Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 44
  1. #16
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, 40 Εκκλησιές
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11834/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    NetFasteR WLAN3
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 24.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα γιατί να θέλει ψύκτρα μωρέ.
    Εδώ στο άλλο θέμα προτείνει ο άλλος 3600 και μετά θεωρεί νορμάλ να δώσει κάποιος άλλα χρήματα για ψύκτρα.
    Και μετά αναρωτιέστε γιατί χτυπάνε 100ρια σε θερμοκρασίες, ενώ αν είχε δώσει τα έξτρα 30€ για τον 3600x, θα είχε μια πολύ τίμια ψύκτρα και νορμάλ θερμοκρασίες από την αρχή χωρίς τρεχάματα.
    Οκ ναι αλλά από την άλλη με 30€ μπορείς να πάρεις ψύκτρα αρκετά ανώτερη όχι από την spire αλλά και από την prism.

    - - - Updated - - -

    @Endless

    Δες και αυτήν. Δεν ξέρω πραγματικά που είναι κατασκευασμένη αλλά τα spec της είναι εντυπωσιακά.

    https://www.skroutz.gr/s/22259684/Alseye-H120D.html

  2. #17
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.351
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Αν είναι να δώσεις τόσα για αέρα, παίρνεις υδροψυξη που είναι και αθόρυβη.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #18
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι να δώσεις τόσα για αέρα, παίρνεις υδροψυξη που είναι και αθόρυβη.
    Η υδρόψυξη και δεν κρατάει για πάντα (max 5-8 χρόνια η αντλία) και ελλοχεύει κίνδυνος διαρροής.

  4. #19
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.082
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η υδρόψυξη και δεν κρατάει για πάντα (max 5-8 χρόνια η αντλία) και ελλοχεύει κίνδυνος διαρροής.
    Αν μιλάτε για ΑΙΟ μπορεί να μην βγάλει και 2 χρόνια, custom βγάλει πολλά με σωστή συντήρηση και laing αντλία ΑΛΛΑ αν δεν είσαι από πάνω τους καλύτερα αερόψυκτο και μια φορά το χρόνο φύσημα της σκονης.
    Άσχετο έχει το eshop προσφορα το makita το φυσερο, εγώ αυτό έχω και κάνει δουλειά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #20
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.351
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η υδρόψυξη και δεν κρατάει για πάντα (max 5-8 χρόνια η αντλία) και ελλοχεύει κίνδυνος διαρροής.
    Τώρα κάνεις πλάκα;
    Θα κρατήσεις οποιαδήποτε υδροψυξη/αεροψυξη για 5 χρόνια χωρίς να αλλάξεις κάτι;
    Μόνο Ίσως αν δεν κάνεις καμία αλλαγή στην CPU.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  6. #21
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα κάνεις πλάκα;
    Θα κρατήσεις οποιαδήποτε υδροψυξη/αεροψυξη για 5 χρόνια χωρίς να αλλάξεις κάτι;
    Μόνο Ίσως αν δεν κάνεις καμία αλλαγή στην CPU.
    Δεν κάνω καμία πλάκα, ξαναδιάβασε το post #15.

  7. #22
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.082
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα κάνεις πλάκα;
    Θα κρατήσεις οποιαδήποτε υδροψυξη/αεροψυξη για 5 χρόνια χωρίς να αλλάξεις κάτι;
    Μόνο Ίσως αν δεν κάνεις καμία αλλαγή στην CPU.
    Το ryzen το έστησα με υδρόψυξη που τα εξαρτήματά της πλήν του Waterblock της CPU είναι από το 2007-8.
    Δηλαδή

    Σωλήνες
    Ψυγείο HardwareLabs 360 GTX
    Laing D5 που πρόσφατα τις έκανα και mod που βλέπω και τις στροφές τις. Είναι τόσο παλιά που έχει απλά φύσα για ρεύμα από τροφοδοτικό που το πήρα και το έκανα φύσα για 3pin
    Ψυγείο ΕΚ Res 150

    και πήρα μόνο EK Ψύκτρα... όλα δούλεψαν ρολόι όπως τα ξήλωσα από το προηγούμενο PC και μπήκαν πάνω στο Ryzen.
    Σε κάθε rebuild νέου PC αλλάζω φλάτζες ή οτιδήποτε χρειάζεται και τσεκάρω αν χάνει το κύκλωμα κάπου.

    Αφού λοιπόν τα έκανα όλα αυτά και δοκίμασα, κλόκαρα κλπ.. λέω μέσα μου "τι κάνεις ρε π@π@ρ@? Homelab server φτιάχνεις" ε... τα ξήλωσα όλα και πήρα μια Noctua και τέλος... θα ξανασχοληθώ μαζί του το 2021 το καλοκαίρι να το φυσήξω. Τώρα βέβαια που τα έχω όλα τις υδρόψυξης και κάθονται .. ψήνομαι για νέο PC για πάρτη μου αλλά φρενάρω ... ο 4790Κ μου μια χαρά κρατάει ακόμα (με noctua φυσικά και αυτός 6 χρόνια τώρα)
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #23
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ryzen το έστησα με υδρόψυξη που τα εξαρτήματά της πλήν του Waterblock της CPU είναι από το 2007-8.
    Δηλαδή

    Σωλήνες
    Ψυγείο HardwareLabs 360 GTX
    Laing D5 που πρόσφατα τις έκανα και mod που βλέπω και τις στροφές τις. Είναι τόσο παλιά που έχει απλά φύσα για ρεύμα από τροφοδοτικό που το πήρα και το έκανα φύσα για 3pin
    Ψυγείο ΕΚ Res 150

    και πήρα μόνο EK Ψύκτρα... όλα δούλεψαν ρολόι όπως τα ξήλωσα από το προηγούμενο PC και μπήκαν πάνω στο Ryzen.
    Σε κάθε rebuild νέου PC αλλάζω φλάτζες ή οτιδήποτε χρειάζεται και τσεκάρω αν χάνει το κύκλωμα κάπου.

    Αφού λοιπόν τα έκανα όλα αυτά και δοκίμασα, κλόκαρα κλπ.. λέω μέσα μου "τι κάνεις ρε π@π@ρ@? Homelab server φτιάχνεις" ε... τα ξήλωσα όλα και πήρα μια Noctua και τέλος... θα ξανασχοληθώ μαζί του το 2021 το καλοκαίρι να το φυσήξω. Τώρα βέβαια που τα έχω όλα τις υδρόψυξης και κάθονται .. ψήνομαι για νέο PC για πάρτη μου αλλά φρενάρω ... ο 4790Κ μου μια χαρά κρατάει ακόμα (με noctua φυσικά και αυτός 6 χρόνια τώρα)
    Τα Noctua fans μπορεί να είναι υπερτιμημένα, αλλά άνετα βγάζουν 10+ έτη συνεχούς λειτουργίας.

    Άντε βρες μου AIO αντλία να αντέχει τόσο και να μην φοβάσαι και ρίσκο διαρροής...

  9. #24
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.351
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ryzen το έστησα με υδρόψυξη που τα εξαρτήματά της πλήν του Waterblock της CPU είναι από το 2007-8.
    Δηλαδή

    Σωλήνες
    Ψυγείο HardwareLabs 360 GTX
    Laing D5 που πρόσφατα τις έκανα και mod που βλέπω και τις στροφές τις. Είναι τόσο παλιά που έχει απλά φύσα για ρεύμα από τροφοδοτικό που το πήρα και το έκανα φύσα για 3pin
    Ψυγείο ΕΚ Res 150

    και πήρα μόνο EK Ψύκτρα... όλα δούλεψαν ρολόι όπως τα ξήλωσα από το προηγούμενο PC και μπήκαν πάνω στο Ryzen.
    Σε κάθε rebuild νέου PC αλλάζω φλάτζες ή οτιδήποτε χρειάζεται και τσεκάρω αν χάνει το κύκλωμα κάπου.

    Αφού λοιπόν τα έκανα όλα αυτά και δοκίμασα, κλόκαρα κλπ.. λέω μέσα μου "τι κάνεις ρε π@π@ρ@? Homelab server φτιάχνεις" ε... τα ξήλωσα όλα και πήρα μια Noctua και τέλος... θα ξανασχοληθώ μαζί του το 2021 το καλοκαίρι να το φυσήξω. Τώρα βέβαια που τα έχω όλα τις υδρόψυξης και κάθονται .. ψήνομαι για νέο PC για πάρτη μου αλλά φρενάρω ... ο 4790Κ μου μια χαρά κρατάει ακόμα (με noctua φυσικά και αυτός 6 χρόνια τώρα)
    Φιλαράκο μου καλά κάνεις και τα αναφέρεις, αλλά έπεσες σε άτομο που έκανε τα ίδια πράγματα και δεν είναι ακριβώς όπως τα λες.
    Αν ψάξεις ποστ μου από 10 χρόνια πριν και παραπάνω εδώ, θα δεις ότι έπαιζα και εγώ όλους τους AMD με φουλ καστομ νεροσύστημα για OCing records.

    Ε όπως ανέφερα και παραπάνω, θές αλλαγή και σε αυτά κάθε μερικά χρόνια. Και εγώ είχα D5 ψύκτρα (και πριν μια Hydro από ενυδρείο) και μάλιστα κάθε 2-3 χρόνια τα έφτυναν ή μπούκωναν.
    Το μπλοκ ήθελε αλλαγή με κάθε αλλαγή επεξεργαστή και οι σωλήνες και το ψυγείο κάθε 5 χρόνια, γιατί μειωνόταν η ροή σιγά σιγά.

    Τώρα έδωσα 80ευρώ για το ΑΙΟ, γιατί ξέρω ότι θα έχω πολύ καλύτερη απόδοση από οποιαδήποτε ψύκτρα μέχρι 100ευρώ, αλλά γνωρίζω πολύ καλά ότι θα χρειαστεί ολική αλλαγή μετά από 2-3 χρόνια.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #25
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.082
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλαράκο μου καλά κάνεις και τα αναφέρεις, αλλά έπεσες σε άτομο που έκανε τα ίδια πράγματα και δεν είναι ακριβώς όπως τα λες.
    Αν ψάξεις ποστ μου από 10 χρόνια πριν και παραπάνω εδώ, θα δεις ότι έπαιζα και εγώ όλους τους AMD με φουλ καστομ νεροσύστημα για OCing records.

    Ε όπως ανέφερα και παραπάνω, θές αλλαγή και σε αυτά κάθε μερικά χρόνια. Και εγώ είχα D5 ψύκτρα (και πριν μια Hydro από ενυδρείο) και μάλιστα κάθε 2-3 χρόνια τα έφτυναν ή μπούκωναν.
    Το μπλοκ ήθελε αλλαγή με κάθε αλλαγή επεξεργαστή και οι σωλήνες και το ψυγείο κάθε 5 χρόνια, γιατί μειωνόταν η ροή σιγά σιγά.

    Τώρα έδωσα 80ευρώ για το ΑΙΟ, γιατί ξέρω ότι θα έχω πολύ καλύτερη απόδοση από οποιαδήποτε ψύκτρα μέχρι 100ευρώ, αλλά γνωρίζω πολύ καλά ότι θα χρειαστεί ολική αλλαγή μετά από 2-3 χρόνια.
    Μα δεν διαφωνούμε σε κάτι βρε , είπα θέλει μια συντήρηση και εννοείται πως τσεκάρεις το νερό και αν έχει πιάσει βρύα και λειχήνες τότε τα καθαρίζεις όλα, κάθε πότε δεν ξέρω, όποτε το δεις και πλέον το βλέπεις εύκολα, εγώ παλιά είχα μια χαζαμάρα φτηνή που γύριζε ένα ελικάκι στη διαδρομή του νερού και το κοίταζα με το μάτι, τώρα στη νέα εγκατάσταση είχα πάρει ένα Barrow Flow Meter 3pin αλλά δεν το έβαλα ποτέ πάνω.

    Anyway το AIO έχει μετρητή ροής που είναι και σημαντικότερο, οπότε αν κάνει κιχ η ροή τότε κάνεις ότι θες, μέχρι shutdown το μηχάνημα άρα υπάρχει μια ασφάλεια. Παρόλα αυτά για το μέσο χρήστη η υδρόψυξη θέλει εμπειρία και προσοχή που μπορεί εγώ και εσύ να την έχουμε αλλά κουβαλάς εμπειρία χρόνων για αυτό είσαι χαλαρός και λες το σώνω ότι και να γίνει. Ο νέος είναι δύσκολο να την έχει αυτή την εμπειρία.

    Edit: τώρα το ψάχνω λίγο και αν θυμάμαι καλά έχεις πάρει το kraken 62? διόρθωσέ με αν κάνω λάθος.. το θέμα είναι πως δεν βρήκα κάπου κάποιο AIO να περνάει την NH-D15 πάνω από 4-5 βαθμούς, οπότε αξίζει? και έχεις και piece of mind Να ένα πρόσφατο review από το GamersNexus
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlueChris : 22-06-20 στις 10:53.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #26
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.351
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν διαφωνούμε σε κάτι βρε , είπα θέλει μια συντήρηση και εννοείται πως τσεκάρεις το νερό και αν έχει πιάσει βρύα και λειχήνες τότε τα καθαρίζεις όλα, κάθε πότε δεν ξέρω, όποτε το δεις και πλέον το βλέπεις εύκολα, εγώ παλιά είχα μια χαζαμάρα φτηνή που γύριζε ένα ελικάκι στη διαδρομή του νερού και το κοίταζα με το μάτι, τώρα στη νέα εγκατάσταση είχα πάρει ένα Barrow Flow Meter 3pin αλλά δεν το έβαλα ποτέ πάνω.

    Anyway το AIO έχει μετρητή ροής που είναι και σημαντικότερο, οπότε αν κάνει κιχ η ροή τότε κάνεις ότι θες, μέχρι shutdown το μηχάνημα άρα υπάρχει μια ασφάλεια. Παρόλα αυτά για το μέσο χρήστη η υδρόψυξη θέλει εμπειρία και προσοχή που μπορεί εγώ και εσύ να την έχουμε αλλά κουβαλάς εμπειρία χρόνων για αυτό είσαι χαλαρός και λες το σώνω ότι και να γίνει. Ο νέος είναι δύσκολο να την έχει αυτή την εμπειρία.

    Edit: τώρα το ψάχνω λίγο και αν θυμάμαι καλά έχεις πάρει το kraken 62? διόρθωσέ με αν κάνω λάθος.. το θέμα είναι πως δεν βρήκα κάπου κάποιο AIO να περνάει την NH-D15 πάνω από 4-5 βαθμούς, οπότε αξίζει? και έχεις και piece of mind Να ένα πρόσφατο review από το GamersNexus
    Όχι φίλε μου, δεν έχω βάλει ποτέ τόσο ακριβές λύσεις πάνω σε σύστημά μου.
    Είμαι της άποψης ότι τερματίζεις σε OCing όσο γίνεται το σύστημα με μια καλή ψύκτρα μέχρι 60ευρώ και μετά αν θες παραπάνω, δώστα για αναβάθμιση επεξεργαστή.
    Επίσης, δεν έχω κάνει καν'ενα σχόλιο ακόμα πουθενά από θέμα απόδοσης ΑΙΟ, αν δεν μπει πάνω το δικό μου Αrctic liquid freezer ΙΙ και να δω πώς τα πάει. Είναι για παραλαβή σύντομα. Θα ενημερώσω στο δικό μου θέμα όταν θα έχω μετρήσεις για σύγκριση με την Mugen Rev. B που έχω τώρα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #27
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας.

    Αυτή την στιγμή έχω undervolt στα 1.2 και την συχνότητα στα 4.0 (πλέον μέσα από το bios). Average temp στα 40 περίπου, max 59 για την χρήση που έκανα αυτές τις μέρες. Δεν έκανα πολλά τέστ για να βρω το σημείο "καμπής", δηλ undervolt vs boost συχνότητας.

    Rendering μάλλον δεν πρόκειται να κάνω. Άλλωστε περιγράφω την χρήση στο πρώτο ποστ. Έτσι στρέφομαι στο να πάρω μια απλή ψύκτρα, και όσο το δυνατόν αθόρυβη.
    Κάποιοι προτείνατε ψύκτρες με διάταξη push pull (2 ανεμιστήρες), μήπως θα έχουν παραπάνω θόρυβο αυτές;;;
    Μέχρι τέλος του μηνός θα κάνω την αγορά.

  13. #28
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    δεν έχουν παραπάνω θόρυβο
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  14. #29
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.836
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109990/10990
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν έχουν παραπάνω θόρυβο

  15. #30
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.351
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας.

    Αυτή την στιγμή έχω undervolt στα 1.2 και την συχνότητα στα 4.0 (πλέον μέσα από το bios). Average temp στα 40 περίπου, max 59 για την χρήση που έκανα αυτές τις μέρες. Δεν έκανα πολλά τέστ για να βρω το σημείο "καμπής", δηλ undervolt vs boost συχνότητας.

    Rendering μάλλον δεν πρόκειται να κάνω. Άλλωστε περιγράφω την χρήση στο πρώτο ποστ. Έτσι στρέφομαι στο να πάρω μια απλή ψύκτρα, και όσο το δυνατόν αθόρυβη.
    Κάποιοι προτείνατε ψύκτρες με διάταξη push pull (2 ανεμιστήρες), μήπως θα έχουν παραπάνω θόρυβο αυτές;;;
    Μέχρι τέλος του μηνός θα κάνω την αγορά.
    Κοιτάς τις μέγιστες στροφές.
    Γενικά κ'ατω από τις 1200 στροφές είναι σχετικά αθόρυβες.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας