Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    11-12-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    317
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΑΙΟΜΟΝΑΣΤΗΡΟ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    (dB) / 14.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είμαι συνδρομητής στην NOVA (τελευταία ανανέωση τον Ιανουάριο του 2019).

    Τέλη Μαϊου , μετακομίζω σε χωριό που δεν υπάρχει κάλυψη από καμία άλλη εταιρεία πλην ΟΤΕ.

    Θα πληρώσω ρήτρα διακοπής από την στιγμή που δεν ευθύνομαι εγώ για την διακοπή της συνεργασίας μας με την NOVA (εγώ έχω όλη την καλή διάθεση να συνεχίσω - αυτοί δεν μπορούν να δώσουν τηλεφωνία και Internet στην περιοχή που θα μένω);
    DESKTOP: MSI B150M PRO-VDH, i5-6500, Crucial Ballistix Sport 2x8 GB 2400 Mhz DDR4, GIGABYTE 750Ti GAMING EDITION 2 GB, SAMSUNG 850 EVO SSD 250 GB, TOSHIBA DT01ACA200 2 TB, DVD-RW SAMSUNG SH-224FB, COOLER MASTER 690 NVIDIA EDITION, COOLER MASTER 600 W SILENT PRO.MONITOR: DELL 2209WA (+ΑΧ510 speakers). CONSOLES: XBOX ONE.

  2. #2
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    432
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Και η NOVA έχει όλη την καλή διάθεση να συνεχίσει να σε εξυπηρετεί όσο παραμένεις στην διεύθυνση που περιγράφεται στην μεταξύ σας σύμβαση. Εσύ είσαι αυτός που αποφάσισε να μετακομίσει σε περιοχή εκτός κάλυψης You can see where this is going, right?

  3. #3
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiankap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι συνδρομητής στην NOVA (τελευταία ανανέωση τον Ιανουάριο του 2019).

    Τέλη Μαϊου , μετακομίζω σε χωριό που δεν υπάρχει κάλυψη από καμία άλλη εταιρεία πλην ΟΤΕ.

    Θα πληρώσω ρήτρα διακοπής από την στιγμή που δεν ευθύνομαι εγώ για την διακοπή της συνεργασίας μας με την NOVA (εγώ έχω όλη την καλή διάθεση να συνεχίσω - αυτοί δεν μπορούν να δώσουν τηλεφωνία και Internet στην περιοχή που θα μένω);
    ΔΕΝ θα πληρώσεις ρήτρα διακοπής. Θα επισκεφτείς το κατάστημα για την αίτηση κατάργησης της υπηρεσίας σου και στο πεδίο "Λόγος διακοπής" θα επιλεγεί "Μετακόμιση σε περιοχή εκτός κάλυψης δικτύου".
    Η εταιρία ακολουθεί αυτήν την πολιτική εδώ και κάποια χρόνια.
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  4. #4
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΔΕΝ θα πληρώσεις ρήτρα διακοπής. Θα επισκεφτείς το κατάστημα για την αίτηση κατάργησης της υπηρεσίας σου και στο πεδίο "Λόγος διακοπής" θα επιλεγεί "Μετακόμιση σε περιοχή εκτός κάλυψης δικτύου".
    Η εταιρία ακολουθεί αυτήν την πολιτική εδώ και κάποια χρόνια.
    Και γιατί να μην το κάνω και εγώ για να αποφύγω τέλη διακοπής αν ήμουν πελάτης nova;
    Είσαι σίγουρος ότι λειτουργεί έτσι απλά;
    Δεν χρειάζεται κάποιο χαρτί ότι μένεις στο καινούριο σπίτι ή κάποια υπέυθυνη δήλωση γιατί αλλιώς θα υπάρξει κατάχρηση από πελάτες που δεν μετακομίζουν στα αλήθεια;

  5. #5
    Εγγραφή
    11-12-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    317
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΑΙΟΜΟΝΑΣΤΗΡΟ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    (dB) / 14.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για το κλείσιμο της ιστορίας :

    Πριν από καμιά εβδομάδα, εκδόθηκε ο τελικός λογαριασμός με ρήτρα διακοπής για το κομμάτι NOVA TV, ωστόσο μετά από επικοινωνία με το τοπικό κατάστημα της Forthnet και την άψογη εξυπηρέτηση του υπαλλήλου που ανέλαβε την υπόθεσή μου, έλαβα χθες το μήνυμα ότι εκδόθηκε ο τελικός εξοφλητικός λογαριασμός από τον οποίο αφαιρέθηκε η παραπάνω ρήτρα.
    DESKTOP: MSI B150M PRO-VDH, i5-6500, Crucial Ballistix Sport 2x8 GB 2400 Mhz DDR4, GIGABYTE 750Ti GAMING EDITION 2 GB, SAMSUNG 850 EVO SSD 250 GB, TOSHIBA DT01ACA200 2 TB, DVD-RW SAMSUNG SH-224FB, COOLER MASTER 690 NVIDIA EDITION, COOLER MASTER 600 W SILENT PRO.MONITOR: DELL 2209WA (+ΑΧ510 speakers). CONSOLES: XBOX ONE.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας