Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Γεια σας,

    Αυτήν την στιγμή είμαι συνδρομητής με παροχή internet σε VDSL50. Έχω PSTN τηλεφωνία και δικό μου εξοπλισμό. (Cisco ASA 5510, Router Cisco 2811 με CME για voip (sip server, e-phone hunt group , κ.λ.π) και ένα Cisco switch 3560G). Ο Router τρέχει Call Manager Express και ουσιαστικά το χρησιμοποιώ μόνο σαν τηλεφωνικό κέντρο. Αναγκάστηκα με τα γνωστά τεχνάσματα που κυκλοφορούν στο διαδύκτιο να θέσω σε λειτουργία bridge το router της nova και συγκεκριμένα το ZXHN H168N και να το συνδέσω με τον ASA5510. Αν θελήσω να μεταβώ σε VDSL100 θα γυρίσει η τηλεφωνία σε VOIP ; Υπάρχει η δυνατότητα να παραμείνει η τηλεφωνική γραμμή σε PSTN και να αξιοποιήσω τον ακριβό εξοπλισμό ;. Όπως καταλαβαίνετε έχω διαθέσει εκατοντάδες ευρώ και μου φαίνεται αδιανόητο ότι αν κάνω αναβάθμιση στην γραμμή του internet θα πρέπει να θέσω εκτός λειτουργίας ακριβό εξοπλισμό αλλά και υπηρεσίες που αυτά προσφέρουν.

    Ευχαριστώ.
    Αποστόλης.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.345
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα akarako,

    Σ' ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου, ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

    Γιώργος, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας