Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σας. Μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας σχετικά με την επιλογή κινητού;
    Έχω καταλήξει, προς το παρόν, στα εξής δύο:
    1) Xiaomi Mi 9 Lite (128GB εσωτερική μνήμη, 6GB RAM) και
    2) Xiaomi Redmi K30 (256GB εσωτερική μνήμη, 8GB RAM και Global ROM)
    Έχετε εντυπώσεις οι ίδιοι ή από γνώμες φίλων/ γνωστών σας; Από τη μία, το Xiaomi Mi 9 Lite έχει πολύ καλή κάμερα (σύμφωνα με το GSM Arena) και πολύ καλές αξιολογήσεις στο Sktroutz.
    Το Xiaomi Redmi K30 έχει επίσης καλές αξιολογήσεις για την κάμερα στο GSM Arena, μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη (κάτι που με ενδιαφέρει σχετικά με την όχι τόσο σημαντική - κατά τη γνώμη μου - διαφορά στη RAM).
    Σας ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Εχω ψαξει αρκετα για επιλογη κινητου,το αναβαλω μηνα με μηνα καθως ερχονται συνεχως νεα μοντελα,200-300€ midrange,απο τη μια κλασσικες επιλογες απο xiaomi/samsung,πχ Note 9S,K30,A41/51,το καθενα με + και - φυσικα,απο την αλλη με προβληματα MIUI/updates στα Xiaomi,Huwaei χωρις google play,Μοtorola χωρις ενδιαφεροντες επιλογες,πχ βλεπω Moto G Pro με snapdragon 665,IPS οθονη στα 300 ευρω και πανω,LG Q51 απο 240€ με mediatek MT6762 Helio P22 (12 nm),13mp camera,LG Q61 με Android 9.0,δηλαδη ενταξει,μοντελα 2020 ετσι,πριν 2-3 μηνες στην κυκλοφορια.ΖΤΕ nubia play στο 300αρι με snap 765,χωρις καν audio jack,χωρις radio,τουλαχιστον εχει AMOLED.Mπερδεμα η δουλεια για επιλογη κινητου εν ετη 2020.Καποιες εταιριες εχουν μεινει πισω,παρολαυτα ζητανε 250-300-350 ευρω για συσκευες που δεν τα αξιζουν αυτα τα χρηματα.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ψαξει αρκετα για επιλογη κινητου,το αναβαλω μηνα με μηνα καθως ερχονται συνεχως νεα μοντελα,200-300€ midrange,απο τη μια κλασσικες επιλογες απο xiaomi/samsung,πχ Note 9S,K30,A41/51,το καθενα με + και - φυσικα,απο την αλλη με προβληματα MIUI/updates στα Xiaomi,Huwaei χωρις google play,Μοtorola χωρις ενδιαφεροντες επιλογες,πχ βλεπω Moto G Pro με snapdragon 665,IPS οθονη στα 300 ευρω και πανω,LG Q51 απο 240€ με mediatek MT6762 Helio P22 (12 nm),13mp camera,LG Q61 με Android 9.0,δηλαδη ενταξει,μοντελα 2020 ετσι,πριν 2-3 μηνες στην κυκλοφορια.ΖΤΕ nubia play στο 300αρι με snap 765,χωρις καν audio jack,χωρις radio,τουλαχιστον εχει AMOLED.Mπερδεμα η δουλεια για επιλογη κινητου εν ετη 2020.Καποιες εταιριες εχουν μεινει πισω,παρολαυτα ζητανε 250-300-350 ευρω για συσκευες που δεν τα αξιζουν αυτα τα χρηματα.
    Σε ευχαριστώ. Τελικά επέλεξα το Xiaomi Mi 9 Lite.

  4. #4
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosAth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ. Τελικά επέλεξα το Xiaomi Mi 9 Lite.
    Ισως η πιο safe επιλογη μαζι με το note 8 pro,μιας και εχουν δοκιμαστει για καποιο καιρο.

  5. #5
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ψαξει αρκετα για επιλογη κινητου,το αναβαλω μηνα με μηνα καθως ερχονται συνεχως νεα μοντελα,200-300€ midrange,απο τη μια κλασσικες επιλογες απο xiaomi/samsung,πχ Note 9S,K30,A41/51,το καθενα με + και - φυσικα,απο την αλλη με προβληματα MIUI/updates στα Xiaomi,Huwaei χωρις google play,Μοtorola χωρις ενδιαφεροντες επιλογες,πχ βλεπω Moto G Pro με snapdragon 665,IPS οθονη στα 300 ευρω και πανω,LG Q51 απο 240€ με mediatek MT6762 Helio P22 (12 nm),13mp camera,LG Q61 με Android 9.0,δηλαδη ενταξει,μοντελα 2020 ετσι,πριν 2-3 μηνες στην κυκλοφορια.ΖΤΕ nubia play στο 300αρι με snap 765,χωρις καν audio jack,χωρις radio,τουλαχιστον εχει AMOLED.Mπερδεμα η δουλεια για επιλογη κινητου εν ετη 2020.Καποιες εταιριες εχουν μεινει πισω,παρολαυτα ζητανε 250-300-350 ευρω για συσκευες που δεν τα αξιζουν αυτα τα χρηματα.
    Μιας και φαίνεσαι ενημερωμένος, και έρχεται το περιθώριο των 2 χρόνων αλλαγής του Xiaomi Mi A1, το Samsung A51 είναι καλό τηλέφωνο;; Με Xiaomi και MIUI πάντως εγω δεν πάω ποτέ, θα περίμενα μέχρει να βγει το Α4 αλλά πιστεύω πως θα είναι αρκετά χάλια, μονο το Α1 τους βγήκε καλό.

  6. #6
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και φαίνεσαι ενημερωμένος, και έρχεται το περιθώριο των 2 χρόνων αλλαγής του Xiaomi Mi A1, το Samsung A51 είναι καλό τηλέφωνο;; Με Xiaomi και MIUI πάντως εγω δεν πάω ποτέ, θα περίμενα μέχρει να βγει το Α4 αλλά πιστεύω πως θα είναι αρκετά χάλια, μονο το Α1 τους βγήκε καλό.
    @@ ενημερωμενος , απλα προσπαθω να διαμορφωσω μια εικονα απο σχολια,forums,προβληματα κλπ για να μην κανω καμια πατατα επιλογη και κλαιω μετα τα λεφτα μου.Το A51 εχει καποιες κριτικες οχι τοσο καλες.

  7. #7
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    @@ ενημερωμενος , απλα προσπαθω να διαμορφωσω μια εικονα απο σχολια,forums,προβληματα κλπ για να μην κανω καμια πατατα επιλογη και κλαιω μετα τα λεφτα μου.Το A51 εχει καποιες κριτικες οχι τοσο καλες.
    Kαι εγώ ακριβώς το ίδιο κάνω, μόνο που ασχολούμαι για κάνα μήνα ανά δύο χρόνια
    Ναι, αυτό βλέπω σε θέμα με τον επεξεργαστή κυρίως, αλλά φαίνεται οτι έχει επιδόσεις ανάμεσα σε Galaxy S7 με S8. Σίγουρα θα είναι μια μικρή αναβάθμιση απο το Mi A1 πάντως, που το αλλάζω κυρίως λόγο μπαταρίας.

  8. #8
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Kανενα Oukitel η Doogie με 8-10.000mah μπαταρια να κραταει μια εβδομαδα και save money για αργοτερα που θα πεσουν οι τιμες σε xiaomi με MIUI 12 και κανενα snap 765. Αλλιως βλεπεις πως,το ενα δεν εχει Amoled,το αλλο δεν εχει NFC,το πιο αλλο δεν παιζει καλα με wifi η δεν πιανει καλα το δαχτυλικο αποτυπωμα,απο LG,OPPO,REALME,XIAOMI,SAMSUNG,σε κοστος μεταξυ 200-300 ευρω,δεν εχω βρει smartphone που να με ικανοποιει,κατι ολο θα με χαλαει,ειμαι δυσκολος και γω δεν λεω,αλλα και κινεζικα απο Coolpad,Meizu,Ulefone,Elephone δεν εχει κατι ενδιαφερον,εχουν μεινει πισω στις εξελιξεις οι εταιριες αυτες.

  9. #9
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kανενα Oukitel η Doogie με 8-10.000mah μπαταρια να κραταει μια εβδομαδα και save money για αργοτερα που θα πεσουν οι τιμες σε xiaomi με MIUI 12 και κανενα snap 765. Αλλιως βλεπεις πως,το ενα δεν εχει Amoled,το αλλο δεν εχει NFC,το πιο αλλο δεν παιζει καλα με wifi η δεν πιανει καλα το δαχτυλικο αποτυπωμα,απο LG,OPPO,REALME,XIAOMI,SAMSUNG,σε κοστος μεταξυ 200-300 ευρω,δεν εχω βρει smartphone που να με ικανοποιει,κατι ολο θα με χαλαει,ειμαι δυσκολος και γω δεν λεω,αλλα και κινεζικα απο Coolpad,Meizu,Ulefone,Elephone δεν εχει κατι ενδιαφερον,εχουν μεινει πισω στις εξελιξεις οι εταιριες αυτες.
    Μπααα, προτιμώ καλυτερα κάτι με περισσότερο support από την εταιρεία που δεν νομίζω αυτά τα κινέζικα να έχουν, με εξαίρεση την Xiaomi

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας