Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    09-04-2019
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    27500/3800
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport 2i
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 12.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Exclamation
    Παιδιά καλησπέρα. To story έχει ως εξής. Λόγω θανάτου του πατέρα μου τον Φεβρουάριο, αναγκάστηκα να προβώ σε επικοινωνία με την Cosmote προκειμένου να μου πουν τις επιλογές μου σχετικά με το κινητό μου τηλέφωνο, το οποίο υπαγόταν στο ΑΦΜ του πατέρα μου. Καθώς το πρόγραμμα μου είναι φοιτητικό, (με εξτρά πακέτο 10GB δεδομένων) μου είπαν ότι είναι αδύνατον να μεταβιβαστεί, και αν όντως επιθυμώ μεταβίβαση θα χάσω αφενός το πρόγραμμα, και αφετέρου οποιαδήποτε άλλη έκπτωση έχω. Με λίγα λόγια θα πρέπει να κάνω εκ νέου συμβόλαιο. Συμφώνησα λοιπόν να πληρώσω τους εναπομείναντες λογαριασμούς (Φεβρουαρίου-Μαρτίου — 160€ περίπου) έτσι ώστε να προχωρήσουμε στη μεταβίβαση αφενός του αριθμού μου και τη διακοπή αφετέρου του αριθμού του πατέρα μου. Σκάει λοιπόν μετά από μερικές μέρες η καραντίνα, αποτέλεσμα της οποίας ήταν να χρεωθώ άλλους δύο μήνες (Απρίλιο-Μάϊο). Το πρόβλημα μου λοιπόν είναι το εξής: Από τη μια πλευρά ΔΕΝ δύναμαι να πληρώσω το πλήρες ποσό (τώρα κοντά στα 380€), και από την άλλη δεν βρίσκω και λόγο να το κάνω από τη στιγμή που πάλι βγαίνω χαμένος. Θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να κάνω κάποια αίτηση φορητότητας (έτσι ώστε να επικοινωνήσει η Cosmote και να μου κάνει κάποια καλύτερη προσφορά, ίσως κάποιον διακανονισμό) και από εκεί και πέρα τις άλλες πιθανές επιλογές που έχω. Αίτηση διακοπής προφανώς δεν γίνεται αποδεκτή καθώς πρέπει να αποπληρωθεί το πλήρες ποσό. Εγώ αυτό που θέλω είναι κάποια προσφορά ( που να φανεί στο σύστημα της Cosmote δείχνοντας ότι είμαι διατεθειμένος να φύγω, έτσι ώστε να μπορώ να τους πιέσω. Κάθε πρόταση αποδεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Απο την στιγμή που υπάρχει χρέος, μεταφορά δεν γίνεται.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-03-2005
    Μηνύματα
    549
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ΖΤΕ
    Αυτό που ζητάς έχει καταργηθεί βάση νόμου.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας