Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 88
  1. #61
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.743
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 4ψήφιο κόστος από μόνο του δεν λέει κάτι:

    https://data.worldbank.org/indicator...D?locations=LU

    Σε καφέδες και σουβλάκια εγώ δεν βλέπω πολύ κίνηση (πλέον), ο κόσμος έχει μαζευτεί. Όχι λόγο ιού (όπως λανθασμένα νομίζουν πολλοί), αλλά γιατί έχει αρχίσει να παραπαίει η οικονομία. Αν ο κόσμος φοβόταν τον ιό, δεν θα ήταν γεμάτα τα πάρκα (βλέπεις αυτά είναι τσάμπα, δεν ζητάνε λεφτά).
    Φαντάσου να μην είχαμε την επιδότηση εγκατάστασης στην Ελλάδα, 1000% εγγυημένο πως θα ήταν ακόμα πιο κάτω τα ποσοστά των συνδρομητών με FTTH.

    Αν λοιπόν βλέπουμε χάλια ποσοστά με τσάμπα εγκατάσταση, απλά δεν ενδιαφέρεται και τόσο ο κόσμος.

    Ναι είδα και πριν την καραντίνα τι κινητικότητα υπήρχε στο SFBB. Σε φάση που το υπουργείο σκεφτόταν να πείσει την Κομισιόν να δωθεί το κουπόνι και σε Vectoring 100 και 200 μπας και απορροφηθεί κάτι...

    Βλέπω τον γείτονα μου που έχουμε την καμπίνα σε 20-30 μέτρα, πιάνουμε για πλάκα 200αρα VDSL και δεν βάζει καν 50αρα γιατί δεν την χρειάζεται. Προτιμάει 10Mbps ADSL...

  2. #62
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.592
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάσου να μην είχαμε την επιδότηση εγκατάστασης στην Ελλάδα, 1000% εγγυημένο πως θα ήταν ακόμα πιο κάτω τα ποσοστά των συνδρομητών με FTTH.

    Αν λοιπόν βλέπουμε χάλια ποσοστά με τσάμπα εγκατάσταση, απλά δεν ενδιαφέρεται και τόσο ο κόσμος.
    Κι εγώ που ενδιαφέρομαι
    Δεν ξέρουν αν έχει σκαφτεί ο δρόμος
    Θα ζητήσουν και ο θεός βοηθός

    Υπάρχει τεράστια έλλειψη πληροφόρησης

    Παίρνεις κουπόνι και δεν ξέρεις πότε θα μπεί, σε ένα σε δύο χρόνια.

    Αν εν τέλει μπεί ο πρώτος, θα μπεί η μισή πολυκατοικία γιατί οι περισσότεροι πληρώνουν πάνω από 28 €/μήνα
    Και επειδή είναι κοντά σε ΑΚ οι περισσότεροι έχουν adsl.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #63
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.743
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει τεράστια έλλειψη πληροφόρησης
    Αυτό είναι σίγουρο, μηδενική διαφήμιση σε συνδιασμό με τρομερή παραπληροφόρηση εξαιτίας των καταραμένων εταιρειών με τις οποίες συνεργάζονται οι πάροχοι οι οποίες λένε συνέχεια για "οπτικές". Ο κόσμος πλέον θα νομίζει ότι τον δουλεύουν όταν του λένε για πραγματικό FTTH...

  4. #64
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάσου να μην είχαμε την επιδότηση εγκατάστασης στην Ελλάδα, 1000% εγγυημένο πως θα ήταν ακόμα πιο κάτω τα ποσοστά των συνδρομητών με FTTH.

    Αν λοιπόν βλέπουμε χάλια ποσοστά με τσάμπα εγκατάσταση, απλά δεν ενδιαφέρεται και τόσο ο κόσμος.

    Ναι είδα και πριν την καραντίνα τι κινητικότητα υπήρχε στο SFBB. Σε φάση που το υπουργείο σκεφτόταν να πείσει την Κομισιόν να δωθεί το κουπόνι και σε Vectoring 100 και 200 μπας και απορροφηθεί κάτι...

    Βλέπω τον γείτονα μου που έχουμε την καμπίνα σε 20-30 μέτρα, πιάνουμε για πλάκα 200αρα VDSL και δεν βάζει καν 50αρα γιατί δεν την χρειάζεται. Προτιμάει 10Mbps ADSL...
    Τα πράγματα είναι απλά (και χιλιοειπωμένα): μόνο αν ξεφτιλιστεί το κόστος της FTTH και καταργηθούν οι xDSL, τότε θα βάλει και το τελευταίο σπίτι FTTH. Να γίνει δηλαδή το νέο baseline.

    Όταν έγινε η μετάβαση (η μαζική εννοώ, όχι των early adopters/tech enthusiasts το 2002-2003) από dial-up (μέχρι και το 2006-2007 πούλαγαν χρονοκάρτες στα περίπτερα) σε ADSL, ο γείτονας σου ενδιαφέρθηκε συνειδητά (επειδή είναι tech enthusiast/adslgr member) ή απλά έγινε όπως το περιέγραψα (κατάργηση dial-up + δραστική μείωση κόστους της ADSL);

    Τόσο απλά είναι τα πράγματα με βάση την (τεχνολογική) προϊστορία που έχουμε ζήσει και έτσι ακριβώς θα γίνει και στο μέλλον.

    Μην ξαναλέμε πάλι τα ίδια για ΕΕΤΤ, τις τιμές χονδρικής δεν τις έχει γράψει ο Μωυσής σε πέτρινες πλάκες και αυτό ήταν, τετέλεσται. Η ελληνική οικονομία καλώς ή κακώς είναι σε τροχιά βουλγαροποίησης και αναγκαστικά το ίδιο θα γίνει και με τις τιμές. Θα προσαρμοστούν στο νέο βαλάντιο, έτσι ώστε να γίνουν προϊόν μαζικής χρήσης (μόνο έτσι θα γίνει πραγματικότητα το digital transformation).

    Είναι σαν να συζητάμε πότε θα γίνει baseline το raytracing στα video games και να κράζουμε τον κόσμο (εμείς οι tech enthusiasts) επειδή δεν αγοράζει 2080 Ti... όταν η 2080 Ti ξεφτιλιστεί (aka RTX 4060), τότε θα γίνει mainstream το RTX ON. Με το να λέμε τον άλλο ότι είναι φτωχοπλυμούτσης αριστερός ή ότι προτιμάει να τα σκάει σε freddo, δεν θα αλλάξει γνώμη, το μόνο σίγουρο.

  5. #65
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.698
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αφεντικό μου στο Βύρωνα που έσκασε Ftth εκεί τον έπεισα και έβαλε στην πολυκατοικία αφού έγινε ο χαμός από τους άλλους ενοίκους ( βασικά έκαναν φασαρία γιατί νόμιζαν πως ότι τερματίζει έξω από το κάθε διαμέρισμα βγάζει ακτινοβολία!!!!) Και 100 μέτρα πιο κάτω έβαλαν και στο πατρικό του.

    Το προβλημα για μένα είναι πως ο πολύς κόσμος δεν ξέρει τι είναι αυτό το πράγμα.
    Για το τελευταίο φταίνε και οι εταιρείες, που πουλάνε και τον χαλκό ως Fiber. Δικό τους προϊόν είναι, αν πίστευαν σε αυτό θα το διαφήμιζαν καλύτερα, αντί να το υποβαθμίζουν...

  6. #66
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.743
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πράγματα είναι απλά (και χιλιοειπωμένα): μόνο αν ξεφτιλιστεί το κόστος της FTTH και καταργηθούν οι xDSL, τότε θα βάλει και το τελευταίο σπίτι FTTH. Να γίνει δηλαδή το νέο baseline.

    Όταν έγινε η μετάβαση (η μαζική εννοώ, όχι των early adopters/tech enthusiasts το 2002-2003) από dial-up (μέχρι και το 2006-2007 πούλαγαν χρονοκάρτες στα περίπτερα) σε ADSL, ο γείτονας σου ενδιαφέρθηκε συνειδητά (επειδή είναι tech enthusiast/adslgr member) ή απλά έγινε όπως το περιέγραψα (κατάργηση dial-up + δραστική μείωση κόστους της ADSL);

    Τόσο απλά είναι τα πράγματα με βάση την (τεχνολογική) προϊστορία που έχουμε ζήσει και έτσι ακριβώς θα γίνει και στο μέλλον.

    Μην ξαναλέμε πάλι τα ίδια για ΕΕΤΤ, τις τιμές χονδρικής δεν τις έχει γράψει ο Μωυσής σε πέτρινες πλάκες και αυτό ήταν, τετέλεσται. Η ελληνική οικονομία καλώς ή κακώς είναι σε τροχιά βουλγαροποίησης και αναγκαστικά το ίδιο θα γίνει και με τις τιμές. Θα προσαρμοστούν στο νέο βαλάντιο, έτσι ώστε να γίνουν προϊόν μαζικής χρήσης (μόνο έτσι θα γίνει πραγματικότητα το digital transformation).

    Είναι σαν να συζητάμε πότε θα γίνει baseline το raytracing στα video games και να κράζουμε τον κόσμο (εμείς οι tech enthusiasts) επειδή δεν αγοράζει 2080 Ti... όταν η 2080 Ti ξεφτιλιστεί (aka RTX 4060), τότε θα γίνει mainstream το RTX ON.
    Μα στις περιπτώσεις του FTTH της είδησης δεν υπάρχει ουσιαστικά επιλογή για VDSL, είναι ADSL or FTTH...

    Δεν ξέρω τι έκανε τότε, ξέρω ότι τώρα δεν ψήνεται ούτε καν για 50αρα VDSL κι ας έχει ελάχιστη διαφορά στο πάγιο. Απλά δεν τον ενδιαφέρει.

    Δεν κρίνω καν τις τιμές, κρίνω το ενδιαφέρον-ανάγκη της πλειοψηφίας του κόσμου.

    Sorry αλλά το παράδειγμα με την 2080Ti είναι άκυρο imo.




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το να λέμε τον άλλο ότι είναι φτωχοπλυμούτσης αριστερός
    Πότε έγραψα ή υπονόησα κάτι τέτοιο?

  7. #67
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι έκανε τότε, ξέρω ότι τώρα δεν ψήνεται ούτε καν για 50αρα VDSL κι ας έχει ελάχιστη διαφορά στο πάγιο. Απλά δεν τον ενδιαφέρει.

    Δεν κρίνω καν τις τιμές, κρίνω το ενδιαφέρον-ανάγκη της πλειοψηφίας του κόσμου.
    Και αν οι ποταπές ανάγκες του (FB/IG) καλύπτονται με ADSL, τι να κάνουμε τώρα; Σίγουρα πάντως δεν καλύπτονται από dial-up (παρωχημένο πλέον το mIRC).

    Ας ανέβει το baseline πρώτα και μετά θα δεις νέο paradigm shift, με νέες must-have εφαρμογές στο διαδίκτυο (υπήρχαν FB/IG πριν 20 χρόνια? και αν όχι, γιατί?). Πάντα έτσι γίνεται, δεν θα αλλάξει τώρα ο ρους της ιστορίας.

    Το έχω ξαναπεί ότι είναι τραγικό που έχουμε baseline 20 ετών στις ταχύτητες (ADSL) και baseline 40 ετών στο addressing (IPv4), αλλά δεν φταίει ο μέσος χρήστης για αυτό. Άλλοι ευθύνονται.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry αλλά το παράδειγμα με την 2080Ti είναι άκυρο imo.
    Γιατί είναι άκυρο; Είναι ένα pattern που παρατηρώ σε πολλά fora και τεχνολογικές συζητήσεις.

    Πάντα θα υπάρχει ο tech enthusiast που θα κατακρίνει τον filthy casual, τις επιλογές του και πως «μας κρατάει πίσω».

    Σκέψου ότι υπάρχει κόσμος που ΔΕΝ ξέρει καν ότι υπάρχουν fora (τι είναι αυτό? τρώγεται?) και ότι γίνεται θέμα συζήτησης εδώ μέσα ή/και αλλού... εμείς τα λέμε, εμείς τα ακούμε κοινώς. Ούτε καν το σαμάρι δεν τα ακούει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε έγραψα ή υπονόησα κάτι τέτοιο?
    Δεν πήγαινε σε εσένα αυτό, αφορούσε τις GPUs (PCMR σύνδρομα/δεξιοί με 2080 Ti).

  8. #68
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα στις περιπτώσεις του FTTH της είδησης δεν υπάρχει ουσιαστικά επιλογή για VDSL, είναι ADSL or FTTH...

    Δεν ξέρω τι έκανε τότε, ξέρω ότι τώρα δεν ψήνεται ούτε καν για 50αρα VDSL κι ας έχει ελάχιστη διαφορά στο πάγιο. Απλά δεν τον ενδιαφέρει.

    Δεν κρίνω καν τις τιμές, κρίνω το ενδιαφέρον-ανάγκη της πλειοψηφίας του κόσμου.

    Sorry αλλά το παράδειγμα με την 2080Ti είναι άκυρο imo.






    Πότε έγραψα ή υπονόησα κάτι τέτοιο?
    Μα γιατί να δώσει κάπιος κάτι παραπάνω απο τι στιγμή που κάνει τίν δουλειά του με adsl ,ακομά καί σε ftth να θέλει να πάει κάπιος, θα το σκεφτεί καθώς η εγκατάσταση πάει σε ρηθμό χελώνας 2-3 μήνες (πρωτιμό τίν εγκατάσταση τις inalan) αλλά και θέλει υπογρααφή διαχειριστή, είτε θα πάρει μια καλή προσφορά σε vdsl και τοων γυρνάνε γύρω στις 10 μέρες και έτιμος ούτε εγκατάσταση ούτε τιποτα και δεν έχεις και γκρίνια γειτόνων.

  9. #69
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα γιατί να δώσει κάπιος κάτι παραπάνω απο τι στιγμή που κάνει τίν δουλειά του με adsl ,ακομά καί σε ftth να θέλει να πάει κάπιος, θα το σκεφτεί καθώς η εγκατάσταση πάει σε ρηθμό χελώνας 2-3 μήνες (πρωτιμό τίν εγκατάσταση τις inalan) αλλά και θέλει υπογρααφή διαχειριστή, είτε θα πάρει μια καλή προσφορά σε vdsl και τοων γυρνάνε γύρω στις 10 μέρες και έτιμος ούτε εγκατάσταση ούτε τιποτα και δεν έχεις και γκρίνια γειτόνων.
    Και άντε να πείσεις και τον τεχνικό να μπει εντός της οικίας (corona τρόμος) για την εγκατάσταση... θα σου κλείσουν ραντεβού σε 3-4 μήνες και μετά ξανά-μανά πανδημίες και lockdowns. Με G.Fast δεν θα χρειαζόταν η επίσκεψη.

    Τουλάχιστον η Inalan είναι κάπως πιο γρήγορη (εκεί που έχει κάλυψη). Ίσως θα έπρεπε να είχε πάρει αυτή τα λεφτά της επιδότησης και να επεκτεινόταν κι άλλο.

  10. #70
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάσου να μην είχαμε την επιδότηση εγκατάστασης στην Ελλάδα, 1000% εγγυημένο πως θα ήταν ακόμα πιο κάτω τα ποσοστά των συνδρομητών με FTTH.

    Αν λοιπόν βλέπουμε χάλια ποσοστά με τσάμπα εγκατάσταση, απλά δεν ενδιαφέρεται και τόσο ο κόσμος.

    Ναι είδα και πριν την καραντίνα τι κινητικότητα υπήρχε στο SFBB. Σε φάση που το υπουργείο σκεφτόταν να πείσει την Κομισιόν να δωθεί το κουπόνι και σε Vectoring 100 και 200 μπας και απορροφηθεί κάτι...

    Βλέπω τον γείτονα μου που έχουμε την καμπίνα σε 20-30 μέτρα, πιάνουμε για πλάκα 200αρα VDSL και δεν βάζει καν 50αρα γιατί δεν την χρειάζεται. Προτιμάει 10Mbps ADSL...
    Και εγώ πλέον μετά από πολύ καιρό σκέφτομαι να πάω σε 100αρα. Αλλά 29,90 ευρώ σε φορθνετ δεν δίνω. Καλά για παραπάνω στους άλλους είναι κακόγουστο αστείο. Και σκέψου ότι εγώ είμαι και "ψαγμενος"

    Οι τιμές πρέπει να πέσουν σε επίπεδα ADSL. Δεν γίνεται αλλιώς δουλειά.

  11. #71
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.557
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Κανείς, να κανείς δεν ασχολείται με αναβαθμίσεις ταχύτητας αν πιάνει έστω και 10mbit internet. Μιλάω καθαρά από την εμπειρία μου από φίλους, συγγενείς και συναδέλφους.

    Το 98-99% του κόσμου τι κάνει? Σερφαρει και βλέπει και τίποτα από stream που εκεί υπάρχει τέτοια ασχετοσυνη περί ποιότητας εικόνας που απλά δεν τους νοιάζει καν. Κλαιγομαστε κάποιοι στην κρίση γιατί το Netflix μείωσε το bitrate? Yolo, το αφεντικό μου είναι ευτυχισμένο με 8mbit γραμμή και βλέπει Netflix μου λέει τέλεια.
    Πήγε για TV και του είχα εξηγήσει να πάρει Oled και με πήρε και μου είπε πως πήρε τούμπανο led με 400€ 55αρα. Τι να του πω μετά? Και είναι ΟΛΟΙ έτσι.

    Μην κοιτάτε εμάς τα ψυχακια εδώ μέσα που το ψάχνουμε. Πιάνω τον εαυτό μου με 100αρα στη wind που δίνω εδώ και 2 χρόνια 42€ το μήνα να λέω μέσα μου, μπας να πάω στα 200 με 55? Και μετά με βρίζω και φρενάρω, γιατί και το οικονομικό δεν είναι λίγο για τον περισσότερο κόσμο.

  12. #72
    Εγγραφή
    15-03-2019
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritz!box 7530
    Στην πολυκατοικία εδώ και 16 μήνες έχουμε ftth. μέχρι πριν ένα μήνα από τα 14 διαμερίσματα είχα μόνο εγώ σύνδεση fthh. πριν κανά μήνα που έπεσαν οι τιμές, έστειλα σε όλους μήνυμα με την προσφορά, ώστε να κάνουν σύνδεση γιατί 29 ευρώ πιθανόν να δίνουν ήδη για πολύ χαμηλότερη σύνδεση. Μόνο ένας προχώρησε μέχρι σήμερα και έχει συνδεθεί και ένας ακόμα το σκέπτεται σοβαρά. σύνολο 3 από 14. οι άλλοι δεν μπορώ να καταλάβω τι σκέπτονται. και να μην χρειάζονται την ταχύτητα μόνο και μόνο του ότι θα έχουν δωρεάν τις εργασίες σύνδεσης, ενώ στο μέλλον μπορεί και να την πληρώσουν (ακριβά ή φθηνά δεν έχει σημασία, τώρα είναι μόλις 2 €) θα έπρεπε να τους βάλει σε σκέψεις. Αλήθεια, σε μία πολυκατοικία ο πάροχος πόσες συνδέσεις χρειάζεται για να αποσβέσει την επένδυση (εργασίες, BEP, floor box κ.λπ.);

  13. #73
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.592
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vangel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην πολυκατοικία εδώ και 16 μήνες έχουμε ftth. μέχρι πριν ένα μήνα από τα 14 διαμερίσματα είχα μόνο εγώ σύνδεση fthh. πριν κανά μήνα που έπεσαν οι τιμές, έστειλα σε όλους μήνυμα με την προσφορά, ώστε να κάνουν σύνδεση γιατί 29 ευρώ πιθανόν να δίνουν ήδη για πολύ χαμηλότερη σύνδεση. Μόνο ένας προχώρησε μέχρι σήμερα και έχει συνδεθεί και ένας ακόμα το σκέπτεται σοβαρά. σύνολο 3 από 14. οι άλλοι δεν μπορώ να καταλάβω τι σκέπτονται. και να μην χρειάζονται την ταχύτητα μόνο και μόνο του ότι θα έχουν δωρεάν τις εργασίες σύνδεσης, ενώ στο μέλλον μπορεί και να την πληρώσουν (ακριβά ή φθηνά δεν έχει σημασία, τώρα είναι μόλις 2 €) θα έπρεπε να τους βάλει σε σκέψεις. Αλήθεια, σε μία πολυκατοικία ο πάροχος πόσες συνδέσεις χρειάζεται για να αποσβέσει την επένδυση (εργασίες, BEP, floor box κ.λπ.);
    Πόσοι από αυτούς χρησιμοποιούν internet ?
    Kai από αυτούς που το χρησιμοποιούν, ΠΩΣ το χρησιμοποιούν ?

    Κακά τα ψέμματα
    ΟΛΟΙ ενδιαφέρονται κυρίως για αποχαυνωτική τηλεόραση και οι μικροί και οι μεγάλοι.
    Αρκετοί σχετικά μικροί σε ηλικία δεν βάζουν καν σταθερό, τους φτάνει το κινητό και τα data της κινητής.

    Δείτε και τις ουρές έξω από ΔΕΗ, Τράπεζες, ΕΥΔΑΠ θα καταλάβετε.

    Το ότι είναι φθηνό και ότι αναβαθμίζεται το σπίτι τους ενδιαφέρει.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #74
    Εγγραφή
    18-04-2012
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Στο Παλαιό Φάληρο πάντως είχαν βάλει γραμμές γύρω από το Δημαρχείο μόνο και μετά από 2 χρόνια δεν έχει προχωρήσει ούτε μισό μέτρο , άντε παιδιά σε κανένα 20ρι χρόνια βλέπουμε.

  15. #75
    Εγγραφή
    21-02-2006
    Περιοχή
    Αμπελοκηποι Θεσσαλονικης
    Μηνύματα
    669
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19000-20000/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    εγω βλεπω οτι ο τροπος με τον οποιο επιλεγονται οι περιοχες για ftth κτλ κτλ μαλλον ειναι μετα απο κληρωση, εγω θα εκανα μια σφιγμομετρηση σε ολες τις περιοχες να δω τι και ποιος οπως γινεται με το αεριο και μονο τοτε θα προχωρουσα οταν θα υπηρχε συγκεκριμενος αριθμος υπογραφων, το να ριχνω οπτικη σε σημεια ισως που τους ψιλοβολευουν η γτ και εγω δεν ξερω με ποια κριτηρια τις επιλεγουν οπως φιανεται για την ωρα ειναι δυσλειτουργικο. Απο την αλλη εν ετη 2020 υπαρχει τελος υποβαθμισης στη νοβα τουλαχιστον που ειμαι για να κοψω 3play και να παω σε 2PLAY vdsl TRAGIC

Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας