Σελ. 23 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 374
  1. #331
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.525
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου αν μπορούσα να προβλέψω ότι θα ήμασταν κλεισμένοι στο σπίτι 2 μήνες και ότι θα έπρεπε να παίρνω 3-4 φορές την μέρα τηλέφωνο για θέματα υγείας να είσαι σίγουρος ότι θα έπαιρνα το ακριβότερο πρόγραμμα. Το ότι δεν το έκανα γιατί δεν το χρειαζόμουνα, δίνει αυτομάτως την άδεια να πουλάει όσο θέλει επειδή μου το είχε πει; Έστω και μόνο από ηθικής πλευράς.

    Και μάλιστα όπως ξαναέγραψα όταν διαφημίζεις ανά 30 λεπτά το κοινωνικό σου πρόσωπο αλληλεγγύης και βοήθειας στην tv, τι κάνεις γι άλλους αυτούς που δεν είχαν μεγάλο πρόγραμμα ή αγόραζαν 2-3 κάρτες την εβδομάδα για να μπορέσουν να επικοινωνήσουν με ευπαθείς ομάδες, τους τιμωρείς επειδή δεν προνόησαν να κάνουν συμβόλαιο ή να πάρουν μεγαλύτερο πρόγραμμα;
    Ένα συμβόλαιο ή ένα πρόγραμμα που δεν χρειάζονταν ή δεν μπορούσαν να πάρουν με τις τιμές που εσύ έχεις διαμορφώσει στην αγορά;

    Εσύ αλήθεια είχες μάσκες και γάντια στο σπίτι να βρίσκονται; Πως θα σου φαινότανε να σου λέγανε 50€ την μάσκα γιατί τόσο γουστάρω να την πουλάω, ας έπαιρνες όταν ήταν φτηνές. Δικαιολογείται ή τιμή επειδή έχεις ανάγκη για κάτι; Δεν σε πατάει στην ανάγκη σου;

    Συγνώμη στην επόμενη επιδημία θα προβλέψω τι θα χρειαστεί και θα έχω όλα τα απαραίτητα...


    Ο άκρατος καπιταλισμός ή νεοφιλελευθερισμός στις περιπτώσεις κρίσεων πατάει εκείνους που μπορεί, δηλαδή εσένα κι εμένα διαφημίζοντας το πόσο καλός είναι!

    Πάρε ένα δάνειο τώρα που το διαφημίζουν οι τράπεζες και μετά θα δεις ...
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  2. #332
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το έτσι θέλω γιατί έτσι μπορούν. Γιατί τους άφησε η ΕΕΤΤ να το κάνουν. Γιατί έχουμε άκρατο καπιταλισμό.
    Κανείς δεν σε υποχρεώνει να πάρεις το Χ προπληρωμένο πακέτο και να πληρώνεις τις έξτρα κλήσεις με 0,50€ το λεπτό. Μπορείς να μην έχεις τέτοιο πακέτο και να πληρώνεις 0,18€ το λεπτό, όλες τις κλήσεις.
    Ακόμη να κάνεις τις έξτρα αυτές κλήσεις από άλλον πάροχο με 0,020€ το λεπτό ή και με 0,005€ το λεπτό.
    Λύσεις υπάρχουν για όλα. Απλά οι περισσότεροι θέλουν και δεσμεύονται με τις "δωρεάν απεριόριστες" κλήσεις και αδιαφορούν να ψαχθούν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου αν μπορούσα να προβλέψω ότι θα ήμασταν κλεισμένοι στο σπίτι 2 μήνες και ότι θα έπρεπε να παίρνω 3-4 φορές την μέρα τηλέφωνο για θέματα υγείας να είσαι σίγουρος ότι θα έπαιρνα το ακριβότερο πρόγραμμα. Το ότι δεν το έκανα γιατί δεν το χρειαζόμουνα, δίνει αυτομάτως την άδεια να πουλάει όσο θέλει επειδή μου το είχε πει; Έστω και μόνο από ηθικής πλευράς.

    Εσύ αλήθεια είχες μάσκες και γάντια στο σπίτι να βρίσκονται; Πως θα σου φαινότανε να σου λέγανε 50€ την μάσκα γιατί τόσο γουστάρω να την πουλάω, ας έπαιρνες όταν ήταν φτηνές. Δικαιολογείται ή τιμή επειδή έχεις ανάγκη για κάτι; Δεν σε πατάει στην ανάγκη σου;
    Ελεύθερη αγορά έχουμε και δυστυχώς έτσι κινείται. Δεν υπάρχει ηθική. Αλλά από την άλλη δεν υπάρχει και ισχυρή καταναλωτική αγωγή στη χώρα μας. Παρτάκηδες ήμαστε ως λαός.
    Γιατί πόσο νομίζεις ότι πουλιούνταν αυτά τα είδη στην κορύφωση της κρίσης; Μήπως δεν διάβασες με τι κόστος τα προμηθεύθηκε το ίδιο το υπουργείο, πριν να αφιχθούν τα κιβωτια από την Κίνα; Είδες πουθενά να παίξουν έλεγχοι στην αγορά;

  3. #333
    Εγγραφή
    11-12-2018
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Θεσσαλία
    Αριστεία, αριστεία παντού.

    Τώρα και σε version ''γιατί ρε κακομοίρη δεν πλήρωσες κάτι ψιλά παραπάνω για να αγοράσεις κάτι που δεν χρειάζεσαι; Φάε τώρα μια ξεδιάντροπη ληστεία στα μούτρα, ώστε να μάθεις να σέβεσαι τον ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΟ ΥΠΕΡΜΕΓΙΣΤΟ ΚΟΛΟΣΣΌ που σου κάνει την τιμή να σου προσφέρει τις υπηρεσίες του.''

    Ωχμφ. Που θα βγούμε δεν ξέρω.

  4. #334
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανείς δεν σε υποχρεώνει να πάρεις το Χ προπληρωμένο πακέτο και να πληρώνεις τις έξτρα κλήσεις με 0,50€ το λεπτό. Μπορείς να μην έχεις τέτοιο πακέτο και να πληρώνεις 0,18€ το λεπτό, όλες τις κλήσεις.
    Ενω ας πουμε το 0,18€/λεπτο ειναι λογικη τιμη.

  5. #335
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1,5 ώρα, 18,162 ευρώ επειδή είναι εκτός προγράμματος; Αυτό είναι κανονική ληστεία, όχι χρέωση...
    ξεκαθαρη ληστεια!
    Πριν απο 2 χρονια, ειχα ενα Voda χωρις αστικα υπεραστικα στο εξοχικο. Ο λογαριασμος του Ιουλιου ξεφυγε και πληρώθηκε κάπου στα 67€. Του αυγουστου ομως μου εκατσε στο ματι. 90€
    Εμεινε απληρωτος φυσικα. Το τηλεφωνο στο ονομα της μανας μου που ειναι 82 ετων.
    Καπου τον Νοεμβριο το εκοψαν.
    Ειχαν τηλεφωνο επικοινωνιας το κινητο μου. Αφου στην αρχη το επαιξαν δυσκολοι , οτι δεν συζητανε μαζι μου, να μην στα πολυλογω, δυστυχως δεν μου εκαναν την χαρη να πανε δικαστικα και να προσπαθησουν να αποδειξουν στο δικαστηριο οτι εδωσαν να καταλαβει η 82χρονη οτι το να παρει τον γιο της τηλεφωνο 16 λεπτα σε κινητο και 3μιση ωρες σε αστικα, ισοδυναμει με το να τηλεφωνει σε ροζ τηλεφωνα!
    Κατι μπουρδες "ο τιμοκαταλογος ειναι δημοσιευμενος στο Internet" πεφτουν στο κενο. Αχρηστες δικαιολογιες που δεν στεκονται σε κανένα δικαστήριο.
    Εννοειται επισης οτι ολοι αυτοι οι οροι για 70cent/λεπτο σε κινητα και 20-30cent δεν ξερω ποσο ειναι σε σταθερα, ειναι καταχρηστικοι και καταπεφτουν σε λίγα λεπτά της ώρας.
    Δεν πα να εχεις υπογραψει το οτιδηποτε!
    Εννοειται με την ιδια τιμη μου εδωσαν το πακετο με αστικα υπεραστικα και 300 προς κινητα, μου εκοψαν το χρεος στην μεση, και μου χαρισαν και ενα παγιο.
    Τελικα δηλαδη για τον αυγουστο ενα 20αρικο πληρωσα.

  6. #336
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξεκαθαρη ληστεια!
    Πριν απο 2 χρονια, ειχα ενα Voda χωρις αστικα υπεραστικα στο εξοχικο. Ο λογαριασμος του Ιουλιου ξεφυγε και πληρώθηκε κάπου στα 67€. Του αυγουστου ομως μου εκατσε στο ματι. 90€
    Εμεινε απληρωτος φυσικα. Το τηλεφωνο στο ονομα της μανας μου που ειναι 82 ετων.
    Καπου τον Νοεμβριο το εκοψαν.
    Ειχαν τηλεφωνο επικοινωνιας το κινητο μου. Αφου στην αρχη το επαιξαν δυσκολοι , οτι δεν συζητανε μαζι μου, να μην στα πολυλογω, δυστυχως δεν μου εκαναν την χαρη να πανε δικαστικα και να προσπαθησουν να αποδειξουν στο δικαστηριο οτι εδωσαν να καταλαβει η 82χρονη οτι το να παρει τον γιο της τηλεφωνο 16 λεπτα σε κινητο και 3μιση ωρες σε αστικα, ισοδυναμει με το να τηλεφωνει σε ροζ τηλεφωνα!
    Κατι μπουρδες "ο τιμοκαταλογος ειναι δημοσιευμενος στο Internet" πεφτουν στο κενο. Αχρηστες δικαιολογιες που δεν στεκονται σε κανένα δικαστήριο.
    Εννοειται επισης οτι ολοι αυτοι οι οροι για 70cent/λεπτο σε κινητα και 20-30cent δεν ξερω ποσο ειναι σε σταθερα, ειναι καταχρηστικοι και καταπεφτουν σε λίγα λεπτά της ώρας.
    Δεν πα να εχεις υπογραψει το οτιδηποτε!
    Εννοειται με την ιδια τιμη μου εδωσαν το πακετο με αστικα υπεραστικα και 300 προς κινητα, μου εκοψαν το χρεος στην μεση, και μου χαρισαν και ενα παγιο.
    Τελικα δηλαδη για τον αυγουστο ενα 20αρικο πληρωσα.


    Από όπου βρουν αρπάζουν τελικά Αντρέα! Αντί να υπάρχει ενιαία τιμή για την ίδια υπηρεσία, ένας κατακερματισμός με πακέτα, που σε κάθε πακέτο αλλάζει και η τιμή στα εκτός προγράμματος! Κι άντε βγάλε άκρη, και να στην λένε κι κάποιοι από πάνω...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  7. #337
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξεκαθαρη ληστεια!
    Πριν απο 2 χρονια, ειχα ενα Voda χωρις αστικα υπεραστικα στο εξοχικο. Ο λογαριασμος του Ιουλιου ξεφυγε και πληρώθηκε κάπου στα 67€. Του αυγουστου ομως μου εκατσε στο ματι. 90€
    Εμεινε απληρωτος φυσικα. Το τηλεφωνο στο ονομα της μανας μου που ειναι 82 ετων.
    Καπου τον Νοεμβριο το εκοψαν.
    Ειχαν τηλεφωνο επικοινωνιας το κινητο μου. Αφου στην αρχη το επαιξαν δυσκολοι , οτι δεν συζητανε μαζι μου, να μην στα πολυλογω, δυστυχως δεν μου εκαναν την χαρη να πανε δικαστικα και να προσπαθησουν να αποδειξουν στο δικαστηριο οτι εδωσαν να καταλαβει η 82χρονη οτι το να παρει τον γιο της τηλεφωνο 16 λεπτα σε κινητο και 3μιση ωρες σε αστικα, ισοδυναμει με το να τηλεφωνει σε ροζ τηλεφωνα!
    Κατι μπουρδες "ο τιμοκαταλογος ειναι δημοσιευμενος στο Internet" πεφτουν στο κενο. Αχρηστες δικαιολογιες που δεν στεκονται σε κανένα δικαστήριο.
    Εννοειται επισης οτι ολοι αυτοι οι οροι για 70cent/λεπτο σε κινητα και 20-30cent δεν ξερω ποσο ειναι σε σταθερα, ειναι καταχρηστικοι και καταπεφτουν σε λίγα λεπτά της ώρας.
    Δεν πα να εχεις υπογραψει το οτιδηποτε!
    Εννοειται με την ιδια τιμη μου εδωσαν το πακετο με αστικα υπεραστικα και 300 προς κινητα, μου εκοψαν το χρεος στην μεση, και μου χαρισαν και ενα παγιο.
    Τελικα δηλαδη για τον αυγουστο ενα 20αρικο πληρωσα.

    Που πως και τι σε κάνει να το λές αυτό;

    Πραγματικά έχουμε μάθει όλοι αυτό το καταχρηστικό και το έχουμε κάνει καραμέλα, ότι δεν μας βολεύει είναι καταχρηστικό!
    Για να οριστεί κάτι καταχρηστικό υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες.

    Το χειρότερο είναι αυτό το ότι όλοι οι υπεύθυνοι έχουν μια ελευθέρια να χαρίσουν κάτι σε κάποιον πελάτη και επιλέγουν να το χαρίσουν σε αυτόν που θα φωνάξει περισσότερο, στον ελληνάρα δηλαδή. αυτούς τους ελληναράδες τους πληρώνουνε όλοι οι υπόλοιποι.

    Μετά φυσικά βγαίνει και το εγώ φώναξα και το πήρα, όποτε είχανε λερωμένη την φωλιά τους!

    Έρχεται κάποιος αγοράσει κάτι που κάνει 30 ευρώ, εγώ έχω ενα κέρδος ας πούμε 0,5 ευρώ, μετά έρχεται και μου αρχίζει μου χαλάει το φενγκ σουι και τα σχετικά.
    Θα του πω φερτό πίσω, πάρε τα λεφτά σου και άντε στο καλό της Παναγίας.
    Δεν θα καθίσω να χάσω εργατοώρες με τέτοιες καταστάσεις, πιο πολύ θα μου κοστίσουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 22-05-20 στις 21:33.

  8. #338
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.525
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδες πουθενά να παίξουν έλεγχοι στην αγορά;
    Γιατί έχουμε άκρατο καπιταλισμό.

    Σε αυτό το σύστημα είναι νόμιμη η απάτη. Μόνο βέβαια όταν εξαπατούν οι μεγάλοι.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  9. #339
    Εγγραφή
    16-06-2020
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    OTE
    Router
    ASUS dsl-ac87vg
    SNR / Attn
    27(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τους κινητάδες έχουμε το εξής οξύμωρο: και απολύσεις κάνανε και ρίξανε τους μισθούς με τα μνημόνια, αλλά απαιτούν από τον κόσμο να μην ψάξει για φθηνότερες εναλλακτικές. Στέκει αυτό; Εσωτερική υποτίμηση ήθελε η τρόικα, εσωτερική υποτίμηση έγινε. Δηλαδή τι περίμεναν; Τελειώσανε οι εποχές που δένανε σκύλους με λουκάνικα.
    Υπάρχουν λίγες (πολύ λίγες όμως) επιχειρήσεις (δεν θα πω ονόματα να κάνω διαφήμιση) που δεν έκαναν καμία περικοπή.
    τα δικά τους => μόνο δικά τους
    και τα δικά μας => όλων μας!
    ωραίοι είναι αφού μπορούν και τους αφήνει το σύστημα και η κοινωνία με τους νόμους καλά κάνουν.

    όπως κι αυτός που τρέχει ατιμώρητος και επειδή μπορεί περνάει τα κόκκινα, μπαίνει σφήνες, ζιγκ ζαγκ κτλ αλλά δεν τον σταματάει κανείς κι εσύ που θα κάνεις το φοβερό έγκλημα να παρκάρεις για να ψωνίσεις αφήνοντας ΦΟΡΟ στο δήμο θα πάρεις αντάλλαγμα κλήση υπέρ του αγαπητού δήμου που σε ευχαριστεί που ψωνίζεις στις γειτονιές του εισπράττοντας φόρο φυσικά υπέρ του αλλά δεν του φτάνουν θέλει κι από τα πρόστιμα παρκαρίσματος!
    και οι δημοτικοί αστυνομικοί που θα βρουν εργασία; κλέφτες θα γίνουν ή θα τους έχουν να κάθονται αραχτοί κάτι πρέπει να κάνουν χοχο

    κι ερχόμαστε στον άκρατο καπιταλισμό όπως λέει κι ο φίλος παρακάτω. που πρέπει να ξοδεύεις κι ας μη χρειάζεσαι...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί έχουμε άκρατο καπιταλισμό.

    Σε αυτό το σύστημα είναι νόμιμη η απάτη. Μόνο βέβαια όταν εξαπατούν οι μεγάλοι.
    όταν εξαπατούν οι μεγάλοι φταις εσύ κι εγώ που δεν γίναμε δικηγόροι να ξέρουμε όλοι να διαβάζουμε τους όρους με τα ψιλά γράμματα και τα δυσνόητα για την ευρεία μάζα του λαού. κατάλαβες;
    οι εκπρόσωποι των μεγάλων φυσικά για να πουλήσουν μπορούν να λένε και ψεματάκια λέγοντας μετά ότι μπερδεύτηκαν ή λάθος κάναμε άνθρωποι είμαστε, αλλά εάν το κάνεις εσύ ως πελάτης που σου ξέφυγε κάτι θα το πληρώσεις. αν το κάνει ένας υπάλληλός τους ούτε περικοπή μισθού ούτε τίποτα.
    όταν σου χρωστάει το κράτος θα τα πάρεις χωρίς τόκους υπερημερίες κλπ, ενώ όταν τους χρωστάς εσύ ή εγώ θα πληρώσουμε από τόκο, υπερημερία, επανασύνδεση, πρόστιμο επιπλέον κτλ. δίκαια πράματα σου λέει!


    ωραιότατο θέμα αυτό που έχετε ανοίξει φέτος. φαίνεται κάθε κρίση φέρνει και καλά μαζί της συνάμα!
    οι μάσκες έπεσαν και βλέπω αρκετούς σκεπτόμενους που το φιλοσοφούν περισσότερο και με χαροποιεί ιδιαίτερα.

    από φίλους και συγγενείς ξέρω πως όταν φτάσεις προς το τέλος του 2ετές 24μηνου (πλέον) συμβολαίου σε καλούν για να σε <<δέσουν>> με κάτι νέο κι ας μην το χρειάζεσαι κι ας μην το χρησιμοποιείς, ακόμα κι όταν δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. εξηγώ μέσα από περίπτωση που ξέρω και βγαίνουν πολλά τραγελαφικά.

    τελευταίο παράδειγμα το αποκύημα του οτε με τη συμπαθητική πωλητο-παραπληροφορήτρια (λένε και ψεματάκια). σε άνθρωπο ηλικίας 80 ετών αφού έχουν καλέσει γύρω στις 3-4 φορές σε μικρό διάστημα. βλέπεται λήγει το 2ετές και μετά μπορείς να φύγεις όποτε θέλεις χωρίς διαδικασίες κτλ.
    αρχικώς έκανε λόγο για το πανίσχυρο ΝΕΟ μοντέλο speedport plus, το οποίο είναι νέο από το 2018. το προσπερνάμε αυτό και πάμε στο γεγονός ότι το διαδίκτυο της οικογένειας το χρησιμοποιεί μονάχα ο γιος της που δουλεύει γύρω στις 10 ώρες εκτός σπιτιού
    ο οτε θέλει να τους δώσει και από 50αρα vdsl να τους το κάνει 100. υπόψη για 1 άτομο που είναι λίγες ώρες στο σπίτι πόσο χρήσιμο θα του είναι ο 2πλασιασμός της ταχύτητας;
    προσωπικά μένω κι εγώ στο 50 διότι το vdsl το πήρα για να φύγω από το άθλιο adsl που μου το φέρνανε από την άλλη άκρη του δήμου μου όταν έφεραν τις οπτικές όλοι μπήκαμε για τη σταθερότητα αλλά το 100 ή το 200 ξεφεύγει από μέση χρήση πια. αντί να κοιτάξουν να βάλουν άμεσα και σε επαρχιακά μέρη που έχουν μείνει στο 2 και στο 4!
    καταλήγουμε λοιπόν στο ότι δίνουν και iptv με εξοπλισμό στη γυναίκα που ολημερίς βλέπει τα κλασικά σκαι, αντ1, αλφα και πολλά λέω για να καταλάβετε.

    και της λένε ότι θα το πέρνετε μαζί και στο χωριό παντού παίζει (ναι και σε υποβρύχιο!) υπόψη ότι στο χωριό τους έχει 2mbps και το δίκτυο είναι 3G HSPA ούτε καν 4G. όσοι έχετε ασχοληθεί με iptv ή stream καταλαβαίνετε τι δεν θα δει. τι ωραία που τα λένε και τα δίνουν όλα απλόχερα!

    ωραία τα λέτε πολλοί και περί της ανοησίας που γίνεται με τη λήξη συμβολαίου και την αντιπροσφορά και άλλες τέτοιες ιστορίες που έχουμε ακούσει όλοι και κανείς δεν αρνείται ότι ισχύουν

    επίσης δίκια έχετε για τα συμβόλαια που οι περισσότεροι δεν κάνετε ή δεν ξανακάνετε (όπως κι εγώ) διότι ενώ είχες συνάψει 12μηνο ή 24μηνο άρχιζαν να αλλάζουν τους όρους και τις τιμές από τους 6 ή τους 8 μήνες ήδη! οπότε για ποιο λόγο να με δέσετε και να μπώ σε παπιοπεριπέτειες αγαπητοί κινητάδες και να περιμένω πότε θα περάσουν τόσοι μήνες να ξεκουμπιστώ από τη παραμυθουπηρεσία σας;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GEIAnnis : 16-06-20 στις 06:17.

  10. #340
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    638
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Πολύ σωστά τα λες.

  11. #341
    Εγγραφή
    16-06-2020
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    OTE
    Router
    ASUS dsl-ac87vg
    SNR / Attn
    27(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    έχουμε ξεφύγει τελείως

  12. #342
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100 down / 10 up
    ISP
    ΟTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Speedport Smart
    Κινητή Τηλεφωνία: ΕΕΤΤ εναντίον Επιτροπής Ανταγωνισμού για την έρευνα

    https://www.documentonews.gr/amp/art...gia-thn-ereyna

  13. #343
    Εγγραφή
    03-08-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    638
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dleyteris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κινητή Τηλεφωνία: ΕΕΤΤ εναντίον Επιτροπής Ανταγωνισμού για την έρευνα

    https://www.documentonews.gr/amp/art...gia-thn-ereyna
    Εχουν το θρασος το απυθμενο κιολας να επιμενουν. Μιλαμε για αλητες ολκης.

  14. #344
    Εγγραφή
    16-06-2020
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    OTE
    Router
    ASUS dsl-ac87vg
    SNR / Attn
    27(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καλά τα λες ατελείωτο θράσος. όμως επειδή σε αυτή τη χώρα τους "παίρνει", γι' αυτό μπορούν και τα κάνουν. δυστυχώς έτσι θα γίνεται συνεχώς όσο βασιλεύει η ατιμωρησία και το ότι ο κάθε φορέας ή ιδιώτης ή επιχειρηματίας θα μπορεί να κάνει ότι του κατέβει υπεράνω νόμων. αφήστε που δεν υπάρχουν οριοθετημένα πλαίσια κι ας είμαστε στο 2020. τραγικό.

    συγνώμη που θα χρησιμοποιήσω άσχετο παράδειγμα όμως είναι η ίδια λογική και νοοτροπία σε αυτή τη χώρα. πόσο μάλλον όταν αφορά σοβαρότερα ζητήματα που πάλι κανείς δεν νοιάζεται να επιλύσει! πόσους τους ενδιαφέρει;

    απλώς την επόμενη φορά που θα βγείτε ξανά στο δρόμο είτε ως πεζός είτε ως οδηγός παρατηρήστε πόσες παρανομίες γίνονται από ζώνη ή κράνος *** που δεν φοράΜε έως τις παραβάσεις του κώδικα, κι από μια μεριά θα δεις ότι η αστυνομία είναι απλοί θεατές! από κει θα αντιληφθείς πολλά!
    θα μου πεις τη μια είναι ΔΙΑΣ δεν είναι της δικής τους αρμοδιότητας, την άλλη είναι άμεση δράση (100) έχουν σοβαρότερα να ασχοληθούν, το καταλαβαίνω αλλά είδαμε ακόμα και όταν ο αστυνομικός είναι της ομάδας Ζ τι γίνεται. ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. η ανομία και η ατιμωρησία ζουν και βασιλεύουν.
    συνεπώς επαναλαμβάνομαι συγχωρέστε με, σε όλους τους τομείς βρίσκουν και τα κάνουν...


    παρεμπιπτόντως και μερικές ακόλουθες σκέψεις...

    *** όταν τραυματιστεί κάποιος σοβαρότερα από τη μη χρήση κράνους ή ζώνης (σοβαρότερα από τον αν φόραγε εννοώ, λογικό επακόλουθο δεν είναι; ) τα υπερ-αυξημένα έξοδα του νοσοκομείου (χειρότερες βλάβες επόμενο δεν είναι; ) για την περίθαλψη βαρύτερης μορφής όλοι μας δεν τα πληρώνουμε μέσω φόρων?
    τους ιατρούς, τους νοσηλευτές, τους αναισθησιολόγους, τους ακτινολόγους μέχρι τους μαγείρους και καθαριστές για να υφίσταται το νοσοκομείο να βρίσκεται σε λειτουργία, με τη συνδρομή σε ευρώ από όλων μας τη τσέπη δεν είναι;;
    όμως στα σχολεία που διδασκόμαστε στην Ελλάδα ποτέ δεν καλλιεργείται αυτή η νοοτροπία. ο καθένας σου λέει μετά είμαι ενήλικος και μπορώ να κάνω ότι θέλω δημοκρατία έχουμε και τα σχετικά ευρήματα. όμως η πολιτεία δεν είναι αυτή που είναι υποχρεωμένη να τον μαζέψει στη χειρότερη κατάσταση που θα είναι μη λαμβάνοντας τα μέτρα ασφαλείας; αλήθεια όταν μη φορώντας κράνος πέσω και πάω στη δημόσια περίθαλψη που δικαιούμαι θα υποστώ το πρόστιμο μη χρήσης;
    αλλά ποιος ενδιαφέρεται και ποιος σκάει για τα άσχετα που αναφέρομαι ε; δεν ξέρω τι λέω. ποιος νοιάζεται για τα υπερβολικά αφηγήματα που σας εκθέτω;

    συνέλληνα αν σε λογαριασμό πάνε να σε "κλέψουν" μερικά λίγα ευρώ χολοσκάς λογικό, όμως δεν σκας καθόλου για το τι κάνει ο καθένας εις βάρος σου!
    ειδικά όταν πρόκειται για πολλά περισσότερα ευρώ αφού δεν τα "νιώθεις" άμεσα στη τσέπη σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GEIAnnis : 18-06-20 στις 07:08.

  15. #345
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dleyteris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κινητή Τηλεφωνία: ΕΕΤΤ εναντίον Επιτροπής Ανταγωνισμού για την έρευνα

    https://www.documentonews.gr/amp/art...gia-thn-ereyna
    Χρήσιμη η παράθεση, αν και φαίνεται ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα από τις πρώτες μέρες της δημοσίευσης της έρευνας.
    Η ΕΕΤΤ προβάλλει τις ίδιες ενστάσεις, αλλά ακόμη δεν έχει δημοσιοποιήσει δικά της δεδομένα (που θα έπρεπε να τα είχε ήδη έτοιμα).
    Δυστυχώς για εμάς, η μεθοδολογία της Rewheel ήταν αξιόπιστη.
    Παρά το γεγονός ότι ο σκοπός της Επιτροπής Ανταγωνισμού μάλλον δεν είναι μόνο αλτρουιστικός, με τα τρέχοντα δεδομένα είναι ευπρόσδεκτη, εάν μπορεί να ρυθμίσει την τηλεπικοινωνιακή αγορά.

Σελ. 23 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 313182122232425 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας