Σελ. 6 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 208
  1. #76
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι μιλάμε για την αριθμοδότηση

    Κατάλαβα.
    Αναφερεσαι στο κοστος του παροχου? Προσωπικα μου ειναι αδιαφορο, οπως αδιαφορο μου ειναι και το κοστος κατασκευης ενος πχ αυτοκινητου.
    Με ενδιαφερει μονο τι μπορω να πληρωσω και δυστυχως δε μπορω να πληρωσω αυτοκινητο. Η διαφορα ειναι οτι εν ετη 2020 το αυτοκινητο (ακομα) δεν ειναι ειδος πρωτης αναγκης, το τηλεφωνο ειναι και αρχιζουν να γινονται και η χρηση δεδομενων απο το τηλεφωνο.
    4 μηνες που δε δουλευω αναγκαζομαι να βαζω 10+ Ε καρτα στο κινητο για να εχω εισερχομενες (μπας και παω για δουλεια καμια φορα) και να παρω 1-2 τηλεφωνηματα (γιατι εαν τα παρεις εκτος πακετου παλι 10Ε θα πληρωσεις) κατι καπου γινεται λαθος. Θες απο τη πλευρα του κρατους? θες απο τη πλευρα της ΕΕΤΤ, θες απο τις εταιριες? Το σιγουρο ειναι οτι δε φταιω εγω και το ακομα χειροτερο ειναι οτι για ιδιες υπηρεσεις πληρωνω καθε χρονο και περισσοτερα.
    Βεβαια εαν στην ΗΒ η three πληρωνει 24 φορες (60/2,5) λιγοτερα τελη για αριθμοδοτηση τοτε η ΕΕΤΤ και το κρατος πρεπει καπως να λογοδοτησουν και τσαμπα κραζουμε τις εταιριες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avesael Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσφορά ανανέωσης ήταν πέρυσι σε συμβόλαιο πολύ κοντινό σε αυτό. Γιατί να έχω κάρτα λοιπον;
    γιατι απλα εαν καποιος δε κανει χρηση, πχ εγω κανω χρηση 20-30 λεπτων το μηνα και ελαχιστον ΜΒ.
    Το προβλημα ειναι οτι πχ η q εχει πακετο με6/9Ε για 300λ (150+150)+500ΜΒ (το οποιο πριν 2 χρονια ειχε 4Ε) αλλα δεν εχει πακετο για καποιον με μικροτερη χρηση, και αντιλαμβανομαι οτι δεν γινεται να βγαλει ενα πακετο με 2Ε για να αντιστοιχει στη χρηση που κανω, αλλα μη με μαμαει κιολας καθε 6 μηνες με +1-2Ε στο χαμηλοτερο πακετο που εχει.


  2. #77
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Oι αριθμοί είναι ιδιοκτησία της ΕΕΤΤ
    Και τους παραχωρεί στους παρόχους έναντι ανταλλάγματος
    Σε voip δίνει φάσμα αριθμοδότησης (πολλους αριθμούς μαζί) και είναι φθηνοί, δεν ξέρω πλέον πόσο, κάτι θα υπάρχει στο site της ΕΕΤΤ
    Τα 5ψήφια τα νοίκιαζε 10.000 €/χρόνο
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #78
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το πρόβλημα είναι ότι πλέον το κινητό ειναι απαραίτητο για λόγους διάφορους των κλήσεων όπως τράπεζες, δημόσιο και άλλα.
    Τον προηγούμενο μήνα έκανα σε ένα μήνα 1 (ΜΙΑ) κλήση 30 δευτερολέπτων και αυτή δίπλα από το σταθερό.
    Ενα μηνιαίο κόστος 2,5 ευρω για την διατήρηση αριθμού, ναι θα το έδινα.
    Εως τώρα έδινα 3 ευρώ, τώρα με τις νέες τιμές θα μου κοστίζει 4 ευρώ, με ένα μηνιαίο φτηνό πακέτο.
    Θα δοκιμάσω την μεταφορά που ειπώθηκε και θα δίνω 20 λεπτά για εισερχόμενες μόνο. Μου αρκεί. Αν θέλω και χρόνο ομιλίας μια στο τόσο, θα δίνω το δεκάρικο..

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  4. #79
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avesael Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω αυτές τις αντιδράσεις.
    Θες κινητό; Πλήρωσε!

    Τίποτα δε δίνεται πλέον δωρεάν και για κανέναν, σε οτιδήποτε στη ζωή μας.

    Όποιος δε θέλει, δεν έχει κινητό.
    Όποιος θέλει να μιλά λίγο, ας βάλει μια κάρτα ανά 2 μήνες και ας παίζει με viber messenger.
    Όποιος χρησιμοποιεί συχνά το κινητό του, ας κάνει συμβόλαιο. Πιο οικονομικό από καρτοκινητή είναι πλέον αν ψάχνει κάποιος.

    Δίνω 18 ευρώ/μήνα και έχω 1500λ σε Cosmote, 250λ σε άλλα δίκτυα, 1500 sms σε Cosmote, 250 σε άλλα δίκτυα και 600MB data.
    Και χρέωση 1' το πρώτο λεπτό και μετά ανά sec.
    Προσφορά ανανέωσης ήταν πέρυσι σε συμβόλαιο πολύ κοντινό σε αυτό. Γιατί να έχω κάρτα λοιπον;
    Κάνεις πολύ καλά που έχεις συμβόλαιο. Αν σε βολεύει δεν βλέπω τον λόγο να πας σε κάρτα. Εξάλλου από τα συμβόλαια έχουν το μεγαλύτερο κέρδος οι εταιρίες και από αυτά επιζούν κυρίως.
    Ps Η πικρή αλήθεια: πρέπει να υπάρχουν άτομα που έχουν και πληρώνουν συμβόλαια αλλιώς βλέπω τα καρτοκινητα από 15€ πακέτα σε λίγο.

  5. #80
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.179
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις πολύ καλά που έχεις συμβόλαιο. Αν σε βολεύει δεν βλέπω τον λόγο να πας σε κάρτα. Εξάλλου από τα συμβόλαια έχουν το μεγαλύτερο κέρδος οι εταιρίες και από αυτά επιζούν κυρίως.
    Ps Η πικρή αλήθεια: πρέπει να υπάρχουν άτομα που έχουν και πληρώνουν συμβόλαια αλλιώς βλέπω τα καρτοκινητα από 15€ πακέτα σε λίγο.
    συμφωνώ και λέω σε όλους που δεν είναι γνωστοί και φίλοι να παίρνουν συμβόλαια ή καρτοσυμβόλαια
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #81
    Εγγραφή
    17-08-2015
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Ηλικία
    25
    Μηνύματα
    886
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220088/21998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Vodafone ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που έως τώρα διαφημίζουν το πακέτο των 8.5 που καταργούν ως TOP !!

    https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-omilias

    Η άλλη πλάκα είναι ότι όταν μιλούν για ανανεώσεις όλοι τους.. λένε για την ανανέωση των 12 ευρώ..
    και δεν αναφέρουν καθόλου αυτή με τα 10..
    Που λέει ότι καταργείται αυτό? Δεν το είδα να το λεει

    - - - Updated - - -

    Άκυρο εγώ μπερδεύτηκα

  7. #82
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avesael Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δίνω 18 ευρώ/μήνα και έχω 1500λ σε Cosmote, 250λ σε άλλα δίκτυα, 1500 sms σε Cosmote, 250 σε άλλα δίκτυα και 600MB data.
    Και χρέωση 1' το πρώτο λεπτό και μετά ανά sec.
    Προσφορά ανανέωσης ήταν πέρυσι σε συμβόλαιο πολύ κοντινό σε αυτό. Γιατί να έχω κάρτα λοιπον;
    Γιατί με κάρτα έχεις 3πλάσια data από αυτά με λιγότερα χρήματα, τα οποία data αν δεν ξοδέψεις τα κρατάς για τον επόμενο μήνα εφόσον ανανεώσεις εγκαίρως το πακέτο.

  8. #83
    Εγγραφή
    24-07-2003
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avesael Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω αυτές τις αντιδράσεις.
    Θες κινητό; Πλήρωσε!

    Τίποτα δε δίνεται πλέον δωρεάν και για κανέναν, σε οτιδήποτε στη ζωή μας.

    Όποιος δε θέλει, δεν έχει κινητό.
    Όποιος θέλει να μιλά λίγο, ας βάλει μια κάρτα ανά 2 μήνες και ας παίζει με viber messenger.
    Όποιος χρησιμοποιεί συχνά το κινητό του, ας κάνει συμβόλαιο. Πιο οικονομικό από καρτοκινητή είναι πλέον αν ψάχνει κάποιος.
    Ήρεμα ρωτώ, ο κύριος εδώ, υποδύεται κάποιο «τρολ» από αυτά που εμφανίζονται κάπου και προκαλούν εκνευρισμό στους άλλους με την κακόβουλη συμπεριφορά τους;

    Ποιος σας είπε κύριε ότι ο κόσμος με τις αντιδράσεις του ζητάει να μην πληρώνει το κινητό του, και μας λέτε «Θες κινητό; Πλήρωσε!»; Ποια εποχή δινόταν δωρεάν σε κάποιον, το οτιδήποτε σχετικό με την κινητή τηλεφωνία, και μας λέτε «τίποτα δε δίνεται πλέον δωρεάν και για κανέναν»;;

    Ο κόσμος το εξής απλό λέει, που εσείς εμφανίζεστε να μην μπορείτε να καταλάβετε:

    Κάποτε, για την διατήρηση του αριθμού σου και του υπολοίπου σου, έπρεπε να περάσουν χρόνια ολόκληρα για να τα στερηθείς. Κάποια στιγμή αυτό το διάστημα έγινε 1 χρόνος, μετά από λίγο έγινε 6 μήνες, μετά 3 μήνες και τώρα έχει φτάσει 2 μήνες. Ταυτόχρονα, σταδιακά καταργήθηκε και η ανανέωση με 5€, ενώ αυτή των 10€ είναι μόνο μέσω διαδικτύου πλέον.

    Ο κόσμος βλέπει μια ραγδαία επιδείνωση των όρων που του επιβάλλουν οι εταιρείες, ενώ ταυτόχρονα, με το πέρασμα των ετών, η πελατειακή βάση των εταιρειών έχει διευρυνθεί στο μέγιστο βαθμό, από τα παιδιά μέχρι την 3η ηλικία, πρακτικά όλος ο πληθυσμός έχει κινητό τηλέφωνο... η απόλυτη ευεργεσία για τους προϋπολογισμούς αυτών των ολίγων εταιρειών. Πως μπορεί να δεχτεί ότι οι όροι που του επιβάλλονται τώρα είναι οι οικονομοτεχνικά αντικειμενικοί, και άρα αυτοί που του επιβάλλονταν πριν από 10 ή 5 χρόνια δεν ήταν οικονομοτεχνικά αντικειμενικοί; Να μας πείτε με ποια δικαιολογία γίνεται κατανοητή μια ξεκάθαρη διαφοροποίηση, θετική ή αρνητική, της οικονομικής πολιτικής των εταιρειών. Και αυτοσυγκρατήστε λίγο το πάθος σας να κάνετε τον συνήγορο του καρτέλ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Prokman : 08-06-20 στις 20:20.

  9. #84
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prokman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρεμα ρωτώ, ο κύριος εδώ, υποδύεται κάποιο «τρολ» από αυτά που εμφανίζονται κάπου και προκαλούν εκνευρισμό στους άλλους με την κακόβουλη συμπεριφορά τους;

    Ποιος σας είπε κύριε ότι ο κόσμος με τις αντιδράσεις του ζητάει να μην πληρώνει το κινητό του, και μας λέτε «Θες κινητό; Πλήρωσε!»; Ποια εποχή δινόταν δωρεάν σε κάποιον, το οτιδήποτε σχετικό με την κινητή τηλεφωνία, και μας λέτε «τίποτα δε δίνεται πλέον δωρεάν και για κανέναν»;;

    Ο κόσμος το εξής απλό λέει, που εσείς εμφανίζεστε να μην μπορείτε να καταλάβετε:

    Κάποτε, για την διατήρηση του αριθμού σου και του υπολοίπου σου, έπρεπε να περάσουν χρόνια ολόκληρα για να τα στερηθείς. Κάποια στιγμή αυτό το διάστημα έγινε 1 χρόνος, μετά από λίγο έγινε 6 μήνες, μετά 3 μήνες και τώρα έχει φτάσει 2 μήνες. Ταυτόχρονα, σταδιακά καταργήθηκε και η ανανέωση με 5€, ενώ αυτή των 10€ είναι μόνο μέσω διαδικτύου πλέον.

    Ο κόσμος βλέπει μια ραγδαία επιδείνωση των όρων που του επιβάλλουν οι εταιρείες, ενώ ταυτόχρονα, με το πέρασμα των ετών, η πελατειακή βάση των εταιρειών έχει διευρυνθεί στο μέγιστο βαθμό, από τα παιδιά μέχρι την 3η ηλικία, πρακτικά όλος ο πληθυσμός έχει κινητό τηλέφωνο... η απόλυτη ευεργεσία για τους προϋπολογισμούς αυτών των ολίγων εταιρειών. Πως μπορεί να δεχτεί ότι οι όροι που του επιβάλλονται τώρα είναι οι οικονομοτεχνικά αντικειμενικοί, και άρα αυτοί που του επιβάλλονταν πριν από 10 ή 5 χρόνια δεν ήταν οικονομοτεχνικά αντικειμενικοί; Να μας πείτε με ποια δικαιολογία γίνεται κατανοητή μια ξεκάθαρη διαφοροποίηση, θετική ή αρνητική, της οικονομικής πολιτικής των εταιρειών. Και αυτοσυγκρατήστε λίγο το πάθος σας να κάνετε τον συνήγορο του καρτέλ.
    Εξαιρετικός
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  10. #85
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί με κάρτα έχεις 3πλάσια data από αυτά με λιγότερα χρήματα, τα οποία data αν δεν ξοδέψεις τα κρατάς για τον επόμενο μήνα εφόσον ανανεώσεις εγκαίρως το πακέτο.
    Μην ξυπνάτε τον κόσμο που πληρώνει συμβόλαια. Αφήστε τους να έχουν συμβόλαιο γιατί θα την πατήσουμε ακόμα χειρότερα εμείς που έχουμε καρτοκινητή. Τα συμβόλαια έχουν μεγαλύτερο κέρδος για την εταιρία και αυτά κατά ένα μεγάλο ποσοστό συντηρούν τις υποδομές κτλ.

  11. #86
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prokman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρεμα ρωτώ, ο κύριος εδώ, υποδύεται κάποιο «τρολ» από αυτά που εμφανίζονται κάπου και προκαλούν εκνευρισμό στους άλλους με την κακόβουλη συμπεριφορά τους;

    Ποιος σας είπε κύριε ότι ο κόσμος με τις αντιδράσεις του ζητάει να μην πληρώνει το κινητό του, και μας λέτε «Θες κινητό; Πλήρωσε!»; Ποια εποχή δινόταν δωρεάν σε κάποιον, το οτιδήποτε σχετικό με την κινητή τηλεφωνία, και μας λέτε «τίποτα δε δίνεται πλέον δωρεάν και για κανέναν»;;

    Ο κόσμος το εξής απλό λέει, που εσείς εμφανίζεστε να μην μπορείτε να καταλάβετε:

    Κάποτε, για την διατήρηση του αριθμού σου και του υπολοίπου σου, έπρεπε να περάσουν χρόνια ολόκληρα για να τα στερηθείς. Κάποια στιγμή αυτό το διάστημα έγινε 1 χρόνος, μετά από λίγο έγινε 6 μήνες, μετά 3 μήνες και τώρα έχει φτάσει 2 μήνες. Ταυτόχρονα, σταδιακά καταργήθηκε και η ανανέωση με 5€, ενώ αυτή των 10€ είναι μόνο μέσω διαδικτύου πλέον.

    Ο κόσμος βλέπει μια ραγδαία επιδείνωση των όρων που του επιβάλλουν οι εταιρείες, ενώ ταυτόχρονα, με το πέρασμα των ετών, η πελατειακή βάση των εταιρειών έχει διευρυνθεί στο μέγιστο βαθμό, από τα παιδιά μέχρι την 3η ηλικία, πρακτικά όλος ο πληθυσμός έχει κινητό τηλέφωνο... η απόλυτη ευεργεσία για τους προϋπολογισμούς αυτών των ολίγων εταιρειών. Πως μπορεί να δεχτεί ότι οι όροι που του επιβάλλονται τώρα είναι οι οικονομοτεχνικά αντικειμενικοί, και άρα αυτοί που του επιβάλλονταν πριν από 10 ή 5 χρόνια δεν ήταν οικονομοτεχνικά αντικειμενικοί; Να μας πείτε με ποια δικαιολογία γίνεται κατανοητή μια ξεκάθαρη διαφοροποίηση, θετική ή αρνητική, της οικονομικής πολιτικής των εταιρειών. Και αυτοσυγκρατήστε λίγο το πάθος σας να κάνετε τον συνήγορο του καρτέλ.
    Χρονιά ολόκληρα δεν θυμάμαι να υπήρξαν απο το 1997 που είχα πάρει το πρώτο μου καρτοκινητό,
    το υπόλοιπο το θυμάμαι να έχει διάρκεια 6μήνες και οι εισερχόμενες 12 μήνες.

    Οσο αφορά τώρα τα υπόλοιπα οι πάροχοι τους ενδιαφέρει να βγάζουν ενα συγκεκριμένο πόσο απο την κάθε κάρτα sim, όταν έχεις πολλά προγράμματα συμβολαίου με μεγάλα πάγια αυτό βοηθάει στο να έχει πολλές sim καρτοκινητού χωρίς στην ούσια κίνηση.
    Οσο γίνονται λιγότεροι οι χρήστες συμβολαίου τόσο χρειάζεται να ανεβάσει το μέσω πόσο που θα παίρνει απο αυτόυς με το καρτοκινητο, ακόμα για να έχει παραπάνω χρήστες πρέπει να επενδύσει και σε εξοπλισμό και σε άδειες, φαντάσου να είχαμε ακόμα σήμερα 2G και σύνδεση με wap.
    Δεν λέω πως είναι σωστοί οι όροι σήμερα, αλλά σίγουρα δεν ήταν κάποτε για χρόνια που αναφέρεις

    το λέει άλλωστε και πιο πάνω ο likos_de

  12. #87
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.756
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath


    Κάπου εκεί και εγώ, 1998..
    Ένα Nokia 5110, το έχω ακόμη με το κουτί του!

    Σας μιλάνε για χαμηλότερη χρέωση τις ώρες που εσείς κοιμάστε ??
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 08-06-20 στις 21:56.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  13. #88
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avesael Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δίνω 18 ευρώ/μήνα και έχω 1500λ σε Cosmote, 250λ σε άλλα δίκτυα, 1500 sms σε Cosmote, 250 σε άλλα δίκτυα και 600MB data.
    Και χρέωση 1' το πρώτο λεπτό και μετά ανά sec.
    Προσφορά ανανέωσης ήταν πέρυσι σε συμβόλαιο πολύ κοντινό σε αυτό. Γιατί να έχω κάρτα λοιπον;
    600ΜΒ data ε? Πρέπει να ζεις μια πανδαισία στο Internet του 2020

    Έχεις ενημερώσει τον πάροχο σου για το πόσο ικανοποιημένος είσαι;
    OK boomer

  14. #89
    Εγγραφή
    24-07-2003
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5 Mbps
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρονιά ολόκληρα δεν θυμάμαι να υπήρξαν απο το 1997 που είχα πάρει το πρώτο μου καρτοκινητό, το υπόλοιπο το θυμάμαι να έχει διάρκεια 6 μήνες και οι εισερχόμενες 12 μήνες. [...] Δεν λέω πως είναι σωστοί οι όροι σήμερα, αλλά σίγουρα δεν ήταν κάποτε για χρόνια που αναφέρεις
    Ωραία, δεν ήταν «χρόνια» που ανέφερα. Για να ακριβολογούμε λοιπόν, δεν ήταν ούτε 6 μήνες / 12 μήνες για υπόλοιπο/αριθμό (στην Cosmote τουλάχιστον). Όπως φαίνεται στην φωτογραφία, ήταν 1 χρόνος για διαγραφή υπολοίπου και για φραγή κίνησης, και 1,5 χρόνος για διαγραφή του αριθμού. Τώρα είναι 2 μήνες / 3 μήνες / 13 μήνες αντίστοιχα. Πλήρως εμπροσθοβαρές, διακριτά διαφορετικό.

    Cosmote, καλοκαίρι 2001:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  P_20200609_001309_1.jpg 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  438,1 KB 
ID: 215927

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...τους ενδιαφέρει να βγάζουν ενα συγκεκριμένο πόσο απο την κάθε κάρτα sim [...] Οσο γίνονται λιγότεροι οι χρήστες συμβολαίου τόσο χρειάζεται να ανεβάσει το μέσω πόσο [...] φαντάσου να είχαμε ακόμα σήμερα 2G και σύνδεση με wap
    Για να το πιάσω αντίστροφα... με την ίδια λογική, και παλιά είχαν το κόστος επενδύσεων να καταλαμβάνει τον ίδιο χώρο με το σημερινό, στον προϋπολογισμό τους, όχι; Οπότε αυτό δε μου λέει πολλά. Τότε ήταν για το 2G και το WAP, μιας και αυτές ήταν οι τεχνολογίες της εποχής... αργότερα ήταν για 3G και το 4G.

    Για τα «συμβόλαια που μειώνονται», δίχως να σταθώ στην καθολική πλέον συμμετοχή του πληθυσμού στον κλάδο... εμείς στεκόμαστε περισσότερο στο ότι όλα γίνονται επειδή τα συμβόλαια μειώνονται. ΟΚ, ακόμα και να το δεχτούμε αυτό ως αληθές, αν δε μπούμε στο λογιστήριο, για εμένα δεν μπορούν να θεωρούνται αυταπόδεικτα αυτά τα αφηγήματα. Θεσμικός έλεγχος.

    Όσον αφορά το συγκεκριμένο ποσό που τους ενδιαφέρει να βγάζουν, αυτό είναι μια εταιρική απόφαση, που τίθεται ξεκάθαρα με υποκειμενικά κριτήρια. Φυσικά, δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι λαμβάνει υπόψιν του παράγοντες που κατεβάζουν αυτό το ποσό. Ένας από αυτούς που είναι ο ανταγωνισμός, θεωρείται πλέον το πιο σύντομο ανέκδοτο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Prokman : 09-06-20 στις 01:01.

  15. #90
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prokman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία, δεν ήταν «χρόνια» που ανέφερα. Για να ακριβολογούμε λοιπόν, δεν ήταν ούτε 6 μήνες / 12 μήνες για υπόλοιπο/αριθμό (στην Cosmote τουλάχιστον). Όπως φαίνεται στην φωτογραφία, ήταν 1 χρόνος για διαγραφή υπολοίπου και για φραγή κίνησης, και 1,5 χρόνος για διαγραφή του αριθμού. Τώρα είναι 2 μήνες / 3 μήνες / 13 μήνες αντίστοιχα. Πλήρως εμπροσθοβαρές, διακριτά διαφορετικό.

    Cosmote, καλοκαίρι 2001:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  P_20200609_001309_1.jpg 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  438,1 KB 
ID: 215927


    Για να το πιάσω αντίστροφα... με την ίδια λογική, και παλιά είχαν το κόστος επενδύσεων να καταλαμβάνει τον ίδιο χώρο με το σημερινό, στον προϋπολογισμό τους, όχι; Οπότε αυτό δε μου λέει πολλά. Τότε ήταν για το 2G και το WAP, μιας και αυτές ήταν οι τεχνολογίες της εποχής... αργότερα ήταν για 3G και το 4G.

    Για τα «συμβόλαια που μειώνονται», δίχως να σταθώ στην καθολική πλέον συμμετοχή του πληθυσμού στον κλάδο... εμείς στεκόμαστε περισσότερο στο ότι όλα γίνονται επειδή τα συμβόλαια μειώνονται. ΟΚ, ακόμα και να το δεχτούμε αυτό ως αληθές, αν δε μπούμε στο λογιστήριο, για εμένα δεν μπορούν να θεωρούνται αυταπόδεικτα αυτά τα αφηγήματα. Θεσμικός έλεγχος.

    Όσον αφορά το συγκεκριμένο ποσό που τους ενδιαφέρει να βγάζουν, αυτό είναι ξεκάθαρα μια εταιρική απόφαση, που μπορεί να τίθεται καθαρά με υποκειμενικά κριτήρια. Φυσικά, δεν μπορώ να είμαι σίγουρος ότι λαμβάνει υπόψιν του παράγοντες που κατεβάζουν αυτό το ποσό. Ένας από αυτούς που είναι ο ανταγωνισμός, θεωρείται πλέον το πιο σύντομο ανέκδοτο.
    Θα σε παρακαλούσα να κάνεις φουλ το quote χωρίς κόψε ράψε ανάμεσα στις προτάσεις

Σελ. 6 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας