Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    19-05-2020
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1993
    Γεια σας , έχω ενα θέμα με την wind και αναρωτιεμαι αν καποιος εχει βρεθει στην ιδια θεση να με βοηθησει. Στο πατρικο μου ειχαμε συνδεση adsl wind και μας πηρανε τηλεφωνο απο wind για προσφορα fiber και το σηκωσε η μανα μου η οποια ξερει οτι δεν εχουμε προσβαση σε οπτικη ινα καθως μενουμε αρκετα εξω απο την πολη αλλα την διαβεβαιωσαν οτι στο συστημα τους φαινεται οτι εχουμε κοντα μας καφαο που δινει τετοιες γραμμες οποτε και δεχτηκε.Εν συντομια εννοειται οτι δεν εχουμε οπτικη ινα ή vdsl κοντα μας οποτε δηλωσα βλαβη και ηρθε ο τεχνικος γιατι δεν πιαναμε ιντερνετ ο οποιος κατεθευθειαν μου ειπε οτι δεν θα επρεπε να ειχαν δωσει γραμμη εδω και μου εδωσε ενα χαρτι με τις μετρησεις που εκανε και οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση αλλα με ενημερωσε οτι θα πρεπει να περιμενω να ερθει και ο οτε να επιβεβαιωσει μη δυνατη συνδεση καθως δεν εχουν προσβαση σε καφαο και μετα μπορω να παω σε οποια εταιρεια θελω .Ο οτε δεν ηρθε ποτε και επειδη δεν ειχαμε ιντερνετ η μανα μου πηγε και εκανε συνδεση στον οτε το οποιο εσπασε το συμβολαιο με την wind με αποτελεσμα να ερθει 90 ευρω προστιμο.Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω για να μην πληρωσει το προστιμο ?

  2. #2
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nerfproof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας , έχω ενα θέμα με την wind και αναρωτιεμαι αν καποιος εχει βρεθει στην ιδια θεση να με βοηθησει. Στο πατρικο μου ειχαμε συνδεση adsl wind και μας πηρανε τηλεφωνο απο wind για προσφορα fiber και το σηκωσε η μανα μου η οποια ξερει οτι δεν εχουμε προσβαση σε οπτικη ινα καθως μενουμε αρκετα εξω απο την πολη αλλα την διαβεβαιωσαν οτι στο συστημα τους φαινεται οτι εχουμε κοντα μας καφαο που δινει τετοιες γραμμες οποτε και δεχτηκε.Εν συντομια εννοειται οτι δεν εχουμε οπτικη ινα ή vdsl κοντα μας οποτε δηλωσα βλαβη και ηρθε ο τεχνικος γιατι δεν πιαναμε ιντερνετ ο οποιος κατεθευθειαν μου ειπε οτι δεν θα επρεπε να ειχαν δωσει γραμμη εδω και μου εδωσε ενα χαρτι με τις μετρησεις που εκανε και οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση αλλα με ενημερωσε οτι θα πρεπει να περιμενω να ερθει και ο οτε να επιβεβαιωσει μη δυνατη συνδεση καθως δεν εχουν προσβαση σε καφαο και μετα μπορω να παω σε οποια εταιρεια θελω .Ο οτε δεν ηρθε ποτε και επειδη δεν ειχαμε ιντερνετ η μανα μου πηγε και εκανε συνδεση στον οτε το οποιο εσπασε το συμβολαιο με την wind με αποτελεσμα να ερθει 90 ευρω προστιμο.Ξερει καποιος τι πρεπει να κανω για να μην πληρωσει το προστιμο ?
    Αγνόησε το... Δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα. Είναι τόσο μικρό το πόσο, που είναι αρκετά δύσκολο να σε τρέχουν σε δικαστήρια ( τα έξοδα είναι πιο πολλά), ούτε μπορούν να στο βεβαιώσουν στην εφορία (είναι ιδιωτική εταιρία)

    Παρόμοια περίπτωση είχε συμβεί με τον πατέρα μου πριν από 3-4 χρόνια με μεγαλύτερο ποσό (γύρω στα 150 ευρώ) και δεν του έκαναν τίποτα. Ούτε καν ένα τηλέφωνο από "εισπρακτική". Και να σε πάρουν τηλέφωνο "θα τους κλείνεις στη μάπα" ακόμα και να ισχυριστούν ότι είναι από δικηγορικό γραφείο. Το πολύ-πολύ καμιά απλή ενημερωτική επιστολή να σου στείλουν ότι τάχα θα κινηθούν νομικά, γιατί και το πιο "επίσημο" εξώδικο πιο πολύ κοστίζει...

    Το μόνο πρόβλημα θα το έχεις να ποτέ στο μέλλον θελήσεις να κάνεις σύνδεση στη Wind

    Υ.Γ. και εγώ έχω χρέος στην Vodafone κοντά στα 65- 70 ευρώ από το 2009 από λογαριασμό (όταν έφυγα από αυτούς) και πάλι δεν μου έκαναν τίποτα... Μόνο μια φορά με είχαν πάρει τηλέφωνο και τους είπα δεν σας τα πληρώνω (γιατί μου ζητούσαν πάγια από τους επόμενους μήνες προκαταβολικά') ... Κόψτε μου το τηλέφωνο τους είπα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 19-05-20 στις 21:48.

  3. #3
    Εγγραφή
    19-05-2020
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1993
    Αυτο ειχα σκοπο να κανω απλα μεσα στον λογαριασμο που μου εστειλαν γραφει οτι η εταιρεια θα ακολουθησει ολες τις νομιμες διαδικασιες που απαιτουνται σε περιπτωση που δεν πληρωσω και οτι θα επιβαρυνθω με δικαστικα εξοδα .Επισης οτι την υποθεση την εχει αναλαβει η paladino (εισπρακτικη φανταζομαι)

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nerfproof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ειχα σκοπο να κανω απλα μεσα στον λογαριασμο που μου εστειλαν γραφει οτι η εταιρεια θα ακολουθησει ολες τις νομιμες διαδικασιες που απαιτουνται σε περιπτωση που δεν πληρωσω και οτι θα επιβαρυνθω με δικαστικα εξοδα .Επισης οτι την υποθεση την εχει αναλαβει η paladino (εισπρακτικη φανταζομαι)
    Το θέμα είναι πως αν σε πάνε δικαστικά θα χάσεις, θα πληρώσεις και τους δικηγόρους.
    Το ότι δεν έχουν πάει κάποιον στο δικαστήριο δεν σημαίνει πως δεν θα το κάνουν.

    Απο τον τεχνικό τους έχεις το χαρτί που να λέει πως υπάρχει θέμα;

  5. #5
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nerfproof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ειχα σκοπο να κανω απλα μεσα στον λογαριασμο που μου εστειλαν γραφει οτι η εταιρεια θα ακολουθησει ολες τις νομιμες διαδικασιες που απαιτουνται σε περιπτωση που δεν πληρωσω και οτι θα επιβαρυνθω με δικαστικα εξοδα .Επισης οτι την υποθεση την εχει αναλαβει η paladino (εισπρακτικη φανταζομαι)
    Οι γνωστές μπαρούφες εκφοβισμού... Ναι εισπρακτική είναι. Αλλά και σε πάρουν θα τους λες "Δεν μπορώ να δώσω προσωπικά δεδομένα μέσω τηλεφώνου και δεν συναινώ στη ηχογράφηση της κλήσης" και άστους να τραγουδάνε. Αν επιμένουν θα τους το κλείνεις στην μάπα και άστους να παίρνουν 100 φορές...

    Κατα 99,999% αυτή θα είναι η μόνη ένοχληση. Μόνο πολύ μεγάλα ποσά τα κυνηγάνε δικαστικώς...

  6. #6
    Εγγραφή
    19-05-2020
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1993
    Δεν ειμαι σιγουρος αν το εχω πρεπει να ψαξω αλλα αυτο το εχει και η wind την παρτιτούρα μου εδωσε ο τεχνικος και το αλλο το κράτησε

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας