Σελ. 81 από 549 ΠρώτηΠρώτη ... 61717679808182838691101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.201-1.215 από 8230
  1. #1201
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Καλά τώρα μου έφυγε ο καφές από τη μύτη με το συμπάθειο.
    Δε θα πάω 40 χρόνια πίσω, ας μεινουμε στα τελευταία, ξέρω γω, πόσα θες, 20; Πόσα χατήρια, έχει κάνει στη RBR και στη Mercedes με αποφάσεις η FIA που δεν έχουν καμία λογική;
    Πόσες αποφάσεις έχει πάρει κατάφορα υπέρ της Mercedes του στυλ "οκ, θα σας αφήσουμε φέτος, και θα το κόψουμε του χρόνου", όταν έπρεπε να μην επιτρέψουν ότι ήταν αυτό, και να κοπεί ότι ήταν αυτό που έπρεπε να κοπεί κατ'ευθείαν, με αντίστοιχο κόψιμο βαθμών; Και μα ποτέ όμως δεν υπήρξε κόψιμο βαθμών, έτσι;
    Τι μηνύματα παιρνούσαν , αν όχι το ότι ο ισχυρός νικάει;
    Μόνο το παράνομο τεστ ελαστικών να πιάσεις της Mercedes (και αν έχουν γραφει για αυτό πράγματα) που δεν ανοίχτηκε μύτη όμως ουτε για αυτούς, ούτε για τη Pirelli.

    Αλλά, περιέργως (not really) το πράγμα πάντα επικεντρώνεται στη Ferrari.

    Αποψη μου η οποία και δεν αλλάζει είναι ότι προφανώς όλο αυτό το Era (2014+) ήταν προκειμένου η Mercedes να γραφεί στα βιβλία της ιστορίας. Οπως και να το δείς. Κανονισμοί, πλεονέκτημα 5 ετών με token system κλπ. Μαγκιά τους.
    Αλλά ας μη μιλάμε για F1 και υγεία του Sport και όλα αυτά όταν μας δουλεύουν στα μουτρα μας.
    Και εγώ ξύπνησα και συνειδητοποίησα ότι έχω τηλεμεταφερθει σε στούντιο ειδήσεων.

    Δες και λίγο έξω από την αδικημένη από την ζωή Φεράρι. Δεν της έφαγαν το μπιφτέκι. Μα πόσο κουράζει πια αυτό το narrative.

    Βαρέθηκα. Είναι τοξικό το κλίμα.

  2. #1202
    Εγγραφή
    17-06-2018
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    @M4X αν μπορείς σε παρακαλώ πες μου τι ακριβώς έκανε η Ferrari γιατί είμαι γραμμένος και διαβάζω τα μεγαλύτερα φόρουμ σε ότι αφορά την F1 και μέχρι σήμερα που μιλάμε κανείς μα κανείς δεν ξέρει τι ακριβώς έκανε η Ferrari με την "κλεψιά" που λες.
    Αν είναι να ανοίξουμε εμείς εδώ τα μάτια του πλανήτη στο adslgr, θα ήθελα λίγο από αυτή τη δόξα και εγώ.
    Δεν καταλαβαινω τι περιμενες να διαβασεις στα "μεγαλυτερα φορουμς". Η ΦΙΑ αποφασισε να κουκουλωσει το θεμα και να βγαλει μια ανακοινωση που απλα επιβεβαιωσε οτι πραγματι υπηρξε θεμα (κλεψια) απο τη Φερραρι.

    Εφοσον αυτοι που ξερουν με ποιο ακριβως τροπο εκλεβε η Φερραρι αποφασισαν να το κρατησουν μυστικο, το μονο που απομενει να συζητησουμε εμεις οι θεατες ειναι τις συνεπειες της τιμωριας που δε μπορουν να μεινουν κρυφες. Οτι απο τη μια μερα στην αλλη η Φερραρι αρχισε να χανει τουλαχιστον 7 δεκατα απο τον κινητηρα. Απο εκει που χτυπουσε νικες-ποουλς, τερματιζε 1 γυρο πισω απο τους πρωτους. Τι ακριβως δεν καταλαβες; Πρεπει να σου ποσταρουν αναλυση του τροπου που εκλεβε για να πειστεις οτι εκλεβε;

    Μην ξεχναμε οτι εκτος απο το ΜΑΞΑΡΟ που το ειπε στα ισια, ακομα και ο Χαμιλτον πεταξε λιγο κομψοτερες σποντες περι κλεψιας την επομενη μερα (αν θυμαμαι καλα στη Βραζιλια αρχισε το ξεβρακωμα). Απο εκει και περα, σε ολα τα σαιτς ποτε δεν ειδαμε γραμμενο για τον "κακο κινητηρα της Φερραρι". Το μονο που βλεπουμε γραμμενο μεχρι και σημερα ειναι "το προβλημα του κινητηρα της Φερραρι μετα το σκανδαλο". Σε οποιο αρθρο γραφεται οτι ο κινητηρας της Φερραρι χανει σε αλογα απο τους αντιπαλους, παντα αναφερεται το σκανδαλο με την κλεψια. Αλλα αφου δε λεει κανενας συγκεκριμενα τον τροπο με τον οποιο εκλεβε, λογικα ειναι ασχετος!

    Κι οπως ειπε ολοσωστα ο ASFE, η τραγωδια που εζησαν οι υπολοιπες ομαδες με κινητηρα Φερραρι ειναι ενα ακομα σημαδι του εγκληματος και της τιμωριας των Ιταλων.

  3. #1203
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παιδιά κανείς δεν είναι αδικημένος. Όλοι μέσα στο κόλπο είναι απλά κάποιες φορές ευνοείται ο ένας και κάποιες ο άλλος.
    Τα παραδείγματα άπειρα, απο φτερά που λύγιζαν, από κινητήρες που κράταγαν στροφές ψηλά στο άσε για να πηγαίνει το καυσαέριο στο διαχυτη για να μην έχει απώλεια στήριξης στα λίγα χιλιόμετρα, από τεστ ελαστικών, από αντιγραφή ολόκληρου μονοθεσίου με μόνη αλλαγή το χρώμα σε ροζ κοκ. Απλά ήταν η σειρά της Ferrari που την πλήρωσε για μένα υπερβολικά για το λεγόμενο "innovation" της προπερσι και αυτό γιατί στη Monza το παρακαναν όταν ο Sir Vegan ακόμα και με slip stream δεν μπορούσε να τους πλησιάσει. Είναι γατάκια μπροστά στον Τοτό αλλά νομίζω το πήραν το μάθημά τους.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #1204
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ ξύπνησα και συνειδητοποίησα ότι έχω τηλεμεταφερθει σε στούντιο ειδήσεων.

    Δες και λίγο έξω από την αδικημένη από την ζωή Φεράρι. Δεν της έφαγαν το μπιφτέκι. Μα πόσο κουράζει πια αυτό το narrative.

    Βαρέθηκα. Είναι τοξικό το κλίμα.
    Δεν μιλάω μόνο για την "αδικοχαμένη" Ferrari αλλά για τη τοξική F1.
    Αν τώρα θες να βλέπεις μόνο τη Ferrari στο κάδρο και τίποτα άλλο, ελεύθερα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά κανείς δεν είναι αδικημένος. Όλοι μέσα στο κόλπο είναι απλά κάποιες φορές ευνοείται ο ένας και κάποιες ο άλλος.
    Τα παραδείγματα άπειρα, απο φτερά που λύγιζαν, από κινητήρες που κράταγαν στροφές ψηλά στο άσε για να πηγαίνει το καυσαέριο στο διαχυτη για να μην έχει απώλεια στήριξης στα λίγα χιλιόμετρα, από τεστ ελαστικών, από αντιγραφή ολόκληρου μονοθεσίου με μόνη αλλαγή το χρώμα σε ροζ κοκ. Απλά ήταν η σειρά της Ferrari που την πλήρωσε για μένα υπερβολικά για το λεγόμενο "innovation" της προπερσι και αυτό γιατί στη Monza το παρακαναν όταν ο Sir Vegan ακόμα και με slip stream δεν μπορούσε να τους πλησιάσει. Είναι γατάκια μπροστά στον Τοτό αλλά νομίζω το πήραν το μάθημά τους.
    Κάπως έτσι. Βασικά οφείλω μια διόρθωση. Το θέμα δεν είναι τόσο η Mercedes όσο ο Toto Wolff.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  5. #1205
    Εγγραφή
    17-06-2018
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά κανείς δεν είναι αδικημένος. Όλοι μέσα στο κόλπο είναι απλά κάποιες φορές ευνοείται ο ένας και κάποιες ο άλλος.
    Τα παραδείγματα άπειρα, απο φτερά που λύγιζαν, από κινητήρες που κράταγαν στροφές ψηλά στο άσε για να πηγαίνει το καυσαέριο στο διαχυτη για να μην έχει απώλεια στήριξης στα λίγα χιλιόμετρα, από τεστ ελαστικών, από αντιγραφή ολόκληρου μονοθεσίου με μόνη αλλαγή το χρώμα σε ροζ κοκ. Απλά ήταν η σειρά της Ferrari που την πλήρωσε για μένα υπερβολικά για το λεγόμενο "innovation" της προπερσι και αυτό γιατί στη Monza το παρακαναν όταν ο Sir Vegan ακόμα και με slip stream δεν μπορούσε να τους πλησιάσει. Είναι γατάκια μπροστά στον Τοτό αλλά νομίζω το πήραν το μάθημά τους.
    Δε διαφωνω οτι κι αλλες ομαδες εκλεψαν η προσπαθησαν να κλεψουν στο παρελθον. Αλλα το ρεζιλικι της Φερραρι καθε φορα που την πιανουν ειναι απιστευτο. Απο εκει που πετουσαν την αλλη μερα πατωναν. Τα ιδια πριν χρονια που εκλεβαν με τις μπαταριες, τα ιδια και τωρα με τους κινητηρες. Δε θυμαμαι αλλη ομαδα να της κοβουν ενα παρανομο συστημα και να εξαφανιζεται απο το χαρτη. Αυτοι δινουν την εντυπωση οτι μονο με κλεψιες μπορουν να σταθουν κοντα στις μεγαλες ομαδες, ισως για αυτο κλεβουν πιο συχνα απο τους αλλους.

  6. #1206
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από M4X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε διαφωνω οτι κι αλλες ομαδες εκλεψαν η προσπαθησαν να κλεψουν στο παρελθον. Αλλα το ρεζιλικι της Φερραρι καθε φορα που την πιανουν ειναι απιστευτο. Απο εκει που πετουσαν την αλλη μερα πατωναν. Τα ιδια πριν χρονια που εκλεβαν με τις μπαταριες, τα ιδια και τωρα με τους κινητηρες. Δε θυμαμαι αλλη ομαδα να της κοβουν ενα παρανομο συστημα και να εξαφανιζεται απο το χαρτη. Αυτοι δινουν την εντυπωση οτι μονο με κλεψιες μπορουν να σταθουν κοντα στις μεγαλες ομαδες, ισως για αυτο κλεβουν πιο συχνα απο τους αλλους.
    Εντάξει όμως πρέπει να δούμε και πως έχει συμβεί αλλού. Δηλαδή όταν αφαίρεσαν το οριακό σύστημα από άλλη ομάδα και φυσικά εξαρτάται από την κρισιμότητα στην αποδοτικότητα του. Δεν ειναι ότι πχ η Ρενό και η Williams τα πήγαν καλύτερα όταν τους έκοψαν τα dumber και active suspension. Ήταν πολύ κρίσιμα στην απόδοση και την επόμενη χρονιά χάθηκαν. Έτσι πήραν και πρωταθλήματα οδηγοί. Αν το δεις δηλαδή σφαιρικά, κάποιοι οδηγοί έκαναν όνομα με τέτοιες φάσεις ανεξαρτήτως ταλέντου. Αλλά φορές, το πλεονέκτημα ήταν μικρό. Πχ αν στην Mercedes έκοβαν το κόλπο με το τιμόνι (δεν θυμάμαι το όνομα τώρα) δεν θα πήγαινε στο πατο αλλά δεν ήταν και τόσο σημαντικό. Θυμάται κανείς την bar με το double diffuser? Απλά, πάντα είχαμε μάθει τί έκανε το σύστημα οριακο και τί παράνομο. Προσωπικά θεωρώ αυτή την διαφάνεια ως το μόνο θετικό στην φάση και αυτό που σε κάποιο βαθμό κάνει και θεμιτό την μυστική παράνομη τεχνολογία. Αν το αφαιρέσεις, γιατί να παρακολουθώ τεχνολογικά την φ1;

  7. #1207
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει όμως πρέπει να δούμε και πως έχει συμβεί αλλού. Δηλαδή όταν αφαίρεσαν το οριακό σύστημα από άλλη ομάδα και φυσικά εξαρτάται από την κρισιμότητα στην αποδοτικότητα του. Δεν ειναι ότι πχ η Ρενό και η Williams τα πήγαν καλύτερα όταν τους έκοψαν τα dumber και active suspension. Ήταν πολύ κρίσιμα στην απόδοση και την επόμενη χρονιά χάθηκαν. Έτσι πήραν και πρωταθλήματα οδηγοί. Αν το δεις δηλαδή σφαιρικά, κάποιοι οδηγοί έκαναν όνομα με τέτοιες φάσεις ανεξαρτήτως ταλέντου. Αλλά φορές, το πλεονέκτημα ήταν μικρό. Πχ αν στην Mercedes έκοβαν το κόλπο με το τιμόνι (δεν θυμάμαι το όνομα τώρα) δεν θα πήγαινε στο πατο αλλά δεν ήταν και τόσο σημαντικό. Θυμάται κανείς την bar με το double diffuser? Απλά, πάντα είχαμε μάθει τί έκανε το σύστημα οριακο και τί παράνομο. Προσωπικά θεωρώ αυτή την διαφάνεια ως το μόνο θετικό στην φάση και αυτό που σε κάποιο βαθμό κάνει και θεμιτό την μυστική παράνομη τεχνολογία. Αν το αφαιρέσεις, γιατί να παρακολουθώ τεχνολογικά την φ1;
    Η Williams κάποια στιγμή έφτιαξε το πλέον τεχνολογικά άρτιο μονοθεσιο και τα σάρωσε όλα. Όταν οι τεχνολογίες της βγήκαν off , όλοι ξέρουμε τι έγινε. Αυτό ως υπενθυμίση στον Max επειδή δεν θυμάται. Όπως δεν θυμάται τα εξωτικά μείγματα του κινητήρα της McLaren για παράδειγμα.
    Για να διευκρίνησω δεν λέω ότι η mclaren η η Williams έκλεψαν στις αναφερόμενες περιπτώσεις, απλά αναφέρω περιπτώσεις που κάναν κάτι διαφορετικό και innovative και η συνέχεια είναι γνωστή. Υπάρχουν πολλά άλλα παραδείγματα. Για να φρεσκάρω μυαλά.

    Damper παρένθεση.

  8. #1208
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Williams κάποια στιγμή έφτιαξε το πλέον τεχνολογικά άρτιο μονοθεσιο και τα σάρωσε όλα. Όταν οι τεχνολογίες της βγήκαν off , όλοι ξέρουμε τι έγινε. Αυτό ως υπενθυμίση στον Max επειδή δεν θυμάται. Όπως δεν θυμάται τα εξωτικά μείγματα του κινητήρα της McLaren για παράδειγμα.
    Για να διευκρίνησω δεν λέω ότι η mclaren η η Williams έκλεψαν στις αναφερόμενες περιπτώσεις, απλά αναφέρω περιπτώσεις που κάναν κάτι διαφορετικό και innovative και η συνέχεια είναι γνωστή. Υπάρχουν πολλά άλλα παραδείγματα. Για να φρεσκάρω μυαλά.

    Damper παρένθεση.
    Μα αυτή είναι η φ1. Τα αυτοκίνητα ελέγχονται εσωτερικά μόνο αν υπάρξει σοβαρή υπόνοια. Εξωτερικά έχουν στατικό έλεγχο και όλα τα υπόλοιπα είναι θέμα ερμηνείας. Πχ τα φτερά που λύγιζαν. Οι ομάδες παίρνουν και τα ρίσκα τους, ενώ συχνά η aka παγαποντια αποτελεί και τεχνολόγικη εξέλιξη. Δεν καταλαβαίνω προς τί ο διχασμός, αρκεί να μαθευτεί. Μαγκιά του κάθε μηχανικού που βρίσκει τα όρια της νομοθεσίας αρκεί να το μάθει το κοινό. Ή μήπως το πολύ millennial politically correct δεν το επιτρέπει αυτό πια;

  9. #1209
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ρε παιδιά είστε πηγή γνώσης. Πότε έπιασαν τη Ferrari με κόλπο στις μπαταρίες? Τα αθλητικά από το Μακελειό διαβάζετε?

    Πλέον περιμένω 2 απαντήσεις να φωτίσω του απανταχού παρόντες του μηχανοκίνητου αθλητισμού. Μπαταρίες και μοτέρ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #1210
    Εγγραφή
    17-06-2018
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    @BlueChris ξεκινας τα τελευταια 2 ποστακια σου (στα οποια απαντας σε μενα) με αυτον τον τροπο:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά...
    Και καταληγεις με ειρωνικα σχολια και στα 2 ποστακια.

    Νομιζεις οτι μια στο τοσο που αποφασιζω να πω τη γνωμη μου, εχω τη διαθεση να παιξω αυτο το τοξικο παιχνιδακι? Επειδη λοιπον δεν εχω αυτη τη διαθεση δεν ποσταρω συχνα εδω μεσα. Γιατι οποτε ακουστει κατι που δεν αρεσει, αυτος που το ειπε κινδυνευει αμεσα απο διαφορετικους "εχθρους" που καραδοκουν να τον τιμωρησουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξέρω τι έγραψε γιατί έχει φάει κανα χρόνο ignore τώρα, αλλά ε ναι, έκλεψε because το είπε ο Max.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ως υπενθυμίση στον Max επειδή δεν θυμάται.
    Να ενας ακομα "τιμωρος" εδω μεσα. Που με εχει κανει ignore μετα απο τα πρωτα μου ποστακια (χωρις να τον προσβαλω ποτε) στο φορουμ κι εκτοτε δε σταματαει να ασχολειται μαζι μου "χωρις φυσικα να διαβαζει αυτα που γραφω" (με εχει κανει ignore αφου).

    Λυπαμαι πραγματικα που δε μπορω να πω την αποψη μου, γιατι καποιοι δε μπορουν να δεχτουν τη διαφορετικη αποψη.

  11. #1211
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από M4X Εμφάνιση μηνυμάτων
    @BlueChris ξεκινας τα τελευταια 2 ποστακια σου (στα οποια απαντας σε μενα) με αυτον τον τροπο:


    Και καταληγεις με ειρωνικα σχολια και στα 2 ποστακια.

    Νομιζεις οτι μια στο τοσο που αποφασιζω να πω τη γνωμη μου, εχω τη διαθεση να παιξω αυτο το τοξικο παιχνιδακι? Επειδη λοιπον δεν εχω αυτη τη διαθεση δεν ποσταρω συχνα εδω μεσα. Γιατι οποτε ακουστει κατι που δεν αρεσει, αυτος που το ειπε κινδυνευει αμεσα απο διαφορετικους "εχθρους" που καραδοκουν να τον τιμωρησουν.

    - - - Updated - - -



    Να ενας ακομα "τιμωρος" εδω μεσα. Που με εχει κανει ignore μετα απο τα πρωτα μου ποστακια (χωρις να τον προσβαλω ποτε) στο φορουμ κι εκτοτε δε σταματαει να ασχολειται μαζι μου "χωρις φυσικα να διαβαζει αυτα που γραφω" (με εχει κανει ignore αφου).

    Λυπαμαι πραγματικα που δε μπορω να πω την αποψη μου, γιατι καποιοι δε μπορουν να δεχτουν τη διαφορετικη αποψη.
    Το παιδιά το χρησιμοποιώ σαν φιλικό χαιρετισμό. Δεν ήταν πρόθεση μου να σε προσβάλλω και ζητάω συγνώμη. Εξέφρασες όμως κάποιες σίγουρες απόψεις που θέλω να τις πάρω σοβαρά με τη συνθήκη όμως να δικαιολογηθούν με κάποιο τρόπο. Εγώ πχ με τον μόνο που έχω τεράστιο θέμα είναι ο Τοτος αλλά είναι αίσθηση παρά απόδειξη. Αν και εσύ λες αυτά που λες για τη Ferrari χωρίς αποδείξεις, καλό θα ήταν να μας λες πως "νομίζω" κλπ για να καταλαβαίνουμε και αυτοί που θέλουμε να μάθουμε κάτι.

    Σαν άνθρωπος πρόβλημα δεν έχω με καμία ομάδα και αγαπάω την F1 ανεξαιρέτως οδηγών. Στραβωνω λίγο με τα πολιτικά παιχνίδια , με την άσχημη συμπεριφορά οδηγών εντός και εκτός πίστας και με το social τους κλπ. Πχ λέω τον Hamilton Sir Vegan γιατί ενώ είναι από τους καλύτερους οδηγούς της γενιάς του αλλά ώρες ώρες λέει κάτι μπαρουφες που τον μειώνουν. Ο Μαξ αντίστοιχα ήταν μέχρι 2 χρόνια επικίνδυνος σαν οδηγός αλλά πλέον τον στηρίζω με τα μπούνια.

    Μπορούμε να συζητάμε όμορφα χωρίς προσβολές και ειρωνίες και από μεριά μου θα βελτιωθώ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #1212
    Εγγραφή
    17-06-2018
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παιδιά το χρησιμοποιώ σαν φιλικό χαιρετισμό. Δεν ήταν πρόθεση μου να σε προσβάλλω και ζητάω συγνώμη. Εξέφρασες όμως κάποιες σίγουρες απόψεις που θέλω να τις πάρω σοβαρά με τη συνθήκη όμως να δικαιολογηθούν με κάποιο τρόπο. Εγώ πχ με τον μόνο που έχω τεράστιο θέμα είναι ο Τοτος αλλά είναι αίσθηση παρά απόδειξη. Αν και εσύ λες αυτά που λες για τη Ferrari χωρίς αποδείξεις, καλό θα ήταν να μας λες πως "νομίζω" κλπ για να καταλαβαίνουμε και αυτοί που θέλουμε να μάθουμε κάτι.

    Σαν άνθρωπος πρόβλημα δεν έχω με καμία ομάδα και αγαπάω την F1 ανεξαιρέτως οδηγών. Στραβωνω λίγο με τα πολιτικά παιχνίδια , με την άσχημη συμπεριφορά οδηγών εντός και εκτός πίστας και με το social τους κλπ. Πχ λέω τον Hamilton Sir Vegan γιατί ενώ είναι από τους καλύτερους οδηγούς της γενιάς του αλλά ώρες ώρες λέει κάτι μπαρουφες που τον μειώνουν. Ο Μαξ αντίστοιχα ήταν μέχρι 2 χρόνια επικίνδυνος σαν οδηγός αλλά πλέον τον στηρίζω με τα μπούνια.

    Μπορούμε να συζητάμε όμορφα χωρίς προσβολές και ειρωνίες και από μεριά μου θα βελτιωθώ.
    Σου είπα και πάλι. Μην περιμένεις αποδείξεις. Η FIA που έλυσε το μονοθέσιο βίδα-βίδα και ξέρει με τι τρόπο έκλεβε η Ferrari, αποφάσισε να κρατήσει μυστικά τα αποτελέσματα της έρευνας κι απλά να βγάλει μια πολύ ύποπτη και πρωτόγνωρη στα χρονικά ανακοίνωση που αποτέλεσε τη σφραγίδα των όσων γράφονται παντού περί κλεψιάς.

    Εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω σα φίλαθλος, είναι να κρίνω την απόδοση του μονοθέσιου μετά το σκάνδαλο. Η Ferrari λοιπόν έχασε σχεδόν 1" από τη μια μέρα στην άλλη και προσωπικά είμαι πεπεισμένος ότι έκλεβε.

    Τώρα αν εσύ ή κάποιος άλλος μπορείτε να μου πείτε πως χάθηκε σχεδόν 1" από τη μια στιγμή στην άλλη, ενδέχεται να παραδεχτώ οτι δεν έκλεβε. Απλά σε παρακαλώ μην επαναλαμβάνουμε τις αστειότητες που ταΐζει η Ferrari τους οπαδούς της ώστε να κοιμούνται ήσυχοι τα βράδια. Μη μου πείτε οτι "το πρόβλημα είναι από το σασί", γιατί με το ίδιο σασί πριν λίγο κέρδιζε αγώνες. Μη μου πείτε "αλλάξανε κατεύθυνση στο setup και δεν τους έκατσε", γιατί στον επόμενο αγώνα θα μπορούσαν να επιστρέψουν στο παλιό νικηφόρο setup κι εδώ και 1.5 χρόνο τα χάλια τους σταματημό δεν έχουν. Πείτε κάποια σοβαρά επιχειρήματα όσον αφορά το απολεσθέν δευτερόλεπτο και με χαρά να τα συζητήσουμε.

    Σε ορισμένα πράγματα δε χρειάζονται αναλύσεις ούτε να είμαστε ειδικοί για να δούμε τι έγινε. Η κοινή λογική είναι αρκετή!

    Τέλος να τονίσω ότι σε θεωρώ γνώστη του αθλήματος κι επίσης συζητήσιμο χρήστη. Ίσως γι' αυτό με πείραξε η ειρωνική απάντηση που έδωσες, γιατί δεν την περίμενα καν από σένα. Από άλλους είμαι συνηθισμένος σε παρόμοιο ύφος, γι' αυτούς τους άλλους δεν εμφανίζομαι στο forum κι εξαίτιας άλλων έχουν εξαφανιστεί κάμποσοι άλλοι λάτρεις της Formula 1 από 'δώ μέσα. Καλή συνεχεία σε όλους και συγνώμη αν χάλασα την ωραία σας ατμόσφαιρα λέγοντας την άποψη μου

  13. #1213
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από M4X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου είπα και πάλι. Μην περιμένεις αποδείξεις. Η FIA που έλυσε το μονοθέσιο βίδα-βίδα και ξέρει με τι τρόπο έκλεβε η Ferrari, αποφάσισε να κρατήσει μυστικά τα αποτελέσματα της έρευνας κι απλά να βγάλει μια πολύ ύποπτη και πρωτόγνωρη στα χρονικά ανακοίνωση που αποτέλεσε τη σφραγίδα των όσων γράφονται παντού περί κλεψιάς.

    Εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω σα φίλαθλος, είναι να κρίνω την απόδοση του μονοθέσιου μετά το σκάνδαλο. Η Ferrari λοιπόν έχασε σχεδόν 1" από τη μια μέρα στην άλλη και προσωπικά είμαι πεπεισμένος ότι έκλεβε.

    Τώρα αν εσύ ή κάποιος άλλος μπορείτε να μου πείτε πως χάθηκε σχεδόν 1" από τη μια στιγμή στην άλλη, ενδέχεται να παραδεχτώ οτι δεν έκλεβε. Απλά σε παρακαλώ μην επαναλαμβάνουμε τις αστειότητες που ταΐζει η Ferrari τους οπαδούς της ώστε να κοιμούνται ήσυχοι τα βράδια. Μη μου πείτε οτι "το πρόβλημα είναι από το σασί", γιατί με το ίδιο σασί πριν λίγο κέρδιζε αγώνες. Μη μου πείτε "αλλάξανε κατεύθυνση στο setup και δεν τους έκατσε", γιατί στον επόμενο αγώνα θα μπορούσαν να επιστρέψουν στο παλιό νικηφόρο setup κι εδώ και 1.5 χρόνο τα χάλια τους σταματημό δεν έχουν. Πείτε κάποια σοβαρά επιχειρήματα όσον αφορά το απολεσθέν δευτερόλεπτο και με χαρά να τα συζητήσουμε.

    Σε ορισμένα πράγματα δε χρειάζονται αναλύσεις ούτε να είμαστε ειδικοί για να δούμε τι έγινε. Η κοινή λογική είναι αρκετή!

    Τέλος να τονίσω ότι σε θεωρώ γνώστη του αθλήματος κι επίσης συζητήσιμο χρήστη. Ίσως γι' αυτό με πείραξε η ειρωνική απάντηση που έδωσες, γιατί δεν την περίμενα καν από σένα. Από άλλους είμαι συνηθισμένος σε παρόμοιο ύφος, γι' αυτούς τους άλλους δεν εμφανίζομαι στο forum κι εξαίτιας άλλων έχουν εξαφανιστεί κάμποσοι άλλοι λάτρεις της Formula 1 από 'δώ μέσα. Καλή συνεχεία σε όλους και συγνώμη αν χάλασα την ωραία σας ατμόσφαιρα λέγοντας την άποψη μου
    Απλα θελει ψυχραιμια. Δεν εχουμε να χωρισουμε κατι.
    Καποια πραγματα απλα πρεπει να παιρνουν απαντησεις.
    Οταν λοιπον εγω λεω πχ 6η θεση η καλυτερη αποδειξη της κλεψιας και παιρνω σαν απαντηση για τον Αλονσο και τον Σεννα ε καπου να υπαρχει και ενα οριο δλδ....
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  14. #1214
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.065
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από M4X Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου είπα και πάλι. Μην περιμένεις αποδείξεις. Η FIA που έλυσε το μονοθέσιο βίδα-βίδα και ξέρει με τι τρόπο έκλεβε η Ferrari, αποφάσισε να κρατήσει μυστικά τα αποτελέσματα της έρευνας κι απλά να βγάλει μια πολύ ύποπτη και πρωτόγνωρη στα χρονικά ανακοίνωση που αποτέλεσε τη σφραγίδα των όσων γράφονται παντού περί κλεψιάς.

    Εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω σα φίλαθλος, είναι να κρίνω την απόδοση του μονοθέσιου μετά το σκάνδαλο. Η Ferrari λοιπόν έχασε σχεδόν 1" από τη μια μέρα στην άλλη και προσωπικά είμαι πεπεισμένος ότι έκλεβε.

    Τώρα αν εσύ ή κάποιος άλλος μπορείτε να μου πείτε πως χάθηκε σχεδόν 1" από τη μια στιγμή στην άλλη, ενδέχεται να παραδεχτώ οτι δεν έκλεβε. Απλά σε παρακαλώ μην επαναλαμβάνουμε τις αστειότητες που ταΐζει η Ferrari τους οπαδούς της ώστε να κοιμούνται ήσυχοι τα βράδια. Μη μου πείτε οτι "το πρόβλημα είναι από το σασί", γιατί με το ίδιο σασί πριν λίγο κέρδιζε αγώνες. Μη μου πείτε "αλλάξανε κατεύθυνση στο setup και δεν τους έκατσε", γιατί στον επόμενο αγώνα θα μπορούσαν να επιστρέψουν στο παλιό νικηφόρο setup κι εδώ και 1.5 χρόνο τα χάλια τους σταματημό δεν έχουν. Πείτε κάποια σοβαρά επιχειρήματα όσον αφορά το απολεσθέν δευτερόλεπτο και με χαρά να τα συζητήσουμε.

    Σε ορισμένα πράγματα δε χρειάζονται αναλύσεις ούτε να είμαστε ειδικοί για να δούμε τι έγινε. Η κοινή λογική είναι αρκετή!

    Τέλος να τονίσω ότι σε θεωρώ γνώστη του αθλήματος κι επίσης συζητήσιμο χρήστη. Ίσως γι' αυτό με πείραξε η ειρωνική απάντηση που έδωσες, γιατί δεν την περίμενα καν από σένα. Από άλλους είμαι συνηθισμένος σε παρόμοιο ύφος, γι' αυτούς τους άλλους δεν εμφανίζομαι στο forum κι εξαίτιας άλλων έχουν εξαφανιστεί κάμποσοι άλλοι λάτρεις της Formula 1 από 'δώ μέσα. Καλή συνεχεία σε όλους και συγνώμη αν χάλασα την ωραία σας ατμόσφαιρα λέγοντας την άποψη μου
    Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμύδια. Ακόμα και να μην είχε γίνει η έρευνα όλοι θα αναρωτιόντουσαν τι άλλαξε. Πάντως είμαι περίεργος να μάθω τεχνολογικά τι έκαναν, γιατί το ρημάδι το ντεπόζιτο ένα είναι και τι διάολο έκαναν με το ζύγισμα και την μέτρηση του καυσίμου. Είχαν μυστικό ρεζερβουάρ ; Πάντως, Ο Μίκα είπε ότι έβαλαν δεύτερο μετρητή ροής καυσίμου μετά τον έλεκτή. Κανονικά είχε μόνο πριν. Δεν κατάλαβα. Έχω πραγματικά περιέργεια τι έξυπνο είχαν βρει στην Φεράρι. Κρίμα με τις βλακείες κυρίως της Φ1 και την χαζή αποδοχή της κατάστασης από την Φεράρι. Πιστεύω θα μάθουμε κάποια φάση όπως με όλα.

    Ένα πράγμα που επίσης θεωρώ ενδιαφέρον σε αυτές τις καταστάσεις είναι το ρίσκο να φανεί σε κάποιο ατύχημα. Αναρωτιέμαι πόσο συζητείται και πόσο αίσθηση έχει ο οδηγός να ειναι προσεκτικός μην φανούν κάποια πράγματα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα θελει ψυχραιμια. Δεν εχουμε να χωρισουμε κατι.
    Καποια πραγματα απλα πρεπει να παιρνουν απαντησεις.
    Οταν λοιπον εγω λεω πχ 6η θεση η καλυτερη αποδειξη της κλεψιας και παιρνω σαν απαντηση για τον Αλονσο και τον Σεννα ε καπου να υπαρχει και ενα οριο δλδ....
    Δεν χρειάζεται αν θες την γνώμη. Άστο και δεν πειράζει. Ποιο είναι το κίνητρο; Θα μάθουμε κάτι περισσότερο; Θα αλλάξει γνώμη; Το μόνο αποτέλεσμα είναι ότι γίνεται τοξικό το κλίμα. Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι και οι υπόλοιποι έχουμε κοινή λογική και βλέπουμε τα λογικά κενά όλων. Και αν δεν το είδαμε τι ακριβώς έγινε; Έχω λάθος άποψη σαν οπαδός; Μα οπαδός είμαι και είμαι biased και ανάλογα με το κόλλημα δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξω γνώμη. Γενικά πολλά χρόνια πριν θα συμφωνούσα μαζί σου αλλά δυστυχώς έχουμε μπει σε μια εποχή που πρέπει καμιά φορά να μασάμε τα λόγια μας. Ούτε μένα μου αρέσει αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν κερδίζουμε τίποτα. Δεν ήμουν ποτέ hard core οπαδός αλλά πολλά χρόνια πριν έμαθα ότι απλά δεν έχει νόημα η συζητήση σε λογικό επίπεδο με οπαδούς. Χαβαλέ, πείραγμα και να γελάμε αν ο άλλος έχει υγιές γνώση του εαυτού του και αντίστοιχα από τον άλλο. Δεν είναι ζήτημα πολιτικής, ρατσισμού που δεν θες να κερδίσει μια λάθος άποψη γιατί μπορεί να γίνει επικίνδυνη. Ποιος είναι ο κίνδυνος εδώ; Οπαδικές τοποθετήσες έχουμε και σε μικρό ή μεγάλο βαθμό εκφράζομαστε με τις υποκειμενικές μας αντιλήψεις. Και το ίδιο ισχύει για όλους μας. Απλά το γράφω με αφορμή το έντονο.

  15. #1215
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παιδιά το χρησιμοποιώ σαν φιλικό χαιρετισμό. Δεν ήταν πρόθεση μου να σε προσβάλλω και ζητάω συγνώμη. Εξέφρασες όμως κάποιες σίγουρες απόψεις που θέλω να τις πάρω σοβαρά με τη συνθήκη όμως να δικαιολογηθούν με κάποιο τρόπο. Εγώ πχ με τον μόνο που έχω τεράστιο θέμα είναι ο Τοτος αλλά είναι αίσθηση παρά απόδειξη. Αν και εσύ λες αυτά που λες για τη Ferrari χωρίς αποδείξεις, καλό θα ήταν να μας λες πως "νομίζω" κλπ για να καταλαβαίνουμε και αυτοί που θέλουμε να μάθουμε κάτι.

    Σαν άνθρωπος πρόβλημα δεν έχω με καμία ομάδα και αγαπάω την F1 ανεξαιρέτως οδηγών. Στραβωνω λίγο με τα πολιτικά παιχνίδια , με την άσχημη συμπεριφορά οδηγών εντός και εκτός πίστας και με το social τους κλπ. Πχ λέω τον Hamilton Sir Vegan γιατί ενώ είναι από τους καλύτερους οδηγούς της γενιάς του αλλά ώρες ώρες λέει κάτι μπαρουφες που τον μειώνουν. Ο Μαξ αντίστοιχα ήταν μέχρι 2 χρόνια επικίνδυνος σαν οδηγός αλλά πλέον τον στηρίζω με τα μπούνια.

    Μπορούμε να συζητάμε όμορφα χωρίς προσβολές και ειρωνίες και από μεριά μου θα βελτιωθώ.
    Θα σε παρακαλέσω να μη κάνεις quote τον συγκεκριμένο συμφορουμήτη ,γιατί αναγκάζομαι να βλέπω τα post του και αυτό απλά κάνει Defeat το ignore function που τον έχω βάλει.
    Aντίστοιχα και για τον ASFE.
    Και το ignore έπεσε επειδή ακριβως δεν μπορούσε να βγεί άκρη.
    Αυτά.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 81 από 549 ΠρώτηΠρώτη ... 61717679808182838691101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας