Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    07-09-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα,
    Κυκλοφορούν πολλές αγγελίες στο FB για μετατροπή του αριθμού σε φοιτητικό what's up με υπερβολικά καλές παροχές.
    Μετα από επικοινωνία με ένα παλικάρι που το πουλάει ζητάει 60€ για να κάνει την αλλαγη και μου είπε ότι είναι για πάντα αυτή η παροχή.
    Έχει κανένας αντίστοιχη εμπειρία και κατά πόσο safe είναι?
    Ευχαριστώ προκαταβολικά.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κατα 99,999% ειναι μουφα. Αλλα εγω στην θεση σου θα ρωτουσα λεπτομερειες. Απλα για να δουμε τί ακριβως θα σου πει για να σε πεισει να το κανεις.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  3. #3
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Georgesam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    Κυκλοφορούν πολλές αγγελίες στο FB για μετατροπή του αριθμού σε φοιτητικό what's up με υπερβολικά καλές παροχές.
    Μετα από επικοινωνία με ένα παλικάρι που το πουλάει ζητάει 60€ για να κάνει την αλλαγη και μου είπε ότι είναι για πάντα αυτή η παροχή.
    Έχει κανένας αντίστοιχη εμπειρία και κατά πόσο safe είναι?
    Ευχαριστώ προκαταβολικά.
    Αυτό που σου υπόσχεται θα το κάνει. Έχουν βρει κόλπο και καταχωρούν αριθμούς ανθρώπων που δεν είναι φοιτητές, ως φοιτητικά καρτοκινητά.
    Το μόνο που δεν είναι αλήθεια είναι το 'για πάντα'. Οι εταιρείες δεν αφήνουν για πάντα ένα φοιτητικό καρτοκινητό. Στα έξι χρόνια το καταργούν, εκτός εάν είσαι ακόμη φοιτητής οπότε πρέπει να προσκομίσεις δικαιολογητικά για να το διατηρήσεις.
    Πάντως για έξι χρόνια θα έχεις κάτι πολύ καλό σε αξία.
    Μη φοβάσαι, δεν πρόκειται οι εταιρείες να το ψάξουν από τη στιγμή που θα το κάνεις. Δε θα ασχοληθούν παρά μόνο μετά την πάροδο των ετών που σου είπα.
    Ελεύθερος.

  4. #4
    Εγγραφή
    07-09-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Φίλος μου που έχει τελειώσει το μεταπτυχιακό του εδώ και δύο χρόνια πάντως η cosmote δεν του έχει κόψει αυτή την παροχή μέχρι τώρα τουλάχιστον...

    - - - Updated - - -

    Μου είπε ότι έχει πρόσβαση σε όλο αυτό το πακέτο από υψηλά κλιμάκια της cosmote.Σε ερώτηση μου πως μπορώ να εξασφαλίσω ότι δεν θα έχω κάποιο θέμα μετά μου είπε ότι αναγκαστικά θα πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη από μένα σε αυτόν...

    Το μόνο που πρέπει να κάνω όμως είναι να γυρίσω τον αριθμό που έχω σε what's up και μετά αναλαμβάνει για την αλλαγή αυτός.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Georgesam : 07-05-20 στις 08:38.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Rhodes island
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    31(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ έχω πέσει θύμα απάτης από κάτι αντίστοιχο. Πλήρωσα σε τραπεζικό λογαριασμό ένα ποσό για κάρτες που δεν μου έστειλαν ποτέ.
    Η επικοινωνία ήταν μέσω facebook είχε πάνω από 150 φίλους και έστειλα μήνυμα σε όλους και κανένας δεν τον γνώριζε προσωπικά. Έκανα καταγγελία και έδωσα κατάθεση αλλά δεν ξέρω αν ορίστηκε δικάσιμη

  6. #6
    Εγγραφή
    07-09-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    60€ μου είπε

  7. #7
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Rhodes island
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    31(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αν μιλάτε πρόσωπο με πρόσωπο να πάρεις στοιχεία ταυτότητας. Αν είναι μέσω social media ή τηλεφωνικά μην ασχοληθείς καθόλου, είναι σίγουρα απάτη

  8. #8
    Εγγραφή
    07-09-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ναι οπωσδήποτε!

  9. #9
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    τι εγινε τελικα;

  10. #10
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Georgesam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλος μου που έχει τελειώσει το μεταπτυχιακό του εδώ και δύο χρόνια πάντως η cosmote δεν του έχει κόψει αυτή την παροχή μέχρι τώρα τουλάχιστον...

    - - - Updated - - -

    Μου είπε ότι έχει πρόσβαση σε όλο αυτό το πακέτο από υψηλά κλιμάκια της cosmote.Σε ερώτηση μου πως μπορώ να εξασφαλίσω ότι δεν θα έχω κάποιο θέμα μετά μου είπε ότι αναγκαστικά θα πρέπει να υπάρχει εμπιστοσύνη από μένα σε αυτόν...

    Το μόνο που πρέπει να κάνω όμως είναι να γυρίσω τον αριθμό που έχω σε what's up και μετά αναλαμβάνει για την αλλαγή αυτός.
    Δεν μομίζω να έχει καμία σχέση με υψηλόβαθμα στελέχη (σιγά μην καθόταν ένα υψηλόβαθμο στέλεχος να ξεφτιλιστεί για μια κάρτα σε έναν άγνωστο) , το πιο πιθανό είναι να έχει κανέναν γνωστό από τις εταιρείες που κάνουν promotion σε πανεπιστήμια. Αυτοί παίρνουν πολλές φοιτητικές κάρτες και μπορεί να τις διαθέσουν και αλλού.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john_who Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω πέσει θύμα απάτης από κάτι αντίστοιχο. Πλήρωσα σε τραπεζικό λογαριασμό ένα ποσό για κάρτες που δεν μου έστειλαν ποτέ.
    Η επικοινωνία ήταν μέσω facebook είχε πάνω από 150 φίλους και έστειλα μήνυμα σε όλους και κανένας δεν τον γνώριζε προσωπικά. Έκανα καταγγελία και έδωσα κατάθεση αλλά δεν ξέρω αν ορίστηκε δικάσιμη
    Παράτολμη η κίνηση σου καθώς μπορείς να βρεθείς και εσύ μπλεγμένος αφού πλήρωσες κάποιον να σου πουλήσει κάτι που είναι εμφανώς προϊόν παράνομης ενέργειας.
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας