Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-83 από 83
  1. #76
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το 210 δεν εξυπηρετεί πιο γρήγορα γιατί πάλι περιμένεις στην ουρά και περνάς μέσα από ρομπότ, ivr, λάθος τμήματα γιατί σε συνδέει σε άκυρα τμήματα κλπ. Το 13888 βγάζει αρκετές φορές μήνυμα για να σε καλέσουν αυτοί, κάτι που δεν έχω ακούσει ποτέ στο 210... καλώντας από αλλα σταθερά/κινητά.

  2. #77
    Εγγραφή
    28-09-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11638/1014
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ξεκαθαρίσω λίγο 2-3 πράγματα όσον αφορά το IVR.

    α) H κλήση στο 2106513888 έχει χρέωση αστικής κλήσης. Αν έχεις πακέτα με απεριόριστα κλπ στο σταθερό, τότε δεν χρεώνεσαι. Αν δεν έχεις πακέτο, τότε χρεώνεσαι σαν αστική κλήση.
    β) Το 2106513888 σε στέλνει στο queue του 13888, με διαφορετικό priority. Και επειδή αναφέρθηκε, να σημειώσω ότι φαίνεται ότι κάλεσε από το 2106513888. Ο agent το βλέπει μέσα από το siebel. Τι γίνεται σ' αυτήν την περίπτωση; Υπάρχει οδηγία, άλλοι την τηρούν και άλλοι όχι, αλλά μην φανεί σε κάποιον περίεργο αν δεν τον εξυπηρετήσουν (ιδίως αν καλεί από σταθερό τηλέφωνο).
    γ) Όταν κάποιος καλεί από το κινητό του πχ. cosmote από το εξωτερικό, φαίνεται ότι καλεί από εξωτερικό, αλλά όχι στα συστήματα που βλέπουν οι agents (πχ. siebel). Οπότε ο agent δεν μπορεί να το γνωρίζει εάν πράγματι καλείς από εξωτερικό.
    Από το όλο νήμα οι πλέον έγκυρες τοποθετήσεις είναι του FuS.

  3. #78
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristaras1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω το εξής πρόβλημα..λόγω προβλήματος στο σταθερό τηλέφωνο του σπιτιού μου (οτε) κάλεσα στο 13888 από το κινητό μου τηλέφωνο (που είναι στη wind)
    το αποτέλεσμα, για 3 κλήσεις χρεώθηκα 57,00€ + φπα +τέλος μου πήγε 80€ επιπλέον ο λογαριασμός μου..
    τους πήρα 3 φορές τηλέφωνο ζητώντας να αφαιρεθούν οι χρεώσεις ή έστω να μειωθούν, ενώ οι υπάλληλοι μου είπαν οτι θα το προωθήσουν, στην ουσία δεν το έκαναν...τους έστειλα εμαιλ και μου είπαν ότι οι χρεώσεις είναι σωστές...το θέμα είναι ότι μου χρεώνουν 0,59€/min ενώ στον κατάλογο τους γράφουν '' Χρέωση ώς εθνική κλήση σύμφωνα με το οικονομικό πακέτο''...
    κάποια βοήθεια? τι μπορώ να κάνω?
    Εγω δεν θα σχολιάσω το πόσο χρεώνεται το κάθε τηλέφωνο και απο που. Μικρής σημασίας είναι εξάλλου αυτές οι πληροφορίες. Είναι ξεκάθαρη απάτη δίχως αμφιβολία.
    Θα σου πω απλα, οτι αν σε παιρνει , μην πληρωσεις τιποτα. Δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα , ακομα και δικαστικά να σε πάνε, να κερδίσουν.
    Ειχα ακριβως την ίδια εμπειρία με την Vodafone σε προγραμμα σταθερης χωρις Αστικα και Υπεραστικα, που τολμησαν να μου πουνε πως επρεπε η μάνα μου που ειναι 82ετών να γνωρίζει ότι το να πάρει τον γιό της τηλεφωνο 19 λεπτά σε κινητό και 3 ώρες σε σταθερό, ισοδυναμεί με τηλέφωνο σε ροζ γραμμές! Δυστυχώς δεν μου έκαναν την χάρη να με πάνε δικαστικώς. Τους παρακάλεσα ειλικρινά. Απλά τα έσβησαν όλα, και στην ίδια τιμή παγίου μου έδωσαν αστικά-υπεραστικά και 5 ώρες κινητά.
    Μικρή σημασία λοιπόν έχουν όλοι αυτοί οι τιμοκατάλογοι , με τις εξωφρενικές χρεώσεις, που δεν τις γνωρίζει ούτε αυτός που τις όρισε.
    Δεν υπάρχει δικαστήριο που θα σου πει ότι θα έπρεπε να κάνεις μελέτη 2 ωρών στο Internet (που πολυ πιθανα δεν εχεις κιολας, για αυτο και ψάχνεις επικοινωνία με τον πάροχο) για να ψάξεις να βρεις παλιούς και καινούργιους τιμοκαταλόγους για να μάθεις πόσο χρεώνεται η κλήση σε ένα δίκτυο τηλεφωνίας, και να γνωρίζεις εκ των προτέρων ότι δεν θα σου πάρουν το νεφρό!

  4. #79
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω δεν θα σχολιάσω το πόσο χρεώνεται το κάθε τηλέφωνο και απο που. Μικρής σημασίας είναι εξάλλου αυτές οι πληροφορίες. Είναι ξεκάθαρη απάτη δίχως αμφιβολία.
    Θα σου πω απλα, οτι αν σε παιρνει , μην πληρωσεις τιποτα. Δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα , ακομα και δικαστικά να σε πάνε, να κερδίσουν.
    Ειχα ακριβως την ίδια εμπειρία με την Vodafone σε προγραμμα σταθερης χωρις Αστικα και Υπεραστικα, που τολμησαν να μου πουνε πως επρεπε η μάνα μου που ειναι 82ετών να γνωρίζει ότι το να πάρει τον γιό της τηλεφωνο 19 λεπτά σε κινητό και 3 ώρες σε σταθερό, ισοδυναμεί με τηλέφωνο σε ροζ γραμμές! Δυστυχώς δεν μου έκαναν την χάρη να με πάνε δικαστικώς. Τους παρακάλεσα ειλικρινά. Απλά τα έσβησαν όλα, και στην ίδια τιμή παγίου μου έδωσαν αστικά-υπεραστικά και 5 ώρες κινητά.
    Μικρή σημασία λοιπόν έχουν όλοι αυτοί οι τιμοκατάλογοι , με τις εξωφρενικές χρεώσεις, που δεν τις γνωρίζει ούτε αυτός που τις όρισε.
    Δεν υπάρχει δικαστήριο που θα σου πει ότι θα έπρεπε να κάνεις μελέτη 2 ωρών στο Internet (που πολυ πιθανα δεν εχεις κιολας, για αυτο και ψάχνεις επικοινωνία με τον πάροχο) για να ψάξεις να βρεις παλιούς και καινούργιους τιμοκαταλόγους για να μάθεις πόσο χρεώνεται η κλήση σε ένα δίκτυο τηλεφωνίας, και να γνωρίζεις εκ των προτέρων ότι δεν θα σου πάρουν το νεφρό!
    Το εχεις δει οτι το ποστ που εχεις απαντησεις ειναι 6 μηνες πριν ε?
    The gr81 .

  5. #80
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εχεις δει οτι το ποστ που εχεις απαντησεις ειναι 6 μηνες πριν ε?
    χαχαχαχαχ!
    Οχι! Με ξυπνησε ο μικρος, και δεν ειχα πιει ουτε καφε ακόμα

  6. #81
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω δεν θα σχολιάσω το πόσο χρεώνεται το κάθε τηλέφωνο και απο που. Μικρής σημασίας είναι εξάλλου αυτές οι πληροφορίες. Είναι ξεκάθαρη απάτη δίχως αμφιβολία.
    Θα σου πω απλα, οτι αν σε παιρνει , μην πληρωσεις τιποτα. Δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα , ακομα και δικαστικά να σε πάνε, να κερδίσουν.
    Ειχα ακριβως την ίδια εμπειρία με την Vodafone σε προγραμμα σταθερης χωρις Αστικα και Υπεραστικα, που τολμησαν να μου πουνε πως επρεπε η μάνα μου που ειναι 82ετών να γνωρίζει ότι το να πάρει τον γιό της τηλεφωνο 19 λεπτά σε κινητό και 3 ώρες σε σταθερό, ισοδυναμεί με τηλέφωνο σε ροζ γραμμές! Δυστυχώς δεν μου έκαναν την χάρη να με πάνε δικαστικώς. Τους παρακάλεσα ειλικρινά. Απλά τα έσβησαν όλα, και στην ίδια τιμή παγίου μου έδωσαν αστικά-υπεραστικά και 5 ώρες κινητά.
    Μικρή σημασία λοιπόν έχουν όλοι αυτοί οι τιμοκατάλογοι , με τις εξωφρενικές χρεώσεις, που δεν τις γνωρίζει ούτε αυτός που τις όρισε.
    Δεν υπάρχει δικαστήριο που θα σου πει ότι θα έπρεπε να κάνεις μελέτη 2 ωρών στο Internet (που πολυ πιθανα δεν εχεις κιολας, για αυτο και ψάχνεις επικοινωνία με τον πάροχο) για να ψάξεις να βρεις παλιούς και καινούργιους τιμοκαταλόγους για να μάθεις πόσο χρεώνεται η κλήση σε ένα δίκτυο τηλεφωνίας, και να γνωρίζεις εκ των προτέρων ότι δεν θα σου πάρουν το νεφρό!
    Δε καταλαβαινω την σιγουρια σου, που προτρεπεις και αλλους, για το πιστολιασμα χρεων επειδη αν πανε δικαστικα θα χασουν οι εταιριες. Ισως την εταιρια να μην την συμφερει να κυνηγησει ενα πελατη και να την εξυπηρετει καλυτερα να αλλαξει προγραμμα και να τον κρατησει, αλλα αν πανε πολλοι και αρχισουν και σφυρανε αδιαφορα στα χρεη να εισαι σιγουρος οτι θα τους κυνηγησουν, επειδη δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα και βασιζονται στην πληρωμη των λογαριασμων για να λειτουργησουν. Και στο δικαστηριο θα πουν οτι εχουν δωσει τις χρεωσεις στον πελατη, τις αποδεχτηκε με την υπογραφη του κατα την συναψη του συμβολαιου, οποτε ειναι καλυμμενες 100%.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aSMiLoN : 29-10-20 στις 17:00.


  7. #82
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε καταλαβαινω την σιγουρια σου, που προτρεπεις και αλλους, για το πιστολιασμα χρεων επειδη αν πανε δικαστικα θα χασουν οι εταιριες. Ισως την εταιρια να μην την συμφερει να κυνηγησει ενα πελατη και να την εξυπηρετει καλυτερα να αλλαξει προγραμμα και να τον κρατησει, αλλα αν πανε πολλοι και αρχισουν και σφυρανε αδιαφορα στα χρεη να εισαι σιγουρος οτι θα τους κυνηγησουν, επειδη δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα και βασιζονται στην πληρωμη των λογαριασμων για να λειτουργησουν. Και στο δικαστηριο θα πουν οτι εχουν δωσει τις χρεωσεις στον πελατη, τις αποδεχτηκε με την υπογραφη του κατα την συναψη του συμβολαιου, οποτε ειναι καλυμμενες 100%.
    Θα τους πάμε δικαστήριο και μετά αφού το κερδίσουμε θα πάμε και τον δικηγόρο στο δικαστήριο για τις τρελές χρεώσεις παράστασης που έχει

  8. #83
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aSMiLoN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε καταλαβαινω την σιγουρια σου, που προτρεπεις και αλλους, για το πιστολιασμα χρεων επειδη αν πανε δικαστικα θα χασουν οι εταιριες. Ισως την εταιρια να μην την συμφερει να κυνηγησει ενα πελατη και να την εξυπηρετει καλυτερα να αλλαξει προγραμμα και να τον κρατησει, αλλα αν πανε πολλοι και αρχισουν και σφυρανε αδιαφορα στα χρεη να εισαι σιγουρος οτι θα τους κυνηγησουν, επειδη δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα και βασιζονται στην πληρωμη των λογαριασμων για να λειτουργησουν. Και στο δικαστηριο θα πουν οτι εχουν δωσει τις χρεωσεις στον πελατη, τις αποδεχτηκε με την υπογραφη του κατα την συναψη του συμβολαιου, οποτε ειναι καλυμμενες 100%.
    Δεν μιλησα για χρεη. Μιλησα για παράλογες χρεώσεις, που δεν έχει καμία σημασία αν τις εχεις δημοσιευμενες στο internet. (ΟΥΔΕΠΟΤΕ υπέγραψα πουθενα για αυτές).
    Οι μπούρδες που τολμάνε να ξεστομίσουν ότι "ειναι δημοσιευμενος στο internet ο τιμοκαταλογος μας" οπως καταλαβαινεις δεν στέκονται σε καμία αίθουσα δικαστηρίου. Μιλαμε οτι δεν εχω απολυτως καμια υποχρεωση να καθομαι να ψαχνω στο internet τιμοκαταλογους σεντονια απο εταιριες τηλεφωνιας, που αλλαζουν καθε εβδομαδα με ενα καινουργιο δελτίο τύπου.

    Ακομα και αν τις ειχα υπογραψει όμως αυτές τις χρεώσεις, δεν εχει σημασια τι εχω υπογράψει. Καταπέφτουν στα δικαστήρια όλα αυτά τα τα τρελά. Και ειναι τρελό ότι σε ενα πρόγραμμα τηλεφωνίας με "απεριοριστα σταθερα και ΧΧΧ λεφτα προς κινητα" .... θα σου παρω το σκαλπ αν προσπαθησεις να παρεις την εξυπηρετηση πελατων του ΟΤΕ, για αυτό και κανείς δεν πήγε ποτέ στο δικαστήριο.

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας