Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    03-02-2006
    Περιοχή
    Θάλασσα...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    16.3(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα, αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα και από ότι καταλαβαίνω και ακούγοντας τον θόρυβο (τακ-τακ) να προέρχεται από το τροφοδοτικό, υποψιάζομαι ότι φταίει αυτό!!!

    Λινκ για το βίντεο https://files.fm/u/9n68a4vu

    Το σύστημα είναι ένα socket 775, cpu intel q6600, m/b gigabyte ga-x48-dq6, ram ddr2 8gb, 2ssd, 2 hard disks και Corsair a70 αερόψυξη.

    Θα εκτιμούσα εάν είχατε μια λύση ή συμβουλή να μου δώσετε. Σε περίπτωση κιόλας αλλαγής τροφοδοτικου μια πρόταση για οικονομικό κιόλας θα ήμουν δίπλα υπόχρεος
    Facebook, Twitter, Google+: axinosgr

  2. #2
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.996
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Η psu είναι όντως ύποπτη, αν μη τι άλλο διότι πρέπει να είναι 10+ ετών πλέον.
    Θα έλεγα πριν βιαστείς να πάρεις τροφοδοτικό να δοκιμάσεις με ένα άλλο (known good) κάπως?
    Το κλίκ μπορεί να ακούγεται από το τροφοδοτικό που ρίχνει το ρεύμα,
    αλλά μπορεί το πρόβλημα να είναι από μητρική ή παραπάνω.
    Για αρχή θα άφηνα πάνω μόνο cpu/ram και θα δοκίμαζα στον αέρα (με την μητρική έξω).
    Μετά θα μέτραγα τάσεις αν είχα ένα πολύμετρο (που δεν ξέρω αν θα βοηθήσει γιατί κόβει αμέσως).
    Ή με ένα από αυτά τα psu testers που πρέπει να βρίσκεις με κανα 10ρικο.

    Για πρόταση τροφοδοτικού: προσωπικά πάντα παίρνω ένα seasonic, όσο καλύτερη σειρά βρω διαθέσιμη.
    Δεν τα λες οικονομικά όμως.
    Εναλλακτικά κανα μεσαίο corsair ή antec θα έλεγα.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από axinosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα, αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα και από ότι καταλαβαίνω και ακούγοντας τον θόρυβο (τακ-τακ) να προέρχεται από το τροφοδοτικό, υποψιάζομαι ότι φταίει αυτό!!!

    Λινκ για το βίντεο https://files.fm/u/9n68a4vu

    Το σύστημα είναι ένα socket 775, cpu intel q6600, m/b gigabyte ga-x48-dq6, ram ddr2 8gb, 2ssd, 2 hard disks και Corsair a70 αερόψυξη.

    Θα εκτιμούσα εάν είχατε μια λύση ή συμβουλή να μου δώσετε. Σε περίπτωση κιόλας αλλαγής τροφοδοτικου μια πρόταση για οικονομικό κιόλας θα ήμουν δίπλα υπόχρεος
    Ξεκουμπωσε ΟΛΑ τα καλωδια του τροφοδοτικου.

    Στο 24πινο γεφυρωσε το πρασινο καλωδιο με την γειωση . το τροφοδοτικο θα ενεργοποιηθει ΣΤΑΘΕΡΑ. Δεν θα κανει αυτο το ανοιξε-κλεισε που κανει τωρα. Δες ΕΔΩ πως γινεται.
    Αν εχεις και ενα πολυμετρο μπορεις να μετρησεις τις τασεις αν ειναι σωστες.

    Αν παλι κανει το ιδιο..... μην το ξαναβαλεις πανω. ενδεχεται να σου δημιουργησει επιπλεον προβληματα.

    Υπαρχει περιπτωση να σου δουλευει , και οταν τα ξανακουμπωσεις πανω να κανει τα ιδια. Εκει θελει επιπλεον ψαξιμο. Οποτε ξεκινα με τα ευκολα.
    The gr81 .

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας