Σελ. 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 36789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 132
  1. #106
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    10000000/10000000
    ISP
    Swisscom
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekonkra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα και παλι,

    μπορεις να μου πεις (georgemv) τον τροπο διοτι και στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση πελατων αλλα και στο καταστημα με ενημερωσαν οτι δεν γινεται στις "sharing" καρτες που αφορουν το προγραμμα (συμβόλαιο για τα απεριόριστα της vodafone στα 26.90 αντί 29.90 black Friday offer οπου θα μου δωθεί δώρο ένα mifi και μια extra sim μόνο για data).
    Μπορει να γινει αποκλειστικα μονο στις IoT καρτες/συμβολαια.

    Ευχαριστω εκ των προτερων.
    Κωνσταντινος
    Πιθανόν να έχουν αλλάξει οι κανόνες. Δεν έχω φρέσκια ενημέρωση.

  2. #107
    Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να παίρνει το router (chateau lte 12 ) ipv6 με το cosmote APN vpn-internet;

    απ'ότι παρατηρώ παίρνει μόνο ipv4

  3. #108
    Εγγραφή
    18-06-2006
    Περιοχή
    Αθήνα, Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    14
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    250/90
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik LTE12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από unemployed_ghost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να παίρνει το router (chateau lte 12 ) ipv6 με το cosmote APN vpn-internet;

    απ'ότι παρατηρώ παίρνει μόνο ipv4
    Το vpn-internet δίνει μόνο IPv4 με 128Mbps Down + 64Mbps Up και με MTU 1380. That's it.

  4. #109
    Εγγραφή
    22-09-2009
    Περιοχή
    Νέος Κόσμος, Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    90/50
    ISP
    Vodafone
    Router
    Mu 5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgemv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανόν να έχουν αλλάξει οι κανόνες. Δεν έχω φρέσκια ενημέρωση.
    Επιβεβαιώνω και γω με τη σειρά μου ότι public ip δε δίνεται στο ultra συμβόλαιο , ούτε στην πρώτη αλλά ούτε στη δεύτερη κάρτα sim, που είναι για data μόνο.

    Mόνο σε ΙοΤ πακέτο δίνεται public IP αλλά απαιτεί επαγγελματικό AΦΜ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bobis : 12-12-21 στις 12:28.

  5. #110
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.760
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bobis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιβεβαιώνω και γω με τη σειρά μου ότι public ip δε δίνεται στο ultra συμβόλαιο , ούτε στην πρώτη αλλά ούτε στη δεύτερη κάρτα sim, που είναι για data μόνο.

    Mόνο σε ΙοΤ πακέτο δίνεται public IP αλλά απαιτεί επαγγελματικό AΦΜ.
    Αν αναφέρεσαι σε Cosmote, δίνεται κανονικά για τη δεύτερη sim.
    Το ενεργοποίησε φίλος πριν 3-4 μέρες.

  6. #111
    Εγγραφή
    22-09-2009
    Περιοχή
    Νέος Κόσμος, Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    90/50
    ISP
    Vodafone
    Router
    Mu 5001 5G
    Για vodafone ήταν , ευχαριστώ.

  7. #112
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΡΟΔΟΣ
    Router
    linksys wrt3200acm
    Path Level
    Interleaved
    Επαναφέρω λίγο το θέμα, public ip σε σύνδεση Vodafone giga wifi on the spot δεν σου δίνουν, μόνο σε Iot κάρτα η οποία πάει με πάγιο. Αν βάλεις κανονική κάρτα cu θα έχεις public ip ?

  8. #113
    Εγγραφή
    17-02-2022
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Προκειμένου η σύνδεση σου στο ίντερνετ να μην είναι πίσω από cg-nat, αυτό που ισχύει τουλάχιστον στην κινητή τηλεφωνία (δεν είμαι σίγουρος αν το ίδιο ισχύει και για την σταθερή), είναι ότι χρειάζεται να υποστηρίζει υπηρεσίες όπως machine-to-machine, αισθητήρες και Internet of Things (IoT).

    Δυστυχώς στην κινητή τηλεφωνία, δεν προσφέρουν όλοι οι πάροχοι αυτή τη δυνατότητα, καθώς προκειμένου να την έχεις θα πρέπει είτε το συμβόλαιο σου να υποστηρίζει το πρωτόκολλο Ipv6, είτε αντίστοιχα σε περιπτώσεις IPv4, να μην είσαι πίσω από cg-nat, αλλά μέσω public IP.

    Στην Vodafone για παράδειγμα, στην οποία είμαι πελάτης τους, τους τελευταίους δύο μήνες στο πρόγραμμα Vodafone Giga Unlimited ultra (το οποίο μου προσφέρει μία extra SIM για data sharing και όχι έως 4 όπως στο παρελθόν, ή όπως στην cosmote), δεν προσφέρουν Ipv6 παρά μόνο public IPv4, ενώ αυτή η δυνατότητα απευθύνεται μόνο σε εταιρικούς/επαγγελματικούς πελάτες, με επιπλέον μάλιστα χρέωση από όσο με ενημέρωσαν εχθές.

    Εν αντιθέσει με την Vodafone, η cosmote μόλις σήμερα ενημερώθηκα από τεχνικό της ότι από το 2016 περίπου, όλες οι γραμμές της στην κινητή τηλεφωνία, είναι μέσω του πρωτόκολλου Ipv6. Θα πρέπει όμως να γίνει παραμετροποίηση στο APN του router και αυτό να έχει την επιλογή IPv4-IPv6. Ακόμη όμως και τότε ίσως υπάρχουν κάποιες φορές τεχνικά προβλήματα με servers που ψάχνουν για IPv4, καθώς μπορεί να πάρουν λανθασμένη εικόνα ότι είμαστε πίσω από NAT, ενώ δεν είμαστε. Για αυτές τις περιπτώσεις, μία από τις λύσεις είναι να ζητήσουμε να μεταφερθούμε στο πρωτόκολλο IPv4, μέσω public IP. Αυτό γίνεται μέσω αίτησης σε κάποιο κατάστημα, ζητώντας η γραμμή μας να γίνει wireless intranet και να μπορεί να πάρει έτσι την μορφή VPN internet και όχι σκέτο ίντερνετ. Η τελευταία αυτή δυνατότητα, προσφέρεται δωρεάν, όχι όμως σε προγράμματα φωνής, παρά μόνο σε προγράμματα δεδομένων, στα οποία συμπεριλαμβάνονται όμως και οι κάρτες SIM που προσφέρονται από το δίκτυο της στα unlimited και όχι μόνο προγράμματα (data sharing της βασικής σου σύνδεσης), οι οποίες εν αντιθέσει με την Vodafone (που όπως ανέφερα παραπάνω πλέον προσφέρει μόνο μία), μπορεί να φθάσουν μέχρι και 4.

  9. #114
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.760
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vskf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προκειμένου η σύνδεση σου στο ίντερνετ να μην είναι πίσω από cg-nat, αυτό που ισχύει τουλάχιστον στην κινητή τηλεφωνία (δεν είμαι σίγουρος αν το ίδιο ισχύει και για την σταθερή), είναι ότι χρειάζεται να υποστηρίζει υπηρεσίες όπως machine-to-machine, αισθητήρες και Internet of Things (IoT).

    Δυστυχώς στην κινητή τηλεφωνία, δεν προσφέρουν όλοι οι πάροχοι αυτή τη δυνατότητα, καθώς προκειμένου να την έχεις θα πρέπει είτε το συμβόλαιο σου να υποστηρίζει το πρωτόκολλο Ipv6, είτε αντίστοιχα σε περιπτώσεις IPv4, να μην είσαι πίσω από cg-nat, αλλά μέσω public IP.

    Στην Vodafone για παράδειγμα, στην οποία είμαι πελάτης τους, τους τελευταίους δύο μήνες στο πρόγραμμα Vodafone Giga Unlimited ultra (το οποίο μου προσφέρει μία extra SIM για data sharing και όχι έως 4 όπως στο παρελθόν, ή όπως στην cosmote), δεν προσφέρουν Ipv6 παρά μόνο public IPv4, ενώ αυτή η δυνατότητα απευθύνεται μόνο σε εταιρικούς/επαγγελματικούς πελάτες, με επιπλέον μάλιστα χρέωση από όσο με ενημέρωσαν εχθές.

    Εν αντιθέσει με την Vodafone, η cosmote μόλις σήμερα ενημερώθηκα από τεχνικό της ότι από το 2016 περίπου, όλες οι γραμμές της στην κινητή τηλεφωνία, είναι μέσω του πρωτόκολλου Ipv6. Θα πρέπει όμως να γίνει παραμετροποίηση στο APN του router και αυτό να έχει την επιλογή IPv4-IPv6. Ακόμη όμως και τότε ίσως υπάρχουν κάποιες φορές τεχνικά προβλήματα με servers που ψάχνουν για IPv4, καθώς μπορεί να πάρουν λανθασμένη εικόνα ότι είμαστε πίσω από NAT, ενώ δεν είμαστε. Για αυτές τις περιπτώσεις, μία από τις λύσεις είναι να ζητήσουμε να μεταφερθούμε στο πρωτόκολλο IPv4, μέσω public IP. Αυτό γίνεται μέσω αίτησης σε κάποιο κατάστημα, ζητώντας η γραμμή μας να γίνει wireless intranet και να μπορεί να πάρει έτσι την μορφή VPN internet και όχι σκέτο ίντερνετ. Η τελευταία αυτή δυνατότητα, προσφέρεται δωρεάν, όχι όμως σε προγράμματα φωνής, παρά μόνο σε προγράμματα δεδομένων, στα οποία συμπεριλαμβάνονται όμως και οι κάρτες SIM που προσφέρονται από το δίκτυο της στα unlimited και όχι μόνο προγράμματα (data sharing της βασικής σου σύνδεσης), οι οποίες εν αντιθέσει με την Vodafone (που όπως ανέφερα παραπάνω πλέον προσφέρει μόνο μία), μπορεί να φθάσουν μέχρι και 4.
    Το αν δίνει ο πάροχος Public IP και σε ποιες συνδέσεις είναι θέμα πολιτικής του παρόχου και εντελώς άσχετο με τα IPv4 και IPv6.

  10. #115
    Εγγραφή
    17-02-2022
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Συγκεκριμένα δυστυχώς η Vodafone δεν δίνει σε ιδιώτες πελάτες τη δυνατότητα public IP, παρά μόνο IPv4 πίσω από cg-nat. Παράλληλα στην κινητή της τηλεφωνία προς το παρόν δεν παρέχεται η δυνατότητα Ipv6.

    Έχασα εχθές περίπου 4 ώρες για αυτό το ζήτημα. Οι τεχνικοί τους δυστυχώς δεν έχουν ιδέα (στην αρχή μου είπαν ότι δεν είμαι πίσω από cg-nat, ενώ μετά με πήραν τηλέφωνο για να μου πουν ότι είμαι), μου είπαν να πάω σε κατάστημα και να ζητήσω την υπηρεσία open internet (machine to machine), στο κατάστημα δεν είχαν ιδέα τι είναι αυτό και νόμιζαν απλά αντικατάσταση της κάρτας sim, την οποία και πήρα και όταν επέστρεψα σπίτι, συνέχισα να έχω το ίδιο πρόβλημα (CG nat). Μίλησα εκ νέου με τον τεχνικό και μου είπε ξανά πήγαινε στο κατάστημα και θα στείλουμε σχετικό ενημερωτικό eMail. Πήγα εκ νέου, αυτοί πάλι δεν είχαν ιδέα και μετά από ένα μισάωρο στα τηλέφωνα με ενημέρωσαν ότι αυτή η υπηρεσία προσφέρεται μόνο σε επαγγελματικούς πελάτες και μάλιστα με χρέωση.

    Την όλη παραπάνω διαδικασία την έκανα γιατί ενώ έχω συνδέσει το 7490 με VoIP γραμμή, ενώ έχω εξερχόμενες, δεν έχω εισερχόμενες κλήσεις και φαντάστηκα ότι θα ισχύει αυτό που μου αναφέρετε παραπάνω.

    Εκτός και εάν είναι πρόβλημα το γεγονός ότι τελικά δυστυχώς το tp Link mr6400 (όπως και όλα τα LTE modem Router της tp Link) δεν υποστηρίζει bridge mode και έτσι το έχω συνδέσει ασύρματα στο Fritz (θα προσπαθήσω σήμερα και μέσω Lan).

  11. #116
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    93
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΡΟΔΟΣ
    Router
    linksys wrt3200acm
    Path Level
    Interleaved
    Πήρα το mr600 της tplink μια κάρτα giga wifi on the spot και μια camera ip της ezviz , τα σύνδεσα ,κατέβασα και την εφαρμογή της κάμερας και βλέπω μια χαρά. Είναι κάτι που δεν έχω καταλάβει γιατί θέλουμε κάρτα με public ip ?

  12. #117
    Εγγραφή
    09-03-2004
    Περιοχή
    Ag. Paraskevi / Athens
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Custom
    Router
    PfSense - Mikrotik
    Μια περιπτωση που δουλευει ειναι:

    - Cosmote
    - Dynamic DNS για την διευθυνση IPv6 που παιρνει το router (η IP αλλαζει ακομα και στο roaming μεταξυ κυψελων!)
    - VPN στο δυναμικο ονομα (IPv6)

    Μετα ο router σας προωθει σε οποιο εσωτερικο μηχανημα θελετε, τα γνωστα.

    Επισης to Zerotier. Στα καινουργια ΜΤ παιζει, αν και κανετε τον ενδιαμεσο σε συνδεσεις τριτων! Δεν εχω βρει ακομα πως απενεργοποιειται αυτη η "αδελφοσυνη¨...

  13. #118
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.793
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Εισαι σιγουρος οτι η ipv6 δεν ειναι firewalled προς το τηλεφωνο ?

  14. #119
    Εγγραφή
    17-02-2022
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Χωρίς να έχω δυστυχώς τεχνικές γνώσεις, με κάθε επιφύλαξη και από ό,τι έχω καταλάβει μέχρι τώρα, αν είμαστε πίσω από CG NAT (γεγονός το οποίο συμβαίνει από όσο με ενημέρωσαν μεταξύ άλλων στα πρωτόκολλα IPv4 τα οποία δεν έχουν δημόσια IP και όχι στα ipv6 τα οποία έχουν δημόσια IP -αυτά τουλάχιστον στην περίπτωση κινητής της cosmote-), υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να έχουμε conflicts σε συνδέσεις μας με επιθυμητούς servers και έτσι να δημιουργούνται προβλήματα σύνδεσης, όπως για παράδειγμα για χρήση τηλεφωνίας μέσω VoIP, σύνδεση με κάμερες, φωτοβολταϊκά κοκ.

    Βέβαια ακόμη και IPv6 να έχουμε, πάλι σε κάποιες περιπτώσεις σύνδεσης μας με servers μπορεί να έχουμε πρόβλημα, όπως για παράδειγμα σε συνδέσεις με αρκετές περιπτώσεις καμερών (όχι σε όλες από όσες μου είπαν), καθώς μεταξύ άλλων οι servers δεν μεταφράζουν σωστά την Ipv6 και νομίζουν ότι είμαστε πίσω από NAT σε IPv4 (αν κατάλαβα καλά). Εξού και όταν έχουμε τέτοια προβλήματα σύνδεσης, προτείνεται η IPv4 με δημόσια IP. Βέβαια στην περίπτωση της cosmote σε κινητή τηλεφωνία, αν χρησιμοποιήσουμε την τελευταία μέθοδο, μπαίνει κόφτης στην ταχύτητα, καθώς οι μέγιστες δυνατές ονομαστικές ταχύτητες είναι 376 download και 64 upload.

    Dalex σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ενημέρωση, αλλά από ό,τι έχω καταλάβει αν δεν μεταφερθώ στο δίκτυο της Cosmote, δυστυχώς θα συνεχίσω να έχω προβλήματα με την VoIP τηλεφωνία στο τμήμα τουλάχιστον των εισερχομένων κλήσεων (με τις εξερχόμενες, δεν έχω θέμα), καθώς ως ιδιώτης και όχι εταιρικός πελάτης, η Vodafone δεν μπορεί να μου δώσει ούτε IPV6, ούτε δημόσια IP στην IPv4. Εικάζω ότι το πρόβλημα τηλεφωνίας στις εισερχόμενες έγκειται εκεί. Τώρα βέβαια αν θέλω να έχω και επιπλέον εξωτερική σύνδεση (όχι όταν βρίσκομαι εντός οικίας και άρα στο εσωτερικό δίκτυο), πχ εξωτερική σύνδεση στο myfritz κοκ από το κινητό, θα προσπαθήσω να δω και την προτεινόμενη σου λύση για τη έλλειψη δυνατότητας bridge mode του αρχικού μου modem/Router (tp Link mr6400).

    Αυτό που δεν έχω καταλάβει μέχρι τώρα στην Cosmote, είναι γιατί έχω και πάλι προβλήματα στην VoIP τηλεφωνία (προσπάθησα να κάνω σύνδεση μέσω μιας κάρτας SIM φωνής και όχι δεδομένων που έχω από καρτοκινητό). Βέβαια όταν την έβαλα στο tp Link Mr6400 την αναγνώρισε ως IPv4, γεγονός το οποίο μπορεί να σημαίνει ότι και πάλι είμαι πίσω από cg-nat (προσπάθησα να αλλάξω το APN από IPv4 σε IPv4 -ipv6 και παρότι έγινε σύνδεση, είχα και πάλι πρόβλημα μετά από κάποια λεπτά - χάνεται η σύνδεση στις εισερχόμενες κλήσεις-).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα το mr600 της tplink μια κάρτα giga wifi on the spot και μια camera ip της ezviz , τα σύνδεσα ,κατέβασα και την εφαρμογή της κάμερας και βλέπω μια χαρά. Είναι κάτι που δεν έχω καταλάβει γιατί θέλουμε κάρτα με public ip ?
    - - - Updated - - -

    @stefanidis μιας και είχα και κάρτα
    Vodafone giga wifi on the spot, επιβεβαιώνω ότι δεν σου δίνουν Internet of Things (IoT), machine-to-machine κοκ, άρα όντως δεν έχει κάποιο άτομο τη δυνατότητα να έχει δημόσια IP address (αυτό δηλαδή που είχα γράψει και στο αρχικό μου εδώ μήνυμα).

    Αυτό λογικά στην περίπτωση VoIP τηλεφωνίας, σημαίνει ότι είμαστε πίσω από CG NAT (IPv4), δηλαδή πρόβλημα με τις εισερχόμενες κλήσεις.

    Εκτός και εάν το πρόβλημα σε εμένα εντοπίζεται στο πώς έχω συνδέσει το Fritz Box modem router μου (7490) και ότι αυτό δεν συνδέεται απευθείας στο ίντερνετ, αλλά πίσω από άλλο modem Router (όχι μέσω bridge mode). Έχω διαβάσει όμως εδώ ότι και άλλοι χρήστες στην VoIP τηλεφωνία είχαν αντίστοιχο πρόβλημα με τις εισερχόμενες κλήσεις, όταν αυτοί ήταν πίσω από cg-nat και όχι με δημόσια IP και ότι το πρόβλημα τους λύθηκε με το που πήραν δημόσια IP.

    Είναι όντως βέβαια ένα ερώτημα, πώς εσύ όντας πίσω από cg-nat και όχι με δημόσια IP, μπορείς να συνδέεσαι εξωτερικά με τις κάμερες σου. Ίσως να έγκειται στη λειτουργία των server που χρησιμοποιούν οι κάμερες σου. Ιδέα δεν έχω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vskf : 05-03-22 στις 18:26.

  15. #120
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα το mr600 της tplink μια κάρτα giga wifi on the spot και μια camera ip της ezviz , τα σύνδεσα ,κατέβασα και την εφαρμογή της κάμερας και βλέπω μια χαρά. Είναι κάτι που δεν έχω καταλάβει γιατί θέλουμε κάρτα με public ip ?
    Αυτό στη περίπτωση σου παίζει μάλλον επειδή η συγκεκριμένη κάμερα είναι cloud, αν δεν ήταν και έπρεπε να ανοίξεις πόρτες για να δεις τη κάμερα, τότε ίσως θα είχες θέμα δίχως public ip..

    - - - Updated - - -

    Αλήθεια και κάτι άλλο.. Τώρα που θυμήθηκα..
    Έχω zoiper και παίζει κανονικά το voip μέσω cgnat.. Μου διαφεύγει κάτι;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 36789 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας