Είμαι συνδρομητής της Wind τουλάχιστον 15ετία .
Σε κάθε ανανέωση συμβολαίου ουδέποτε πήρα για επιδότηση συσκευής ....απλά γίνεται κάποια μείωση .....μάλλον παγίου .

Ήρθε η περίοδος ανανέωσης συμβολαίου και εδώ θέλω την βοήθειά σας.

Σήμερα έχω το πρόγραμμα WIND ONE 2GB Internet & Τηλεφωνία στα 41 ευρώ έχοντας 15 έτη + στην Wind . Ιδιώτης που θα κάνει το ίδιο συμβόλαιο για πρώτη φορά θα πληρώσει τα ίδια χρήματα.
- Πως ζητώ το δίκιο μου μιας παλαιός και νέος πελάτης μπαίνουν στο ίδιο τσουβάλι στα 41 ευρώ ?

Η περιοχή έβαλε καλώδια οπτικής ίνας τουλάχιστον εδώ και ένα χρόνο . Ζήτησα από το κατάστημα να έχω από τους πρώτους 50άρα fiber . Το δούλεμα πάει σύννεφο.....Με έχουν συνέχεια σε 2-3 μέρες ...σε 1 μήνα κλπ και φτάσαμε πάνω από χρόνο και ακόμα περιμένω . Έχω 100δες διακοπές internet και dsl . Αυτά γίνονται λόγω αναβάθμισης μου ανέφεραν συνέχεια το τεχνικό τμήμα του 13700 .
Έχω βάλει Netflix , Wind Vision και άλλες συσκευές που χρειάζονται ταχύτητα ...αλλά.
Για να κάνω ανανέωση , ζήτησα να έχω μια καλή προσφορά σε απεριόριστο internet στο κινητό χωρίς να αλλάξω το πρόγραμμα μιας και δεν είμαι λάτρης της πολύ ομιλίας σε κινητό .

Τι μου προτείνεται να κάνω με το συμβόλαιο να το ανανεώσω ? Να μετακομίσω και να πάω σε περιοχή με Vdsl ? Να αλλάξω εταιρεία ?