Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    15-05-2010
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το desktop συνδέεται στο router μου (TG585) με long ethernet cable ή usb wifi adapter.

    Δεν έχω σύνδεση. Πιάνω wifi απο το απέναντι κομμωτήριο αλλά μόνο με το κινητό (η ιδιοκτήτρια είναι γνωστή).

    Στο σημείο που βρισκεται το desktop, δεν πιάνει το απέναντι wifi με το usb wifi adapter

    Πως χρησιμοποιώ το router ώστε να συνδέσω το desktop στο wifi του κομμωτηρίου?

    Είμαι σίγουρος πως έχει απαντηθεί το ζήτημα, οπότε εναλλακτικά παραπέμψτε με σε αντίστοιχο θέμα για να μην κουράζω.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frieck Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το desktop συνδέεται στο router μου (TG585) με long ethernet cable ή usb wifi adapter.

    Δεν έχω σύνδεση. Πιάνω wifi απο το απέναντι κομμωτήριο αλλά μόνο με το κινητό (η ιδιοκτήτρια είναι γνωστή).

    Στο σημείο που βρισκεται το desktop, δεν πιάνει το απέναντι wifi με το usb wifi adapter

    Πως χρησιμοποιώ το router ώστε να συνδέσω το desktop στο wifi του κομμωτηρίου?

    Είμαι σίγουρος πως έχει απαντηθεί το ζήτημα, οπότε εναλλακτικά παραπέμψτε με σε αντίστοιχο θέμα για να μην κουράζω.
    Το συγκεκριμενο ρουτερ ΔΕΝ κανει για αυτη την δουλεια.

    Πρεπει να εχει την δυνατοτητα να γινει "wifi client" . το οποιο δεν γινεται. μονο Αccess Point μπορει να ειναι.

    Θα πρεπει να αγορασεις λοιπον την αντιστοιχη συσκευη που εχει τετοια δυνατοτητα. ξεκινανε απο 35 €
    Αλλιως δες σε μεταχειρισμενα .
    Αλλιως ενα μακρυ USB καλωδιο για να συνδεσεις το usb wifi adapter .
    The gr81 .

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας