Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    03-08-2012
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Έληξε διετές συμβόλαιο που είχα με την Vodafone για double play (απεριόριστα σταθερά, 6 ώρες κινητά και VDSL στα 50 Mbps στα 33 ευρώ) και με καλούν για ανανέωση, χωρίς κάποια καλύτερη προσφορά.
    Τους είπα πως δεν θέλω να ανανεώσω με κάποιο διετές συμβόλαιο και πως απλά συνεχίζουμε ως έχει (αορίστου χρόνου δηλαδή), και μου είπε πως αυτό δεν γίνεται (!) και πως αν δεν ανανεώσω η τιμή θα αυξηθεί!
    Όταν ζήτησα να γίνουν πιο συγκεκριμένοι, μίλησαν γενικά και αόριστα για επερχόμενες ανατιμήσεις της Vodafone (όχι προσωπικά για μένα δηλαδή). Τους είπα πως πρώτη φορά ακούω πως "δεν γίνεται" να συνεχίσει έτσι και πως
    αν είναι να συμπεριφέρονται έτσι εκβιαστικά, και να με απειλούν με ανατίμηση, απλά θα στραφώ αλλού για να πάρω την απάντηση πως και εκείνοι πρώτη φορά ακούνε για σύνδεση "χωρίς νέο συμβόλαιο" και πως εγώ είμαι αυτός που απειλεί πως θα πάει αλλού.
    Με εκνεύρισε και κλείσαμε. Υπάρχει περίπτωση όντως να κάνουν ανατίμηση επειδή αρνήθηκα ή απλά ήταν εξωτερικός συνεργάτης που χρησιμοποιώντας scare tactics προσπαθούσε να πάρει κανα bonus νέας ανανέωσης και να μην ασχοληθώ άλλο; Έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό;
    Φυσικά αυτό που κατάφερε ήταν όντως να με κάνει να αρχίσω να να εξετάζω επιλογές άλλων δικτύων, πράγμα που δεν με είχε απασχολήσει και βλέποντας πως η ίδια η Vodafone δίνει τώρα το ίδιο πακέτο στα 27.50 ευρώ σε νέους συνδρομητές και ψάχνοντας σε forums είδα πως υπάρχουν περιπτώσεις που προσθέτει και vodafone TV με τα ίδια χρήματα σε προσφορά για ανανέωση, έχω εξοργιστεί ακόμη περισσότερο με τη συμπεριφορά τους και σκέφτομαι πλέον το δρόμο της φορητότητας. Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Να απευθυνθώ κάπου διαμαρτυρόμενος για όλο αυτό και να ζητήσω την νέα προσφορά/έκπτωση;

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Ας τα πάρουμε ένα ενα

    Είσαι εκτός συμβολαίου. Μέχρι τώρα είχες μια έκπτωση στο πάγιο σου, και τώρα που δεν έχεις συμβόλαιο μπορούν να την καταργήσουν. Συνήθως δεν το κάνουν, θα παραμείνεις αορίστου με την ίδια έκπτωση. Αυτό που σε πιάνει είναι το εξής:
    Παράδειγμα: η τιμή καταλόγου ήταν 55€ και εσύ είχες 40% έκπτωση. Όσο έχεις συμβόλαιο, η τιμή καταλόγου δεν μπορεί να τροποποιηθεί. Όμως όταν λήξει το συμβόλαιο σου και έχει γίνει αλλαγή στον τιμοκατάλογο (πχ 60€) το πάγιο σου θα ανέβει γιατί θα υπολογίζεται η έκπτωση σου (αορίστου χρόνου) με βάση την νέα τιμή του τιμοκαταλόγου.
    Το πάγιο για το VDSL το δίνουν ακόμα και σε υφιστάμενους πελάτες κάπου στα 24-26€, αν μιλήσεις κατευθείαν μαζί τους θα το δουν.
    Οι εξωτερικοί συνεργάτες έχουν μια λίστα με τα συμβόλαια που λήγουν, αν καταφέρουν με τα χαζά που λένε να ανανεώσει ο πελάτης, παίρνουν και bonus, αλλιώς η γραμμή μένει όπως είναι.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-08-2012
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι εξωτερικοί συνεργάτες έχουν μια λίστα με τα συμβόλαια που λήγουν, αν καταφέρουν με τα χαζά που λένε να ανανεώσει ο πελάτης, παίρνουν και bonus, αλλιώς η γραμμή μένει όπως είναι.
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Και εγώ αυτό υπέθεσα. Λογικά ήταν εξωτερικός συνεργάτης γιατί ήταν δεκαψήφιο νούμερο (210 67-).
    Το πάγιο για το VDSL το δίνουν ακόμα και σε υφιστάμενους πελάτες κάπου στα 24-26€, αν μιλήσεις κατευθείαν μαζί τους θα το δουν.
    Οπότε λες να καλέσω στο 13830 και να ζητήσω την έκπτωση; Να ζητήσω να μιλήσω με το τμήμα προσφορών/διακοπών or something;

  4. #4
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αρχικά θα μιλήσεις μαζί τους (ναι, 13830 με χρέωση από κινητό /σταθερό Vodafone 0,19€/κλήση) και θα ζητήσεις ανανέωση, αν δεν σου αρέσει η προσφορά (ψάχνουμε κατι παρόμοιο με του νέου πελατη, ίσως και χαμηλότερα) τότε ζητάς να σε καλέσουν από το τμήμα διακοπών.

    Επειδή με το τμήμα διακοπών το πέρασα πρόσφατα, δεν καλούν ποτέ πίσω. Μπορείς να καλέσεις εσύ καθημερινές 9πμ-5μμ και να ζητήσεις να σε συνδέσουν απευθειας με το τμημα.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή με το τμήμα διακοπών το πέρασα πρόσφατα, δεν καλούν ποτέ πίσω. Μπορείς να καλέσεις εσύ καθημερινές 9πμ-5μμ και να ζητήσεις να σε συνδέσουν απευθειας με το τμημα.
    Το περασα κι εγω προσφατα σε 2 περιπτωσεις. Οντως σε καμια απο τις δυο περιπτωσεις δεν καλεσαν αλλα εστειλαν μηνυμα οτι και καλα προσπαθησαν να επικοινωνησουν και να τους καλεσουμε 9-5 στο ταδε τηλεφωνο. Κουφο, αλλα τεσπα.

    Παντως στο τμημα ανανεωσεων ηταν ανενδοτοι και ψιλοαγενεις, μονο στο τμημα διακοπων μπορεις να κανεις κατι κι αυτο αν τους δειξεις οτι εισαι ετοιμος να φυγεις (κανε μια ψιλοερευνα αγορας πριν τους καλεσεις για να εισαι προετοιμασμενος).

  6. #6
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πριν κάνα τρίμηνο το ίδιο και σε εμένα.Δώδεκα χρόνια συνδρομητής στη Hol-Vodafone.Πήρα τηλέφωνο στη λήξη του συμβολαίου και αντί για μείωση η την ίδια τουλάχιστον τιμή μου ζήτησαν περισσότερα € για της ίδιες υπηρεσίες. Επήλθαν αυξήσεις λέει.(σε μένα μειώσεις γίνανε στο μισθό μου).άκουσε τα ανάλογα γαλλικά και άντε γεια Vodafone και ας ήξερα ότι ο cosmΟΤΕ είναι ακριβώτερος.Μετά από ημέρες που προφανώς είδαν την μετάβαση σε άλλο πάροχο με πήραν τηλέφωνο από το τμήμα παρακράτηση ς πελατών μου είπε.Μου έκανε καλύτερη προσφορά σε σχέση με την προηγούμενη και όταν τους είπα για την τηλεφωνική επικοινωνία γιατί δεν δίναν την προσφορά απ' την αρχή, η απάντηση ήταν τραλαλά τραλαλό.Φυσικά έχω cosmote με 2€διαφορά τον μήνα αλλά τρεις φορές επάνω η ταχύτητα.απο 8 πήγα 27.

  7. #7
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν κλείνεις συμφωνίες με "απόρρητα ή παράξενα νούμερα" 211.. 212.. 213..
    που υποψιάζεσαι ότι είναι εξωτερικοί συνεργάτες της Vodafone..

    Εμένα με κάλεσαν από 10ψήφιο, αναφέροντας ότι είναι από τα κεντρικά της Vodafone για μία ανανέωση..
    Δεν προχώρησα την συζήτηση γιατί είπα ότι θέλω να δω κάποια πράγματα..

    Μετά κάνοντας ψάξιμο είδα ότι μάλλον ήταν από τα κεντρικά, γιατί το τηλ είναι κοντινό σε αυτό:

    210 67.02.***

    https://www.vodafone.gr/vodafone-ell...afone-elladas/

    * Να πω πάντως ότι έχω πει στις ρυθμίσεις προσωπικών δεδομένων να δέχομαι κλήσεις μόνο από την Vodafone, και όχι από συνεργαζόμενες εταιρίες..

    - - - Updated - - -

    Μετά γενικά όταν κλείνεις συμβόλαιο, πάντα σου δίνουν μία έκπτωση,
    και στο συμβόλαιο σου αναφέρεται και η τιμή πριν την έκπτωση..

    Νομίζω ότι γενικά τους συμφέρει να σε αφήσουν σε "αορίστου χρόνου" και να πληρώνεις περισσότερα..
    αλλά τελικά θέλουν να σε ξανακλείσουν με συμβόλαιο από το φόβο να μην σε χάσουν ξαφνικά..

    Γενικά, όποτε ξέρω ότι μιλάω με τα κεντρικά γενικά ήταν ευγενικοί και εξυπηρετικοί..
    και μάλλον δεν σου λένε ότι να' ναι..

    Στα καταστήματα έχω πετύχει και "κακούς" πωλητές μερικές φορές..
    αλλά και καλούς!
    Αλλά γενικά πιστεύω ότι στα καταστήματα οι πωλητές δεν έχουν την "ευχέρια και την ενημέρωση" να σου δώσουν μερικές φορές ότι τους ζητάς..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 15-06-20 στις 17:41.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #8
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από ημέρες που προφανώς είδαν την μετάβαση σε άλλο πάροχο με πήραν τηλέφωνο από το τμήμα παρακράτηση ς πελατών μου είπε.Μου έκανε καλύτερη προσφορά σε σχέση με την προηγούμενη και όταν τους είπα για την τηλεφωνική επικοινωνία γιατί δεν δίναν την προσφορά απ' την αρχή, η απάντηση ήταν τραλαλά τραλαλό.Φυσικά έχω cosmote με 2€διαφορά τον μήνα αλλά τρεις φορές επάνω η ταχύτητα.απο 8 πήγα 27.
    Τους είπα κι εγώ σε αυτό το τμήμα ότι έχω κάνει ήδη σύνδεση με την Inalan και δεν χρειάζομαι τις υπηρεσίες τους και η απάντηση ήταν "μα γιατί δεν πήρατε πρώτα μια προσφορά από εμάς για οπτικές ίνες"... Λες κι άμα πήγαινα έτσι να ζητήσω προσφορά θα ήταν καλή. Και άντε και την έδιναν, νομίζουν ότι έχουμε όρεξη κάθε τόσο στην ανανέωση να τους παρακαλάμε;

    Κατέβασε όμως την τιμή του πακέτου που είχα (έως 24 + απερ. σταθερά + 300 κινητά + απερ. διεθνή) στα 16,02 Ευρώ, οπότε τελικά τους κράτησα για τηλεφωνία και για πιθανό backup internet που ως τώρα δεν έχει χρειαστεί. Αλλά μάλλον σύντομα πάει και το τηλέφωνο στη modulus+calling credit.

  9. #9
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω πάντως ότι έχω πει στις ρυθμίσεις προσωπικών δεδομένων να δέχομαι κλήσεις μόνο από την Vodafone, και όχι από συνεργαζόμενες εταιρίες..
    Οι επιλογές στις ρυθμίσεις είναι Κανένας, επικοινωνία από την Vodafone και όλοι.
    Η επικοινωνία από την Vodafone περιέχει και τους εξωτερικούς συνεργάτες.

    210670χχχχ είναι από τα κεντρικά της Vodafone και από το δικό τους τηλεφωνικό κέντρο.

  10. #10
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σε κάποιο σημείο κάνουν έναν διαχωρισμό, πάντως..

    Δηλώνω ότι συναινώ στην επεξεργασία εκ μέρους της VODAF0NE-ΠΑΝΑΦΟΝ Α.Ε.Ε.Τ. των προσωπικών δεδομένων μου και στην ανακοίνωσή τους σε συνεργαζόμενες ή συνδεδεμένες
    εταιρείες,
    α) τα οποία περιορίζονται σε στοιχεία προσδιοριστικά της ταυτότητάς μου και πληροφορίες που αφορούν τις υπηρεσίες που χρησιμοποιώ, με σκοπό την παροχή προσωποποιημένης
    εξυπηρέτησης και την εμπορική προώθηση εξατομικευμένων προϊόντων ή υπηρεσιών της V0DAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ Α.Ε.Ε.Τ.:

    Συναινώ Ο Δεν Συναινώ Ο
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  11. #11
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Glass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έληξε διετές συμβόλαιο που είχα με την Vodafone για double play (απεριόριστα σταθερά, 6 ώρες κινητά και VDSL στα 50 Mbps στα 33 ευρώ) και με καλούν για ανανέωση, χωρίς κάποια καλύτερη προσφορά.
    Τους είπα πως δεν θέλω να ανανεώσω με κάποιο διετές συμβόλαιο και πως απλά συνεχίζουμε ως έχει (αορίστου χρόνου δηλαδή), και μου είπε πως αυτό δεν γίνεται (!) και πως αν δεν ανανεώσω η τιμή θα αυξηθεί!
    Όταν ζήτησα να γίνουν πιο συγκεκριμένοι, μίλησαν γενικά και αόριστα για επερχόμενες ανατιμήσεις της Vodafone (όχι προσωπικά για μένα δηλαδή). Τους είπα πως πρώτη φορά ακούω πως "δεν γίνεται" να συνεχίσει έτσι και πως
    αν είναι να συμπεριφέρονται έτσι εκβιαστικά, και να με απειλούν με ανατίμηση, απλά θα στραφώ αλλού για να πάρω την απάντηση πως και εκείνοι πρώτη φορά ακούνε για σύνδεση "χωρίς νέο συμβόλαιο" και πως εγώ είμαι αυτός που απειλεί πως θα πάει αλλού.
    Με εκνεύρισε και κλείσαμε. Υπάρχει περίπτωση όντως να κάνουν ανατίμηση επειδή αρνήθηκα ή απλά ήταν εξωτερικός συνεργάτης που χρησιμοποιώντας scare tactics προσπαθούσε να πάρει κανα bonus νέας ανανέωσης και να μην ασχοληθώ άλλο; Έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό;
    Φυσικά αυτό που κατάφερε ήταν όντως να με κάνει να αρχίσω να να εξετάζω επιλογές άλλων δικτύων, πράγμα που δεν με είχε απασχολήσει και βλέποντας πως η ίδια η Vodafone δίνει τώρα το ίδιο πακέτο στα 27.50 ευρώ σε νέους συνδρομητές και ψάχνοντας σε forums είδα πως υπάρχουν περιπτώσεις που προσθέτει και vodafone TV με τα ίδια χρήματα σε προσφορά για ανανέωση, έχω εξοργιστεί ακόμη περισσότερο με τη συμπεριφορά τους και σκέφτομαι πλέον το δρόμο της φορητότητας. Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Να απευθυνθώ κάπου διαμαρτυρόμενος για όλο αυτό και να ζητήσω την νέα προσφορά/έκπτωση;
    Δεν γνωριζω τι ισχυει τωρα, αλλα καποια χρόνια πισω, αφησα να λήξει ένα συμβόλαιο λόγω φόρτου εργασίας και αδιαφοριας (adsl) χωρις να ανανεωσω το πακετο. Ο επομενος λογαρισμος μου ηρθε χωρις την εκπτωση της προσφορας. Δες τι γραφει ο λογαρισμος σου οσον αφορα την εκπτωση που εχεις.
    Στον ΟΤΕ δεν εχει και τρομερες διαφορες, στην Voda, οπου ομως ειχα και πολυ χαληλο πακετο, καπου 18-19 ευρω αν θυμαμαι καλα, ηταν σχεδον τα διπλα.
    Μπορει να σ εκνευρισε λοιπον αλλα ριξ του μια ματια μην βρεθεις προ εκπλήξεων.


    -------------------------------------------------------

    Να επαναλαβω οτι η γραμμη ειναι ADSL24 και τωρα που κοιταξα τα αρχεια μου εχει εκπτωση για παραμονης 24 μηνων 23.οο ευρω, οποτε οταν θα ληξει θα χρεωσουν λογικα οσα θεωρουν την βασικη τιμη της γραμμης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eqvus : 15-06-20 στις 21:02.

  12. #12
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κάποιο σημείο κάνουν έναν διαχωρισμό, πάντως..
    Δεν ξέρω αν καταλαβαίνω σωστά αλλά νομίζω ότι το δεν συναινώ σταματά την επεξεργασία των δεδομένων από την "vodafone-παναφον" γενικά, και το συναινώ συνεπάγεται και το διαμοιρασμό τους σε συνεργάτες.

    Η μόνη σίγουρη λύση για να μην καλεί εξωτερικός συνεργάτης είναι να διαλέξετε το "κανένας". Οι προσφορές από την Vodafone παραμένουν στο σύστημα και αν τους καλέσετε θα τις βρουν.

  13. #13
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Λοιπόν, να σας πω ότι έκανα ανανέωση συμβολαίου μέσω τηλεφώνου για έναν Vodafone αριθμό σταθερό..
    (από τα Κεντρικά..) και η διαδικασία ήταν καλή, έμεινα ικανοποιημένος..

    Την 1η φορά την είχα κάνει σε κατάστημα.

    - Αφού λοιπόν καταλήξεις σε συμφωνία τους ζητάς να σου στείλουν το νέο συμβόλαιο στο E-mail σου, για αποδοχή.
    (Νομίζω γίνεται και με SMS)

    - Σου έρχεται κατ' αρχάς E-Mail που αναφέρει το νέο σου πακέτο με τιμές κτλ..
    - Υπάρχει link που θα σε οδηγήσει σε σελίδα για να κατεβάσεις το συμβόλαιο, και να κάνεις αποδοχή.
    - Πηγαίνεις στην σελίδα και σου ζητάει να λάβεις πρώτα PIN επαλήθευσης στο κινητό σου για να προχωρήσεις..

    - Βάζεις το PIN, προχωράς και σου δίνει την δυνατότητα να κατεβάζεις το νέο συμβόλαιο.
    - Κατεβάζεις, διαβάζεις.. και εφόσων συμφωνείς πατάς το κουμπί Αποδοχή..
    - Από την επομένη ισχύει το νέο συμβόλαιο.

    Καλή δουλειά από την Vodafone!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 16-06-20 στις 20:32.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  14. #14
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Η εμπειρία είναι καλή, η προσφορά άξιζε;

  15. #15
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πήρα την τιμή που δίνουν τώρα στο site.. είναι -2 ευρώ από αυτήν που είχα πριν, και -1 ευρώ για e-bill.
    (έχουν και φτηνότερη τιμή προσφορά για νέους πελάτες)

    Πέρασα και από κατάστημα και ήθελαν να μου δώσουν την παλιά τιμή..

    Μάλλον "δύσκολα" θα σου δίνανε κάτι καλύτερο..
    και δεν ήθελα/είχα όρεξη να κάνω "κόλπα για εκβιασμό"..
    είχα και έναν λόγο να μην φύγω από Vodafone.

    Ξέχασα να πω ότι το νέο συμβόλαιο αναφέρει και την ποινή αποχώρησης ανά μήνα.
    Ενδιαφέρον είναι ότι τον 3ο μήνα πέφτει.. ~ 76
    και μετά αυξάνεται 100+ για να αρχίσει πάλι να πέφτει ανά μήνα μέχρι τα 7 ευρώ..

    Να πω ήθελε 2 μήνες να λήξει το συμβόλαιο μου,
    με κάλεσαν αυτοί πρώτα για ανανέωση.

    - - - Updated - - -

    * Επίσης εάν έχεις και κινητό με συμβόλαιο σου κάνουν και άλλη έκπτωση.. (με ρώτησαν..)

    Τους είπα έχω καρτοκινητό!
    Ευτυχώς δεν μου άρχισαν τις ιστορίες να το γυρίσω σε συμβόλαιο!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 16-06-20 στις 20:50.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας