ID: 225472

  6. #171
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stravadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδια, ειμαι καινουργιος κι εγω, χρησιμοποιώ Revolut και προσπαθω να βγαλω λιγα χρηματα. Χρησιμοποιω απο Αυγουστο και προσπαθω να βρω μια οσο πιο ασφαλη στρατηγικη. Στην αρχη πηγα long term, διπλασιασα το κεφαλαιο μου με τη NIO και XPEV αλλα την προηγουμενη εβδομαδα με την πτώση του Nasdaq εχασα το περισσοτερο κερδος λογω κακης στρατηγικης μιας και αγόραζα κι αλλες μετοχες στο κατεβασμα και πανικοβληθηκα οταν εχασα σχεδοννολο το κερδος και πουλησα. Αυτες τις μερες αποφασισα να κανω 2 day trades για να δω αν αυτη η στρατηγική ειναι καλυτερη. Το ενα ηταν με την ,Chevron και το αλλο με την Gamestop. Εβγαλα 1% και 4% κερδος αντιστοιχα.

    Το θεμα μου τωρα ειναι η τωρα η εφορια και προσπαθω να αποκωδικοποιησω το report της Revolut και πως θα υπολογισω το κερδος και τη χασουρα. Νομιζω αν παω σε λογιστη λογω του πληθους το συναλλαγων θα με χρεωσει περισσοτερο απο το κέρδος που εχω, χαχαχα
    Φίλε το 1% και 4% είναι αστεία ποσά. Καλά κάνεις και ξεκινάς με λίγα χρήματα για να μάθεις πώς δουλεύει το σύστημα.
    Αλλα κάνεις βασικά λάθη όπως το ότι πούλησες σε πτώση αμέσως.
    Πάντως μην το βλέπεις ότι θα βγάλεις στάνταρ κέρδος. Έτσι νομίζουν όλοι.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #172
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημερα παιδια και ευχαριστώ για τις απαντησεις. Μαλλον κι εγώ θα δηλωσω μονο το κέρδος και θα κάνω το σταυρο μου.
    Οσον αφορα την στρατηγικη θα σας εξηγησω. Δεν ειμαι καθολου έμπειρος απλά προσπαθω να την προσαρμοσω στο χαρακτηρα μου και τη ζωη μου γενικα. Με μετοχες της νιο και χπενγκ εφτασα να διπλασιασω το κεφαλαιο, κι αυτο επειδη μπηκα με λιγα στα 14ευρω/μετοχη της νιο και προσεθετα σιγα σιγα. Οταν εφτασε στα 64 ευρω η μετοχή ειχα διπλασιασει το κεφαλαιο σε διαστημα μερικων μηνων,ομως με την πτωση του nasdaq και με αγορα στο κατεβασμα εξανεμισα σχεσον ολο το κέρδος. Τωρα προσπαθω να κανω πιο active αγοραπωλησιες μεσα στη μερα (μεχρι τρία φυσικα ανα 5 μερες) η αγορα στο τελος πωληση την επόμενη μερα. Σε ενα κεφαλαιο πχ 5000 ευρω, 4% ειναι 200 ευρω. Δηλαδη μπορεις με λίγα επιτυχημενα trades να εισαι πανω απο 500 την εβδομαδα. Επισης μου επιτρεπει ετσι να ελεγχω το ρισκο, αν δω οτι παιρνει την κατω βολτα πουλαω απευθειας. Μαλιστα χαρηκα ιδιαιτερα για ενα trade που εκανα απο το καθισμα της τουαλέτας σε 10λεπτα που εβγαλε 250ευρω και καταχαρηκα!!Χαχαχα!
    Επισης απ οτι εχω καταλαβει πολλες μετοχες ειναι ουσιαστικα τζογος, ανεβοκατεβαινουν σαν τρελες χωρις λογο και αιτια με hyping απο τα σοσιαλ κλπ, δεν εχει να κανει με την πραγματικη αξια. Ειναι ομως φοβερο ποσος αερας κοπανιστος ειναι τελικα το χρήμα. Ανεβαινει η εξαφανιζεται απ το τιποτα.

    ΥΓ:Κοιμασαι με +2,4% στο after hours και το πρωι στο premarket -5,8% και βουτια παλι ο Nasdaq...Ειναι τζογος τελικα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stravadi : 12-03-21 στις 13:08.

  8. #173
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    638
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Τζογος ειναι αν το αντιμετωπιζεις οπως περιγραφεις εσυ. Αν το σκεφτεις πιο μεσο-μακροπροθεσμα μονο κερδισμενος θα εισαι. Χανεις μονο αν πουλας και αν πετας λεφτα σε εταιριες που δεν εχεις ψαξει να δεις τι και πως. Μην ακους τι λενε και τι γραφουν σατ σοσιαλ, κανε την ερευνα σου και παιξε μπαλα. Αν θελεις να παιζεις με 5κ να βγαζεις μια καλη αγοραπωλησια τη μερα μελετα με screeners ποιες μετοχες εχουν δυνατη ανοδο, βαλε οριο ποσοστου, μπες και βγες ακολουθωντας την ταση. Βεβαια δεν ειναι ολες οι μερες ιδιες, αν ολα πεφτουν απλα αραξε και την επομενη παλι.

    ΥΓ. Δεν κανω daytrading και δεν ξερω αν υπαρχουν στην ευρωπη κανονες για n-day fund settlement, PDT και GFV.
    ΥΓ2. Προφανως δε δινω επενδυτικες συμβουλες γιατι ειμαι ασχετος με αυτα.

  9. #174
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stravadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα παιδια και ευχαριστώ για τις απαντησεις. Μαλλον κι εγώ θα δηλωσω μονο το κέρδος και θα κάνω το σταυρο μου.
    Οσον αφορα την στρατηγικη θα σας εξηγησω. Δεν ειμαι καθολου έμπειρος απλά προσπαθω να την προσαρμοσω στο χαρακτηρα μου και τη ζωη μου γενικα. Με μετοχες της νιο και χπενγκ εφτασα να διπλασιασω το κεφαλαιο, κι αυτο επειδη μπηκα με λιγα στα 14ευρω/μετοχη της νιο και προσεθετα σιγα σιγα. Οταν εφτασε στα 64 ευρω η μετοχή ειχα διπλασιασει το κεφαλαιο σε διαστημα μερικων μηνων,ομως με την πτωση του nasdaq και με αγορα στο κατεβασμα εξανεμισα σχεσον ολο το κέρδος. Τωρα προσπαθω να κανω πιο active αγοραπωλησιες μεσα στη μερα (μεχρι τρία φυσικα ανα 5 μερες) η αγορα στο τελος πωληση την επόμενη μερα. Σε ενα κεφαλαιο πχ 5000 ευρω, 4% ειναι 200 ευρω. Δηλαδη μπορεις με λίγα επιτυχημενα trades να εισαι πανω απο 500 την εβδομαδα. Επισης μου επιτρεπει ετσι να ελεγχω το ρισκο, αν δω οτι παιρνει την κατω βολτα πουλαω απευθειας. Μαλιστα χαρηκα ιδιαιτερα για ενα trade που εκανα απο το καθισμα της τουαλέτας σε 10λεπτα που εβγαλε 250ευρω και καταχαρηκα!!Χαχαχα!
    Επισης απ οτι εχω καταλαβει πολλες μετοχες ειναι ουσιαστικα τζογος, ανεβοκατεβαινουν σαν τρελες χωρις λογο και αιτια με hyping απο τα σοσιαλ κλπ, δεν εχει να κανει με την πραγματικη αξια. Ειναι ομως φοβερο ποσος αερας κοπανιστος ειναι τελικα το χρήμα. Ανεβαινει η εξαφανιζεται απ το τιποτα.

    ΥΓ:Κοιμασαι με +2,4% στο after hours και το πρωι στο premarket -5,8% και βουτια παλι ο Nasdaq...Ειναι τζογος τελικα
    Όλα αυτά με Ρεβολουτ;
    Θα τους έχεις κάνει πλούσιους στα transactions fees αν παίζεις καθημερινά.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #175
    Εγγραφή
    10-03-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλα μην φανταζεσαι, παιρνει 1,3 ευρω για καθε συναλλαγη, οποτε αν η υπεραξία ειναι πανω απο 4 ευρω εχεις κερδος. Σημερα δεν πηγε καλα πχ, επανηλθε η xpev απο τα ταρταρα του premarket μεν αλλα πουλησα με μικρη χασουρα επειδη φοβηθηκα το σκ . Απο προηγουμενη Παρασκευη συνολο συν 600, δεν ειναι και άσχημα με αρχικο κεφαλαιο 5 χιλιαδες.
    Παιδια να πω οτι δεν είμαι ειδικός, ασχετος ειμαι, απλα η ολη διαδικασια ειναι ενδιαφερουσα και θελω να ανταλλαξω αποψεις. Για την ωρα το αγκαθι μου ειναι η φορολογικη δηλωση. Στρατηγικη με την εννοια να κανω ερευνα δεν εχω, διοτι καθε φορα που νομιζα οτι κατι καταλαβα γινοταν το αντιθετο, ειναι παντα δυο βηματα μπροστα μου. Εχω αντιληφθει ομως ποσο σημασια εχει το hype καποιων μετοχων απο τα σοσιαλ κλπ και προσπαθω να το εκμεταλλευτω μιας και κανουν μεγαλυτερα σκαμπανευασματα μεσα σε μια μερα η σε μερικες μερες και μου φτανει ακομα και ενα +2%... Φασούλι το φασουλι

  11. #176
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    638
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΥΣΙΔΑ
    H υπεραξια των μετοχων δεν φορολογειται, απλα τη δηλωνεις στη δηλωση.

  12. #177
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x69pr Εμφάνιση μηνυμάτων
    H υπεραξια των μετοχων δεν φορολογειται, απλα τη δηλωνεις στη δηλωση.
    Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό;

  13. #178
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazaross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό;
    Αν καταλαβαίνω σωστά είναι το εξής:

    Αν αγοράσεις μετοχές και τις κρατήσεις και η αξία τους ανέβει 100% χωρίς να τις πουλήσεις δεν φορολογείται αυτό το κέρδος γιατί δεν έχει πραγματοποιηθεί.
    Μόλις το κέρδος γίνει πραγματικότητα δηλαδή όταν τις πουλήσεις τότε αυτό φορολογείται.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  14. #179
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν καταλαβαίνω σωστά είναι το εξής:

    Αν αγοράσεις μετοχές και τις κρατήσεις και η αξία τους ανέβει 100% χωρίς να τις πουλήσεις δεν φορολογείται αυτό το κέρδος γιατί δεν έχει πραγματοποιηθεί.
    Μόλις το κέρδος γίνει πραγματικότητα δηλαδή όταν τις πουλήσεις τότε αυτό φορολογείται.
    Και να τις πουλήσω τα λεφτά στον επενδυτικό λογαριασμό μένουν, δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για κάποιο άλλο λόγο πέρα από πώληση μετοχών. Δεν ξέρω είμαι μπερδεμένος για το τι πρέπει να κάνω με την εφορία και το βασικότερο εάν η Revolut και η κάθε εταιρία στέλνουν αυτομάτως πληροφορίες στην εφορία, από την στιγμή που έχουμε δώσει το αφμ μας.

  15. #180
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazaross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να τις πουλήσω τα λεφτά στον επενδυτικό λογαριασμό μένουν, δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για κάποιο άλλο λόγο πέρα από πώληση μετοχών. Δεν ξέρω είμαι μπερδεμένος για το τι πρέπει να κάνω με την εφορία και το βασικότερο εάν η Revolut και η κάθε εταιρία στέλνουν αυτομάτως πληροφορίες στην εφορία, από την στιγμή που έχουμε δώσει το αφμ μας.
    Όταν αναφέρεσαι στο ΑΦΜ, εννοείς το είχες δώσει όταν πρωτογράφτηκες ή πρόσφατα που το ζήτησε επειδή την είδε ως τράπεζα;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 12 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας