Σελ. 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 137
  1. #106
    Χρησιμοποιώ το app της calling credit σε android (miui) κινητό εδώ και λίγο καιρό.
    Παρατηρώ ότι υπάρχει ένα αισθητό lag στις συνομιλίες το οποίο ενίοτε γίνεται ενοχλητικό.
    Επίσης στα sms μου βγάζει InfoSMS για callerID.
    Εχετε τα ίδια προβλήματα ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά;

  2. #107
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από indygo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποιώ το app της calling credit σε android (miui) κινητό εδώ και λίγο καιρό.
    Παρατηρώ ότι υπάρχει ένα αισθητό lag στις συνομιλίες το οποίο ενίοτε γίνεται ενοχλητικό.
    Επίσης στα sms μου βγάζει InfoSMS για callerID.
    Εχετε τα ίδια προβλήματα ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά;
    Υπάρχει lag αλλά όχι τόσο πολύ όπως το λες. Όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει στο κινητό δεν ένιωσα κάτι σοβαρό.
    Σπίτι που είναι πάνω στο freepbx παίζει τζετ πάντως.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #108
    Εγγραφή
    01-04-2020
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα κι από εμένα.
    Εδώ και λίγο καιρό ξεκίνησα να χρησιμοποιώ την voipalot για φθηνές κλήσεις από την εφαρμογή mobile voip του κινητού μου.
    Ωστόσο αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:
    Στην 1η κλήση δεν ακούω τίποτα.
    Αν την κλείσω και κάνω κατευθείαν 2η κλήση όλα μια χαρά.
    Τσέκαρα από wifi, data το ίδιο πρόβλημα.
    Επίσης προσπάθησα και μέσω sip server από το groundwire και υπάρχει το ίδιο πρόβλημα.

    Έχω στείλει άπειρα μηνύματα στο customer service. Στην αρχή μου είπαν ότι αλλάξανε κάποιες ρυθμίσεις και να ξαναπροσπαθήσω.
    Καμία λύση. Μετά μου είπαν να απεγκαταστήσω την εφαρμογή και να την ξαναεγκαταστήσω αλλά πάλι τίποτα.
    Μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα;

  4. #109
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Μόλις συνειδητοποίησα ότι στην Calling Credit το κόστος κλήσης προς ελληνικά κινητά 12πλασιάστηκε περίπου (αν θυμάμαι καλά ήταν 0.006 Ευρώ/λεπτό και πλέον είναι 0.080 προ ΦΠΑ). Δεν ξέρω πότε έγινε η αλλαγή γιατί το χρησιμοποιώ ελάχιστα. Το αναφέρω για να το προσέξετε όποιοι είστε επίσης εκεί.

    Κάποια ιστοσελίδα που να κάνει σύγκριση τιμών των διάφορων κλώνων της Betamax υπάρχει; Βρίσκω στο google μερικές για τις οποίες μου βγαίνει προειδοποίηση ασφαλείας οπότε αν έχει κάποιος κάποια σίγουρη ιστοσελίδα θα με βοηθούσε.
    Η φθηνότερη για Ελλάδα σε σταθερά-κινητά αυτή τη στιγμή είναι η voipalot ή υπάρχει πλέον κάποια άλλη;

  5. #110
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις συνειδητοποίησα ότι στην Calling Credit το κόστος κλήσης προς ελληνικά κινητά 12πλασιάστηκε περίπου (αν θυμάμαι καλά ήταν 0.006 Ευρώ/λεπτό και πλέον είναι 0.080 προ ΦΠΑ). Δεν ξέρω πότε έγινε η αλλαγή γιατί το χρησιμοποιώ ελάχιστα. Το αναφέρω για να το προσέξετε όποιοι είστε επίσης εκεί.

    Κάποια ιστοσελίδα που να κάνει σύγκριση τιμών των διάφορων κλώνων της Betamax υπάρχει; Βρίσκω στο google μερικές για τις οποίες μου βγαίνει προειδοποίηση ασφαλείας οπότε αν έχει κάποιος κάποια σίγουρη ιστοσελίδα θα με βοηθούσε.
    Η φθηνότερη για Ελλάδα σε σταθερά-κινητά αυτή τη στιγμή είναι η voipalot ή υπάρχει πλέον κάποια άλλη;
    Ευχαριστώ για την πληροφορία, τα έσκισαν τα κινητά, κρίμα καλό ήταν όσο άντεξε.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #111
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την πληροφορία, τα έσκισαν τα κινητά, κρίμα καλό ήταν όσο άντεξε.
    Δεν είχα πάει τόσο καιρό στη voipalot γιατί βαριόμουν την αλλαγή για τόσο μικρή διαφορά τιμής (0.005 στην voipalot 0.006 παλιότερα στην Calling Credit). Μετά από τέτοια αύξηση η αλλαγή είναι επιβεβλημένη.
    Πάντως και τα 2 Ευρώ το μήνα subscription για να μην ψάχνεσαι κάθε τόσο για άλλον πάροχο μάλλον καλή επιλογή είναι τελικά, ακόμα και για ελάχιστη χρήση (προσωπικά ξοδεύω λιγότερο από 0,5 ευρώ/μήνα, γι'αυτό και δεν έκανα subscription. Σήμερα όμως έκανα μια κλήση προς κινητά που στοίχισε 2,5 Ευρώ...).

  7. #112
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Ευχαριστούμε Giama για την ενημέρωση. Θα πρέπει να τσεκάρουμε πλέον τον ανταγωνισμό.

  8. #113
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχα πάει τόσο καιρό στη voipalot γιατί βαριόμουν την αλλαγή για τόσο μικρή διαφορά τιμής (0.005 στην voipalot 0.006 παλιότερα στην Calling Credit). Μετά από τέτοια αύξηση η αλλαγή είναι επιβεβλημένη.
    Πάντως και τα 2 Ευρώ το μήνα subscription για να μην ψάχνεσαι κάθε τόσο για άλλον πάροχο μάλλον καλή επιλογή είναι τελικά, ακόμα και για ελάχιστη χρήση (προσωπικά ξοδεύω λιγότερο από 0,5 ευρώ/μήνα, γι'αυτό και δεν έκανα subscription. Σήμερα όμως έκανα μια κλήση προς κινητά που στοίχισε 2,5 Ευρώ...).
    Εμένα που ποτέ δεν μου έβγαλε την ικανότητα για subscription στην callingcredit πως το εξηγείς? anyway... την έχω μόνο για φάση ζημιάς στη δουλειά (πρόσφατα είχαμε ένα vodafone blackout και όλες οι γραμμές επιτυχώς έβγαιναν από εκεί) και σπίτι φουλ...

    Η άλλη που λέτε η voipalot έχει την ικανότητα να εμφανίζει τον αριθμό σου?

    Edit: ναι όλα καλά, σαν την callingcredit είναι ακριβώς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlueChris : 11-01-23 στις 10:49.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #114
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα που ποτέ δεν μου έβγαλε την ικανότητα για subscription στην callingcredit πως το εξηγείς?
    Πιθανότατα δεν έχεις ενεργή την αυτόματη ανανέωση υπολοίπου. Ενεργοποίησέ την, άσ'το να κάνει και μια φορά αυτόματη ανανέωση όταν φτάσεις σε χαμηλό υπόλοιπο και λίγο μετά θα στην εμφανίσει πιστεύω. Σε δύο λογαριασμούς έκανα αυτό ακριβώς και δούλεψε και μου εμφανίζει πλέον την επιλογή και στους δύο λογαριασμούς.

    Edit: Παιδιά κάτι παίζει, μάλλον άλλαξε ξανά σε 0.008 αντί 0.080!
    https://www.callingcredit.com/calling_rates/
    Χθες το βράδυ στην ίδια σελίδα έγραφε 0.080 (και με ΦΠΑ 0.098) και χρεώθηκα και αυτή τη μεγάλη κλήση προς κινητά που έγραψα παραπάνω με αυτή τη μεγάλη χρέωση.
    Πλέον γράφει 0.008 και με ΦΠΑ 0.010...

    (Και από την σελίδα με την ανάλυση κλήσεων:
    10-Jan-2023 15:53:19, διάρκεια 00:23:29, κόστος € 1.920
    10-Jan-2023 16:19:40, διάρκεια 00:03:14, κόστος € 0.320)

    Φαντάζομαι άλλαξαν την ίδια μέρα ή πολύ πρόσφατα τη χρέωση και έκαναν λάθος βάζοντας 0.08 αντί 0.008 και τώρα το διόρθωσαν;

    Βλέπω τώρα τελευταία κλήση μου προς κινητό ήταν στις 29/12 και η χρέωση τότε ήταν 0.008... (κλήση 33 δευτ., υποθέτω χρεώνει 1 λεπτό)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Giama : 11-01-23 στις 14:20.

  10. #115
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανότατα δεν έχεις ενεργή την αυτόματη ανανέωση υπολοίπου. Ενεργοποίησέ την, άσ'το να κάνει και μια φορά αυτόματη ανανέωση όταν φτάσεις σε χαμηλό υπόλοιπο και λίγο μετά θα στην εμφανίσει πιστεύω. Σε δύο λογαριασμούς έκανα αυτό ακριβώς και δούλεψε και μου εμφανίζει πλέον την επιλογή και στους δύο λογαριασμούς.

    Edit: Παιδιά κάτι παίζει, μάλλον άλλαξε ξανά σε 0.008 αντί 0.080!
    https://www.callingcredit.com/calling_rates/
    Χθες το βράδυ στην ίδια σελίδα έγραφε 0.080 (και με ΦΠΑ 0.098) και χρεώθηκα και αυτή τη μεγάλη κλήση προς κινητά που έγραψα παραπάνω με αυτή τη μεγάλη χρέωση.
    Πλέον γράφει 0.008 και με ΦΠΑ 0.010...

    (Και από την σελίδα με την ανάλυση κλήσεων:
    10-Jan-2023 15:53:19, διάρκεια 00:23:29, κόστος € 1.920
    10-Jan-2023 16:19:40, διάρκεια 00:03:14, κόστος € 0.320)

    Φαντάζομαι άλλαξαν την ίδια μέρα ή πολύ πρόσφατα τη χρέωση και έκαναν λάθος βάζοντας 0.08 αντί 0.008 και τώρα το διόρθωσαν;

    Βλέπω τώρα τελευταία κλήση μου προς κινητό ήταν στις 29/12 και η χρέωση τότε ήταν 0.008... (κλήση 33 δευτ., υποθέτω χρεώνει 1 λεπτό)
    Νταξ το πρωί που είδα το μνμ σου 0.080 έλεγε .... άλλαξα 2 τηλεφωνικά κέντρα μέχρι στιγμής και έκανα register 4 αριθμούς LOL... αλλά δεν πειράζει , η VoIpLot είναι ποιο φτηνή.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #116
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νταξ το πρωί που είδα το μνμ σου 0.080 έλεγε .... άλλαξα 2 τηλεφωνικά κέντρα μέχρι στιγμής και έκανα register 4 αριθμούς LOL... αλλά δεν πειράζει , η VoIpLot είναι ποιο φτηνή.
    Σορρυ για την αναστατωση. Χθες και ειδικα αφου οχι μονο εγραφε 0.080 αλλα με χρεωσε κιολας τοσο εδειχναν ασχημα τα πραγματα.

    Θα την κανω παντως κι εγω προς voipalot με αυτη την ευκαιρια, τα υπολοιπα και στους δυο λογαριασμους μου εχουν πεσει κατω απο 1 ευρω, μεχρι τελος του μηνα θα κανω την αλλαγη.

    Θα αφησω να υπαρχουν οι λογαριασμοι στην Calling Credit για την περιπτωση που χρειαστω το πακετο με subscription που εχω ηδη ανοιχτο ως επιλογη και στους δυο λογαριασμους.

  12. #117
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ για την αναστατωση. Χθες και ειδικα αφου οχι μονο εγραφε 0.080 αλλα με χρεωσε κιολας τοσο εδειχναν ασχημα τα πραγματα.

    Θα την κανω παντως κι εγω προς voipalot με αυτη την ευκαιρια, τα υπολοιπα και στους δυο λογαριασμους μου εχουν πεσει κατω απο 1 ευρω, μεχρι τελος του μηνα θα κανω την αλλαγη.

    Θα αφησω να υπαρχουν οι λογαριασμοι στην Calling Credit για την περιπτωση που χρειαστω το πακετο με subscription που εχω ηδη ανοιχτο ως επιλογη και στους δυο λογαριασμους.
    Βρε τι λες τώρα, πολύ καλά έκανες και το είπες και να ενημερώνεις γιατί δεν τα κοιτάω να σου πω την αλήθεια.

    Από εκεί και πέρα, έχω αυτόματη ανανέωση και εγώ και στους δύο λογαριασμούς και στα Subscription μου έχει μόνο για κύπρο και γερμανία για αγορά πακέτου.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #118
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από εκεί και πέρα, έχω αυτόματη ανανέωση και εγώ και στους δύο λογαριασμούς και στα Subscription μου έχει μόνο για κύπρο και γερμανία για αγορά πακέτου.
    Χμμ... ενδιαφέρον. Λες να μην το δίνει αν κάνεις μεγάλη κίνηση προς αυτούς τους προορισμούς και άρα δεν τους συμφέρει;
    Επίσης, εγώ χρησιμοποιώ και τους δύο λογαριασμούς στο εξωτερικό (με ελληνικό caller ID αποκλειστικά). Λες να μην το δίνει στη χώρα που βρίσκεσαι;

  14. #119
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.190
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμ... ενδιαφέρον. Λες να μην το δίνει αν κάνεις μεγάλη κίνηση προς αυτούς τους προορισμούς και άρα δεν τους συμφέρει;
    Επίσης, εγώ χρησιμοποιώ και τους δύο λογαριασμούς στο εξωτερικό (με ελληνικό caller ID αποκλειστικά). Λες να μην το δίνει στη χώρα που βρίσκεσαι;
    Κάτι τέτοιο πρέπει να παίζει αλλά δεν κάνουμε κλήσεις... Στη δουλειά είναι backup μόνο και στο σπίτι άντε να χαλάμε μισό € το μήνα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #120
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι τέτοιο πρέπει να παίζει αλλά δεν κάνουμε κλήσεις... Στη δουλειά είναι backup μόνο και στο σπίτι άντε να χαλάμε μισό € το μήνα.
    Προς τις δυο χώρες που σου έβγαλε επιλογή για subscription έκανες περισσότερες κλήσεις σε σχέση με τις κλήσεις προς Ελλάδα;

    btw, σχετικά με την υψηλή χρέωση στις κλήσεις προς κινητά που έκανα προχθές, έστειλα μήνυμα στο support της Callingcredit και μου πίστωσε μέσα σε λίγες ώρες τη διαφορά.

Σελ. 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας