Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    15-01-2017
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα στην ομάδα.
    Ενδιαφέρομαι για μια νέα σύνδεση στην περιοχή Αναβύσσου, συγκεκριμένα στο Μαύρο Λιθάρι.
    Δοκιμάζοντας με τη διεύθυνσή μου στο website https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...otita-diktiou/ δείχνει ότι υπάρχει διαθεσιμότητα για 100ρα (όχι όμως για 200).
    Αντιθέτως στο website https://www.wind.gr/gr/gia-tin-epihe...iathesimotita/ δε δείχνει διαθεσιμότητα ούτε για 50ρα.
    Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών αρχικά μου είπαν ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Όταν ανέφερα το παραπάνω το ξανα-έλεγξαν και είδαν ότι τελικά υπάρχει...
    Σε ερώτησή μου σχετικά με το που υπάρχει η κοντινότερη καμπίνα από την οποία θα έρθει η γραμμή κανείς δε μπόρεσε να μου απαντήσει. Με παρέπεμψαν στο τεχνικό τμήμα και εκείνοι -που δεν ήξεραν- ξανά στην εξυπηρέτηση πελατών. Κανείς στη wind δε φαίνεται να γνωρίζει...
    Καμπίνες wind δεν έχω δει στην περιοχή, η αλήθεια είναι βέβαια ότι δεν το έχω κοιτάξει ενδελεχώς καθώς μέχρι και σήμερα δε με ενδιέφερε.
    Στο σπίτι αυτή τη στιγμή υπάρχει 50ρα Cosmote που κλειδώνει στα ~30, καθώς η απόσταση από την καμπίνα Cosmote είναι περίπου 700μ (έχω την 50ρα για το upload).

    Με βάση λοιπόν τα παραπάνω θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω:

    1) Υπάρχει περίπτωση να πιάνει ταχύτητα κοντά στα 100, με δεδομένο ότι η wind δίνει διαθεσιμότητα για 100 (δε δίνει απλά 24 ή 50);
    2) Η γραμμή θα έρθει από καμπίνα Cosmote ή wind; Κανείς δεν ήξερε να το απαντήσει ούτε αυτό μέσα στη wind. Αν είναι από cosmote, δεν έχει νόημα, καθώς γνωρίζω ήδη την ταχύτητα...
    3) Υπάρχει κάποιος στην περιοχή που έχει δοκιμάσει τη wind και μπορεί να μεταφέρει την εμπειρία του;

    Ευχαριστώ πολύ!

  2. #2
    Εγγραφή
    11-01-2020
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Από τη στιγμή που υπάρχει καμπίνα Cosmote, από την ίδια καμπίνα θα πάρεις. Αν τώρα με Cosmote συγχρονιζεις στα 30 περρίπου, δε θα πιάσεις παραπάνω από καμπίνα.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-01-2017
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτό υπέθεσα κι εγώ! Απλώς μου έκανε εντύπωση που η Cosmote έδινε max 50 και η Wind 100.
    Στη Wind κανείς δε μου διευκρίνιζε αν υπάρχει καμπίνα Wind στην περιοχή (ήλπιζα μπας και).

    Ερώτηση: Με βάση τα στατιστικά της γραμμής βλέπω attenuation 20,1dB. Ποια είναι στην καλύτερη η ταχύτητα συγχρονισμού που μπορώ να πετύχω σε VDSL2 17a;

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας