Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 43
  1. #16
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STAVROS7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολύ περίεργο λίγη ώρα μετά την ανανέωση να μου χάλασε το τηλέφωνο...Μεσολάβησαν βέβαια και κάποιες βροχές αλλά το Internet γιατί δουλεύει τέλεια?
    Nisyian να προτείνω εγώ κάτι καλύτερο? Να ξαναπάρω στην τεχνική υποστήριξη και να τους πω να τσεκάρουν μήπως κατά λάθος μου έχουν ενεργοποιήσει το VoIP ώστε να το απενεργοποιήσουν?
    Τι να πω...Αυτός ο υπάλληλος χθες όλο κάτι μετρήσεις έκανε και με έβαζε να βγάζω-βάζω στην πρίζα το τηλέφωνο. Λέτε να ήταν τόσο στόκος και να μην πρόσεξε αυτό το πράγμα?

    Συνημμένο Αρχείο 215724
    26 συγχρονισμό με 15.8 Line Attenuation(Down);; έχεις κάνει κάποιον έλεγχο στην εσωτερική σου εγκατάσταση;; μέτρηση στον κατανεμητή;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #17
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ο συγχρονισμός μόνο τέλειος δεν είναι και βάσει αυτών που αναφέρεις, μάλλον κάπου έχει ξεκουμπώσει ένα καλώδιο από το ζεύγος και παίζει μονόπολο, όπου είναι δυνατόν να δουλέψει με απώλειες το DSL αλλά όχι η τηλεφωνία.
    Θα το βρουν κατά τον έλεγχο της γραμμής.

  3. #18
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Eίχα 32MBPS πριν κάποια χρόνια και τώρα έχει πέσει στο 25MBPS.
    Αλλά ΠΡΙΝ Χαλάσει το τηλέφωνο είχα 25, όσο έχω και τώρα που χάλασε. Αυτό μπερδεύει την κατάσταση. Βέβαια πριν 3 μήνες είχα 27 τώρα που το ανακαλώ στην μνήμη μου...

    Jkoukos από την δική μου εγκαστάσταση έχει ξεκουμπώσει ή από το Αστικό κέντρο?

    * Τώρα που έτρεξα πάλι Speedtest είμαστε στο 24...Ίσως κάτι να παίζει...
    ** Στην περίπτωση που δεν με έχουν καλέσει έως και την Παρασκευή σκέφτομαι να προχωρήσω σε δήλωση υπαναχώρησης. Μπορώ να το κάνω αυτό?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος STAVROS7 : 03-06-20 στις 21:04.

  4. #19
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Οπουδήποτε στην καλωδίωση μπορεί να είναι το πρόβλημα (αν είναι αυτό).

  5. #20
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    2 μέρες και κανένα τηλέφωνο ακόμα για ραντεβού...
    Τελικώς επιβεβαιώνεται πως οι συνδρομητές Cosmote έχουν προτεραιότητα και οι άλλοι να πάνε να .....
    Κινήσεις που έχω κάνει από 2 Ιουνίου: Έχω πάρει 3 φορές τηλέφωνο στις βλάβες, 2 φορές έχω μιλήσει με εκπρόσωπο στο Live Chat και επίσης έχω μιλήσει με τον Nova.Rep1 στο Avclub.
    Επίσης έστειλα και Email από την φόρμα υποστήριξης.

    Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω και δεν το έχω κάνει???

  6. #21
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Ειχες αναφερει νομιζω οτι ειναι κομμωτηριο.

    Θεωρω οτι εχεις "οικιακο" πακετο , οποτε απλα περιμενεις εφοσον εχεις δηλωσει ηδη βλαβη.

    Αν ειχεις "επαγγελματικο" πακετο θα ειχες διαφορετικη αντιμετωπιση και σιγουρα αποκατασταση εντος 48 ωρων απο την ωρα της δηλωσης βλαβης.
    The gr81 .

  7. #22
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα προβλέπω να γίνει σε 15 μέρες.

  8. #23
    Εγγραφή
    20-04-2012
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    363
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Εγώ αυτό που καταλαβαίνω φίλε μου ειναι ότι όσο θέλουν να σε κάνουν πελάτη τους όλα είναι ρόδινα, ο κακός ΟΤΕ που είναι ακριβός και τους κάνει πόλεμο, και όταν γινεις πελάτης τους όσο όλα δουλεύουν ρολόι, μέλι γάλα, όταν όμως σκάσει σοβαρό προβλημα που ανεξήγητα δε λύνεται, φταίει πάλι ο ΟΤΕ που είναι δικό του το δίκτυο και κάνει ότι γουστάρει (λεγόμενα τεχνικού αυτα).

    Οπότε καταλαβαίνεις.

    Σου εύχομαι να βρεις λύση το συντομότερο δυνατό, αν και σε συμβουλεύω να επιλέξεις επαγγελματικο πακέτο για καλύτερη εξυπηρέτηση σε οποιοδήποτε πάροχο είσαι.

  9. #24
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όπως καταλαβαίνετε ούτε σήμερα με πήραν τηλέφωνο, την Δευτέρα είναι του Αγίου Πνεύματος και όλα βαίνουν καλώς! Πιστεύω θα σπάσω ρεκόρ εξυπηρέτησης!
    Πάμε γερά!

  10. #25
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από STAVROS7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως καταλαβαίνετε ούτε σήμερα με πήραν τηλέφωνο, την Δευτέρα είναι του Αγίου Πνεύματος και όλα βαίνουν καλώς! Πιστεύω θα σπάσω ρεκόρ εξυπηρέτησης!
    Πάμε γερά!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avesael Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αυτό που καταλαβαίνω φίλε μου ειναι ότι όσο θέλουν να σε κάνουν πελάτη τους όλα είναι ρόδινα, ο κακός ΟΤΕ που είναι ακριβός και τους κάνει πόλεμο, και όταν γινεις πελάτης τους όσο όλα δουλεύουν ρολόι, μέλι γάλα, όταν όμως σκάσει σοβαρό προβλημα που ανεξήγητα δε λύνεται, φταίει πάλι ο ΟΤΕ που είναι δικό του το δίκτυο και κάνει ότι γουστάρει (λεγόμενα τεχνικού αυτα).

    Οπότε καταλαβαίνεις.

    Σου εύχομαι να βρεις λύση το συντομότερο δυνατό, αν και σε συμβουλεύω να επιλέξεις επαγγελματικο πακέτο για καλύτερη εξυπηρέτηση σε οποιοδήποτε πάροχο είσαι.
    Βασικα στης καμπινες δεν μπορει να επεμβει κανενας αλλος παρα μονο ο κατοχος της καμπινας,ειτε ειναι ΟΤΕ,wind ή vodafone.
    Εχω φιλο οτετζη,ειναι στους τεχνικους εξω,εδω τα dslam που εχουμε ειναι της vodafone,μου εχει πει οτι στα καφαω και στα εξωτερικα κουτια που εχουν τα σπιτια μπορουν να επέμβουν,στα dslam δυστηχως δεν μπορουν και οταν δηλωνεται καποια βλαβη η οποια ειναι σε dslam στελνουν σημα στην vodafone.
    Για τα επαγγελματικα θα συμφωνησω,η εξυπηρετηση που υπαρχει σε αυτα ειναι κυρια προτεραιοτητα σε ολες της εταιριες.

  11. #26
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η σύναψη σύμβασης τηλεφωνικά και γενικότερα «από απόσταση» είναι άκυρη υπέρ σας,
    εάν δεν λάβετε σε εύλογο χρόνο από την ημερομηνία σύναψής της (π.χ. από την τηλεφωνική συνομιλία) αντίγραφο των όρων της, καθώς και το έντυπο δήλωσης υπαναχώρησης
    Δεσμεύεστε με την προσφορά που δεχθήκατε τηλεφωνικώς μόνον εφόσον την υπογράψετε ή
    στείλετε τη γραπτή συγκατάθεσή σας. Εάν αυτό δεν ισχύει, μπορείτε να διακόψετε τη συνεργασία αζημίως ενημερώνοντας εγγράφως την εταιρία.
    https://www.eett.gr/opencms/export/s...ation/EETT.pdf
    Σας ενημερώνω εγγράφως πως επιθυμώ να ασκήσω το δικαίωμα υπαναχώρησης σχετικά με την τηλεφωνική ανανέωση που πραγματοποίησα την 1η Ιουνίου 2020 στο Nova3PlaySports πρόγραμμά μου. Δεν έχω λάβει γραπτώς τους όρους της σύμβασης, ούτε επίσης και το έντυπο υπαναχώρησης όπως ορίζει ρητώς η ΕΕΤΤ. Επίσης και από τα καταστήματα Nova αρνήθηκαν να μου χορηγήσουν το αντίστοιχο έντυπο αναφέροντας μου πως ''δεν το έχουν''.

    Καθώς λοιπόν δεν μου παρέχετε έντυπο υπαναχώρησης, σας δηλώνω από εδώ αλλά και από ηλεκτρονική αλληλογραφία μέσω του ιστότοπου Nova.gr , πως επιθυμώ να υπαναχωρήσω της τηλεφωνικής συμβάσεως που πραγματοποίησα την 1η Ιουνίου 2020 στο Nova3PlaySports πρόγραμμά μου. Αν και δικαιούμαι να το κάνω αναιτιολόγητα, στην συγκεκριμένη περίπτωση κομβικό ρόλο έπαιξε η αδιαφορία της εταιρείας σας ως προς την τηλεφωνική βλάβη που υπέστη η γραμμή μου (21066Edit: [ ... ]) καθώς έχουν παρέλθει 5 μέρες και δεν ακόμα δεν έχω λάβει κλήση ούτε καν για προγραμματισμό ραντεβού. Από σήμερα, προχωρώ σε ανάκληση της πάγιας εντολής προς την εταιρεία σας και αναστέλλω όλες τις μελλοντικές μου πληρωμές προς αυτήν.

    Τους ενημέρωσα εγγράφως συμφορουμίτες όπως ορίζει η ΕΕΤΤ καθώς η κατάσταση είναι απάλευτη. Όλοι οι άνθρωποι έχουμε ένα όριο. Επιχειρήσεις κλειστές λόγω Κορωνοιού, απώλειες μεγάλες οικονομικές. Δεν μπορεί κάποιοι να μας εμπαίζουν και να μας δουλεύουν κατάμουτρα. Ούτε κάθε μέρα μπορώ να τρέμω και η ψυχική μου διάθεση να είναι χάλια. Τέλος.
    Ως Εδώ. Καλή συνέχεια και καλό καλοκαίρι σε όλους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 07-06-20 στις 14:04. Αιτία: αφαίρεση αριθμού τηλεφώνου

  12. #27
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ότι κι να τους στείλεις αν δεν κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ δεν πέρνουν χαμπάρι αλλιώς

  13. #28
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι κι να τους στείλεις αν δεν κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ δεν πέρνουν χαμπάρι αλλιώς
    Παιρνουν χαμπαρι,αν αυτα του τα ειπαν απο την ΕΕΤΤ να τα γραψει θα τους απαντησουν θελοντας και μη.Και σε μενα αδιαφορουσαν αλλα οταν καλεσα στην ΕΕΤΤ και μου ειπαν τι να τους γραψω μεσα σε 2 εργασιμες μου απαντησαν γραπτως και με πηραν τηλ.
    Αν με αγνοούσαν μετά γινόταν καταγγελία.

  14. #29
    Εγγραφή
    25-04-2014
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    32Mbps / 4.7Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    8(dB) / 15,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Breaking News:

    Έσκασε τεχνικός με Van από Nova! Επιβεβαιώθηκε μετά από μετρήσεις που έκανε στον κατανεμητή (είπε συγκεκριμένα πως είναι ΝΕΚΡΟ) πως υπάρχει πρόβλημα στο Αστικό Κέντρο (ΑΚ το ανέφερε). Μάλλον λόγω της κακοκαιρίας στις 2 Ιουνίου.
    Μου εξήγησε πως είναι 2 οι πόλοι κτλ..και ότι έχει ο ένας πρόβλημα και έτσι δικαιολογείται το ότι έχω Internet αλλά δεν έχω τηλέφωνο.
    Στα άσχημα νέα της ημέρας πως δήλωσε την βλάβη σε άλλους και πως πρέπει να περιμένω κανά 2 εργάσιμες μέρες για να φτιαχτεί. Μου είπε όμως πως στο συγκεκριμένο σημείο που υπάρχει η βλάβη θα πάνε τεχνικοί της Forthnet και όχι του ΟΤΕ γιατί το συγκεκριμένο είναι ''δικό'' μας ανέφερε. 7 μέρες μετά, ήρθαν τουλάχιστον να καταγράψουν την βλάβη. Σίγουρα οι 2 εργάσιμες που μου είπε, δεν το πολυδένω...Ελπίζω Παρασκευή, λέτε??
    Βλέπουμε για την συνέχεια...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος STAVROS7 : 09-06-20 στις 22:38.

  15. #30
    Εγγραφή
    20-04-2012
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    363
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Χαλκός "δικος τους" δεν υπάρχει!

    Μόνο οπτική ίνα. Κι αν η οπτική είχε πρόβλημα δεν θα είχες ούτε internet.

    Και στο Α/Κ αν είναι το πρόβλημα προδίδονται από μόνοι τους! Τόσο καιρό δεν το έβλεπαν ; Τι έπαθε η ίνα, έπιασε υγρασια ή βραχυκύκλωσε;;;
    Προφανώς κάτι με την κάρτα είναι. Γνώριμο σκηνικό από το παρελθόν.

    Το δούλεμα από αυτή την εταιρία πλέον ξεπερνά και τον μεγαλύτερο πλακατζή...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Avesael : 11-06-20 στις 12:03.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας