Σελ. 9 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 229
  1. #121
    Εγγραφή
    04-07-2006
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες το συμβόλαιο σου. Λογικα έχει πίνακα πρόωρης αποχώρησης. Το έχεις το συμβόλαιο σου?
    Ζήτησα να μου το στείλουν και αναφέρει

    ".5. Σε περίπτωση καταγγελίας της Σύμβασης από τον Συνδρομητή χωρίς υπαιτιότητα της Nova ή από την Nova
    λόγω υπαιτιότητας του Συνδρομητή, ο Συνδρομητής οφείλει, πέραν της εξόφλησης των λογαριασμών του έως
    την χρονική στιγμή ισχύος της καταγγελίας, να καταβάλει επίσης στην Nova τα τέλη διακοπής που προβλέπονται
    στην αίτηση ενεργοποίησης υπηρεσιών που αποτελεί αναπόσπαστο μέρος της παρούσας σύμβασης."

    Βρήκα ένα τιμοκατάλογο στο site τους που έχει για 12μηνη συμβόλαιο, ποινή 5 ευρώ για έναν μήνα.

    Ζήτησα να μου στείλουν πού βασίστηκαν για να βγάλουν το ποσό των 210 ευρώ, αλλά, σχεδόν 24 ώρες μετά, δεν απάντησαν.

    - - - Updated - - -

    Μου απάντησαν: Τα τέλη διακοπής ειναι 210 ευρώ. Τους ξαναζήτησα τον κτιμοκατάλογο.

  2. #122
    Εγγραφή
    04-07-2006
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    H συνέχεια στο θέμα: Από το Messenger το μόνο που μου λένε είναι πως έχουν κάνει δεκτό το αίτημα αποστολής του τιμοκαταλόγου διακοπής.
    Από το chat, με άλλο email, προσπαθώντας να αποκτήσω πρόσβαση στον τιμοκατάλογο της FIBER 100

    (08:15:04) Nova: Καλησπέρα σας .Καλωσορίσατε στο τμήμα πωλήσεων των υπηρεσιών nova.
    (08:15:12) Nova: Για οικιακό πακέτο ενδιαφέρεστε παρακαλώ;
    (08:15:28) Visitor XXX: Καλημερα σας. Θα ηθελα τον αναλυτικο τιμοκαταλογο για την υπηρεσια Fiber 100
    (08:16:31) Nova: Θα μου δώσετε ενα τηλέφωνο επικοινωνίας ώστε να σας καλέσουμε για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις υπηρεσίες που μπορούμε να σας παρέχουμε και να σας κάνουμε μια πρόταση, σύμφωνα με τις ανάγκες σας ;
    (08:17:06) Visitor XXX: Σας ευχαριατώ, απλα θελω τον τιμοκαταλογο γραπτως γιατι το κανω παντα οταν συγκρινω τα πακετα
    (08:18:12) Visitor XXX: Θελω να συγκρινω τιμες χρεωσης, καθως και τα τελη διακοπης σε περιπτωση που δεν μεινω ευχαριστημενος
    (08:19:31) Nova: Μπορείτε να το ελέγξετε στο σαιτ μας
    (08:19:32) Nova: https://nova.gr/programmata/internet-tilephonia
    (08:20:12) Visitor 3552518: Δεν εχει τον τιμοκαταλογο. Μονο μια φορμα επικοινωνιας
    (08:21:59) Nova: Στο λινκ που σας στέλνω εάν πατήσετε σα ςμεταφέρει στο site της nova και συγκεκριμένα στο fiber 100
    (08:22:44) Nova: Αλλιώς μπείτε ππαρακαλώ στο site εκει που λεει internet και τηλεφωνια.
    (08:23:47) Visitor 3552518: Ναι, το οποιο εχει μονο το "αποκτηστε το" το οποιο παραπεμπει σε φορμα συμπληρωσης στοιχειων για επικοινωνια
    (08:25:34) Nova: Δεν υπάρχει κάποιος άλλος τιμοκατάλογος.Τα fiber αυτη την στιγμή είναι 2 : 50 και 100 και οι τιμές τους είναι αυτές που βλέπετε στο site.
    (08:26:25) Visitor 3552518: Οποτε δεν υπαρχει καποιος τιμοκαταλογος για τις χρεωσεις των κινητων, για κλησεις εξωτερικου, για πενταψηφια και για τελη διακοπης.
    (08:32:11) Nova: Όλα αυτά υπάρχουν στο site αλλά είναι όλα σε διαφορετικά σημεία.
    (08:33:24) Visitor 3552518: Ωραία. Σε ποια σημεία; Εφ όσον δεν έχετε ένα pdf να μου στείλετε, δωστε μου τα Links γι αυτά τα διαφορετικά σημεία που δεν μπορώ να βρω.
    (08:52:56) Visitor 3552518: Επειδη δεν απαντατε, θα σας κανω ενα πιο ευκολο ερωτημα: Ποιο ειναι το mail της Nova στο οποιο μπορω να διαμαρτυρηθω εγγράφως ώστε να προχωρησω σε καταγγελια στην ΕΕΤΤ στη συνεχεια;
    (09:07:21) Visitor 3552518: Εντάξει, θα μου το πουν από την ΕΕΤΤ, στην οποία θα κοινοποιήσω την παρούσα συνομιλία.
    (09:07:29) Visitor 3552518: Σας ευχαριστώ.
    (09:11:54) *** Visitor 3552518 has rated the chat Bad ***
    (09:12:30) *** Visitor 3552518 has commented: Απαράδεκτη στάση. Θα ακολουθήσει καταγγελία στην ΕΕΤΤ ***
    (09:12:39) *** Visitor 3552518 left the chat ***

    (Για ευνόητους λόγους έχω σβήσει το όνομα του υπαλλήλου. Άφαντος ο κατάλογος. Κανένας δεν τον έχει.

  3. #123
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το τελευταίο που βλέπω είναι από τον Ιούλιο του 2021.

    To βρήκα από το web archive http://web.archive.org/web/202107141...play_Jul21.pdf

    Νομίζω έχει τις πληροφορίες που χρειάζεσαι.
    Τα έχουν βγάλει προς το παρών από το site γιατί το αλλάζουν λογικά.

  4. #124
    Εγγραφή
    04-07-2006
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από user2163 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τελευταίο που βλέπω είναι από τον Ιούλιο του 2021.

    To βρήκα από το web archive http://web.archive.org/web/202107141...play_Jul21.pdf

    Νομίζω έχει τις πληροφορίες που χρειάζεσαι.
    Τα έχουν βγάλει προς το παρών από το site γιατί το αλλάζουν λογικά.
    Σε ευχαριστώ πολύ! Αν και το συμβόλαιό μου ήταν 24μηνο, μια ιδέα μπορώ να πάρω.

  5. #125
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εντάξει γενικά υπολογίζεις το μικρότερο από τα 2.

    1) το συνολικό ποσό έκπτωσης που έχετε λάβει έως τον μήνα διακοπής
    2) το 1/3 των εναπομείναντωνπαγίων μέχρι τη λήξη της συμφωνημένης διάρκειας της σύμβασης συν το εναπομείναν ποσό απόσβεσης για επιδοτήσεις που έχετε λάβει & αφορούν σε
    λειτουργικά κόστη για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας

    Και όποιο είναι μικρότερο είναι το μέγιστο ποσό που μπορούν να σου ζητήσουν.

  6. #126
    Καλησπερα κι απο μενα.

    Εχω αντιστοιχο προβλημα με τη Nova οπως αρκετοι απ'ο,τι διαβαζω.
    Ειμαι πελατης τους κατι απαραπανω απο 12 χρονια με την υπηρεσια 2play την οποια αναβαθμισαν σε 2play+ εδω και χρονια.

    Τελευταια ανανεωση συμβολαιου εκανα στις 13-05-2020 τηλεφωνικα.
    Δεν μου εχουν στειλει ποτε σε email ή ταχυδρομικως τους ορους του συμβολαιου, τα κοστη κλπ.
    Πριν απο λιγες ημερες τους ζητησα προσφορα για αλλαγη σε γραμμη 100Mbps και η προσφορα που μου δωσαν εβγαινε πιο ακριβα στους 24 μηνες απ'ο,τι σε εναν καινουριο πελατη με αποτελεσμα να μιλησω με τη Wind και να κλεισουμε στο Fiber100.
    Η διαδικασια προχωρα και σημερα με πηρε τηλεφωνο η Nova να μου κανει καλυτερη προσφορα για να μεινω και να με ενημερωσει πως αν φυγω εχω πεναλτυ 126 ευρω διοτι το συμβολαιο μου ληγει στις 13-05-2022.

    Απο τη στιγμη που δεν εχω το συμβολαιο τους που καναμε πριν δυο χρονια που να γραφει αναλυτικα τους ορους, τις δεσμευσεις και τα τελη διακοπης εχει λοιπον βαση αυτο που ισχυριζονται?
    Μαλιστα μετα την τελαυταια μας ανανεωση χαλασε το ρουτερ και τους ζητησα να μου στειλουν καινουριο αλλα η απαντηση τους ηταν οτι δυστυχως πρεπει να τα αγορασετε, δεν παρεχεται δωρεαν σε παλιους πελατες.
    Σημερα τους εστειλα και email μεσω της φορμας επικοινωνιας που εχουν για να μου αποστειλουν το συμβολαιο που καναμε πριν 1,5 χρονο.

    Πως μου προτεινετε να κινηθω?
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

  7. #127
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosbmw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα κι απο μενα.

    Εχω αντιστοιχο προβλημα με τη Nova οπως αρκετοι απ'ο,τι διαβαζω.
    Ειμαι πελατης τους κατι απαραπανω απο 12 χρονια με την υπηρεσια 2play την οποια αναβαθμισαν σε 2play+ εδω και χρονια.

    Τελευταια ανανεωση συμβολαιου εκανα στις 13-05-2020 τηλεφωνικα.
    Δεν μου εχουν στειλει ποτε σε email ή ταχυδρομικως τους ορους του συμβολαιου, τα κοστη κλπ.
    Πριν απο λιγες ημερες τους ζητησα προσφορα για αλλαγη σε γραμμη 100Mbps και η προσφορα που μου δωσαν εβγαινε πιο ακριβα στους 24 μηνες απ'ο,τι σε εναν καινουριο πελατη με αποτελεσμα να μιλησω με τη Wind και να κλεισουμε στο Fiber100.
    Η διαδικασια προχωρα και σημερα με πηρε τηλεφωνο η Nova να μου κανει καλυτερη προσφορα για να μεινω και να με ενημερωσει πως αν φυγω εχω πεναλτυ 126 ευρω διοτι το συμβολαιο μου ληγει στις 13-05-2022.

    Απο τη στιγμη που δεν εχω το συμβολαιο τους που καναμε πριν δυο χρονια που να γραφει αναλυτικα τους ορους, τις δεσμευσεις και τα τελη διακοπης εχει λοιπον βαση αυτο που ισχυριζονται?
    Μαλιστα μετα την τελαυταια μας ανανεωση χαλασε το ρουτερ και τους ζητησα να μου στειλουν καινουριο αλλα η απαντηση τους ηταν οτι δυστυχως πρεπει να τα αγορασετε, δεν παρεχεται δωρεαν σε παλιους πελατες.
    Σημερα τους εστειλα και email μεσω της φορμας επικοινωνιας που εχουν για να μου αποστειλουν το συμβολαιο που καναμε πριν 1,5 χρονο.

    Πως μου προτεινετε να κινηθω?
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
    Σε 24αρες γραμμές πλέον οι πάροχοι δεν δίνουν ρούτερ.. Πλην του ΟΤΕ.. Μετά μόνο σε voip και πιο μεγάλες γραμμές δίνουν.. Οπότε βάζεις ότι έχεις η αγοράζεις..
    Τώρα αν είχες ρούτερ δικό τους από πριν αυτό είχε κάποια εγγύηση λογικά.. Αν πέρασε η εγγύηση μπορεί γι'αυτό να μη στο αλλάζουν.. Αν και νομίζω ότι αν στην αρχή ήταν με χρησιδανειο, μια φορά έπρεπε να στο αλλάξουν.. Αλλά δεν ξέρω πως λειτουργεί η κάθε εταιρεία..
    Σε ότι αφορά το συμβόλαιο, τους το ζητάς..
    Νομίζω θα το στείλουν.. Αν δεν το στείλουν κάνε καταγγελία στην ΕΕΤΤ και ζήτα το συμβόλαιο.. Πάντως αν όντως υπάρχει το συμβόλαιο Η η τηλεφωνική ηχογράφηση τότε όλο και κάποιο πέναλτυ θα πληρώσεις..
    Το ποσό άγνωστο.. Δες στο τιμοκατάλογο πάνω μήπως σε βοηθήσει..
    Έχε κατά νου πάντως ότι όλα αυτά παίρνουν χρόνο και αν προχωρήσει η φορητότητα στον άλλο πάροχο ίσως σφίξουν τα πράγματα..
    Γι'αυτό πρώτα τσεκαρουμε καταστάσεις και μετά προχωράμε σε ενέργειες..
    Αλλά ας πουν και άλλοι τη γνώμη τους..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #128
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Υπάρχει θέμα με το συμβόλαιο . Αν έκανε καθε 2 χρονια ανανέωση δε το στέλνουν καθόλου ! Αυτο μπορει να ειναι και υπερ του . Σε καθε περιπτωση 210 ευρώ για το τελευταιο μηνα - σε double play χωρις tv που το βαζανε διπλο δε βγαινει με καμια λογικη

  9. #129
    Δεν εχουν στειλει ποτε συμβολαιο για να υπογραψω ή να συμφωνησω. Ο,τι εχει γινει ειναι τηλεφωνικα και μονο. Το μονο συμβολαιο που ειχε γινει ειναι το αρχικο πριν απο 12 χρονια περιπου τοτε οποιο δεν εχει καμια σχεση με το σημερινο προγραμμα.
    Ειδα τον τιμοκαταλογο που υπαρχει πιο πανω αλλα αναφερεται μεχρι 12 μηνες αλλα και παλι απο τον 8ο μηνα και μετα δεν πληρωνεις κατι.
    Παντως μετα απο τηλεφωνο που εκανα σε μια φιλη που δουλευει στη Vodafone με ενημερωσε οτι παντα πρεπει να στελνουν συμβολαιο ακομα και μετα απο ανανεωση οπως επισης λογω προσωπικων δεδομενων υπαρχει νομοθεσια που τους απαγορευει να τα κραταν σε αρχειο μετα απο μερικους μηνες.

    Αυριο θα τηλεφωνησω και στον ΕΕΤΤ για να με ενημερωσουν τι συμβαινει σ'αυτες τις καταστασεις.

  10. #130
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Η βοντα συνήθως στέλνει συμβόλαιο μετά από ανανέωση.. Σε wind που έκανα τηλεφωνικά ανανέωση δεν μου έστειλαν συμβόλαιο, έχω μόνο το αρχικό, αλλά αργότερα που τους είχα ρωτήσει κάτι σχετικά με το συμβόλαιο είχαν σημειωμένα ημερομηνίες, προσφορά κλπ τον τρόπο της ανανέωσης βλ. Τηλέφωνο..
    Δεν ξέρω αν στέκει αυτό, αλλά κάτι είχα διαβάσει ότι και η τηλεφωνική ανανέωση αν σε έχουν ηχογραφήσει έχει ισχύ..
    Σε κάθε περίπτωση το θέμα τώρα είναι να μάθεις το ποσό της ποινής που πληρώνεις αν θες να φύγεις.. Νομίζω τα ποσά πλέον δεν είναι σταθερά για καταγγελία συμβολαίου..
    Αλλά έχουν αυξομείωση ανάλογα το μήνα..
    Για ρώτα στην ΕΕΤΤ και πες μας κ εμάς..
    Καλύτερα βέβαια θα ήταν όλα αυτά να τα έκανες εγγράφως και όχι με το στόμα..
    Αλλά όπως είπα παίρνουν χρόνο..
    Θα έπρεπε να τους ζητήσεις (πάροχο) εγγράφως το συμβόλαιο, και αν δεν υπάρχει π.χ ήταν τηλεφωνικά, αποκλείεται να μην υπάρχουν όροι.. Θα έπρεπε να περιμένεις την έγγραφη απάντηση τους, νομίζω για 20 ημέρες και μετά αν σε έγραφαν να έκανες καταγγελία στην ΕΕΤΤ ζητώντας τα αυτονόητα.. Συμβόλαιο και όρους.. Εδώ πάλι άλλες 20ημερες.. Παίζει μετά από αυτή τη κίνηση να σε άφηναν να φύγεις και χωρίς ποινή, αλλά αυτό θα το μάθαινες μόνο αν έκανες τη παραπάνω κίνηση..
    Νομίζω έτσι είναι το σωστό να γίνει..
    Όχι με κατευθείαν αλλαγή παρόχου.. Εκεί μετά δεν ξέρω τι θα στείλουν και τι θα ισχύσει.. Αν και με τον ένα η τον άλλο τρόπο κάποια άκρη θα βγει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #131
    Καλημερα.

    Θα τηλεφωνησω τωρα το πρωι και θα σας ενημερωσω.
    Παντως χθες που με πηραν απο τη Nova το πρωτο πραγμα που μου ανεφερε ηταν πως η Nova απο τον Αυγουστο εχει εξαγορασει πληρως τη Wind οποτε στην ουσια ειναι η ιδια εταιρεια.
    Μολις τη ρωτησα τοτε αφου ειναι η ιδια εταιρεια γιατι μου ζητατε να σας πληρωσω τελος διακοπης?
    Η απαντηση της ηταν πως ειμαι ατυχος, βρισκομαι στο μεταβατικο σταδιο και απο 1-1-2022 δεν θα ισχυουν τα τελη διακοπης απο τη μια εταιρεια στην αλλη.

    Παντως σε καθε ερωτηση μου για την αποστολη του συμβολαιου το απεφευγε χωρις να εχει να πει κατι ουσιαστικο.

    - - - Updated - - -

    Μολις μιλησα με το συνηγορο του καταναλωτη.

    Του εξηγησα οτι δεν μου εχει αποσταλει ποτε συμβολαιο μετα απο ανανεωση που γινοταν καθε δυο χρονια ακομα κι οταν η υπηρεσια απο 2play εγινε 2play+ και η απαντηση τους ηταν η εξης:
    Απο τη στιγμη που δεν εχετε στα χερια σας κανενα συμβολαιο που να αναφερει του ορους κλπ τοτε δεν εχει καμια βαση το πεναλτυ που σαν ανεφεραν οτι πρεπει να πληρωσετε διοτι δεν ειχατε ενημερωθει εγγραφως γι αυτο και να συμφωνησατε.
    Επισης, ακομα και χθες που τους ζητησατε μεσω email να σας στειλουν τα υπογεγγραμενο συμβολαιο δεν θα σας στειλουν κατι γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει.
    Συνεπως προχωρηστε τη διαδικασια φοριτοτητας οπως εχετε κανει και αν σας στειλουν να πληρωσετε το πεναλτυ των 126 ευρω που ισχυριζονται τοτε θα κανουμε μαζι μια εγγραφη καταγγελια στην οποια θα αναφερουμε οτι δεν το αναγνωριζετε διοτι ποτε δεν ειχατε ενημερωθει και συμφωνησει γραπτως.
    Ηταν ξεκαθαρη παντως οτι μετα απο τηλεφωνικη ανανεωση πρεπει να υπαρχει και γραπτη ενημερωση, κατι που δεν εχει συμβει.

    Με τον ΕΕΤΤ που συνομιλησα δυστυχως δεν ειχαν ιδεα επι του θεματος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikosbmw : 22-10-21 στις 09:20.

  12. #132
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παιδιά το έχουμε συζητήσει 1500 φορές τα πράγματα είναι απλά
    Θέλουμε να φύγουμε και ζητάμε να μάθουμε τον μήνα που φεύγουμε τι πεναλτυ έχει. Αν μας λένε 210 ευρώ είναι λάθος πρέπει να δούμε το συμβόλαιο τι λέει επάνω, αν έχουμε κάνει ανανέωση και μας λένε τα ίδια ζητάμε το συμβόλαιο της ανανέωσης, δεν μας το δίνουν? Καταγγελία επιτόπου στην ΕΕΤΤ περιγράφοντας το πακέτο και την άρνηση να μας δώσουν πληροφορίες σχετικά με το ανανεωμένο συμβόλαιο και την ρήτρα αποχώρησης. Η καταγγελία πάει στην Νόβα, μετά από ένα μήνα έρχεται μέιλ που λέει ότι η nova σας παρέχει τα τάδε τάδε τάδε και ότι στο πλαίσιο καλής εξυπηρέτησης πελατών σας αφήνει να φυγετε αζημιως, φευγεται και κρατάτε το έντυπο. Προσοχή!!!! Πρέπει να αναζητήσετε με κάθε τρόπο το συμβόλαιο πρώτου προβείτε σε καταγγελία για να μην έχουν πάτημα. Η τεχνική αυτή έχει δοκιμαστεί από πολλά μέλη εδώ μέσα και για κάποιο λόγο η νόβα επιτρέπει στον εαυτό της να την πατάει νομικά. Δεν ξέρω για ποιον λόγο συνεχίζουν να το κάνουν αυτό. Αυτή είναι η διαδικασία

  13. #133
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Κοντολογις.. Τι είπα εγώ;
    Πρώτα έγγραφη επικοινωνία με το πάροχο ζητώντας το συμβόλαιο και κρατώντας τυχόν αριθμούς αναφοράς η printscreen.. Αναμονή μέχρι 20 ημέρες. Μετά καταγγελία εγγράφως στην ΕΕΤΤ αναφέροντας το ιστορικό, την έλλειψη συμβολαίου και την αδιαφορία του παρόχου και μετά από κάνα μήνα μάλλον θα την κάνεις αζημιως.. Καλό είναι να γίνουν αυτά τα βήματα πρώτα και μετά η φορητότητα.. Από την άλλη αν νιώθεις σίγουρος να κάνεις τη φορητότητα και μετά να βγάλεις άκρη όπως σου είπε ο ΣτΚ και χωρίς να το έχεις εγγράφως, κάνε το.. Σύμφωνα με όσα λέγονται μάλλον το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει και πιθανότατα η οποία ποινή θα είναι από μικρή έως τπτ..
    Αν και δεν συμφωνώ με το τελευταίο.. Προσωπικά θα έκανα το πρώτο..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 22-10-21 στις 12:31.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #134
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Εγώ με τον ΣτΚ δεν έχω εμπειρία παιδιά μόνο με ΕΕΤΤ ξέρω, αλλά και αυτό ακούγεται οκ

  15. #135
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Προσωπικά πάντως όπως είπα δεν θα έκανα βεβιασμένες κινήσεις χωρίς να υπάρχουν γραπτά..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 9 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας