Σελ. 500 από 550 ΠρώτηΠρώτη ... 480490495498499500501502505510520 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.486-7.500 από 8246
  1. #7486
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ τώρα πέταγε το MB μοτέρ ε? lol... μέχρι και η Renault του έφτασε πλέον... Honda και Ferrari είναι ποιο μπροστά.
    Μάλλον δεν ήθελαν συνεργασία με Γιαπωνέζους πάλι,είχε ακουστεί για Τογιότα,σου λέει με Τοτο μπορεί να παίρνουμε και κανένα βάθρο.

  2. #7487
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον δεν ήθελαν συνεργασία με Γιαπωνέζους πάλι,είχε ακουστεί για Τογιότα,σου λέει με Τοτο μπορεί να παίρνουμε και κανένα βάθρο.
    Α ναι.. και εγώ περίμενα τη μεγάλη μου αγάπη να ξανασχοληθεί αλλά δεν βλέπω φως...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #7488
    Εγγραφή
    13-11-2017
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112626/11255
    ISP
    cosmote
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    12(dB) / 7.0(dB)
    Esteban Ocon says that Tuesday’s Pirelli test in Abu Dhabi will be crucial in helping his Alpine Formula 1 team to get a better understanding of its car.

    συγνωμη,με το ιδιο αυτοκινητο θα κατεβει η αλπιν το 24 ??

    οι αλλες ομαδες αγγαρεια κανουν,ο ρασελ διαβαζα πριν ειχε και ατυχημα.

  4. #7489
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    F1 News: Toto Wolff Loses Confidence On 2024 Red Bull Battle -"Back To The Drawing Board"

    Mercedes faces a challenging road ahead in F1, with Toto Wolff recognising the need for significant changes to compete against the dominant Red Bull Racing in 2024.

    • Red Bull's Dominance: Wolff acknowledges Red Bull's significant lead under the new regulations, making it tough for Mercedes to compete.
    • Mercedes’ Position: Securing second in the constructors' championship, Mercedes looks to McLaren's recent progress as a model for improvement.
    • 2024 Strategy: Mercedes plans a major overhaul for 2024, with Wolff likening the task to climbing Mount Everest.


    https://www.si.com/fannation/racing/...-drawing-board

    Δυσκολα τα πραγματα αν κοιτανε πως να αντιγραψουν το μοντελο η τον τροπο που τα καταφερε το Woking στο δευτερο μισο του πρωταθληματος.

  5. #7490
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    F1 News: Toto Wolff Loses Confidence On 2024 Red Bull Battle -"Back To The Drawing Board"

    Mercedes faces a challenging road ahead in F1, with Toto Wolff recognising the need for significant changes to compete against the dominant Red Bull Racing in 2024.

    • Red Bull's Dominance: Wolff acknowledges Red Bull's significant lead under the new regulations, making it tough for Mercedes to compete.
    • Mercedes’ Position: Securing second in the constructors' championship, Mercedes looks to McLaren's recent progress as a model for improvement.
    • 2024 Strategy: Mercedes plans a major overhaul for 2024, with Wolff likening the task to climbing Mount Everest.


    https://www.si.com/fannation/racing/...-drawing-board

    Δυσκολα τα πραγματα αν κοιτανε πως να αντιγραψουν το μοντελο η τον τροπο που τα καταφερε το Woking στο δευτερο μισο του πρωταθληματος.
    Νομίζω ότι μας δουλεύει χοντρά για σταχτη στα μάτια οπότε μόλις βγει το υβρίδιο RB/AM/MCL το δικό τους θα αρχίσει μαζί με τον Sir Toreto τα together we rise, we are family και λοιπές ατάκες από το Fast & Furious.
    Του χρόνου πάμε και ένα στοίχημα πως η RB θα κείτεται μακράν και η μόνη που ίσως θα είναι κοντά θα είναι η Ferrari.
    Είδαμε φέτος και την AM και την MCL σε λιγότερο βαθμό να ξεφουσκωνουν. Το προβλημα είναι πως καλή η αντιγραφή αλλά δεν μπορείς να μπεις στο μυαλό του Άγιου οπότε δεν μπορούν να εξελίξουν το αντίγραφο γιατί δεν έχουν το big picture.
    Μόνο η Ferrari ακολουθεί διαφορετικό αεροδυναμικό δρόμο και είναι υπερ τους αυτό. Σίγουρα παίρνουν ιδέες οι Ιταλοί, ειδικά από το θεϊκό πατωμα της RB και το downwash που δεν το έχουν υιοθετήσει αίμα αλλά το προσαρμόζουν στο δικό τους σχέδιο.
    Δεν ξέρω, νομίζω πως τα άστρα ταιριάζουν για του χρόνου στη Ferrari αλλά από την άλλη το έχουμε δει το έργο πολλάκις.

    Φυσικά μπορεί να κάνω και λάθος και η ΑΜ πχ μπορεί επίτηδες να το παράτησε και εξέλιξε το μονοθέσιο του 24 μήνες τώρα και να βγάλει μάτια του χρόνου και το ίδιο μπορεί να ισχύει και την ΜΒ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #7491
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Με δεδομενο οτι η Mclaren θα μπορει να χρησιμοποιησει πληρως τη νεα αεροδυναμικη της σηραγγα απο το μονοθεσιο του 2025 και μερικως για το μονοθεσιο του 2024,δεν περιμενω θαυματα για τη νεα χρονια και ας λενε καποιοι οτι δηθεν στοχος ειναι να κλεισει το gap με τη RBR,περιμενω μια εξελιξη σταδιακη ωστε να χτυπαει καμια νικη η καποια βαθρα,στο qualify ειναι καλοι.

  7. #7492
    Εγγραφή
    13-11-2017
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112626/11255
    ISP
    cosmote
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    12(dB) / 7.0(dB)
    η rb δηλωνει οτι το τωρινο μονοθεσιο μπαινει στα βιβλια της ιστοριας οχι μονο για τις νικες και το ποσο τελειο ηταν και οτι το 24 ετοιμαζουν κατι αλλο,λογικα δεν θα ειναι κατι διαφορετικο απο το υπαρχόν αλλα σιγουρα κατα πολυ αναβαθμισμενο,οσο οι υπολοιποι θα προσπαθουν να αντιγραψουν το φετινο για του χρονου η rb θα ξεφευγει και παλι.
    το κακο για ολους τους αλλους ειναι το ρισκο εκ νεου αποτυχιας αν πανε σε κατι διαφορετικο,να δουμε αν θα το τολμησουν που δεν το βλεπω,εκτος των ιταλων που ειναι ξεροκεφαλοι και σιγουρα θα παρουσιασουν εστω και λιγο κατι που θα διαφερει.

  8. #7493
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Αντε να αρχισει το silly season σιγα σιγα,με Αρουτη να λεει οτι η Ferrari στις δοκιμες ειναι πρωτη(οχι νταξ,νωρις ειναι ακομη).

  9. #7494
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε να αρχισει το silly season σιγα σιγα,με Αρουτη να λεει οτι η Ferrari στις δοκιμες ειναι πρωτη(οχι νταξ,νωρις ειναι ακομη).
    A εγώ τα λέω ήδη για πρώτη δεν ξέρω αλλά 2η σίγουρα ...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #7495
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    αισθάνομαι ότι μετά το τέλος κάθε σεζόν συζητάμε το ίδιο πράγμα για την φερραρι...

    Είμαι ο μόνος?


  11. #7496
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    αισθάνομαι ότι μετά το τέλος κάθε σεζόν συζητάμε το ίδιο πράγμα για την φερραρι...

    Είμαι ο μόνος?

    Ναι, ιδέα σου είναι

    Πέρα από πλάκα, φέτος ήταν η μόνη χρονιά μετά το 2009 που είχαν εξέλιξη μεσούσης της σεζόν... δεν το λες και λίγο άρα κάτι γίνεται.
    Φυσικά τα πάγια προβλήματα όπως το τμήμα στρατηγικής παραμένει στη θέση του...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #7497
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    δεν μειώνω το αποτέλεσμα της φερραρι φέτος.

    Σίγουρα ήταν καλύτερα ακόμα και στην στρατηγική σε σχέση με την προηγούμενη χρονιά. Οπότε υπηρχε εξέλιξη.

    Απλώς είτε Lovers είτε haters για την φερραρι μιλάμε σχεδόν πάντα. Φέτος έπρεπε να είχε τελειώσει δεύτερη με διαφορά έτσι όπως ξεκίνησε η χρονιά κατά την γνώμη μου.

    Πάντως το ότι στο τέλος με την τρίτη θέση, κέρδισε χρόνο στις δοκιμές είναι σίγουρα θετικό αλλά και πάλι έπρεπε να βγει δεύτερη.

  13. #7498
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε να αρχισει το silly season σιγα σιγα,με Αρουτη να λεει οτι η Ferrari στις δοκιμες ειναι πρωτη(οχι νταξ,νωρις ειναι ακομη).
    Με τίποτα. Αυτό που θέλω είναι ανταγωνιστικοτητα, όχι προβλήματα τύπου Tyre degradation και να είναι καθ ελάχιστο το 2ο μονοθεσιο στο grid.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μειώνω το αποτέλεσμα της φερραρι φέτος.

    Σίγουρα ήταν καλύτερα ακόμα και στην στρατηγική σε σχέση με την προηγούμενη χρονιά. Οπότε υπηρχε εξέλιξη.

    Απλώς είτε Lovers είτε haters για την φερραρι μιλάμε σχεδόν πάντα. Φέτος έπρεπε να είχε τελειώσει δεύτερη με διαφορά έτσι όπως ξεκίνησε η χρονιά κατά την γνώμη μου.

    Πάντως το ότι στο τέλος με την τρίτη θέση, κέρδισε χρόνο στις δοκιμές είναι σίγουρα θετικό αλλά και πάλι έπρεπε να βγει δεύτερη.
    Δσ μπορώ να συμφωνήσω.
    Το μονοθεσιο είχε προβλήματα που ξεκινούσαν από τον κινητήρα και συνέχισαν στην αεροδυναμική. Βασικά για να είμαι ευγενικός ενώ υπήρχαν προσδοκίες τελικά δεν ήταν αυτό που αναμενόταν. Αυτό που κέρδισε η Ferrari φέτος είναι πράγματα όπως βελτίωση στην απόδοση των βελτιώσεων και upgrades που ήρθαν μετά το summer break και παρακαλώ δούλευαν?!?wtf !
    Πόσοι θυμάστε τη Ferrari να βελτιώνεται μετά το summer break μετά το 2006 ας πούμε να μου το πείτε και μένα.

    Και φυσικά αν και εννοείται θέλει βελτίωση ακόμα, σε σχέση με περισυ το pitwall ήταν νύχτα με μέρα.

    Δεδομένου ότι είχε νέο TP μια χαρα πηγε.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  14. #7499
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Formula 1 – Επιβεβαιώνει η Ferrari: Λεκλέρ και Σάινθ θα επεκτείνουν τα συμβόλαιά τους με τη Scuderia

    Ο Τζον Έλκαν, σε ερώτηση που του έγινε κατά τη διάρκεια συνάντησης με επενδυτές, σχετικά με το μέλλον των δύο πιλότων της ομάδας, φέρεται να είπε «Ο Σάινθ και ο Λεκλέρ; Θα μείνουν, εννοείται!».

    https://www.motori.gr/formula-1-epiv...e-ti-scuderia/
    Εlkan μιλησε,τελος,κανενα περιθωριο για silly season.


    FIA: Ο Ben Sulayam φεύγει ο Michael Masi έρχεται και οι ζαλάδες αρχίζουν στον Lewis Hamilton

    Ο Ben Sulayem, ο οποίος αντικατέστησε τον Jean Todt ως πρόεδρος της FIA μετά τον αγώνα στο Άμπου Ντάμπι πριν από δύο χρόνια, έχει επιμείνει από τότε ότι ο Masi θα γίνει δεκτός ξανά με ανοιχτές αγκάλες εάν επιθυμεί να επιστρέψει στη F1 στο μέλλον.

    Είπε στο Press Association: «Πάντα ζητώ συγγνώμη, αλλά δεν μπορώ να ζητήσω συγγνώμη για κάτι που έγινε πριν από την ώρα μου.

    «Εντάξει, θα κάνω τη συγγνώμη, αλλά θα φέρω ξανά τον Μάικλ Μάσι, πιστεύεις ότι είναι σωστό;

    “Ο καημένος είναι ένα άτομο που έχει δεχτεί επίθεση και κακοποίηση. Ο Μάικλ Μάσι πέρασε από την κόλαση. Κόλαση! Και αν δω ότι υπάρχει μια ευκαιρία που χρειάζεται η FIA και ο Μάικλ Μάσι είναι το σωστό άτομο, θα τον φέρω.”

    https://www.sportime.gr/engine-power...ewis-hamilton/
    Πωωωω,αν γινει αυτο,βλεπω παραιτηση Lewis Hamilton και Toτου ταυτοχρονα.Unacceptable.

    F1-Lewis Hamilton: Σκέφτηκα να τα παρατήσω μέσα στην χρονιά

    «Θυμάμαι ότι στην αρχή της χρονιάς ένιωθα ακριβώς, όπως το 2022, όπου σίγουρα δεν ήταν υπέροχο συναίσθημα. Είχα πραγματικά μεγάλες ελπίδες, όταν μου είπαν πως το αυτοκίνητο είναι καταπληκτικό, είναι μοναδικό και κανείς δεν πρόκειται να έχει κάτι παρόμοιο και μετά φτάσαμε στο πρώτο τεστ» είπε ο Hamilton και πρόσθεσε: « Αν και ήμουν πιο προσεκτικός όταν άκουγα, πως όλα πάνε καλά και είπα: Θα δούμε. Μετά το αυτοκίνητο, εμφάνισε όλα αυτά τα προβλήματα. Κατάλαβα πως είχαμε να αντιμετωπίσουμε, μία μεγάλη δύσκολη χρονιά. Μετά ξεκίνησαν οι απογοητεύσεις, γιατί είχα ζητήσει ορισμένες αλλαγές και δεν έγιναν».

    Ο επτά φορές παγκόσμιος πρωταθλητής της F1,Lewis Hamilton, περιέγραψε πως ήταν η κατάσταση στην ομάδα το 2023 και εξήγησε γιατί ήταν τόσο οργισμένος, που σκέφτηκε να τα σταματήσει τους αγώνες όπως το 2021.

    Ο Βρετανός παραδέχτηκε ότι το 2023, πάλεψε και απογοητεύτηκε, ενώ προσπαθούσε να βοηθήσει τους μηχανικούς και να βελτιώσει την εικόνα της ομάδας. «Πίστεψα πως η κατάσταση θα γίνει καλύτερη, μάλιστα είχα κίνητρο γιατί η προηγούμενη σεζόν ήταν εξίσου δύσκολη, κάτι που με οδήγησε σε μια θετική νοοτροπία. Όμως δεν άλλαζε κάτι. Ρωτούσα τι φταίει και μου απαντούσαν: Δεν ξέρουμε, και αυτό συνεχιζόταν. Πίστεψα πως είχα χάσει το ταλέντο μου τις ικανότητές μου ήθελα να τα παρατήσω να σταματήσω στο τέλος της χρονιάς. Όπως στο ‘Αμπου Ντάμπι το 2021. Εκείνη την περίοδο είχα πολλά στο μυαλό μου. Όμως το χειρότερο που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να πάρει αποφάσεις βασιζόμενος σε αισθήματα. Όταν είσαι συναισθηματικά φορτισμένος, αρκετά συχνά δεν παίρνεις τις σωστές αποφάσεις. Ήταν μια πολύ δύσκολη περίοδος και περίμενα να ηρεμήσουν τα πράγματα. Έπρεπε να καθαρίσει το μυαλό μου και μετά να πάρω τις σωστές αποφάσεις»

    https://www.flash.gr/f1-lewis-hamilt...chronia-906777
    Τον πουλησαν απο την ομαδα,δεν εισακουστηκε ποτε.

  15. #7500
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.147
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Ας εφευγε για αλλη ομαδα...
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

Σελ. 500 από 550 ΠρώτηΠρώτη ... 480490495498499500501502505510520 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας