Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    21-08-2017
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    BW
    προμηθευτηκα το speed booster, το εστησα, ολα καλα. το μονο θεμα μου ειναι το εξης:

    1. χρηση των default settings, με ενεργο το adsl και το mobile, πιανω ενα δεδομενο ping, ας πουμε 61ms στη dota 2. ειναι σχετικα σταθερο.

    2. κλεiνω το Mobile στο router και κανω χρηση μονο την dsl η οποια μου παρεχει στον ιδιο server της dota ενα ping sta 48ms

    αποτι καταλαβα στη περιπτωση 1. γινεται ενας συνδυασμος της μεταδοσης και ετσι προκυπτει ενα αλλο, ηψηλοτερο ping. εχει ασχοληθει κανεις με το συγκεκριμενο ζητημα και μπορει να μου πει αν υπαρχει τροπος σε μια συγκεκριμενη συσκευη, στο pc δηλαδη να κανω μονο χρηση του dsl, ενω οι υπολοιπες συσκευες να λειτουργουν με το hybrid mode ? πριν με πειτε ομως picky, ναι η διαφορα ειναι στα 10 περιπου ms , αλλα για μενα ειναι αρκετα ωστε να δω διαφορα. ευχαριστω εκ των προτερων!

  2. #2
    Εγγραφή
    21-08-2017
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    BW
    για οποιον ενδιαφερει, γινεται με στη ταμπελα ιντερνετ, Bonding User Filter List με την προεπιλογη type: redirect devices on the lan και επιλεγοντας τη συσκευη που θελουμε.
    γνωριζει κανεις πως γινεται να περιορισουμε συσκευες να χρησιμοποιουν ΜΟΝΟ το mobile και οχι την dsl+mobile?

  3. #3
    Εγγραφή
    29-11-2019
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    DSL-AC88U
    SNR / Attn
    4(dB) / 64(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα, εγώ έχω ξεχωριστά adsl και 3G/4G και μπαίνει μετά ένα load balance router και από εκεί διαλέγεις ip range από πιο wan θα πάρει η κάθε συσκευή.
    Link

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας