Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 88
  1. #61
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστή σκέψη, λάθος προσέγγιση.
    Είναι όπως το ΟΤΕ telephony που δεν έχει internet. Δεν το χρειάζεσαι εσυ, επομένως δεν το σχολιάζεις καν. Πας κατευθείαν στα 50/100/200.
    Για αυτό το έχουμε το φόρουμ να σχολιάζουμε. Κουμάντο να κάνεις αλλού
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #62
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από to Pontiki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ATG ως εργαζόμενος στη Vodafone εδώ και πολλά χρόνια προσπαθεί να μας πείσει ότι οι κινήσεις της Vodafone είναι αντίστοιχες της ανακάλυψης του τροχού!
    Αν πληρώνεται για αυτή την προσπάθεια έχει καλώς και το καταλαβαίνω! Αν δεν έχει όμως προσωπικό όφελος, τότε η πλύση εγκεφάλου που κάνει η κόκκινη εταιρία στο προσωπικό της καταντάει επικίνδυνη! Άλλωστε έχω να παραθέσω και άλλα περιστατικά mind control της εταιρίας προς το προσωπικό της αλλά είμαι άσχετα με το θέμα!
    Δε προσπαθώ να πείσω κανέναν για τίποτα.
    Απο τι άλλη χαίρομαι που το μόνο που λες για να με αντικρούσεις είναι ότι δουλεύω στην Vodafone. Όταν δεν μπορούμε να αντιμετωπίσουμε κάτι, προσπαθούμε να μειώσουμε την αξία του. Βασικός κανόνας marketing.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό το έχουμε το φόρουμ να σχολιάζουμε. Κουμάντο να κάνεις αλλού

    - - - Updated - - -



    Θέλω να πιστεύω ότι δεν προσπαθείς να μου πεις να μην μιλάω επειδή δεν σε βολεύει η άποψη μου.

    Θα το καώ rephrase γιατί δεν κατάλαβες τι εννοώ. Δεν θα σχολιάσει κανείς ότι το 2020 υπάρχει πρόγραμμα σταθερής χωρίς internet. Ακόμα και εγώ που θέλω internet δεν θα σχολιάσω ότι κάποιος δεν έχει ανάγκη για internet. Ομοίως, αν θέλω internet , είναι πασιφανές ότι τα 2 Mpbs δεν απευθύνονται σε εμένα. Για αυτό έβγαλε 3 προγράμματα. Όχι 1. Ομοίως ο παππούς μου θα το εκτιμήσει και θα κοροϊδεύει αυτόν που θέλει internet στο κινητό του αντί να πάει στο WiFi του σπιτιού του.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ATG : 05-06-20 στις 15:24.

  3. #63
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paravoid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη για το πιθανόν προκλητικό της απάντησης, αλλά ίσως αυτό βοηθήσει στο να καταλάβεις πώς νιώθω γι' αυτά τα πακέτα:

    Αν έβγαινε διθυραμβική ανακοίνωση αύριο και έλεγε «για πρώτη φορά στην Ελλάδα, ο ΟΤΕ φέρνει τη νέα εποχή με νέα προγράμματα σταθερής με απεριόριστες κλήσεις προς ΕΠΑΚ!», θα έλεγες «δεν έχουμε όλοι τις ίδιες ανάγκες, μπορεί να του φτάνει του άλλου το 56k dialup»;
    Θα σου πουν «εγώ απλά θέλω να μπαίνω με SSH στην δουλειά, άρα μια χαρά επαρκούν τα 56K».

  4. #64
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.598
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    για IOT συσκευες . πιθανοτατα φτανουν τα 56kbps
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #65
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    για IOT συσκευες . πιθανοτατα φτανουν τα 56kbps
    Και 300 baud ίσως.

  6. #66
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Α ρε rewheel, έριξες μεγάλη βόμβα πριν λίγες εβδομάδες...
    Λυπάμαι πολύ για αυτόν τον αρλεκίνο που παριστάνει τον πρόεδρο της ΕΕΤΤ, η ιστορία θα τον κρίνει για την ξεφτίλα του να κρατάει μια ολόκληρη χώρα πίσω.
    Είναι ένας σύγχρονος προδότης στο τεχνολογικό επίπεδο.

  7. #67
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε προσπαθώ να πείσω κανέναν για τίποτα.
    Απο τι άλλη χαίρομαι που το μόνο που λες για να με αντικρούσεις είναι ότι δουλεύω στην Vodafone. Όταν δεν μπορούμε να αντιμετωπίσουμε κάτι, προσπαθούμε να μειώσουμε την αξία του. Βασικός κανόνας marketing.
    Τότε γιατί επιμένεις τόσο πολύ, αγαπητέ "TakeOverNet"; Γράφετε με τον ίδιο τρόπο, σε διαφορετικά φόρουμ.

    Από την επιμονή σου να ωραιοποιείς οτιδήποτε κάνει η Vodafone, κι εμένα την εντύπωση ενός υπαλλήλου μου έχεις δώσει... Εκτός κι αν είσαι πραγματικά μεγάλος φαν της εταιρίας.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστά τα λες αλλά δεν είναι άμεσα συγκρίσιμα τα (4G) δίκτυα της vf και της wind.
    Σε ταχύτητες ναι, δεν υπάρχει σύγκριση. Αλλά σε κάλυψη 4G, η WIND είναι πιο μπροστά... Προς το παρόν.

  8. #68
    Εγγραφή
    18-05-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Fritz7581
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε προσπαθώ να πείσω κανέναν για τίποτα.
    Απο τι άλλη χαίρομαι που το μόνο που λες για να με αντικρούσεις είναι ότι δουλεύω στην Vodafone. Όταν δεν μπορούμε να αντιμετωπίσουμε κάτι, προσπαθούμε να μειώσουμε την αξία του. Βασικός κανόνας marketing.

    [COLOR="silver"]- - - Updated - - -[/I
    - - - Updated - - -



    Θέλω να πιστεύω ότι δεν προσπαθείς να μου πεις να μην μιλάω επειδή δεν σε βολεύει η άποψη μου.

    Θα το καώ rephrase γιατί δεν κατάλαβες τι εννοώ. Δεν θα σχολιάσει κανείς ότι το 2020 υπάρχει πρόγραμμα σταθερής χωρίς internet. Ακόμα και εγώ που θέλω internet δεν θα σχολιάσω ότι κάποιος δεν έχει ανάγκη για internet. Ομοίως, αν θέλω internet , είναι πασιφανές ότι τα 2 Mpbs δεν απευθύνονται σε εμένα. Για αυτό έβγαλε 3 προγράμματα. Όχι 1. Ομοίως ο παππούς μου θα το εκτιμήσει και θα κοροϊδεύει αυτόν που θέλει internet στο κινητό του αντί να πάει στο WiFi του σπιτιού του.
    Μα δεν λέω ότι εργάζεσαι στη Vodafone για να σε αντικρούσω. Δεν το υποθέτω δηλαδή. Γνωρίζω ότι εργάζεσαι σε αυτήν και απορώ με το ότι πρόκειται απλώς για μια εταιρία ενώ εσυ την έχεις θεοποιήσει. Και εγώ δούλευα στη wind παλιότερα και στη cyta μέχρι που έκλεισε αλλά είχα τη δίκη μου άποψη! Δεν είχα την Α.Ε. για θεό μου!

  9. #69
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Κουκάκι, Αθήνα
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15054/1021 Kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    TG788vn v2
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστή σκέψη, λάθος προσέγγιση.
    Είναι όπως το ΟΤΕ telephony που δεν έχει internet. Δεν το χρειάζεσαι εσυ, επομένως δεν το σχολιάζεις καν. Πας κατευθείαν στα 50/100/200.
    Δεν βγήκε να πει ο CEO σε ό,τι εφημερίδα κυκλοφορεί να πει ότι το ΟΤΕ Telephony επιτυγχάνει «τη μετάβαση προς το ψηφιακό αύριο της χώρας», ή ότι «καινοτομεί» ή ότι «φέρνει νέα εποχή» και «αλλά[ζει] τα δεδομένα της αγοράς» προσφέροντας «ελεύθερη εμπειρία επικοινωνίας». Ούτε το έβαλε above the fold στο frontpage, ούτε και το χρέωσε 55€/μήνα.

    Ένα επιπλέον σχόλιο λίγο πιο σοβαρά επί της γενικότερης προσέγγισης σου αν μου επιτρέπεις:

    Μοιάζει να φαίνεται να λες «οκ εσένα δεν σου αρέσει, γιατί ασχολείσαι;». Νομίζω το σφάλμα σου ότι θεωρείς είναι απαντώ σε αυτό εδώ το φορουμ ως καταναλωτής, σα να είδα μια διαφήμιση κάπου για ένα προϊόν που δεν απευθύνεται σε μένα και βγήκα από το πουθενά να γκρινιάξω. Ωστόσο, το παρόν νήμα το βλέπω ως επικαιρότητα, όχι ως διαφήμιση, και συμμετέχω σε αυτό, σχολιάζοντας αυτή την επικαιρότητα, θεμάτων τεχνολογίας και τηλεπικοινωνιών, και εκθέτω την άποψη μου για το πώς η συγκεκριμένη κίνηση επηρεάζει την κοινωνία, τη χώρα, την οικονομία, τη ζωή μας -- αυτό δηλαδή που σωστά λέει ο Μπρουμίδης «το ψηφιακό αύριο της χώρας». Η ιδιότητα μου εν προκειμένω δεν είναι του καταναλωτή, αλλά του μέλους αυτής της κοινωνίας από τη μία, και του επαγγελματία πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών από την άλλη. Θα μπορούσα να κάνω το ίδιο σχόλιο ακόμη και δεν έμενα στην Ελλάδα και άρα δεν ήμουν καν στο target audience του προϊόντος. Αντίστοιχα, όταν βλέπω μια ειδήση για FTTH στην Καλαμάτα, ή πιλοτικό 5G χαίρομαι, παρ' όλο που ούτε μένω στην Καλαμάτα, ούτε 5G πρόκειται να δω πολύ σύντομα. (Μιας που μένω στην Ελλάδα όμως, μιλάω και ως καταναλωτής, που πληρώνει πολλαπλάσια σε τηλεπικοινωνιακά κόστη απ' ότι όλοι του οι συνάδελφοι σε δυο ντουζίνες χώρες και τρεις διαφορετικές ηπείρους...).

    Με άλλα λόγια, θεωρώ ότι το να προσφέρεται ως flagship το 2020 (και με 2ετή συμβόλαια, δηλαδή μέχρι το 2022) προϊόν 2Mbps, είναι αρνητική εξέλιξη για όλους μας, και ως τέτοια την κατακρίνω. Πέραν του ορίου αυτού καθ' αυτού, ουδέποτε ξανά έχουν υπάρξει speed caps στην κινητή στην Ελλάδα, και ποτέ ξανά δεν έχει υπάρξει πλάνο κινητής που προσφέρει έστω και λόγω τεχνολογικών περιορισμούς data speed που αντιστοιχεί στο 1/100ο της ανώτερης λιανικά διαθέσιμης ταχύτητας σταθερής.

    Φιλικά πάντα

  10. #70
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε γιατί επιμένεις τόσο πολύ, αγαπητέ "TakeOverNet"; Γράφετε με τον ίδιο τρόπο, σε διαφορετικά φόρουμ.

    Από την επιμονή σου να ωραιοποιείς οτιδήποτε κάνει η Vodafone, κι εμένα την εντύπωση ενός υπαλλήλου μου έχεις δώσει... Εκτός κι αν είσαι πραγματικά μεγάλος φαν της εταιρίας.


    - - - Updated - - -



    Σε ταχύτητες ναι, δεν υπάρχει σύγκριση. Αλλά σε κάλυψη 4G, η WIND είναι πιο μπροστά... Προς το παρόν.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από to Pontiki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν λέω ότι εργάζεσαι στη Vodafone για να σε αντικρούσω. Δεν το υποθέτω δηλαδή. Γνωρίζω ότι εργάζεσαι σε αυτήν και απορώ με το ότι πρόκειται απλώς για μια εταιρία ενώ εσυ την έχεις θεοποιήσει. Και εγώ δούλευα στη wind παλιότερα και στη cyta μέχρι που έκλεισε αλλά είχα τη δίκη μου άποψη! Δεν είχα την Α.Ε. για θεό μου!
    Δεν καταλαβαίνω το λόγο της επίθεσης. Δεν είπα καν το αυτονόητο/αυταπόδεικτο ότι είναι τα φθηνότερα απεριόριστα.
    Το μόνο που είπα είναι ότι το πρόγραμμα με τα 2 Mbps δεν απευθυνεται σε αυτους που θελουν internet. Αν και αυτό σας ενοχλεί, πάσο. Δεν είμαι εγώ με το κόλλημα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paravoid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βγήκε να πει ο CEO σε ό,τι εφημερίδα κυκλοφορεί να πει ότι το ΟΤΕ Telephony επιτυγχάνει «τη μετάβαση προς το ψηφιακό αύριο της χώρας», ή ότι «καινοτομεί» ή ότι «φέρνει νέα εποχή» και «αλλά[ζει] τα δεδομένα της αγοράς» προσφέροντας «ελεύθερη εμπειρία επικοινωνίας». Ούτε το έβαλε above the fold στο frontpage, ούτε και το χρέωσε 55€/μήνα.

    Ένα επιπλέον σχόλιο λίγο πιο σοβαρά επί της γενικότερης προσέγγισης σου αν μου επιτρέπεις:

    Μοιάζει να φαίνεται να λες «οκ εσένα δεν σου αρέσει, γιατί ασχολείσαι;». Νομίζω το σφάλμα σου ότι θεωρείς είναι απαντώ σε αυτό εδώ το φορουμ ως καταναλωτής, σα να είδα μια διαφήμιση κάπου για ένα προϊόν που δεν απευθύνεται σε μένα και βγήκα από το πουθενά να γκρινιάξω. Ωστόσο, το παρόν νήμα το βλέπω ως επικαιρότητα, όχι ως διαφήμιση, και συμμετέχω σε αυτό, σχολιάζοντας αυτή την επικαιρότητα, θεμάτων τεχνολογίας και τηλεπικοινωνιών, και εκθέτω την άποψη μου για το πώς η συγκεκριμένη κίνηση επηρεάζει την κοινωνία, τη χώρα, την οικονομία, τη ζωή μας -- αυτό δηλαδή που σωστά λέει ο Μπρουμίδης «το ψηφιακό αύριο της χώρας». Η ιδιότητα μου εν προκειμένω δεν είναι του καταναλωτή, αλλά του μέλους αυτής της κοινωνίας από τη μία, και του επαγγελματία πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών από την άλλη. Θα μπορούσα να κάνω το ίδιο σχόλιο ακόμη και δεν έμενα στην Ελλάδα και άρα δεν ήμουν καν στο target audience του προϊόντος. Αντίστοιχα, όταν βλέπω μια ειδήση για FTTH στην Καλαμάτα, ή πιλοτικό 5G χαίρομαι, παρ' όλο που ούτε μένω στην Καλαμάτα, ούτε 5G πρόκειται να δω πολύ σύντομα. (Μιας που μένω στην Ελλάδα όμως, μιλάω και ως καταναλωτής, που πληρώνει πολλαπλάσια σε τηλεπικοινωνιακά κόστη απ' ότι όλοι του οι συνάδελφοι σε δυο ντουζίνες χώρες και τρεις διαφορετικές ηπείρους...).

    Με άλλα λόγια, θεωρώ ότι το να προσφέρεται ως flagship το 2020 (και με 2ετή συμβόλαια, δηλαδή μέχρι το 2022) προϊόν 2Mbps, είναι αρνητική εξέλιξη για όλους μας, και ως τέτοια την κατακρίνω. Πέραν του ορίου αυτού καθ' αυτού, ουδέποτε ξανά έχουν υπάρξει speed caps στην κινητή στην Ελλάδα, και ποτέ ξανά δεν έχει υπάρξει πλάνο κινητής που προσφέρει έστω και λόγω τεχνολογικών περιορισμούς data speed που αντιστοιχεί στο 1/100ο της ανώτερης λιανικά διαθέσιμης ταχύτητας σταθερής.

    Φιλικά πάντα
    Δεν έχω διαβάσει το δελτίο τύπου. Τυχαία είδα τα προγράμματα στο site και έψαξα τους όρους.
    Τα 2 Mbps /10 Mpbs / Unlimited από λίγο που το έψαξα, είδα ότι το έχει σε πολλές χώρες. Οπότε δεν είναι κάτι το οποίο απευθύνεται σε Έλληνες.

    Τώρα για το αν γράφει τις κλασσικές φανφάρες των ΔΤ, who cares?
    Έχει 3 προγράμματα, ανάλογα με τη χρήση επιλέγεις ή και δεν επιλέγεις.
    mac rulez

  11. #71
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Κουκάκι, Αθήνα
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15054/1021 Kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    TG788vn v2
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 2 Mbps /10 Mpbs / Unlimited από λίγο που το έψαξα, είδα ότι το έχει σε πολλές χώρες. Οπότε δεν είναι κάτι το οποίο απευθύνεται σε Έλληνες.
    Για πες, πού αλλού το είδες; (ειλικρινής περιέργεια) Κοίταξα στο .co.uk και πράγματι έχει αντίστοιχα προγράμματα, στο 1/3 της εδώ τιμής. Έχει ενδιαφέρον πώς το προσεγγίζουν οι αντίστοιχοι μας εκεί π.χ. στο Reddit

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα για το αν γράφει τις κλασσικές φανφάρες των ΔΤ, who cares?
    Έχει 3 προγράμματα, ανάλογα με τη χρήση επιλέγεις ή και δεν επιλέγεις.
    I do, και ξαναλέω, τα σχόλια μου δεν είναι πάνω στο τι χρήση θα κάνω ή δεν θα κάνω εγώ, αλλά γενικότερου ενδιαφέροντος.

  12. #72
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ταχύτητες ναι, δεν υπάρχει σύγκριση. Αλλά σε κάλυψη 4G, η WIND είναι πιο μπροστά... Προς το παρόν.
    όντως, στη 4g κάλυψη στις βουνοκορφές και τα φαράγγια υπερτερεί η wind, σήμερα.

  13. #73
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paravoid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πες, πού αλλού το είδες; (ειλικρινής περιέργεια) Κοίταξα στο .co.uk και πράγματι έχει αντίστοιχα προγράμματα, στο 1/3 της εδώ τιμής. Έχει ενδιαφέρον πώς το προσεγγίζουν οι αντίστοιχοι μας εκεί π.χ. στο Reddit



    I do, και ξαναλέω, τα σχόλια μου δεν είναι πάνω στο τι χρήση θα κάνω ή δεν θα κάνω εγώ, αλλά γενικότερου ενδιαφέροντος.
    Vodafone.es
    Vodafone.pt
    Vodafone.it

  14. #74
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Κουκάκι, Αθήνα
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15054/1021 Kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    TG788vn v2
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Vodafone.es
    Vodafone.pt
    Vodafone.it
    Τέλεια, ευχαριστώ! Για να δούμε:

    Vodafone.es:
    • Velocidad media (2 Mbps), 20.99€/μήνα, 6μηνη δέσμευση
    • Velocidad alta (10 Mbps), 20.99€/μήνα, 12μηνη δέσμευση
    • Velocidad máxima (300 Mbps, 5G): 24.99€/μήνα, 12μηνη δέσμευση
    • Σταθερή:
      • 100/100 Mbps FTTH, 30.99€/μήνα
      • 600/600 Mbps FTTH, 42.99€/μήνα
      • 1Gbps/1Gbps FTTH, 55.99€/μήνα
    • Συνδυαστικά:
      • Velocidad media (2 Mbps) + 100/100 + TV με HBO, 31.99€/μήνα, 12μηνη δέσμευση
      • Velocidad alta (10 Mbps) + 600/600 + TV με HBO, 41.99€/μήνα, 12μηνη δέσμευση
      • Velocidad máxima (300 Mbps) + 1000/1000 + TV με HBO, 54.99€/μήνα, 12μηνη δέσμευση
    • PPP per capita Ισπανίας ~136% της Ελλάδας


    Vodafone.pt:
    • Red Infinity, capped στα 10Mbps, ~39€/μήνα (μεσοσταθμικά στο 24μηνο)
    • Red Giga, capped στο 1Gbps, 44.90€/μήνα
    • Δεν έχει πρόγραμμα 2Mbps καθόλου
    • Βασικό πρόγραμμα σταθερής 500/100 Mbps + απεριοριστα + TV με HBO στα 34.90€/μήνα
    • Συνδυαστικό πρόγραμμα σταθερής + Red Giga 77.90€/μήνα
    • Όλα συμβόλαια 24μηνης δέσμευσης
    • PPP per capita Πορτογαλίας: ~110% της Ελλάδας


    Vodafone.it:
    • Infinito (2 Mbps), 26.99€/μήνα
    • Infinito Gold Edition (10 Mbps), 29.99€/μήνα
    • Infinito Black Edition (no cap, 5G), 39.99€/μήνα
    • Σταθερή: FTTH 1 Gbps + TV + 6 μήνες Amazon prime + data SIM με 15 GB = 27.90€/μήνα
    • Συνδυαστικό Vodafone One Pro: FTTH 1 Gbps + 30 GB data sim + smartphone SIM με 25GB data και απεριοριστά, 37.90€/μήνα
    • PPP per capita Ιταλίας: ~128% της Ελλάδας

  15. #75
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paravoid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Velocidad alta (10 Mbps) + 600/600 + TV με HBO, 41.99€/μήνα, 12μηνη δέσμευση
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας