Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 56
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.757
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    HELLAS
    Δελτίο Τύπου:
    Περισσότερα από 100 εκατ. γραπτά μηνύματα για κατ’ εξαίρεση μετακίνηση διεκπεραιώθηκαν μέσω του τηλεφωνικού αριθμού 13033, υπηρεσία που σχεδίασε η Γενική Γραμματεία Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (ΓΓΤΤ) του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης σε συνεργασία με τους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους.

    Το 13033 λειτούργησε από τις 6 το πρωί της 23ης Μαρτίου ως και τις 6 το πρωί της 4ης Μαΐου και γρήγορα εξελίχθηκε στη βασική υπηρεσία δήλωσης των κατ’ εξαίρεση μετακινήσεων. Σύμφωνα με στοιχεία που περιήλθαν σε γνώση της ΓΓΤΤ, στις 42 ημέρες λειτουργίας του 13033 διεκπεραιώθηκαν 110 εκατ. γραπτά μηνύματα. Το μέσο ημερήσιο ποσοστό επιτυχίας, δηλαδή το ποσοστό των μηνυμάτων που είχαν τη σωστή δομή για τη δήλωση της κατ’ εξαίρεση μετακίνησης, διαμορφώθηκε σε 94,2%, ενώ υπήρξαν πολλές ημέρες όπου το ποσοστό ξεπέρασε το 99%.

    Κατά μέσο όρο το 13033 εξυπηρετούσε 1.818 μηνύματα το λεπτό, ενώ στην ώρα με τη μεγαλύτερη κίνηση διεκπεραιώθηκαν 7.500 μηνύματα για την κατ’ εξαίρεση μετακίνησης ανά λεπτό. Η υπηρεσία, που σχεδιάστηκε και τέθηκε σε λειτουργία σε λιγότερο από 48 ώρες, απέσπασε θετικά σχόλια, με τον ΟΟΣΑ να τη χαρακτηρίζει ως βέλτιστη πρακτική για τη διαχείριση των κατ’ εξαίρεση μετακινήσεων.

    Επιπλέον:

    • Η στενή συνεργασία του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης με τους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους εξασφάλισε την απρόσκοπτη λειτουργία των τηλεπικοινωνιακών υποδομών. Όπως διαπιστώνεται και από μετρήσεις ανεξάρτητων διεθνών φορέων, τόσο τα σταθερά όσο και τα κινητά δίκτυα τηλεπικοινωνιών διαχειρίστηκαν με ικανοποιητικό τρόπο τον επιπλέον φόρτο που προκάλεσαν τα έκτακτα μέτρα για τον περιορισμό του κορωνοϊού. Είναι, μάλιστα, χαρακτηριστικό ότι στο διάστημα ισχύος των έκτακτων μέτρων δεν υπήρξε καμία ανάγκη να ενεργοποιηθούν εναλλακτικά σενάρια διαχείρισης της δικτυακής κίνησης (traffic management).
    • Ιδιαίτερα σημαντικό είναι το γεγονός ότι στη συγκεκριμένη περίοδο δεν υπήρξε σημαντικό περιστατικό κυβερνοασφάλειας. Εκτός από τις συστάσεις που είχε εκδώσει η ΓΓΤΤ για την υπεύθυνη χρήση των δικτύων και την ασφαλή χρήση των εφαρμογών τηλεργασίας, υπήρξε διαρκής επικοινωνία της Γενικής Διεύθυνσης Κυβερνοασφάλειας της ΓΓΤΤ με όλα τα εμπλεκόμενα μέρη, συμπεριλαμβανομένου του Ευρωπαϊκού Οργανισμού για την Ασφάλεια Δικτύων και Πληροφοριών (ENISA), για την ανταλλαγή πληροφοριών.


  2. #2
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα μπορούσανε να δώσουν και το ποσοστό ανά κωδικό για να δούμε τις συνήθειες των Ελλήνων..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  3. #3
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλά μιλάμε έχουν ξεφύγει το τόσο το κάνανε τόοοοοοοοοοοσο.
    Ειδικά η σκηνή με το Χαρδαλιά να κλαίει μπροστά στις κάμερες σαν μικρό παιδάκι εμένα με συγκίνησε πολύ.


    ουφ στεναχωρέθηκα και πάω να κατουρήσω, όπως έλεγε ο συγχωρεμένος ψάλτης.


    Επειδή μας δουλεύουν ψιλό γαζί όλους και για να σοβαρευτούμε, άρθρο 48 του συντάγματος λέει τα εξής.

    1. Σε περίπτωση πολέμου, επιστράτευσης εξαιτίας εξωτερικών κινδύνων ή άμεσης απειλής της εθνικής ασφάλειας, καθώς και αν εκδηλωθεί ένοπλο κίνημα για την ανατροπή του δημοκρατικού πολιτεύματος, η Bουλή, με απόφασή της, που λαμβάνεται ύστερα από πρόταση της Kυβέρνησης, θέτει σε εφαρμογή, σε ολόκληρη την Eπικράτεια ή σε τμήμα της, το νόμο για την κατάσταση πολιορκίας, συνιστά εξαιρετικά δικαστήρια και αναστέλλει την ισχύ του συνόλου ή μέρους των διατάξεων των άρθρων 5 παράγραφος 4, 6, 8, 9, 11, 12 παράγραφοι 1 έως και 4, 14, 19, 22 παράγραφος 3, 23, 96 παράγραφος 4 και 97. O Πρόεδρος της Δημοκρατίας δημοσιεύει την απόφαση της Bουλής.
    Mε την απόφαση της Bουλής ορίζεται η διάρκεια ισχύος των επιβαλλόμενων μέτρων, η οποία δεν μπορεί να υπερβεί τις δεκαπέντε ημέρες.
    Είδατε εσείς να ψήφισε η βουλή δημοκρατικά κανά νόμο, όχι αποφασίζουμε και διατάζουμε χούντα κανονική.
    Τάδε έφη.

    - - - Updated - - -

    Κάτσε να έρθει με το καλό το καλοκαίρι και θα δουν πόσοι θα ξεπορτίσουν εκτός νομού.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Επειδή μας δουλεύουν ψιλό γαζί όλους και για να σοβαρευτούμε, άρθρο 48 του συντάγματος λέει τα εξής.



    Είδατε εσείς να ψήφισε η βουλή δημοκρατικά κανά νόμο, όχι αποφασίζουμε και διατάζουμε χούντα κανονική.
    Τάδε έφη.

    - - - Updated - - -

    Κάτσε να έρθει με το καλό το καλοκαίρι και θα δουν πόσοι θα ξεπορτίσουν εκτός νομού.
    Είναι άλλο το Άρθρο που επιτρέπει τα μέτρα που πήρανε και έχει να κάνει με την δημόσια υγεία, εκεί δεν προβλέπεται το 15ημερο.

  5. #5
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι άλλο το Άρθρο που επιτρέπει τα μέτρα που πήρανε και έχει να κάνει με την δημόσια υγεία, εκεί δεν προβλέπεται το 15ημερο.
    Αν είναι αλήθεια όλα αυτά, γιατί έχω τις αμφιβολίες μου, όχι μόνον εγώ αλλά και πολύς κόσμος.
    Ότι υπάρχει κορονοιός υπάρχει, αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό που θέλουν να τον παρουσιάσουν τα συστημικά
    κανάλια.
    Αν υπήρχε σε τόσο μεγάλο βαθμό να είσαι σίγουρος ότι θα είχαμε μεγαλύτερα ποσοστά θανάτων. Εγώ πάντως έχω τις επιφυλάξεις μου.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  6. #6
    Εγγραφή
    11-01-2020
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσανε να δώσουν και το ποσοστό ανά κωδικό για να δούμε τις συνήθειες των Ελλήνων..
    Αλήθεια πιστεύεις πως έκαναν process τα sms? Ένα προχειροφτιαγμένο autoresponder ήταν...

  7. #7
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    φάσκουν και αντιφάσκουν την μία μας λένε μην φοράτε μάσκες και την άλλη φορέστε μάσκες.
    Είναι πολλά τα λεφτά Άρη
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  8. #8
    Εγγραφή
    04-08-2017
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    380
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι αλήθεια όλα αυτά, γιατί έχω τις αμφιβολίες μου, όχι μόνον εγώ αλλά και πολύς κόσμος.
    Ότι υπάρχει κορονοιός υπάρχει, αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό που θέλουν να τον παρουσιάσουν τα συστημικά
    κανάλια.
    Αν υπήρχε σε τόσο μεγάλο βαθμό να είσαι σίγουρος ότι θα είχαμε μεγαλύτερα ποσοστά θανάτων. Εγώ πάντως έχω τις επιφυλάξεις μου.
    Ο λόγος που δεν είχαμε μεγαλύτερα ποσοστά είναι τα περιοριστικά μέτρα.

  9. #9
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν θα γίνουμε τώρα στα γεράματα κατακουζηνοί


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JpegXguy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο λόγος που δεν είχαμε μεγαλύτερα ποσοστά είναι τα περιοριστικά μέτρα.
    Εγώ πάντως πιστεύω ότι όλο αυτό ήταν ένα μεγάλο φιάσκο. Ο χρόνος θα το δείξει ποιος έχει δίκιο ή άδικο.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι αλήθεια όλα αυτά, γιατί έχω τις αμφιβολίες μου, όχι μόνον εγώ αλλά και πολύς κόσμος.
    Ότι υπάρχει κορονοιός υπάρχει, αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό που θέλουν να τον παρουσιάσουν τα συστημικά
    κανάλια.
    Αν υπήρχε σε τόσο μεγάλο βαθμό να είσαι σίγουρος ότι θα είχαμε μεγαλύτερα ποσοστά θανάτων. Εγώ πάντως έχω τις επιφυλάξεις μου.
    Πόσο προβλέψιμος τελικά, είπαμε άσε και κάποια θεωρεία συνωμοσίας

  11. #11
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν υπήρχε σε τόσο μεγάλο βαθμό να είσαι σίγουρος ότι θα είχαμε μεγαλύτερα ποσοστά θανάτων. Εγώ πάντως έχω τις επιφυλάξεις μου.
    Αυτό το σκεπτικό είναι κάποιο είδος logical fallacy/λογικού άλματος. Αλλά επειδή δεν τα πάω καλά με τις κατηγορίες των απλα θα το ονομάσω "αυτο-εκπληρούμενη προφητεία".
    Επειδή πάρθηκαν μέρα δεν είναι μεγάλα τα ποσοστά-> άρα αφού δεν είναι μεγάλα τα ποσοστά δεν έπρεπε να παρθούν μέτρα.
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  12. #12
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Να γιατί μπούκωσε το Netflix

  13. #13
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το σκεπτικό είναι κάποιο είδος logical fallacy/λογικού άλματος. Αλλά επειδή δεν τα πάω καλά με τις κατηγορίες των απλα θα το ονομάσω "αυτο-εκπληρούμενη προφητεία".
    Επειδή πάρθηκαν μέρα δεν είναι μεγάλα τα ποσοστά-> άρα αφού δεν είναι μεγάλα τα ποσοστά δεν έπρεπε να παρθούν μέτρα.
    Το ότι πρέπει να παρθούν συγκεκριμένα μέτρα όπως κλείσιμο σχολείων, καφετεριών και εκκλησιών για παράδειγμα, μέρη δηλαδή με συνωστισμό, δεν σημαίνει ότι πρέπει να κλειδαμπαρωσουν τον κόσμο στο σπίτι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #14
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως πιστεύω ότι όλο αυτό ήταν ένα μεγάλο φιάσκο. Ο χρόνος θα το δείξει ποιος έχει δίκιο ή άδικο.
    Φιασκο ηταν που πεθαναν στην χωρα μας μονο 140 ανθρωποι απο τον ιο, ενω χωρες με αναλογο πληθυσμο με εμας εχαναν τοσους την ημερα;


  15. #15
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιασκο ηταν που πεθαναν στην χωρα μας μονο 140 ανθρωποι απο τον ιο, ενω χωρες με αναλογο πληθυσμο με εμας εχαναν τοσους την ημερα;
    Για ποια χώρα λες...

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας