Σελ. 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 229
  1. #151
    Εγγραφή
    21-11-2020
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κι εγω ειμαι περιεργος. Αλλα δεν σου αφηνει κ πολλα περιθώρια, τουλάχιστον μεσω τηλεφώνου. Τι να τους πεις, αν δεν μου το στειλετε τωρα δεν κανω αυμβολαιο επειδη εχω ακουσει οτι δεν το στελνετε? Μη σωσεις θα μου πουν, κ στην προκειμένη εγω θα βγω ο χαμενος γιατι απλα θα πρεπει να ψαξω για αλλη εταιρεία κ ειναι τρεξιμο κ το ξερουν.
    θα ενημερωσω.

  2. #152
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Να πω ότι δεν έχεις δίκιο; Ψέματα θα πω..
    Για να κάνω και ένα γενικό σχόλιο πάντως..
    Στη βοντα στέλνουν όντως συμβόλαιο.. Και στη κοτε νομίζω.. Δεν ξέρω σίγουρα.. Ξέρω ότι όταν κάνεις αίτηση σε μαγαζί τότε το παίρνεις σίγουρα το συμβόλαιο στη κοτε..
    Και στη wind όταν είχα κάνει φορητότητα έστειλαν συμβόλαιο.. Μετά που έκανα ανανέωση δεν έστειλαν.. Και όταν το ζήτησα έτσι για πλάκα, μου είπαν αναλυτικά με λεπτομέρειες ότι τη τάδε ημερομηνία αποδέχτηκα τηλεφωνικά προσφορά για το τάδε πακέτο στη τάδε τιμή και ότι οι όροι υπάρχουν στη σελίδα τους.. Και όντως υπάρχουν οι όροι στη σελίδα..
    Εταιρία με εταιρία αλλάζει γενικά..
    Αλλά η νόβα τα έχει κάνει λίγο σαλάτα στο θέμα συμβόλαιο.. Γι'αυτό και αρκετοί πατάνε εκεί και την κάνουν..
    Για να δούμε τώρα που θα ενωθεί με τη wind τι σχήμα θα προκύψει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #153
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Συγνώμη συγνώμη, κάνετε συμβόλαια δίχως να έχετε τα συμβόλαια? Παιδιά μετά μην παραπονιομαστε τους δίνουμε την άνεση από ότι φαίνεται.

  4. #154
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Aμα δε στο στελνουν με χιλιες δικαιολογιες εχεις την επιλογη να τα σπασεις - μεχρι και ο τεχνικος του ειχα πει τη 3η φορα δε φευγεις απο εδω αν δε δω το φυλλο ελεγχου τι λες οτι βρηκες η δε βρηκες . Και εκει λαμογια να μη δεις τι βλακειες γραφουνε αντι για τη πραγματικη βλαβη . Το δε καταστημα της νοβα στο κεντρο - απλα κλεφτες . Eιχαν παει να δεσουν τους γερους με 2 χρονια δεσμευση σε ενα προγραμμα που ειχαν βαλει μεχρι και τσοντες μεσα 3play "full pack"

  5. #155
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Η βοντα τουλάχιστον θυμάμαι ότι σου δίνει αντίγραφο από το φύλλο ελέγχου..
    Όσο για τα συμβόλαια δίχως συμβόλαια, είναι και αυτό που είπε ο φίλος επάνω.. Αν σου κάνει το πακέτο γιατί να το ψάξεις περαιτέρω; Αν από την άλλη τύχει να θες να τη κάνεις, τότε το ψάχνεις..
    Νομίζω ότι και αργά να το ψάξεις το συμβόλαιο δεν πειράζει.. Σωστά;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #156
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Εγώ ξέρω το άλλο την υπογραφή σου προσέχεις που την βάζεις και αν

  7. #157
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευτυχως προσεχω . Να ανανεωσω με τετοιους οπως και με τα κολοπαιδακια στη wind που ουτε μια καθαρη γραμμη στο support δε πιανει και αναμασανε τις γνωστες μλκιες δε το θεωρω καλη ιδεα . Και τη πιο χαμηλη τιμη να σου δινουν μετα πανε να τα παρουν απο αλλου

  8. #158
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ξέρω το άλλο την υπογραφή σου προσέχεις που την βάζεις και αν
    Και όχι μόνο αυτό..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχως προσεχω . Να ανανεωσω με τετοιους οπως και με τα κολοπαιδακια στη wind που ουτε μια καθαρη γραμμη στο support δε πιανει και αναμασανε τις γνωστες μλκιες δε το θεωρω καλη ιδεα . Και τη πιο χαμηλη τιμη να σου δινουν μετα πανε να τα παρουν απο αλλου
    Εγώ κοιτάζω πρώτα το καλύτερο deal, αν και γενικά παίζουν και άλλοι παράγοντες ρόλο..
    Ο καθένας μας γενικά έχει την άποψη του για τη κάθε εταιρεία..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #159
    Εγγραφή
    04-07-2006
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    H Nova λοιπόν, αφού στην αρχή μου ζήτησε για την διακοπή του 24μηνου συμβολαίου δύο μήνες πριν τη λήξη του, 220 ευρώ, χωρίς ποτέ να μπου πει πώς προκύπτουν, μετά από την καταγγελία στην ΕΕΤΤ, έστειλε λίστα σύμφωνα με την οποία, τα τέλη διακοπής είναι 23,77 ευρώ. Βαράτε τους όπου τους πετύχετε.

  10. #160
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.950
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Γι'αυτό λένε τα γραπτά μένουν..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #161
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aimilios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως πήρα πίνακα με τέλη διακοπής από το... Facebook. Με VDSL 50 μου βγαίνει περίπου 10€ κάθε μήνας από την λήξη.
    Το θυμάστε αυτό; Τώρα μου ζητούν (που γυρίζω σε FTTH ΟΤΕ) εφάπαξ τέλος διακοπής. Τους είπα ότι δεν παίζει, μου έχετε στείλει Excel με κλιμακωτή χρέωση. Θα γελάσει κάθε πικραμένος αν σκάσει χρεωστικός με τέτοιο ποσό.

    Νομίζω πια ότι είναι πασιφανής η τακτική χρεώνουμε και όποιος μαλάκας ψαρώσει ή δεν το ψάξει...

  12. #162
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Καλησπερα. Στο fb είδα μια προσφορά για ΕΟΝ με 10 ευρώ και δώρο οι 3 πρώτοι μήνες. Άφησα το τηλέφωνο μου και με πήραν. Ρώτησα για το τι γινετε με το πρόωρο σπάσιμο συμβολαίου. Μου είπαν ότι άλλαξε ο νόμος πρόσφατα και αυτό που ισχύει ειναι οτι. Ακόμα και να σας βγει ένα ποσό που πρέπει να πληρώστε, με τον νέο νόμο δεν είστε υποχρεωμένος να το κανετε καθώς το ποσό αυτό μένει στην εταιρεία ούτε τοκίζεται κ.τ.κ.π. Τελικά γνωρίζεται αν ισχύει κάτι τετοιο η όχι?

  13. #163
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πες στο 13831 οτι ειναι οι ιδιοι που παιρνουν τηλεφωνα και απαιτουν 200+ ευρα penalty αποδεσμευσης . Και οτι θα τους κανεις καταγγελια για απατη με καταγραμμενα αυτα που λενε

  14. #164
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα. Στο fb είδα μια προσφορά για ΕΟΝ με 10 ευρώ και δώρο οι 3 πρώτοι μήνες. Άφησα το τηλέφωνο μου και με πήραν. Ρώτησα για το τι γινετε με το πρόωρο σπάσιμο συμβολαίου. Μου είπαν ότι άλλαξε ο νόμος πρόσφατα και αυτό που ισχύει ειναι οτι. Ακόμα και να σας βγει ένα ποσό που πρέπει να πληρώστε, με τον νέο νόμο δεν είστε υποχρεωμένος να το κανετε καθώς το ποσό αυτό μένει στην εταιρεία ούτε τοκίζεται κ.τ.κ.π. Τελικά γνωρίζεται αν ισχύει κάτι τετοιο η όχι?
    Αδερφέ μόνο μια απάντηση υπάρχει, οποιαδήποτε αφαίρεση παροχής από το πακέτο σημαίνει σπάσιμο συμβολαίου με πέναλτι υποβάθμισης, με προσθήκη πακέτου και υπηρεσιών δεν υπάρχει κανενα τέλος. Σε περίπτωση πλήρους αποχώρησης από την εταιρεία υπάρχει πέναλτι πρόωρης αποδέσμευσης και θα σε πρήζουν οι εισπρακτικές

  15. #165
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδερφέ μόνο μια απάντηση υπάρχει, οποιαδήποτε αφαίρεση παροχής από το πακέτο σημαίνει σπάσιμο συμβολαίου με πέναλτι υποβάθμισης, με προσθήκη πακέτου και υπηρεσιών δεν υπάρχει κανενα τέλος. Σε περίπτωση πλήρους αποχώρησης από την εταιρεία υπάρχει πέναλτι πρόωρης αποδέσμευσης και θα σε πρήζουν οι εισπρακτικές
    Με την λέξη σπάσιμο εννοούσα πρόωρη αποχώρηση και μου είπαν οτι περιγράφω. Και οτι αυτό άλλαξε πριν 1-2 μήνες. Τώρα τι ισχύει ενας θεός ξέρει. Δεν εχω nova (vodafone) εχω αλλα ψάχνομε να φύγω.

Σελ. 11 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας