Σελ. 5 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 153
  1. #61
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι να κάνει επενδύσεις, χρησιμοποιεί το δίκτυο του ΟΤΕ, του ΟΤΕ είναι οι καμπίνες, ο χαλκός και όλα, παίρνει και δάνεια τα οποία τελικά δεν πληρώνει, με λίγα λόγια αέρας είναι η υπηρεσία που πουλάνε. Μια χαρά κέρδος έχουν, αν δεν είχαν κέρδος θα είχαν κλέισει προ πολλού και κανείς επενδυτής - επιχειρηματίας δε θα ήθελε να ασχοληθεί. Η BC Partners και η κάθε εταιρεία αποκλείεται να ήρθαν να αγοράσουν για να πετάξουν τα εκατομμύρια τους. Τι είναι η Forthnet αυτή τη στιγμή, εκτός απο τα ελάχιστα μέρη που έχει δικό της δίκτυο, περισσότερο για τα μάτια του κόσμου, κατα κύριο λόγο χρησιμοποιεί υποδομές του ΟΤΕ και είναι ουσιαστικά ένας μεταπωλητής υπηρεσιών, για να τραβήξει πελάτες πρέπει να πουλήσει φτηνά, παίρνει λοιπόν δάνεια (που δεν πληρώνει) και πουλάει φτηνά αλλιώς ποιός θα πάει να γίενι πελάτης. Αν εμένα μου έδιναν ίδια τιμή με ΟΤΕ, φυσικά και θα πήγαινα στον ΟΤΕ και θα ήμουν στην καμπίνα και οχι στα 2,5χλμ που είμαι τώρα, αν σταματήσει το φτηνό, θα φύγω την άλλη μέρα, δεν υπάρχει λόγος να κάτσω. Οπότε εκεί έρχεται το κράτος και παρεμβαίνει με συστημικές τράπεζες, χρηματοδοτεί ουσιαστικά εταιρείες με δανειοδοτήσεις αέρας, για να λέμε οτι έχουμε "ανταγωνισμό" και πολλές εταιρείες στην αγορά, μέσα σε όλα αυτό, έρχομαι και γω ο πελάτης και κοιτάω να τσιμπήσω και γω μια φτηνή υπηρεσία με μια λογική οτι αφού τρώνε αυτοί, κάτσε να φάω και γώ και όταν έρθει η ώρα να πληρώσουμε το κόστος όλοι μαζί, έλα να με βρείς κι αν με βρείς σφύρα μου.
    Και μετά λέμε γιατί όλα πάνε κατα διαόλου έτσι;
    Μαζί σου, αλλά δεν έχουμε κανένα δικαίωμα να φωνάζουμε οταν επιτέλους μας πιάνουν και έρχεται ο λογαριασμός

  2. #62
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  EZNNM18WkAE5gdf.jpg 
Εμφανίσεις:  59 
Μέγεθος:  150,4 KB 
ID: 215558 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  EZNNM51XkAEEVZh.jpg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  112,0 KB 
ID: 215559

  3. #63
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προσωπικά δεν εστιάζω στο κούρεμα των δανείων της Forthnet, τα οποία δεν επρόκειτο να εισπραχθούν ποτέ έτσι κι αλλιώς. Παραμένει άγνωστο αν τα δάνεια αυτά καλύπτονταν ήδη από αντίστοιχες προβλέψεις στους ισολογισμούς των συγκεκριμένων τραπεζών, προκειμένου να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα για το πραγματικό μέγεθος της ζημιάς τους.
    Το μείζον ζήτημα που με ενδιαφέρει είναι αν ο νέος αγοραστής θα προβεί τελικά σε επενδύσεις με νέα κεφάλαια καθιστώντας τη forthnet δυνατό τέταρτο παίκτη, προκειμένου να χτυπηθεί το υπάρχον καρτέλ και κυρίως αν θα συμμετάσχει στο διαγωνισμό για το νέο φάσμα του 5G.
    Σε αντίθετη περίπτωση, όπου το fund απλά θέλει να την κρατήσει για λίγα χρόνια πουλώντας την με κάποιο κέρδος σε άλλον, τότε μια από τα ίδια...
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  4. #64
    Το avatar του μέλους shadowman
    shadowman Guest
    -Ο φορολογούμενος Έλληνας (λίγοι άνθρωποι δηλαδή) και όχι ο Ελληνας γενικότερα θα πληρώσει τα 300 εκατ. με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Αυτοί που δεν πληρώνουν φόρο είναι νομίζω κοντά στα 6 εκατ. συμπολίτες μας.
    - αυτοί που κατά κανόνα δεν πληρώνουν γαβγίζουν όλοι ημέρα για τα 300 εκατομμύρια που δήθεν "θα πληρώσουν".
    - οι ίδιοι προτιμούν η χασούρα να είναι 345 και όχι 300 (δεν δίνουν δεκάρα, είπαμε το ίδιο θα "πληρώσουν") φτάνει να μην κανουν δουλειές τα "αρπαχτικά" και οι μεγαλοκαρχαρίες
    - οι ίδιοι νιώθουν ενοχές όταν αγοράσουν κάτι σε εξευτελιστική τιμή; (πχ από κάποιον έμπορο που κλείνει το κατάστημα του και ξεπουλάει) όχι βέβαια ,νιώθουν ότι βρήκαν ευκαιρία:
    καμιά συμπόνια για αυτόν που έχει πληρώσει το εμπόρευμα. Σαν τα αρπακτικά πέφτουν πάνω

  5. #65
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά δεν εστιάζω στο κούρεμα των δανείων της Forthnet, τα οποία δεν επρόκειτο να εισπραχθούν ποτέ έτσι κι αλλιώς. Παραμένει άγνωστο αν τα δάνεια αυτά καλύπτονταν ήδη από αντίστοιχες προβλέψεις στους ισολογισμούς των συγκεκριμένων τραπεζών, προκειμένου να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα για το πραγματικό μέγεθος της ζημιάς τους.
    Το μείζον ζήτημα που με ενδιαφέρει είναι αν ο νέος αγοραστής θα προβεί τελικά σε επενδύσεις με νέα κεφάλαια καθιστώντας τη forthnet δυνατό τέταρτο παίκτη, προκειμένου να χτυπηθεί το υπάρχον καρτέλ και κυρίως αν θα συμμετάσχει στο διαγωνισμό για το νέο φάσμα του 5G.
    Σε αντίθετη περίπτωση, όπου το fund απλά θέλει να την κρατήσει για λίγα χρόνια πουλώντας την με κάποιο κέρδος σε άλλον, τότε μια από τα ίδια...
    Να ζητήσει φάσμα 5G και μετά φυσικά θα αναβαθμίσει τις υπάρχουσες κεραίες που έχει άμεσα ώστε να το παρέχει φθηνά......
    Συγνώμη αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει κάτι στον άμεσο ορίζοντα.

    Αλήθεια πόσο καιρό περιμένουμε να γίνει virtual Πάροχος; από πότε δηλαδή πήρε καλές τιμές χονδρικής;
    Είδες να γίνεται κάτι;

  6. #66
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να ξαναγίνει relevant η Forthnet πρέπει να πέσει φρέσκο χρήμα για επενδύσεις στο δίκτυο της. Ελπίζω ο νέος μέτοχος- μετά τις εγκρίσεις κλπ- να έχει όρεξη να το κάνει.
    Και να σηκώσει τιμές.

  7. #67
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι να κάνει επενδύσεις, χρησιμοποιεί το δίκτυο του ΟΤΕ, του ΟΤΕ είναι οι καμπίνες, ο χαλκός και όλα, παίρνει και δάνεια τα οποία τελικά δεν πληρώνει, με λίγα λόγια αέρας είναι η υπηρεσία που πουλάνε. Μια χαρά κέρδος έχουν, αν δεν είχαν κέρδος θα είχαν κλέισει προ πολλού και κανείς επενδυτής - επιχειρηματίας δε θα ήθελε να ασχοληθεί. Η BC Partners και η κάθε εταιρεία αποκλείεται να ήρθαν να αγοράσουν για να πετάξουν τα εκατομμύρια τους. Τι είναι η Forthnet αυτή τη στιγμή, εκτός απο τα ελάχιστα μέρη που έχει δικό της δίκτυο, περισσότερο για τα μάτια του κόσμου, κατα κύριο λόγο χρησιμοποιεί υποδομές του ΟΤΕ και είναι ουσιαστικά ένας μεταπωλητής υπηρεσιών, για να τραβήξει πελάτες πρέπει να πουλήσει φτηνά, παίρνει λοιπόν δάνεια (που δεν πληρώνει) και πουλάει φτηνά αλλιώς ποιός θα πάει να γίενι πελάτης. Αν εμένα μου έδιναν ίδια τιμή με ΟΤΕ, φυσικά και θα πήγαινα στον ΟΤΕ και θα ήμουν στην καμπίνα και οχι στα 2,5χλμ που είμαι τώρα, αν σταματήσει το φτηνό, θα φύγω την άλλη μέρα, δεν υπάρχει λόγος να κάτσω. Οπότε εκεί έρχεται το κράτος και παρεμβαίνει με συστημικές τράπεζες, χρηματοδοτεί ουσιαστικά εταιρείες με δανειοδοτήσεις αέρας, για να λέμε οτι έχουμε "ανταγωνισμό" και πολλές εταιρείες στην αγορά, μέσα σε όλα αυτό, έρχομαι και γω ο πελάτης και κοιτάω να τσιμπήσω και γω μια φτηνή υπηρεσία με μια λογική οτι αφού τρώνε αυτοί, κάτσε να φάω και γώ και όταν έρθει η ώρα να πληρώσουμε το κόστος όλοι μαζί, έλα να με βρείς κι αν με βρείς σφύρα μου.
    Γράφεται με ευκολία για πράγματα ενώ δεν θυμάστε το παραμικρό. H Forthnet αγόρασε τη Mednet (Nova) το 2008 για 490 εκ. ευρώ. κάνοντας αύξηση μετοχικού κεφαλαίου. Από τότε έχει αλλάξει μετόχους κι εγώ δεν ξέρω πόσες φορές, κι όλοι έχουν γράψει μόνο ζημιές και τίποτε άλλο. Συστεμικές τράπεζες, δάνεια που τελικά έγιναν μετοχές και η κατοχή της εταιρίας έμεινε στις δανείστριες τράπεζες, αλλά τελικά να φάω εγώ, αφού έφαγαν οι άλλοι (ποιοι άλλοι δηλαδή έφαγαν) και να περνά η ώρα.
    Από τη μία συγκρίνεις το θηρίο που λέγεται ΟΤΕ με 13.000 υπαλλήλους με τις πλάτες της Deutsche Telekom που κάνει μόνος του το διπλάσιο τζίρο από ότι κάνει το σύνολο Vodafone, Wind, Forthnet με τη σχοινοβατούσα Forthnet των 1.000 υπαλλήλων.
    Το νήμα είναι για κλείσιμο. Κρίμα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ζητήσει φάσμα 5G και μετά φυσικά θα αναβαθμίσει τις υπάρχουσες κεραίες που έχει άμεσα ώστε να το παρέχει φθηνά......
    Συγνώμη αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει κάτι στον άμεσο ορίζοντα.

    Αλήθεια πόσο καιρό περιμένουμε να γίνει virtual Πάροχος; από πότε δηλαδή πήρε καλές τιμές χονδρικής;
    Είδες να γίνεται κάτι;
    Ο διαγωνισμός για το 5G δεν έχει βγει ακόμα.
    Το πλάνο ήταν να βγουν Live το Μάρτιο. Τους έκατσε ο covid. Απ΄ότι ξέρω τρέχει ήδη Live σε "friends and family" κατάσταση.

  8. #68
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.710
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ζητήσει φάσμα 5G και μετά φυσικά θα αναβαθμίσει τις υπάρχουσες κεραίες που έχει άμεσα ώστε να το παρέχει φθηνά......
    Συγνώμη αλλά όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει κάτι στον άμεσο ορίζοντα.

    Αλήθεια πόσο καιρό περιμένουμε να γίνει virtual Πάροχος; από πότε δηλαδή πήρε καλές τιμές χονδρικής;
    Είδες να γίνεται κάτι;
    Προς όλους

    Πολλές φορές μετράει μόνο το χαρτί, να έχεις δηλαδή την άδεια από το όποιο κράτος.
    Το χαρτί βεβαίως το έχεις πληρώσει και είναι Η ΕΠΕΝΔΥΣΗ

    Μετά υπενοικιάζεις
    και το στήσιμο της υποδομής (κεραίες κλπ) είναι αλλουνού παππά ευαγγέλιο

    Συνέβη και στην Ιταλία και αλλαχού.

    ΥΓ
    Να υπενθυμίσω ότι τέτοιο χαρτί = άδεια, στο ξεκίνημα της κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα, πήρανε μόνο η voda και η telestet=wind, ο ΟΤΕ πήρε πολύ αργότερα
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #69
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    690
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...χρησιμοποιεί το δίκτυο του ΟΤΕ, του ΟΤΕ είναι οι καμπίνες, ο χαλκός και
    όλα...Τι είναι η Forthnet αυτή τη στιγμή....κατα κύριο λόγο χρησιμοποιεί
    υποδομές του ΟΤΕ και είναι ουσιαστικά ένας μεταπωλητής υπηρεσιών...
    Η μέτρια παρουσία στο οικιακό κομμάτι δεν σημαίνει έλλειψη υποδομών.

    Η Forthnet έχει μεγάλο πελατολόγιο με εταιρικούς πελάτες οι οποίοι παί-
    ζουν πάνω από δικό της δίκτυο οπτικών ινών ή από μικροκυματικές υπο-
    δομές. Δεν είναι απλά ένας "μεταπωλητής".

  10. #70
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτον
    Δεν πάνε όλα κατά διαόλου
    Εγώ πχ είμαι πολύ ευχαριστημένος
    Δεν ειναι καθολου μικρο πραγμα μονο μια εταιρια να ειναι στα προθυρα να βαρεσει κανονι και να κουρευονται 300 εκ €.

  11. #71
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Παιδιά τα δίκτυα οπτικών ινών είναι προσβάσιμα σ'όλους. Δηλαδή, σε μια γειτονιά με καμπίνα Vodafone έχουν πρόσβαση ΟΛΟΙ. Αντίστοιχα σε καμπίνα ΟΤΕ πάλι γίνεται το ίδιο. Μάλιστα έχει παρατηρηθεί το εξής... Να υπάρχει σε μια περιοχή καμπίνα του Χ παρόχου και μέσα να είναι γεμάτη με πελάτες του Ψ παρόχου. Γιατί; Γιατί πολύ απλά η περιοχή έχει κατάστημα του Ψ παρόχου και πουλάει αβερτα VDSL. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πλέον ΔΕΝ έχει σημασία. Το "θεμα" είναι ποιός κάνει τα καλύτερα DEALS με τους πελάτες - προγράμματα. Επίσης να ξέρετε οι τεχνικοί πεδίου αλλά και τα τηλεφωνικά κέντρα είναι ΚΟΙΝΑ. Τα περισσότερα είναι outsourcing. Ο ίδιος τεχνικός θα πάει για Wind, είναι και ο ίδιος που πάει για την Forthnet κλπ.

    Γι αυτό ανέφερα πιο πάνω τα πάντα είναι σχετικά. Καλό είναι να υπάρχουν εταιρείες, να δίνουν δουλειά σε κόσμο και να δημιουργούνται προσφορές για όλους εμάς.

    - - - Updated - - -

    Επίσης μην ξεχνάμε ότι το LLU, είναι όλο πάνω στον ΟΤΕ και αυτό επειδή έχει δοθεί απο την ΕΕΤΤ η διαχείριση του δημόσιου δικτύου στον ΟΤΕ.

  12. #72
    Εγγραφή
    09-01-2020
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    Τελικά όταν με το καλό ξεκινήσει να δίνει κινητή τηλεφωνία η Forthnet μέσω ποιού δικτύου θα δουλεύει; Υποθέτω ότι θα είναι MVNO, έτσι;

  13. #73
    Εγγραφή
    20-10-2004
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εγω γιατι παλι το βλεπω καλο το ολο θεμα με την forthnet. Γιατι θα την πληρωσει ο λαος? Οι τραπεζες δανειζαν μια εταιρια η οποια ηταν ελληματικη. Τωρα ειχαν
    δυο λυσεις. Α) Να την χρεωκοπησουν οποτε χανουν τα παντα, Β) Να την πουλησουν. Τωρα βγαζουν 45 μυρια.
    Ερχετε μια αλλη εταιρια η οποια εαν πραγματικα θελει να επενδυσει περνει μια forthnet με 45 μυρια και περιπου 20-25% της αγορας.
    Καλα δεν ειναι?

  14. #74
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Έχω ακούσει ότι πολύ σύντομα βγαίνει. Δεν γνωρίζω το πότε. Ότι λένε τα δημοσιεύματα

  15. #75
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Κουκάκι, Αθήνα
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15054/1021 Kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    TG788vn v2
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η συζήτηση βλέπω έχει εστιάσει στη διαγραφή των χρεών, αλλά εγώ ας κάνω ένα σχόλιο επί των τηλεπικοινωνιακών:

    Το positioning της μητρικής στη Ν.Α. Ευρώπη γίνεται αρκετά ενδιαφέρον. Μεταξύ των εταιριών που το group είχε, και αυτών που αγόρασε τους τελευταίους 12 μήνες, το group έχει σημαντική πλέον συνδρομητική βάση και market share σε σχεδόν όλες τις χώρες των Βαλκανίων. (Στον τύπο υπήρχαν αναφορές για συζητήσεις που έκανε για την εξαγορά και της Telekom Romania από τον ΟΤΕ). Νομίζω η δημιουργία τέτοιας regional συγκέντρωσης έχει να συμβεί χρόνια στην Ευρώπη, και ειδικά με μητρική που δεν έχει παρελθόν incumbent τηλεπικοινωνιακού.

    Με ενδιαφέρον αναρωτιέμαι αν θα κάνουν κάποιο merger ή restructuring ώστε να έχουν ένα ενιαίο δίκτυο χονδρικής (οπτικό ή/και IP). Το χερσαίο οπτικό δίκτυο του group στα Βαλκάνια αυτή τη στιγμή είναι πιθανό να είναι αντάξιο με ό,τι άλλο φτάνει στην Ελλάδα. Αν γίνει κάτι τέτοιο θα μπορούσαμε να μιλάμε για σοβαρή εναλλακτική όδευση μεταξύ Ελλάδας και Δυτικής Ευρώπης, με route Βουλγαρίας (Vivacom) - Σερβίας (SBB) - Κροατίας (Tele2) Σλοβενίας (Telemach) - Αυστρίας με 100% ιδιωτικό δίκτυο. Για τη χώρα μας μπορεί να είναι game changer, και να μπορέσει επιτέλους να εμφανιστεί παίκτης που μπορεί να ανταγωνιστεί σοβαρά TI Sparkle και OTEGlobe.

    Η ερώτηση είναι αν έχουν την τεχνογνωσία, την ικανότητα και την βούληση και υπομονή να κάτσουν στην αγορά χρόνια, και να μην μπήκαν για να καθαρίσουν και ξαναπουλήσουν. Αναρωτιέμαι με άλλα λόγια ποιό είναι το long game: οικονομίες κλίμακας στη διαχείριση και ξεπούλημα της καθεμιάς στην 5ετία; καθετοποίηση των org units (π.χ. τηλεοπτικών) και πώληση μετά; Ή mergers και δημιουργία ενός νέου σοβαρού τηλεπικοινωνιακού παίκτη και IPO ή πώληση σε κάποιον γίγαντα τύπου π.χ. Orange;

Σελ. 5 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας