Σελ. 8 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 367891013 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 229
  1. #106
    δυστυχως ετσι ειναι.. τελικα η αιτηση ειναι αυτοματως "συμβολαιο"... το περιεργο ειναι οτι δεν αναγραφει πουθενα "συμβολαιο" η ακομα και τις επιπτωσεις (προστιμο) αν σπασεις το συμβολαιο.. ειλικρινα δε ξερω τι συμβαινει....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος varitimos84 : 29-10-20 στις 22:21.

  2. #107
    Εγγραφή
    03-03-2021
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    καλημέρα σε όλους.

    διάβασα όλο το θρεντ και μπορώ να πω ότι μπερδεύτηκα παραπάνω.

    εγω έχω 24μηνη με 3πλει. στο πινακακι που εχει στο σαιτ εχει μεχρι 12 μηνες ανα μηνα.
    το συμβολαιο μου είναι απο 3/6/2019. γραφει διαφορα αλλα πινακακι δεν εχει (περιεργως επειδη ειχα κανει και ενερτζι μαζι, στο ενερτζι εχει πινακακι).
    Θελω να παω κοσμοτε (γιατι μου δινει vdsl, που δεν μου βγαζει η νοβα).
    πως να το χειριστω; να κανω αιτηση φορητότητας στις 3/6 που κλεινει το 24 μηνο; να κανω νωριτερα για να τα συχρονισω και να εχω το vdsl oσο το δυνατον πιο γρηγορα;
    ενταξει αμα ηταν μικρο το τελος (<30ευρω) το εκοβα και απο τωρα αλλα απο ο,τι καταλαβα απο την κουβέντα εως εδω δεν θα ειναι ευκολο να βρω σίγουρη απάντηση

  3. #108
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panrap Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα σε όλους.

    διάβασα όλο το θρεντ και μπορώ να πω ότι μπερδεύτηκα παραπάνω.

    εγω έχω 24μηνη με 3πλει. στο πινακακι που εχει στο σαιτ εχει μεχρι 12 μηνες ανα μηνα.
    το συμβολαιο μου είναι απο 3/6/2019. γραφει διαφορα αλλα πινακακι δεν εχει (περιεργως επειδη ειχα κανει και ενερτζι μαζι, στο ενερτζι εχει πινακακι).
    Θελω να παω κοσμοτε (γιατι μου δινει vdsl, που δεν μου βγαζει η νοβα).
    πως να το χειριστω; να κανω αιτηση φορητότητας στις 3/6 που κλεινει το 24 μηνο; να κανω νωριτερα για να τα συχρονισω και να εχω το vdsl oσο το δυνατον πιο γρηγορα;
    ενταξει αμα ηταν μικρο το τελος (<30ευρω) το εκοβα και απο τωρα αλλα απο ο,τι καταλαβα απο την κουβέντα εως εδω δεν θα ειναι ευκολο να βρω σίγουρη απάντηση
    Για αρχή πως έλεγξες την διαθεσιμότητα? Μέσω σάιτ ή σε πήραν τηλέφωνο οτι σου δίνουν μέχρι και 200

  4. #109
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panrap Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα σε όλους.

    διάβασα όλο το θρεντ και μπορώ να πω ότι μπερδεύτηκα παραπάνω.

    εγω έχω 24μηνη με 3πλει. στο πινακακι που εχει στο σαιτ εχει μεχρι 12 μηνες ανα μηνα.
    το συμβολαιο μου είναι απο 3/6/2019. γραφει διαφορα αλλα πινακακι δεν εχει (περιεργως επειδη ειχα κανει και ενερτζι μαζι, στο ενερτζι εχει πινακακι).
    Θελω να παω κοσμοτε (γιατι μου δινει vdsl, που δεν μου βγαζει η νοβα).
    πως να το χειριστω; να κανω αιτηση φορητότητας στις 3/6 που κλεινει το 24 μηνο; να κανω νωριτερα για να τα συχρονισω και να εχω το vdsl oσο το δυνατον πιο γρηγορα;
    ενταξει αμα ηταν μικρο το τελος (<30ευρω) το εκοβα και απο τωρα αλλα απο ο,τι καταλαβα απο την κουβέντα εως εδω δεν θα ειναι ευκολο να βρω σίγουρη απάντηση
    Εγώ πάντως πήρα πίνακα με τέλη διακοπής από το... Facebook. Με VDSL 50 μου βγαίνει περίπου 10€ κάθε μήνας από την λήξη.

  5. #110
    Εγγραφή
    03-03-2021
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αρχή πως έλεγξες την διαθεσιμότητα? Μέσω σάιτ ή σε πήραν τηλέφωνο οτι σου δίνουν μέχρι και 200
    καλημέρα. τους πηρα τηλέφωνο και μου είπαν απο το ΟΤΕ οτι βγάζει vdsl και μου δώσαν προσφορα. (εχει γίνει ενα μπλέξιμο με τα καφαο και το τετραγώνο μου δεν φαίνεται πουθενά, το συζητήσαμε σε άλλο θρεντ). πηρα την νοβα και μου λενε δεν εχουμε κατι πάνω απο 24 για την διευθύνση σας....

  6. #111
    Εγγραφή
    03-03-2013
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Καλησπέρα σας,

    Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση γιατί η εξυπηρέτηση της νόβα θέλει να με τρελάνει. Έκανα το 02/21 μια μετακόμιση αριθμού 2play+ με 100vdsl αλλά λόγω ότι εδώ δεν υπάρχει υποστήριξη για vdsl μου το αλλάξανε σε 24.
    Ενώ τώρα έληγαν οι 24μηνες του συμβολαίου με ενημέρωσαν ότι όταν γίνεται μετακόμιση γίνετε και αυτόματη 12μηνη ανανέωση συμβολαίου ενώ στο σίτε τότε δεν ανάγραφαν κάτι τέτοιο και τους ρωτάω ωραία αν θέλω να διακόψω ποση είναι η ποινή διακοπής και μου λένε είναι fix 180 ευρώ. Τους ρωτάω δεν είναι κλιμακωτά ποια οι πίνες; και μου λένε όχι γιατί η αρχική σας σύμβαση ήτανε πριν το 2019. Τι ισχύει τελικά;

  7. #112
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teohokage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας,

    Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση γιατί η εξυπηρέτηση της νόβα θέλει να με τρελάνει. Έκανα το 02/21 μια μετακόμιση αριθμού 2play+ με 100vdsl αλλά λόγω ότι εδώ δεν υπάρχει υποστήριξη για vdsl μου το αλλάξανε σε 24.
    Ενώ τώρα έληγαν οι 24μηνες του συμβολαίου με ενημέρωσαν ότι όταν γίνεται μετακόμιση γίνετε και αυτόματη 12μηνη ανανέωση συμβολαίου ενώ στο σίτε τότε δεν ανάγραφαν κάτι τέτοιο και τους ρωτάω ωραία αν θέλω να διακόψω ποση είναι η ποινή διακοπής και μου λένε είναι fix 180 ευρώ. Τους ρωτάω δεν είναι κλιμακωτά ποια οι πίνες; και μου λένε όχι γιατί η αρχική σας σύμβαση ήτανε πριν το 2019. Τι ισχύει τελικά;
    Αυτό που σου είπαν είναι λάθος διότι σε όλα τα συμβόλαια έχει κλιμακωτό penalty, αν θες να διακόψεις ατελώς και δεν έχεις διαβάσει τους τρόπους εδω μέσα, στείλε μου pm να σου πω πως θα το κάνεις γιατί σου είπε πατάτα που γυρνάει εις βάρος τους

  8. #113
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που σου είπαν είναι λάθος διότι σε όλα τα συμβόλαια έχει κλιμακωτό penalty, αν θες να διακόψεις ατελώς και δεν έχεις διαβάσει τους τρόπους εδω μέσα, στείλε μου pm να σου πω πως θα το κάνεις γιατί σου είπε πατάτα που γυρνάει εις βάρος τους
    kostaskep σου έστειλα και εγώ ένα μήνυμα για μια απορια που έχω.

  9. #114
    Εγγραφή
    03-03-2013
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Καλησπέρα μπορεί να μου εξηγήσεις κάποιος τι συμαίνει αυτός ο πίνακας <<Πίνακας Απόσβεσης Επιδότησης Υπηρεσιών Λιανικής>> γιατί προσπαθώ να υπολογίζω το ποσό αν φύγω νωρίτερα. Πρέπει να έχω πάρει κάποια επιδότηση στο σταθερό για να ισχυει αυτό το πινακάκι?

  10. #115
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.900
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που σου είπαν είναι λάθος διότι σε όλα τα συμβόλαια έχει κλιμακωτό penalty, αν θες να διακόψεις ατελώς και δεν έχεις διαβάσει τους τρόπους εδω μέσα, στείλε μου pm να σου πω πως θα το κάνεις γιατί σου είπε πατάτα που γυρνάει εις βάρος τους
    Απλά επειδή έχω περιέργεια για την απάντηση, αν μπορείς να με ενημερώσεις και εμένα..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teohokage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα μπορεί να μου εξηγήσεις κάποιος τι συμαίνει αυτός ο πίνακας <<Πίνακας Απόσβεσης Επιδότησης Υπηρεσιών Λιανικής>> γιατί προσπαθώ να υπολογίζω το ποσό αν φύγω νωρίτερα. Πρέπει να έχω πάρει κάποια επιδότηση στο σταθερό για να ισχυει αυτό το πινακάκι?
    Αν έχω καταλάβει καλά κάθε μήνας που περνάει αυξομειώνεται η ποινή που θα πληρώσεις αν διακόψεις τη σύμβαση..
    Τα ποσά τα γράφει ανά μήνα που περνάει στο πινακάκι.. Μετράει από την ημέρα που άρχισε η σύμβαση..
    Λογικά θα σου έχουν κάνει κάποια προσφορά στο πάγιο.. Δε νομίζω να μιλάει για επιδότηση συσκευής η κάτι τέτοιο καθώς μιλάει για υπηρεσίες λιανικής..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #116
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά επειδή έχω περιέργεια για την απάντηση, αν μπορείς να με ενημερώσεις και εμένα..

    - - - Updated - - -



    Αν έχω καταλάβει καλά κάθε μήνας που περνάει αυξομειώνεται η ποινή που θα πληρώσεις αν διακόψεις τη σύμβαση..
    Τα ποσά τα γράφει ανά μήνα που περνάει στο πινακάκι.. Μετράει από την ημέρα που άρχισε η σύμβαση..
    Λογικά θα σου έχουν κάνει κάποια προσφορά στο πάγιο.. Δε νομίζω να μιλάει για επιδότηση συσκευής η κάτι τέτοιο καθώς μιλάει για υπηρεσίες λιανικής..
    Στείλε pm να σου πω, εναλλακτικά μια περιήγηση στο forum στο section της νόβα θα σου λύσει την απορία

  12. #117
    Εγγραφή
    04-07-2006
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Έχω 24μηνο συμβόλαιο Double Play 100mbps το οποίο λήγει 10/12/21, δηλαδή σε λιγότερο από δύο μήνες.
    Θέλω να βάλω FTTH Cosmote. Η Cosmote μου είπε πως θα χρειαστεί η όλη διαδικασία από αυτούς γύρω στο δίμηνο. Οπότε σκέφτηκα να κάνω την αίτηση μεταφοράς από τώρα, και ας πληρώσω κάποιο τέλος πρόωρης διακοπής στη Nova.
    Επικοινώνησα λοιπόν με το cc της Nova στο Messenger και μου είπαν πως αν διακόψω νωρίτερα, γι αυτές τις 50 μέρες στο 24μηνο συμβόλαιο θα πρέπει να πληρώσω 210 ευρώ!
    Μου το ανέλυσαν σε 105 ευρώ για τη "βασική υπηρεσία" και 105 για την "υπηρεσία VDSL". Και ενώ το 200ρι το έβγαλαν αμέσως και αβίαστα, μόλις τους είπα σύμφωνα με ποιον πίνακα ζητάνε 210 ευρώ, μου είπαν πως θα απαντήσουν σύντομα, και από τότε εξαφανίστηκαν.
    Δεν είναι υπερβολικό ποσό τα 210 ευρώ για λιγότερο από δέκα μήνες; Πέρα από καταγγελία, αν βέβαια έχω δίκιο, πώς αλλιώς μπορώ να κινηθώ;

  13. #118
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.265
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    στον τιμοκαταλογο της νοβα, γραφει οτι πληρωνεις 215€ για μερικες ημερες της μεταβασης ; 2 πάγια θα σου βγαλουν να πληρωσεις αν λες 50 ημερες τα αλλα ειναι απειλες και αλητεία . Εγω δε φευγω τοσο νωρις βεβαια

  14. #119
    Εγγραφή
    04-07-2006
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    στον τιμοκαταλογο της νοβα, γραφει οτι πληρωνεις 215€ για μερικες ημερες της μεταβασης ; 2 πάγια θα σου βγαλουν να πληρωσεις αν λες 50 ημερες τα αλλα ειναι απειλες και αλητεία . Εγω δε φευγω τοσο νωρις βεβαια
    Δεν βρήκα τιμοκατάλογο για τη συγκεκριμένη υπηρεσία με 24 μηνη σύμβαση. Υπήρχε για 12μηνη με το τέλος για έναν μήνα νωρίτερα γύρωσ τα 5 ευρώ.
    Εν τω μεταξύ, όλοι οι τιμοκατάλογοι που υπήρχαν πριν λίγες ώρες βγάζουν Error 404!

  15. #120
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Δες το συμβόλαιο σου. Λογικα έχει πίνακα πρόωρης αποχώρησης. Το έχεις το συμβόλαιο σου?

Σελ. 8 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 367891013 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας