Εμφάνιση 1-1 από 1
  1. #1
    Έχω κάνει αίτημα μεταφοράς γραμμής VDSL στην WIND σε άλλη διεύθυνση στην ίδια περιοχή εδώ και ένα μήνα.
    Η διαφορά είναι ότι μάλλον ο ΟΤΕ έχει δίκτυο εκεί ενώ στην προηγούμενη διεύθυνση η WIND έχει δικά της VDSL κουτιά και είχα 50Μbps.
    Και τώρα μου λέει η WIND δεν υπάρχει διαθεσιμότητα δικτύου στην νέα διεύθυνση. Προφανώς δεν δίνει γραμμή ο πΟΤΕ.

    Εγώ χρειάζομαι Ίντερνετ για να δουλεύω από το σπίτι και πρέπει να πηγαίνω στους γονείς μου που είναι μεγάλοι άνθρωποι με τα θέματα υγείας τους και έχουμε και τον κωρονοϊό.
    Έχει κανεις αντίστοιχη εμπειρία;
    Αν κάνω αίτηση νέας σύνδεσης στον ΟΤΕ θα με χρεώσει η WIND γιατί το συμβόλαιο λήγει σε ένα χρόνο; Η WiND λέει θέλει άλλον ένα μήνα για να αρχειοθετηθεί η αίτηση, χωρίς να μπορώ να βγάλω άκρη αν θα με συνδέσουν ποτέ, καθώς δεν ξέρουν.
    Προφανώς δεν ξέρω αν υπάρχει διαθέσιμη θύρα εκεί, αλλά φαντάζομαι ότι έτσι κάνει ο ΟΤΕ για να κερδίσει πελάτες, αλλά εμένα με νοιάζει να έχω ίντερνετ και λογικά ο ΟΤΕ θα έχει, μιας και η αδερφή μου έφυγε από το σπίτι που πάω τώρα και είχε VDSL στον ΟΤΕ.

    Mε καταγγελία στην ΕΕΤΤ θα βγάλω άκρη αν τους γειώσω σε περίπτωση που με χρεώσει η WIND;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος legendw84it : 25-05-20 στις 16:43.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας