Σελ. 10 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 58910111215 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 264
  1. #136
    Εγγραφή
    30-03-2012
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά Αργοστόλι
    Μηνύματα
    1.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    21287 kbps /1020 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ
    Router
    TP-LINK TD-W9970 V1
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έστρωσε η σελίδα του e-shop.gr

  2. #137
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εδω ακομα ασπρη μου τη δειχνει σε brave και chrome dev.
    ديميتريس

  3. #138
    Εγγραφή
    30-03-2012
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά Αργοστόλι
    Μηνύματα
    1.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    21287 kbps /1020 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ
    Router
    TP-LINK TD-W9970 V1
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τώρα ξανά ασπρίλα

  4. #139
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    1 βδομαδα μετα και το eshop ειναι ακομα ασπρο και βγαζει το ιδιο σφαλμα στο console. Δεν φτιαξανε τιποτα τελικα.
    ديميتريس

  5. #140
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τι αλλο θα δουν τα ματια μου! Ποιος σκεφτηκε να ενσωματωσει κατι τετοιο σε desktop browser? Η φωτο εινια απο το
    Κώδικας:
    brave://settings/content/idleDetection
    και η επιλογη υπαρχει και στον chromium unstable (96 σημερα).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2021-09-22-174841_1280x1024_scrot.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 22-09-21 στις 18:10.
    ديميتريس

  6. #141
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    1.30.x τελικη σημερα.
    https://github.com/brave/brave-brows...s/tag/v1.30.86
    ديميتريس

  7. #142
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ανοιξα νωριτερα τα developer tools (f12) για να τραβηξω ενα full page screenshot ενος ποστ στο fb, μαζι με τα σχολια που εχει.
    Και πετυχα αυτο στην εικονα! Αν εχουμε φτασει σε αυτο το σημειο για να προστατευουμε τους χρηστες με αρνητικο iq, πραγματικα δεν μπορω να σκεφτω καν σε τι διαδικασιες εχουν μπει για να "χακαρουν" τους αλλους.

    Το δειχνει σε ολους τους chromium based browsers που δοκιμασα, αλλα οχι στον ff.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 2021-10-17-190619_1280x1024_scrot.png  

    ديميتريس

  8. #143
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ديميتريس

  9. #144
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανοιξα νωριτερα τα developer tools (f12) για να τραβηξω ενα full page screenshot ενος ποστ στο fb, μαζι με τα σχολια που εχει.
    Και πετυχα αυτο στην εικονα! Αν εχουμε φτασει σε αυτο το σημειο για να προστατευουμε τους χρηστες με αρνητικο iq, πραγματικα δεν μπορω να σκεφτω καν σε τι διαδικασιες εχουν μπει για να "χακαρουν" τους αλλους.

    Το δειχνει σε ολους τους chromium based browsers που δοκιμασα, αλλα οχι στον ff.
    Το παρακάνεις με τους χαρακτηρισμούς νομίζω. Μήπως και αυτοί που δεν μπορούν να επαναφέρουν το σύστημα όταν σπάει σε unstable είναι επίσης χαμηλού iq; Αυτοί μάλιστα προειδοποιήθηκαν κιολας πως δεν είναι διανομή για τον καθένα...

  10. #145
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ο Jim νομίζω πως πρέπει να βρει νέα χόμπι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #146
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θεωρεις οτι η συντηρηση μιας ρεουσας διανομης ειναι το ιδιο ευκολη με αυτη των windows? Bitch please με Yao Ming φατσα :P
    Και δειξε μου αν θες και το ποστ που λεω οτι το εσπασα.
    Οχι, δεν ντρεπομαι καθολου οταν λεω για χρηστες με αρνητικο iq γιατι εχουν δει τοσα τα ματια μου που αυτος εινια ο πιο ελαφρυς χαρακτηρισμος που μπορω να δωσω. Το γνωστο pebcak δεν μπορει καν να περιγραψει το χαλι τους.

    In other news, θα πεσει φωτια να μας καψει! Ευτυχως εδω ειναι ακομα default search engine το google.
    https://brave.com/search-and-web-discovery/
    ديميتريس

  12. #147
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρεις οτι η συντηρηση μιας ρεουσας διανομης ειναι το ιδιο ευκολη με αυτη των windows? Bitch please με Yao Ming φατσα :P
    Και δειξε μου αν θες και το ποστ που λεω οτι το εσπασα.
    Οχι, δεν ντρεπομαι καθολου οταν λεω για χρηστες με αρνητικο iq γιατι εχουν δει τοσα τα ματια μου που αυτος εινια ο πιο ελαφρυς χαρακτηρισμος που μπορω να δωσω. Το γνωστο pebcak δεν μπορει καν να περιγραψει το χαλι τους.

    In other news, θα πεσει φωτια να μας καψει! Ευτυχως εδω ειναι ακομα default search engine το google.
    https://brave.com/search-and-web-discovery/
    Γκρίνιαζες για το σύστημα σου με unstable που έσπασε μετά από update και έβριζες τους devs του debian. Βαριέμαι να ψάχνω, όλοι το θυμόμαστε άλλωστε. Αν είχες μείνει στην stable που προτείνει και η κοινότητα δεν θα είχε συμβεί. Παρόλα αυτά κανείς δεν σε χαρακτήρισε ως άνθρωπο με αρνητικό IQ.

    Δεν με νοιάζει τι είναι πιο εύκολο ή όχι. Ο κάθε άνθρωπος έχει πεπερασμένο χρόνο και θέλει να ασχολείται με τα πράγματα που τον ενδιαφέρουν. Οπότε σκέψου λίγο περισσότερο πως αποκαλείς συνανθρώπους σου γιατί από το γεγονός πως προσβλήθηκες με το παραπάνω μάλλον δεν θα ήθελες να σε χαρακτηρίσει κάποιος το ίδιο σε κάποιο τομέα που είσαι τελείως άσχετος και εν τέλει δεν σε ενδιαφέρει να μάθεις αλλά απλά να κάνεις την δουλειά σου.

  13. #148
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για τα οσα εχω κραξει στο debian εχω εξηγησει το λογο με καθε λεπτομερεια. Εκει ειναι τα σχολια μου, μπορεις να τα διαβασεις και αν εχεις καποια αντιρρηση να μου στειλεις πμ να τα πουμε.

    Οσο για το αυτους που κραζω, υπαρχει μια σημαντικη διαφορα σε αυτο που λες και θα την εξηγησω με ενα παραδειγμα. Απο μαγειρικη ειμια ασχετος.
    Για αυτο το λογο δεν θα καταπιανομουν ποτε με κατι πολυπλοκο που θα εφτιαχνε ενας σεφ, μιας και ξερω πως το δικο μου "μαγειρικο iq" δεν επαρκει για αυτη τη δουλεια. Για τον ιδιο λογο, το iq του χρηστη που κραζω απλα δεν επαρκει για αυτο που θελει να κανει και το φανταζεται σαν ευκολο και καταλληγει να τρωει τα μουτρα του. Και μετα να κλαιγεται σε μενα.
    Δεν μιλαω για τον απλο χρηστη που ανοιγει τον browser ή τη Χ εφαρμογη του για να κανει τη δουλεια του και τερμα. Μιλαω για αυτον που καθε τοσο παιρνουν τα μυαλα του αερα χωρις καποιο σοβαρο λογο.

    Αν θες να δεις παραδειγμα για αυτο, δες στο θεμα των w10 που εχω πει για ενα τουβλο (αποφοιτη αρχαιολογιας btw) που ηθελε να χακαρει ενα λογαριασμο στο fb και ακολουθοντας το Χ random σαπιο howto εκανε το λαπτοπ της μπουρδελο.
    ديميتريس

  14. #149
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα οσα εχω κραξει στο debian εχω εξηγησει το λογο με καθε λεπτομερεια. Εκει ειναι τα σχολια μου, μπορεις να τα διαβασεις και αν εχεις καποια αντιρρηση να μου στειλεις πμ να τα πουμε.

    Οσο για το αυτους που κραζω, υπαρχει μια σημαντικη διαφορα σε αυτο που λες και θα την εξηγησω με ενα παραδειγμα. Απο μαγειρικη ειμια ασχετος.
    Για αυτο το λογο δεν θα καταπιανομουν ποτε με κατι πολυπλοκο που θα εφτιαχνε ενας σεφ, μιας και ξερω πως το δικο μου "μαγειρικο iq" δεν επαρκει για αυτη τη δουλεια. Για τον ιδιο λογο, το iq του χρηστη που κραζω απλα δεν επαρκει για αυτο που θελει να κανει και το φανταζεται σαν ευκολο και καταλληγει να τρωει τα μουτρα του. Και μετα να κλαιγεται σε μενα.
    Δεν μιλαω για τον απλο χρηστη που ανοιγει τον browser ή τη Χ εφαρμογη του για να κανει τη δουλεια του και τερμα. Μιλαω για αυτον που καθε τοσο παιρνουν τα μυαλα του αερα χωρις καποιο σοβαρο λογο.

    Αν θες να δεις παραδειγμα για αυτο, δες στο θεμα των w10 που εχω πει για ενα τουβλο (αποφοιτη αρχαιολογιας btw) που ηθελε να χακαρει ενα λογαριασμο στο fb και ακολουθοντας το Χ random σαπιο howto εκανε το λαπτοπ της μπουρδελο.
    Επειδή έπιασες μαγειρική, θα μπορούσε να σου πασάρει κάποιος κάποια εύκολη "νόστιμη" συνταγή που παράγει δηλητήριο. Αν δεν γνωρίζεις πράγματα που εφάπτονται χημείας και άλλων επιστημών άνετα θα την πατούσες. Και μην το παίρνεις προσωπικά, οι περισσότεροι.

    Τώρα αυτήν που γράφεις τα ήθελε ο κώλος της. Αλλά να πει κάποιος σε κάποιον να τρέξει κάποιο σκριπτ για να βελτιώσει κάτι δεν είναι καθυστερημένος ο άνθρωπος ούτε καλά έπαθε. Θα δει τώρα την προειδοποίηση και θα μάθει.

  15. #150
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτο για το search engine ισχυει τελικα για 5 χωρες. Απο την παραπανω ανακοινωση
    Privacy-preserving Brave Search now replaces Google as the default search engine used in the address bar for new Brave users in the United States, Canada, and the United Kingdom; Brave Search as default also replaces Qwant in France, and DuckDuckGo in Germany, with more geographies to be added in the next several months.
    Αλλαξανε βλεπω την καρτελα στο incognito window και διωξανε το search with ddg και το with tor connectivity.
    ديميتريس

Σελ. 10 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 58910111215 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας