Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Χαιρετώ.
    Εχω έναν εκτυπωτή HR office jet 8100,και ενώ τύπωνε μιά χαρά,τώρα δεν τυπώνει.
    Το θέμα έχει ως εξής.Τελείωσε το κίτρινο χρώμα,και άλλαξα κασέτα.Μόλις έβαλα την καινούρια,(όχι γνήσια βεβαίως),άρχισε να αναβοσβήνει ένα άσπρο φωτάκι κάτω από τη στήλη με το αντίστοιχο χρώμα και ο εκτυπωτής δεν μπορούσε να τυπώσει.Το έκανα αρκετές φορές το βγάλε βάλε,αλλά τίποτα.Στη συνέχεια,και ξαφνικά,άρχισε να το κάνει και το φωτάκι κάτω από την στήλη του μαύρου χρώματος.
    Πήγα λοιπόν στο μαγαζί που είχα αγοράσει την κασέτα μαζί με μια ζυγαριά με ακρίβεια γραμμαρίου που έχω και τους έδειξα την άδεια και τη γεμάτη και τις ζύγισα για να δείξω ότι δεν είχε χρησιμοποιηθεί αυτή που άνοιξα πριν λίγο.Ο άνθρωπος μου έδωσε μία άλλη,αλλά βάζοντας την το πρόβλημα ήταν πάλι εκεί.Το φωτάκι αναβόσβηνε,και ο εκτυπωτής δε δούλευε.Το ίδιο κάνει και το φωτάκι του μαύρου,το οποίο κουνώντας το δείχνει ότι είναι γεμάτο.
    Μπορεί κάποιος να βοηθήσει μπας και το φτιάξω;

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δοκιμάζεις με τα γνήσια μελανάκια αν και πάλι συνεχίζει τότε πας για νέο εκτυπωτή.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμάζεις με τα γνήσια μελανάκια αν και πάλι συνεχίζει τότε πας για νέο εκτυπωτή.
    Αφού σε ευχαριστήσω,να πω τον πόνο μου,ότι ο περί ου εκτυπωτής έχει υποστεί ελάχιστη χρήση και μου τη σπάει γιατί αντί να επισκευάσω τον προηγούμενο,πήρα αυτόν με τα διπλά λεφτά που όλο μπερδέματα. μου έκανε από την αρχή,ενώ ο παλιός,και πολλά χρόνια κράτησε και κανένα πρόβλημα δεν είχε μέχρι που χάλασε.
    Εν πάσει περιπτώσει,έχεις να προτείνεις κάποιον αντίστοιχο με αυτόν;Τον είχα πάρει κανα 80άρι νομίζω.Μιλάμε για μικρή χρήση.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού σε ευχαριστήσω,να πω τον πόνο μου,ότι ο περί ου εκτυπωτής έχει υποστεί ελάχιστη χρήση και μου τη σπάει γιατί αντί να επισκευάσω τον προηγούμενο,πήρα αυτόν με τα διπλά λεφτά που όλο μπερδέματα. μου έκανε από την αρχή,ενώ ο παλιός,και πολλά χρόνια κράτησε και κανένα πρόβλημα δεν είχε μέχρι που χάλασε.
    Εν πάσει περιπτώσει,έχεις να προτείνεις κάποιον αντίστοιχο με αυτόν;Τον είχα πάρει κανα 80άρι νομίζω.Μιλάμε για μικρή χρήση.
    Εγώ δεν θα έβαζα imitation μελάνι σε εκτυπωτή στην εγγύηση πάντως.

    Για άλλον εκτυπωτή δες κάτι σε αυτούς που έχουν δοχείο μελάνης, είναι λίγο ακριβοί βέβαια
    Αλλιώς αν θέλεις να κάνεις χρήση imitation τότε επέλεξε κάποιον που να έχει την κεφαλή εκτύπωσης πάνω στο μελανάκι

  5. #5
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δοκίμασε με βαμβάκι και οινόπνευμα να καθαρίσεις το μέρος όπου πατάνε τα μελάνια. Αν μετά από αυτό και με γνήσια μελάνια που είπε ο sdikr συνεχίζει τα ίδια, τότε όντως πας για νέο εκτυπωτή.
    Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι
    Το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι δύσκολο, αλλά εύκολο να συμβουλεύεις τους άλλους

    Θαλής ο Μιλήσιος, 643-548 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας