Σελ. 106 από 546 ΠρώτηΠρώτη ... 8696101104105106107108111116126 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.576-1.590 από 8187
  1. #1576
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί την θεωρείς σημαντική;
    Γιατί γνωρίζω τι εστι amazon web services και πως μπορεί αν χρησιμοποιηθεί σωστά να βοηθήσει στη νέα εποχή που έρχεται.
    Και αν θες γιατί η συγκεκριμένη κίνηση δείχνει μια διάθεση να κινηθεί διαφορετικά η Ferrari σε σχέση με άλλα χρονια.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #1577
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί γνωρίζω τι εστι amazon web services και πως μπορεί αν χρησιμοποιηθεί σωστά να βοηθήσει στη νέα εποχή που έρχεται.
    Και αν θες γιατί η συγκεκριμένη κίνηση δείχνει μια διάθεση να κινηθεί διαφορετικά η Ferrari σε σχέση με άλλα χρονια.
    Και εγώ γνωρίζω αλλά εγώ έχω την αίσθηση ότι το λογισμικό της φ1 είναι πολλά χρόνια μπροστά της κάθε εταιρείας paas και SAAS. Εγώ, οποία αντίστοιχη ανακοίνωση εχω δει, καταλήγω ότι αναφέρεται σε οτιδήποτε άλλο εκτός του αγωνιστικού και logistics. Κατά βάση λιγότερο data center και πιο globally distributed. Γι'αυτό ρώτησα γιατί εγώ αυτά τα θεωρώ πυροτεχνήματα και απλά μια καλή αιτιολόγηση για το σπονσορινγκ. Τώρα αν το ζήτημα είναι αχαλινωτο scaling με IAAS τότε οκει αλλά πιστεύω έχουν ήδη αυτή την δυνατότητα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chat1978 : 19-06-21 στις 16:58.

  3. #1578
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.103
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Για να καταλάβουμε τη διαφορά, πρέπει να ξέρουμε που ήταν πριν η Ferrari. Στηρίζονταν σε δικούς τις server? Ή πχ στο Azure ξέρω εγώ?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #1579
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.597
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να καταλάβουμε τη διαφορά, πρέπει να ξέρουμε που ήταν πριν η Ferrari. Στηρίζονταν σε δικούς τις server? Ή πχ στο Azure ξέρω εγώ?
    ειχε και εχει amd supercomputer

  5. #1580
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.103
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειχε και εχει amd supercomputer
    Α οκ τότε το AWS έχει παραπάνω ζουμί αν χρειαστεί.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #1581
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Εντυπωσιακή RBR που πέρασε το μήνυμα της ότι πλέον δε μιλά απλά αλλά το εννοεί ότι πάει για τίτλο.
    Απαράδεκτη εμφάνιση από τη Ferrari από τη στιγμή που έβαλε hard.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #1582
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Ναι ρε Μάξαρε, ναι ρε αχώνευτε χόρνερ, ναι μωρή χοντάρα!

  8. #1583
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.103
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Μπράβο στο ΜΑΞ, νόμιζα πως στο τέλος κάπως ο Sir θα το κράταγε και πως είχε λίγο λάστιχο αλλά ΔΕΝ. Εντυπωσιακή η MCLaren με τον Ricardo να μην ενοχλή καθόλου τον Norris ο οποίος είναι 4ος στο πρωτάθλημα και βλέπει στα ίσα τον Bottas. Ο Bottas πρέπει μόνος του να πει να φύγει το παλικάρι. Η Ferrari το είχε πει πως μένο με το soft λειτουργεί το αμάξι.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #1584
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.103
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ρε παιδί μου τι είναι αυτό το πράγμα με το Τοτό? Πότε θα σταματήσει?
    Πριν 3 εβδομάδες ο Τοτός και το ασκερι του έκαναν ερώτηση στη FIA για την ασφάλεια των pitstop γιατί πλέον γίνονται πολύ γρήγορα και είναι επικίνδυνο και μπλα μπλα μπλα.
    Στους τελευταίους 7 αγώνες η RB έχει κάνει τα πιο γρήγορα pitstop και έχει και το παγκόσμιο ρεκόρ.
    Δεν μπορούν δηλαδή στη Mercedes να κάνουν πιο γρήγορα και πρέπει να πάνε πιο αργά οι άλλοι? Γελοία πράγματα γιατί 7 χρόνια δεν δεχόντουσαν τίποτα στο θέμα του κινητήρα για να γίνει ισορροπία στα μοτέρ που το δικό τους σκότωνε.
    Η FIA έβγαλε τεχνική οδηγία για το πιτστοπ για αυτό το λόγο και καλά για την ασφάλεια να μην φύγει κανείς με ξεβιδωτο τροχό κάτι γελοίο όταν η RB που είναι η πιο γρήγορη τελευταία φορά που το έπαθε αυτό ήταν το 2010 με τον weber.

    Ο Sir φώναζε τόσα χρόνια και καλά να ανέβει ο ανταγωνισμός, τώρα που κυνηγάει του φταίνε όλα. Γελάνε και οι πέτρες με την οδηγία για τα πιτστοπ Έντο μεταξύ όπως γελάει και με το σκηνικό να μην βάζουν τον Russell στη θέση του Bottas
    H μηχανικοί της RB κάνουν 3 ώρες προπόνηση την ημέρα στο πιτστοπ!!!! και τους λένε ξαφνικά είστε ηλίθιοι που προσπαθείτε.

    Αστεία πράγματα και θέλω η RB ειλικρινά στους 2 επόμενους αγώνες να τους ρίξει γύρω.

    Υ.Γ. είμαι τελείως εναντίον της RB γιατί δεν είναι πραγματική ομάδα της F1 αλλά ως εδώ και μη παρεκει. Μία γκρίνια για το φτερό, πάρε νέα οδηγία χωρίς να τους επηρεάσει, μετά τα λάστιχα, νέα οδηγία, τώρα το πιτστοπ, έλεος ρε Τοτέ, άσε μας ήσυχους.

  10. #1585
    Εγγραφή
    30-03-2015
    Μηνύματα
    1.055
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM Fritz!Box 7490
    Στείλτο να το υπογράψω. Αηδία.

  11. #1586
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.103
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Και έχουμε συνέχεια.

    Η Pirelli ανακοίνωσε πως από το καλοκαίρι και μετά θα σκληρήνει το σκελετό των ελαστικών για να πέσουν πάλι λίγο οι πιέσεις και καλά.

    Η Mercedes στον προηγούμενο αγώνα στη Γαλλία δεν τα πήγε καλά (είναι και ο λόγος που η Ferrari καταστράφηκε στη Γαλλία γιατί με τις ψηλότερες πιέσεις έκαναν φυτίλια τα μπροστινά τους λάστιχα και τα 2 μονοθέσια) και το ίδιο φαίνεται τώρα και στην Αυστρία πως θα γίνει. O κυριότερος λόγος ήταν οι υψηλότερες πιέσεις που επέβαλε η FIA μετά τα σκασμένα ελαστικά στο Baku.
    Τώρα να έβαλε ο Τοτός πάλι το δαχτυλάκι του μετά τον αγώνα της Γαλλίας? δεν ξέρω αλλά όλα τα περιμένω αν και οι χαμηλότερες πιέσεις θα βγάλουν τους πάντες ποιο κερδισμένους και θα έχει λίγο ενδιαφέρον το θέμα γιατί με σκληρότερο σκελετό θα αλλάξει η συμπεριφορά του μονοθέσιου άρδην. Μην ξεχνάτε πως το ύψος του ελαστικού στην F1 παίζει τεράστιο ρόλο στην ανάρτηση και στα πάντα οπότε ποιο σκληρός σκελετός που σημαίνει ποιο σκληρά πλαϊνά θα θέλει λίγο χρόνο για όλες τις ομάδες να το μάθουν. Πρόπερσι το ίδιο είχε γίνει βέβαια μετά από σκασίματα ελαστικών στα MB και μετά από γκρίνια τους, στο Silverstone άλλαξαν τα λάστιχα πάλι με σκληρότερο σκελετό και πήγαν τρένο μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος καταστρέφοντας και την Ferrari που δεν είχε κανένα πρόβλημα, dejavu θα πω εγώ αλλά περιμένω ποιο πολλές πληροφορίες.

    - - - Updated - - -

    Και έχουμε συνέχεια Νο2 με τον Τοτό

    Γκρινιαξε σήμερα για το μοτέρ της Honda. Είπε ο Θεός απεξω απεξω πως η αλλαγή μοτέρ που έκαναν στη Γαλλία η RB θα είναι κανονική αν απλά είναι ίδιο το μοτέρ με το προηγούμενο με μόνο αναβαθμίσεις αξιοπιστίας και πως οποιαδήποτε άλλη αναβάθμιση χρειάζεται τοκεν.

    Όλοι ξέρουμε πως η Honda λόγο μικρότερου turbo πετάει σε πίστες με υψόμετρο εδώ και 2 χρόνια.

    Έχω αηδιάσει πλήρως και μαζί σιγά σιγά το βλέπουν και στα εγγλεζικα φόρουμ που είναι φανατικοί MB/Hamilton.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #1587
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδί μου τι είναι αυτό το πράγμα με το Τοτό? Πότε θα σταματήσει?
    Πριν 3 εβδομάδες ο Τοτός και το ασκερι του έκαναν ερώτηση στη FIA για την ασφάλεια των pitstop γιατί πλέον γίνονται πολύ γρήγορα και είναι επικίνδυνο και μπλα μπλα μπλα.
    Στους τελευταίους 7 αγώνες η RB έχει κάνει τα πιο γρήγορα pitstop και έχει και το παγκόσμιο ρεκόρ.
    Δεν μπορούν δηλαδή στη Mercedes να κάνουν πιο γρήγορα και πρέπει να πάνε πιο αργά οι άλλοι? Γελοία πράγματα γιατί 7 χρόνια δεν δεχόντουσαν τίποτα στο θέμα του κινητήρα για να γίνει ισορροπία στα μοτέρ που το δικό τους σκότωνε.
    Η FIA έβγαλε τεχνική οδηγία για το πιτστοπ για αυτό το λόγο και καλά για την ασφάλεια να μην φύγει κανείς με ξεβιδωτο τροχό κάτι γελοίο όταν η RB που είναι η πιο γρήγορη τελευταία φορά που το έπαθε αυτό ήταν το 2010 με τον weber.

    Ο Sir φώναζε τόσα χρόνια και καλά να ανέβει ο ανταγωνισμός, τώρα που κυνηγάει του φταίνε όλα. Γελάνε και οι πέτρες με την οδηγία για τα πιτστοπ Έντο μεταξύ όπως γελάει και με το σκηνικό να μην βάζουν τον Russell στη θέση του Bottas
    H μηχανικοί της RB κάνουν 3 ώρες προπόνηση την ημέρα στο πιτστοπ!!!! και τους λένε ξαφνικά είστε ηλίθιοι που προσπαθείτε.

    Αστεία πράγματα και θέλω η RB ειλικρινά στους 2 επόμενους αγώνες να τους ρίξει γύρω.

    Υ.Γ. είμαι τελείως εναντίον της RB γιατί δεν είναι πραγματική ομάδα της F1 αλλά ως εδώ και μη παρεκει. Μία γκρίνια για το φτερό, πάρε νέα οδηγία χωρίς να τους επηρεάσει, μετά τα λάστιχα, νέα οδηγία, τώρα το πιτστοπ, έλεος ρε Τοτέ, άσε μας ήσυχους.
    Ειναι χειρότερο βασικά.
    8 χρόνια (το ξαναλέω) , 8 ΧΡΟΝΙΑ τα pit τρέχουν κάτω από το χρόνο που θέτει η FiA, δηλαδή θέλουν να μας πουν ότι τους πήρε 8 χρόνια να σκεφτούν τους νέους κανονισμούς;

    Λυπάμαι αλλά ειναι ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ , απλά το όλο θέμα εχει να κάνει με το απλό γεγονός ότι η Merc ΧΑΝΕΙ.
    Ντροπή και πάλι ΝΤΡΟΠΗ.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  13. #1588
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Εγώ πάντως βλέπω τον Ρικάρντο να μην την παλεύει. Είμαστε στα μέσα της σεζόν και μου φαίνεται έχει μείνει σταθερός ή έχει χειροτερέψει. Αν μπει στο q3 καλά είναι αν και καμία φορά κινδυνεύει να μην μπει καν στο q2. Κρίμα γιατί τον έχω σε πολύ εκτίμηση και προτίμηση.

  14. #1589
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως βλέπω τον Ρικάρντο να μην την παλεύει. Είμαστε στα μέσα της σεζόν και μου φαίνεται έχει μείνει σταθερός ή έχει χειροτερέψει. Αν μπει στο q3 καλά είναι αν και καμία φορά κινδυνεύει να μην μπει καν στο q2. Κρίμα γιατί τον έχω σε πολύ εκτίμηση και προτίμηση.
    συμφωνώ μαζί σου είναι άξιο απορίας το τι γίνεται με τον Ρικ, δεν μπορεί να προσαρμοστή? Θέλει και άλλο χρόνο? Μακάρι να είναι αυτό και να τον δούμε εκεί που πρέπει σε μερικούς αγώνες.

  15. #1590
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Απογοητευει ο ρικιαρντο σε απόδοση πράγματι,δεν βλέπω πως ο max θα χάσει τη νίκη σήμερα αν μείνει πρώτος στην εκκίνηση.

Σελ. 106 από 546 ΠρώτηΠρώτη ... 8696101104105106107108111116126 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας