Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 53
  1. #16
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.321
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    To είχα ρωτήσει και στο θέμα με τα 10άρια.
    Αλλά ας το θέσω και εδώ ως περισσότερο σχετικό:
    Τι θα βοηθούσε κάποιον να τρέχει linux εντολές ή εφαρμογές στα win;
    Κάτι που θα ήταν χρήσιμο στον μέσο χρήστη;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #17
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    To είχα ρωτήσει και στο θέμα με τα 10άρια.
    Αλλά ας το θέσω και εδώ ως περισσότερο σχετικό:
    Τι θα βοηθούσε κάποιον να τρέχει linux εντολές ή εφαρμογές στα win;
    Κάτι που θα ήταν χρήσιμο στον μέσο χρήστη;
    Για developers είναι.

  3. #18
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    To είχα ρωτήσει και στο θέμα με τα 10άρια.
    Αλλά ας το θέσω και εδώ ως περισσότερο σχετικό:
    Τι θα βοηθούσε κάποιον να τρέχει linux εντολές ή εφαρμογές στα win;
    Κάτι που θα ήταν χρήσιμο στον μέσο χρήστη;
    Έχω τόσες πολλές εφαρμογές στο μυαλό μου, δεν ξέρω από που να αρχίσω. Αν δεν έχεις κάτι στο μυαλό σου για τη δουλειά που κάνεις με τον υπολογιστή, δεν το χρειάζεσαι. Ο μέσος χρήστης δεν το χρειάζεται.

  4. #19
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Αν με ρωτούσες μερικά χρόνια πριν θα σου έλεγα και εγώ αρκετές linux εφαρμογές που θα ήθελα να τρέχω στα windows, με πρώτο και καλύτερο τον amarok. Πλέον όπως πάει το linux desktop δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα, ίσως κάποιον file manager με την προϋπόθεση ότι θα έτρεχε με τις ίδιες δυνατότητες.
    Τώρα για την windows -> linux διαδρομή, φυσικά υπάρχουν πολλές εφαρμογές.

    Αλλά έτσι και αλλιώς η είδηση δεν αφορά αυτό ακριβώς.

  5. #20
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν με ρωτούσες μερικά χρόνια πριν θα σου έλεγα και εγώ αρκετές linux εφαρμογές που θα ήθελα να τρέχω στα windows, με πρώτο και καλύτερο τον amarok. Πλέον όπως πάει το linux desktop δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα, ίσως κάποιον file manager με την προϋπόθεση ότι θα έτρεχε με τις ίδιες δυνατότητες.
    Τώρα για την windows -> linux διαδρομή, φυσικά υπάρχουν πολλές εφαρμογές.

    Αλλά έτσι και αλλιώς η είδηση δεν αφορά αυτό ακριβώς.
    Τι εννοείς στο bold;

  6. #21
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.321
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω τόσες πολλές εφαρμογές στο μυαλό μου, δεν ξέρω από που να αρχίσω. Αν δεν έχεις κάτι στο μυαλό σου για τη δουλειά που κάνεις με τον υπολογιστή, δεν το χρειάζεσαι. Ο μέσος χρήστης δεν το χρειάζεται.
    Αν δεν σου κάνει κόπο πες μερικές μήπως και μου κεντρίσουν το ενδιαφέρον γιατί ψάχνω λόγο να το εγκαταστήσω.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν με ρωτούσες μερικά χρόνια πριν θα σου έλεγα και εγώ αρκετές linux εφαρμογές που θα ήθελα να τρέχω στα windows, με πρώτο και καλύτερο τον amarok. Πλέον όπως πάει το linux desktop δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα, ίσως κάποιον file manager με την προϋπόθεση ότι θα έτρεχε με τις ίδιες δυνατότητες.
    Τώρα για την windows -> linux διαδρομή, φυσικά υπάρχουν πολλές εφαρμογές.

    Αλλά έτσι και αλλιώς η είδηση δεν αφορά αυτό ακριβώς.
    Στα περισσότερα screenshot βλέπω να τρέχουν file manager κλπ.
    Αλλά προφανώς δεν θα το εγκαταστήσει κάποιος γι αυτόν τον λόγο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #22
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς στο bold;
    Μεγάλη κουβέντα και θα βγούμε πολύ off topic... Αν θες την πάμε αλλου
    Spoiler:
    πάνω κάτω εννοώ αυτό που λέω. Δηλαδή:
    Κάποτε όταν έμπαινα windows είχα πολλές linuxο-εφαρμογές να μου λείπουν και σε πολλές περιπτώσεις να μην υπάρχουν αντικαταστάτες τους στα windows.*
    Πλέον απ όλες αυτές οι περισσότερες (για να μην πω όλες) είναι παρατημένες και ανενεργές για χρόνια, χωρίς να έχει βγει κάποια (fork ή μη) να τις αντικαταστήσει. Κυρίως KDE apps αλλά όχι μόνο. Και όταν πήγα να βρω εναλλακτικές εκτός kde πάλι στο ίδιο κατέληξα.
    Υπήρχε κοινότητα και εφαρμογές που τις έβλεπαν windows users και ήθελαν να βάλουν linux, πλέον βλέπω ότι η δυναμική του Linux desktop έχει πέσει. Και αυτό φαίνεται και από τα DE, που κάποτε ήταν έτη φωτός μπροστά από τα (τότε) win XP - vista και τώρα έτσι και δούμε κανένα νέο feature κάνουμε τον σταυρό μας. Λίγο ο κατακερματισμός, λίγο η αλλαγή νοοτροπίας του dekstop γενικά...

    *πχ amarok, konqueror, kontact suite, kopete, gwenview...

  8. #23
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλη κουβέντα και θα βγούμε πολύ off topic... Αν θες την πάμε αλλου
    Spoiler:
    πάνω κάτω εννοώ αυτό που λέω. Δηλαδή:
    Κάποτε όταν έμπαινα windows είχα πολλές linuxο-εφαρμογές να μου λείπουν και σε πολλές περιπτώσεις να μην υπάρχουν αντικαταστάτες τους στα windows.*
    Πλέον απ όλες αυτές οι περισσότερες (για να μην πω όλες) είναι παρατημένες και ανενεργές για χρόνια, χωρίς να έχει βγει κάποια (fork ή μη) να τις αντικαταστήσει. Κυρίως KDE apps αλλά όχι μόνο. Και όταν πήγα να βρω εναλλακτικές εκτός kde πάλι στο ίδιο κατέληξα.
    Υπήρχε κοινότητα και εφαρμογές που τις έβλεπαν windows users και ήθελαν να βάλουν linux, πλέον βλέπω ότι η δυναμική του Linux desktop έχει πέσει. Και αυτό φαίνεται και από τα DE, που κάποτε ήταν έτη φωτός μπροστά από τα (τότε) win XP - vista και τώρα έτσι και δούμε κανένα νέο feature κάνουμε τον σταυρό μας. Λίγο ο κατακερματισμός, λίγο η αλλαγή νοοτροπίας του dekstop γενικά...

    *πχ amarok, konqueror, kontact suite, kopete, gwenview...
    Δεν έχεις άδικο. Το αποδίδω στην πτώση των PC ως κυρίαρχη πλατφόρμα computing και στην άνοδο του mobile.

    Πλέον δεν υπάρχει το ίδιο κοινό με κάποτε στο desktop και επί της ουσίας το Linux καθιερώθηκε μέσω του Android (και αντίστοιχα το FreeBSD μέσω του iOS). Για αυτό και δεν υπάρχουν πλέον συζητήσεις για το αν το Linux θα «εκθρονίσει» τα Windows (όπως κάποτε).

    Άμα δεν υπάρχει (μεγάλο/μαζικό) κοινό (aka casuals), για ποιόν να βγάλουν apps οι KDE devs... αφού όλοι πήγαν στο mobile, for better or worse. Εκεί είναι το ψωμί.

  9. #24
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλη κουβέντα και θα βγούμε πολύ off topic... Αν θες την πάμε αλλου
    Spoiler:
    πάνω κάτω εννοώ αυτό που λέω. Δηλαδή:
    Κάποτε όταν έμπαινα windows είχα πολλές linuxο-εφαρμογές να μου λείπουν και σε πολλές περιπτώσεις να μην υπάρχουν αντικαταστάτες τους στα windows.*
    Πλέον απ όλες αυτές οι περισσότερες (για να μην πω όλες) είναι παρατημένες και ανενεργές για χρόνια, χωρίς να έχει βγει κάποια (fork ή μη) να τις αντικαταστήσει. Κυρίως KDE apps αλλά όχι μόνο. Και όταν πήγα να βρω εναλλακτικές εκτός kde πάλι στο ίδιο κατέληξα.
    Υπήρχε κοινότητα και εφαρμογές που τις έβλεπαν windows users και ήθελαν να βάλουν linux, πλέον βλέπω ότι η δυναμική του Linux desktop έχει πέσει. Και αυτό φαίνεται και από τα DE, που κάποτε ήταν έτη φωτός μπροστά από τα (τότε) win XP - vista και τώρα έτσι και δούμε κανένα νέο feature κάνουμε τον σταυρό μας. Λίγο ο κατακερματισμός, λίγο η αλλαγή νοοτροπίας του dekstop γενικά...

    *πχ amarok, konqueror, kontact suite, kopete, gwenview...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχεις άδικο. Το αποδίδω στην πτώση των PC ως κυρίαρχη πλατφόρμα computing και στην άνοδο του mobile.

    Πλέον δεν υπάρχει το ίδιο κοινό με κάποτε στο desktop και επί της ουσίας το Linux καθιερώθηκε μέσω του Android (και αντίστοιχα το FreeBSD μέσω του iOS). Για αυτό και δεν υπάρχουν πλέον συζητήσεις για το αν το Linux θα «εκθρονίσει» τα Windows (όπως κάποτε).

    Άμα δεν υπάρχει (μεγάλο/μαζικό) κοινό (aka casuals), για ποιόν να βγάλουν apps οι KDE devs... αφού όλοι πήγαν στο mobile, for better or worse. Εκεί είναι το ψωμί.
    gnome2 και xfce
    Δεν είναι θέμα μόνο εφαρμογών
    Η απουσία της registry και οι πολλαπλές επιλογές δεν θα υπάρξουν ποτέ στα win.
    To gnome2 έγινε gnome 3. Δεν μου αρέσει. Bye.
    Βγήκαν mate, cinnamon. Προτιμάω xfce

    Τα win δεν ξέρω που τραβάνε και δεν έχω επιλογές.
    500 ώρες για updates +reboots

    Kι αν βρέίτε ένα πρόγραμμα σαν το kaffeine ή το KDE connect στα win μου σφυράτε κι εμένα (εγγραφές από τηλεόραση)
    Και τα appImages πολύ βολικές εφαρμογές αν δεν τις θέλεις για καθημερινή χρήση

    Tο desktop φθίνει, αλλά οι διαφορές υπάρχουν
    Και δεν μίλησα για το raspberry
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #25
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    gnome2 και xfce
    Δεν είναι θέμα μόνο εφαρμογών
    Η απουσία της registry και οι πολλαπλές επιλογές δεν θα υπάρξουν ποτέ στα win.
    To gnome2 έγινε gnome 3. Δεν μου αρέσει. Bye.
    Βγήκαν mate, cinnamon. Προτιμάω xfce

    Τα win δεν ξέρω που τραβάνε και δεν έχω επιλογές.
    500 ώρες για updates +reboots

    Kι αν βρέίτε ένα πρόγραμμα σαν το kaffeine ή το KDE connect στα win μου σφυράτε κι εμένα (εγγραφές από τηλεόραση)
    Και τα appImages πολύ βολικές εφαρμογές αν δεν τις θέλεις για καθημερινή χρήση

    Tο desktop φθίνει, αλλά οι διαφορές υπάρχουν
    Και δεν μίλησα για το raspberry
    Καλές οι επιλογές, αλλά η ανθρώπινη φύση είναι πεπερασμένη:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Decision_fatigue

    Δεν είναι τυχαίο ότι ο Ζούκι φοράει συνέχεια τα ίδια (hint: δεν το κάνει επειδή είναι φτωχός και δεν μπορεί να εμπλουτίσει την γκαρνταρόμπα του):

    https://www.independent.co.uk/news/p...-a6834161.html
    https://careers.workopolis.com/advic...irt-every-day/

  11. #26
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλές οι επιλογές, αλλά η ανθρώπινη φύση είναι πεπερασμένη:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Decision_fatigue

    Δεν είναι τυχαίο ότι ο Ζούκι φοράει συνέχεια τα ίδια (hint: δεν το κάνει επειδή είναι φτωχός και δεν μπορεί να εμπλουτίσει την γκαρνταρόμπα του):

    https://www.independent.co.uk/news/p...-a6834161.html
    https://careers.workopolis.com/advic...irt-every-day/
    Oταν είχε βγεί η lisa (apple) το ερώτημα ήτανε:
    Πόση ώρα μπορείτε να βλέπετε τα ίδια εικονάκια μέχρι να τα πυροβολήσετε ?

    Εξακολουθώ να έχω το ίδιο ερώτημα.

    Ενα θέμα είναι αν αλλάξανε linux/win ή αλλάξαμε εμείς.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #27
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν σου κάνει κόπο πες μερικές μήπως και μου κεντρίσουν το ενδιαφέρον γιατί ψάχνω λόγο να το εγκαταστήσω.
    Η προσωπική μου λίστα: ssh, rsync, gv, git, gfortran, και μερικές εφαρμογές πολύ εξειδικευμένες με τη δουλειά μου που δεν θα σε ενδιαφέρουν, οι οποίες μάλλον εμπίπτουν στη γενική κατηγορία linux libraries. Όλα αυτά τα έχω με Cygwin αυτή τη στιγμή, αλλά είναι αργό. Το windows subsystem for linux δεν είναι πιο γρήγορο αυτή τη στιγμή, ίσως να είναι και πιο αργό, αλλά με το v2 που θα παραλάβουμε σύντομα που έχει full linux kernel μπορεί να είναι καλύτερα. Για να δούμε.

  13. #28
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο για τις εγκαταστάσεις που έχεις κάνει στο εικονικό περιβάλλον των ίδιων των windows. Δεν βλέπει τα partitions σου
    Ευχαριστώ, δεν το είχα καταλάβει, τα έχω μόνο για να μην χάσω επαφή. Κουτσουρεμένο για να μείνεις στο μαντρί. Έπρεπε να το ψιλιαστώ. Ανελεύθερα πράγματα.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  14. #29
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλές οι επιλογές, αλλά η ανθρώπινη φύση είναι πεπερασμένη:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Decision_fatigue

    Δεν είναι τυχαίο ότι ο Ζούκι φοράει συνέχεια τα ίδια (hint: δεν το κάνει επειδή είναι φτωχός και δεν μπορεί να εμπλουτίσει την γκαρνταρόμπα του):

    https://www.independent.co.uk/news/p...-a6834161.html
    https://careers.workopolis.com/advic...irt-every-day/
    Μεγάλη συζήτηση αυτό με τα ρούχα και την εργασία.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #30
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    461
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    πλέον βλέπω ότι η δυναμική του Linux desktop έχει πέσει. Και αυτό φαίνεται και από τα DE, που κάποτε ήταν έτη φωτός μπροστά από τα (τότε) win XP - vista και τώρα έτσι και δούμε κανένα νέο feature κάνουμε τον σταυρό μας. Λίγο ο κατακερματισμός, λίγο η αλλαγή νοοτροπίας του dekstop γενικά...
    Spoiler:
    Για μένα το desktop στο Linux πήρε την κατιούσα από όταν η Canonical αποφάσισε να φτιάξει την μπούρδα που λέγεται Unity, στα τέλη του 2010.
    Ακολούθησε και το Gnome project με το Gnome 3 και ήρθε και έδεσε το γλυκό.
    Σταμάτησαν να κάνουν innovate και πλέον αντιγράφουν κάθε ελάττωμα, κάθε ψεγάδι.

    Κατακερμάτισε (ακόμα περισσότερο) όλη την κοινότητα και αντί να συγκεντρωθούν οι προσπάθειες σε ένα-δύο DE και καλά (GTK & Qt based), πλέον έχουμε ακόμα περισσότερα μέτρια, γεμάτα bugs DE.
    Και έτσι το Linux Mint άρχισε να παίρνει νέους users που είχαν ξενερώσει με το μέχρι τότε usable Ubuntu. Δεν είναι τυχαίο που κάθε φορά που πειραματίζονται με το UI ο κόσμος ψάχνει εναλλακτικές που να επανέρχονται στην αρχική φιλοσοφία των desktops και όχι σε touch εμετούς και non-efficient designs.


    Όσο το Gnome είχε βασικό UI σαν τα Windows μέχρι την έκδοση 2, ήταν άψογο. Όταν αρχίσανε τα πειράματα (και ακολούθησαν φυσικά και Microsoft και λοιποί) το πράγμα πήγε κατά διαόλου.
    Αναίρεση βασικών δομών του UI που υπήρχαν για δεκαετίες, για να υποστηρίξουν το πιο useless feature που υπήρξε (ή δεν υπήρξε) ποτέ σε PC. Touch UIs. Δεν ξέρω ούτε έναν άνθρωπο που να παράγει έργο σε desktop που να χρειάζεται touch.
    Γελοίες ιδέες του στυλ, ίδιο OS και UI από το κινητό σου μέχρι το super-computer. Ελπίζω να απέλυσαν όσους είχαν αυτή τη φαεινή ιδέα και έστω και καθυστερημένα να επιστρέψουμε στο παλιό καλό desktop paradigm που απλά δουλεύει.

    Το μόνο DE που για μένα ακόμα κρατάει ζωντανό το σωστό/λειτουργικό desktop UI και δεν είναι τίγκα στα bugs (αλλά έχει και αυτό αρκετά) είναι το KDE.

    Δυστυχώς όμως πολλές (και σημαντικές) εφαρμογές γράφονται μόνο σε GTK (πχ firefox, chromium, thunderbird κλπ), άρα το να τις τρέξεις στο KDE και να έχεις consistent εμφάνιση και τρόπο λειτουργίας, πρέπει να πήξεις, και πάλι δεν είναι 100% consistent.


    Γενικά το desktop στο Linux, ενώ ήταν να το ζηλεύεις πριν 10 χρόνια, πλέον είναι απλά ένας εμετός αντιγραφής των χειρότερων features από άλλους, και εφεύρεσης κακών features που αντί να επιταχύνουν το workflow του χρήστη, απλά τον φτύνουν στα μούτρα.

    Και δυστυχώς το ίδιο ισχύει και στα Windows. Κάποτε είχες consistent design στις εφαρμογές. Μπορούσες να καταλάβεις τι είναι text και τι είναι κουμπί.
    Πλέον έχεις μία τεράστια «άσπρη κόλλα» με πεταμένα texts σκόρπια παντού, χωρίς καμία ένδειξη τι είναι κουμπί, τι είναι text, κλπ. Πραγματικά downgrade.

    Το MacOS ανέκαθεν είχε γτπ UI οπότε δεν έχω παράπονο για αυτό. Πάντα ήταν χάλια κατά την άποψη μου :P
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cha0s : 23-05-20 στις 15:02. Αιτία: Offtopic

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας