Σελ. 117 από 545 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119122127137 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.741-1.755 από 8170
  1. #1741
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #1742
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.039
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είδα χτες αλλά προσπαθώ να καταλάβω τι παραπάνω θα δείξει η RB για τη φάση και δεν υπάρχει καμία πληροφορία πουθενά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #1743
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είδα χτες αλλά προσπαθώ να καταλάβω τι παραπάνω θα δείξει η RB για τη φάση και δεν υπάρχει καμία πληροφορία πουθενά.
    Σε αυτές τις περιπτώσεις για να κάνεις challenge έχεις μαζέψει στοιχεία τηλεμετρίας.
    Ακουγεται ότι έχουν στοιχεία που αποδεικνύουν ότι ο Lewis δεν θα μπορούσε να βγάλει τη στροφή αν δεν έπεφτε πάνω στον Max και ζητάνε μεγαλύτερη ποινή καθότι θεωρούν ότι κάκιστα πήγε με τον τρόπο που πήγε και προφανώς η ποινή ήταν ελάχιστη όπως και φάνηκε.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #1744
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.039
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτές τις περιπτώσεις για να κάνεις challenge έχεις μαζέψει στοιχεία τηλεμετρίας.
    Ακουγεται ότι έχουν στοιχεία που αποδεικνύουν ότι ο Lewis δεν θα μπορούσε να βγάλει τη στροφή αν δεν έπεφτε πάνω στον Max και ζητάνε μεγαλύτερη ποινή καθότι θεωρούν ότι κάκιστα πήγε με τον τρόπο που πήγε και προφανώς η ποινή ήταν ελάχιστη όπως και φάνηκε.
    Αυτό νομίζω πως το βλέπει ο καθένας

    Δείτε και αυτό, έχουν πάρει την εικόνα που κινείτε, την έχουν σταθεροποιήσει και έφτιαξε ο θεός αυτό το video από τα frame. Έχει λίγο distort στην πίστα αλλά ακόμα και ο ποιο αδαής βλέπει τι έγινε.
    Εντο μεταξύ Arouti φωνάζεις από την αρχή πως ο Sir το έκανε επίτηδες και ενώ δεν συμφωνούσα τότε.. τώρα με αυτό που βλέπω μου φαίνεται σαν το τέλειο ισορροπημένο ακούμπηγμα να τον στείλει τον μικρό για τσάϊ απλά του βγήκε το χτύπημα λίγο ποιο δυνατό.

    https://streamable.com/rn8rz5

    Δεν ξέρω ίδωμεν , νοιώθω πως ότι και να παρουσιάσει η RB από εγωισμό και μόνο, η FIA δεν θα το δεχτεί... νομίζω η RB βασικά κυνηγάει να τους αφήσουν λόγο του συγκεκριμένου συμβάντος , η ζημιά που κόστισε με τα λεγόμενα της RB 1.4εκ λίρες (1.8εκ $), να μην υπολογιστεί στο Cost cap.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #1745
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Έχω μια λέξη στο μυαλό μου για την Ρεντ Μπουλ πολύ άτακτη για να την γράψω εδώ. Για αυτές τις βλακείες δεν την συμπαθώ σαν ομάδα. Να πω ότι έχεις αποδείξεις ότι ένα όχημα είναι παράνομο και σε κάθε αγώνα θα σου το φοράει; Οκει. Για συμβάν, για την οποίο οι μισοί είπαν αγωνιστικό συμβάν, ε όχι και δεν πάνε τα κομπιούτερ να λένε ότι θέλουν; Στην τελική ας βάλουν το Τέσλα auto pilot να οδηγήσει.

    Επίσης η αναφορά στα λεφτά επίσης με εκνευρίζει. Good to know αλλά θα μπορούσε να είχε γίνει το ίδιο για δέκα άλλους λόγους. Και τι να μπει το midfield που παίζουν κορώνα γράμματα σε κάθε εκκίνηση.

    Η Ρεντ Μπουλ είναι ο ορισμός της "μου φάγαν το μπιφτέκι μου" νοοτροπίας, τουλάχιστον έτσι όπως προωθείται.

  6. #1746
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μια λέξη στο μυαλό μου για την Ρεντ Μπουλ πολύ άτακτη για να την γράψω εδώ. Για αυτές τις βλακείες δεν την συμπαθώ σαν ομάδα. Να πω ότι έχεις αποδείξεις ότι ένα όχημα είναι παράνομο και σε κάθε αγώνα θα σου το φοράει; Οκει. Για συμβάν, για την οποίο οι μισοί είπαν αγωνιστικό συμβάν, ε όχι και δεν πάνε τα κομπιούτερ να λένε ότι θέλουν; Στην τελική ας βάλουν το Τέσλα auto pilot να οδηγήσει.

    Επίσης η αναφορά στα λεφτά επίσης με εκνευρίζει. Good to know αλλά θα μπορούσε να είχε γίνει το ίδιο για δέκα άλλους λόγους. Και τι να μπει το midfield που παίζουν κορώνα γράμματα σε κάθε εκκίνηση.

    Η Ρεντ Μπουλ είναι ο ορισμός της "μου φάγαν το μπιφτέκι μου" νοοτροπίας, τουλάχιστον έτσι όπως προωθείται.
    Και συ είσαι υπέρ των δεόντων biased .
    Σε εκνευρίζει η αναφορά στα χρήματα όταν το scumbag της f1 (toto wolff) έκανε ακριβώς το ίδιο αφού είπε στον George να μη κάνει race ενάντια σε μονοθέσια της Mercedes και ουσιαστικά είπε ότι σκέφτεται να τον στείλει εκτός F1 ?
    Δεν γουστάρω τη RBR αλλά η merc είναι καρκίνος.
    Και πολύ καλά κάνει η RBR και το κυνηγάει και αν βγει κάτι ακόμα καλύτερα.
    @blue, εγώ δε μιλάω... περιμένω.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #1747
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και συ είσαι υπέρ των δεόντων biased .
    Σε εκνευρίζει η αναφορά στα χρήματα όταν το scumbag της f1 (toto wolff) έκανε ακριβώς το ίδιο αφού είπε στον George να μη κάνει race ενάντια σε μονοθέσια της Mercedes και ουσιαστικά είπε ότι σκέφτεται να τον στείλει εκτός F1 ?
    Δεν γουστάρω τη RBR αλλά η merc είναι καρκίνος.
    Και πολύ καλά κάνει η RBR και το κυνηγάει και αν βγει κάτι ακόμα καλύτερα.
    @blue, εγώ δε μιλάω... περιμένω.
    Δεν ξέρω αν έχεις αγωνιστεί ποτέ, αλλά όταν αγωνίζεσαι, φιλικά ή επαγγελματικά, ξέρεις μετά από λίγο τις συνθήκες και τα γιατί φανερά ή μή. Στο τεραίν, αναφερόμαστε σε κλ@ψο-μ.... όταν μερικοί παίχτες ή ομάδες κολλάει η βελόνα και είναι στο "τι και αν" και "μα τι κωλόφαρδος" και "αν δεν είχε έρθει η τάδε να μου αποσπά την προσοχή" κτλ κτλ. Συνεπώς, αυτό που εσυ θεωρείς bias είναι ενστικτώδη αντίδραση από μένα σαν πρώην αγωνιζόμενος. Εννοείται ότι ξέραμε τις κάτω από το τραπέζι συμφωνίες, άδικους ή άσχετους διαιτητές αλλά ακόμα και αν το παιχνίδι πήγαινε στον πόντο, μετά από την σχετική γκρίνια move on. Ο τότος είναι planner και ο orchestrator και Χόρνερ φαίνεται να μην ξέρει πότε να το αφήσει. Σίγουρα είναι και αυτός καλός στο σχεδιασμό αλλά βγάζει μαζί με την ρεντ μπουλ μια εικόνα γκρίνιας, δεν ξέρω να χάνω και γενικώς αυτό που χαρακτηρίζεται ως κλ@ψο....

  8. #1748
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.039
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν έχεις αγωνιστεί ποτέ, αλλά όταν αγωνίζεσαι, φιλικά ή επαγγελματικά, ξέρεις μετά από λίγο τις συνθήκες και τα γιατί φανερά ή μή. Στο τεραίν, αναφερόμαστε σε κλ@ψο-μ.... όταν μερικοί παίχτες ή ομάδες κολλάει η βελόνα και είναι στο "τι και αν" και "μα τι κωλόφαρδος" και "αν δεν είχε έρθει η τάδε να μου αποσπά την προσοχή" κτλ κτλ. Συνεπώς, αυτό που εσυ θεωρείς bias είναι ενστικτώδη αντίδραση από μένα σαν πρώην αγωνιζόμενος. Εννοείται ότι ξέραμε τις κάτω από το τραπέζι συμφωνίες, άδικους ή άσχετους διαιτητές αλλά ακόμα και αν το παιχνίδι πήγαινε στον πόντο, μετά από την σχετική γκρίνια move on. Ο τότος είναι planner και ο orchestrator και Χόρνερ φαίνεται να μην ξέρει πότε να το αφήσει. Σίγουρα είναι και αυτός καλός στο σχεδιασμό αλλά βγάζει μαζί με την ρεντ μπουλ μια εικόνα γκρίνιας, δεν ξέρω να χάνω και γενικώς αυτό που χαρακτηρίζεται ως κλ@ψο....
    Μην το παίρνεις τόσο σοβαρά ρε συ, πολιτικό παιχνίδι είναι μπας κερδίσουν κατιτίς.. όλοι το κάνουν πλην της Ferrari που όλοι την κατηγορούν πως λύνει και δένει και ποτέ δεν θυμάμαι τη Ferrari να έχει κάνει ένσταση για κάτι ή οτιδήποτε.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #1749
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν έχεις αγωνιστεί ποτέ, αλλά όταν αγωνίζεσαι, φιλικά ή επαγγελματικά, ξέρεις μετά από λίγο τις συνθήκες και τα γιατί φανερά ή μή. Στο τεραίν, αναφερόμαστε σε κλ@ψο-μ.... όταν μερικοί παίχτες ή ομάδες κολλάει η βελόνα και είναι στο "τι και αν" και "μα τι κωλόφαρδος" και "αν δεν είχε έρθει η τάδε να μου αποσπά την προσοχή" κτλ κτλ. Συνεπώς, αυτό που εσυ θεωρείς bias είναι ενστικτώδη αντίδραση από μένα σαν πρώην αγωνιζόμενος. Εννοείται ότι ξέραμε τις κάτω από το τραπέζι συμφωνίες, άδικους ή άσχετους διαιτητές αλλά ακόμα και αν το παιχνίδι πήγαινε στον πόντο, μετά από την σχετική γκρίνια move on. Ο τότος είναι planner και ο orchestrator και Χόρνερ φαίνεται να μην ξέρει πότε να το αφήσει. Σίγουρα είναι και αυτός καλός στο σχεδιασμό αλλά βγάζει μαζί με την ρεντ μπουλ μια εικόνα γκρίνιας, δεν ξέρω να χάνω και γενικώς αυτό που χαρακτηρίζεται ως κλ@ψο....
    Αυτά που αναφέρεις είναι άσχετα με αυτα που σου επισημαίνω. Κοινώς επισημαίνεις πράγματα που σου τη δίνουν στη RBR αλλά ακριβώς τα ίδια και χειρότερα κάνει η Mercedes. Αυτό για μένα ειναι bias και με δεδομένο ότι δεν υποστηρίζω κανένα από τους δύο αν μη τι άλλο έχω τη πολυτέλεια να το βλέπω.
    Μιλάς για γκρίνιες όταν ο Wolff από τη στιγμή που η RBR απέκτησε ένα προβάδισμα μας τα έχει κάνει μπαλόνια μια με τον κινητήρα μια με υποτιθέμενα FLEX WINGS και γω δε ξέρω τι
    Αλήθεια εκεί δε σε είδα να μιλάς, εκτός αν κανω λάθος οπότε Mea culpa.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το παίρνεις τόσο σοβαρά ρε συ, πολιτικό παιχνίδι είναι μπας κερδίσουν κατιτίς.. όλοι το κάνουν πλην της Ferrari που όλοι την κατηγορούν πως λύνει και δένει και ποτέ δεν θυμάμαι τη Ferrari να έχει κάνει ένσταση για κάτι ή οτιδήποτε.
    A μη τα λες αυτά και χαλάς τη σούπα....


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  10. #1750
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά που αναφέρεις είναι άσχετα με αυτα που σου επισημαίνω. Κοινώς επισημαίνεις πράγματα που σου τη δίνουν στη RBR αλλά ακριβώς τα ίδια και χειρότερα κάνει η Mercedes. Αυτό για μένα ειναι bias και με δεδομένο ότι δεν υποστηρίζω κανένα από τους δύο αν μη τι άλλο έχω τη πολυτέλεια να το βλέπω.
    Μιλάς για γκρίνιες όταν ο Wolff από τη στιγμή που η RBR απέκτησε ένα προβάδισμα μας τα έχει κάνει μπαλόνια μια με τον κινητήρα μια με υποτιθέμενα FLEX WINGS και γω δε ξέρω τι
    Αλήθεια εκεί δε σε είδα να μιλάς, εκτός αν κανω λάθος οπότε Mea culpa.

    - - - Updated - - -



    A μη τα λες αυτά και χαλάς τη σούπα....
    Νομίζω δεν διάβασες την διαφοροποίηση που έκανα. Ρίξε μια ματιά γιατί κάνω σαφή διαφοροποίηση στο τεχνικό κομμάτι αν υπάρχει υποψία παράβασης κανόνων. Πχ όταν γκρινιαζαν για την Φεράρι αλλά και την ροζ Μερσεντές δεν είπα κάτι. Η διαφορά είναι στην επανάληψη και στο γεγονός ότι εκτός αγώνα οι κανόνες είναι πιο σαφείς και εφαρμόσιμοι. Εν ώρα αγωνίσματος είναι αλλιώς. Γι'αυτό έγραψα δεν ξέρω αν έχεις αγωνιστεί ποτέ. Να το πω και αλλιως, δεν υπάρχει αγωνιστικό συμβάν για παραβίαση τεχνικών προδιαγραφών.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το παίρνεις τόσο σοβαρά ρε συ, πολιτικό παιχνίδι είναι μπας κερδίσουν κατιτίς.. όλοι το κάνουν πλην της Ferrari που όλοι την κατηγορούν πως λύνει και δένει και ποτέ δεν θυμάμαι τη Ferrari να έχει κάνει ένσταση για κάτι ή οτιδήποτε.
    Το ξέρω και νομίζω το έχω γράψει κατεπαναληψη. Όπως έγραψα (ξανά), με ενοχλεί ο τρόπος που το κάνουν. Είναι λίγο bad losers και το δείχνουν. Όταν βγαίνεις και διαλαλείς το κόστος σε συνδυασμό με το budget μήπως φας κανένα πόντο από τον αντίπαλο, ε τι να πω. Και σίγουρα δεν θα έκαναν ούτε τα μισά αν είχε βγει έξω και ο Λούης. Λες και πρώτη φορά τους στουκαρε αυτοκίνητο. Για τα λεφτά της Ρεντ Μπουλ δεν είναι τίποτα. Όταν πέρσι έπεσαν ο ένας πάνω στο άλλον στην επανεκκίνηση δεν είδα γκρίνια. Μηχανοκίνητος αθλητισμός είναι. Ζημιές θα γίνουν. Δεν είναι ότι έχει άδικο, αλλά αν είναι θέμα που δεν έχει ληφθεί υπόψη από τους κανόνες, τότε πρέπει να υπάρξει συνολική κίνηση με αφορμή το συμβάν γιατί είναι πιθανό πρόβλημα όλων των ομάδων. Γι'αυτό λέω κλαψο... και bad losers

  11. #1751
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.039
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξέρω και νομίζω το έχω γράψει κατεπαναληψη. Όπως έγραψα (ξανά), με ενοχλεί ο τρόπος που το κάνουν. Είναι λίγο bad losers και το δείχνουν. Όταν βγαίνεις και διαλαλείς το κόστος σε συνδυασμό με το budget μήπως φας κανένα πόντο από τον αντίπαλο, ε τι να πω. Και σίγουρα δεν θα έκαναν ούτε τα μισά αν είχε βγει έξω και ο Λούης. Λες και πρώτη φορά τους στουκαρε αυτοκίνητο. Για τα λεφτά της Ρεντ Μπουλ δεν είναι τίποτα. Όταν πέρσι έπεσαν ο ένας πάνω στο άλλον στην επανεκκίνηση δεν είδα γκρίνια. Μηχανοκίνητος αθλητισμός είναι. Ζημιές θα γίνουν. Δεν είναι ότι έχει άδικο, αλλά αν είναι θέμα που δεν έχει ληφθεί υπόψη από τους κανόνες, τότε πρέπει να υπάρξει συνολική κίνηση με αφορμή το συμβάν γιατί είναι πιθανό πρόβλημα όλων των ομάδων. Γι'αυτό λέω κλαψο... και bad losers
    Συμφωνούμε απόλυτα σε αυτό, μόνο που εγώ έχω σε χειρότερη μοίρα την MB λόγο του Τοτού. Ο Horner απλά γκρινιάζει και ούτε είχε ούτε θα έχει ποτέ πέραση σε κριτές, fia και Liberty. Αυτή είναι η ειδοποιός διαφορά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #1752
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνούμε απόλυτα σε αυτό, μόνο που εγώ έχω σε χειρότερη μοίρα την MB λόγο του Τοτού. Ο Horner απλά γκρινιάζει και ούτε είχε ούτε θα έχει ποτέ πέραση σε κριτές, fia και Liberty. Αυτή είναι η ειδοποιός διαφορά.
    Α γεια σου.
    Τα είπες όλα.

    @chat,
    Έχω αγωνιστεί αλλά όχι σε racing .
    Δεν βλέπω τη διαφορά που προσπαθείς να δώσεις. Η γκρίνια του toto μια φορά υπάρχει όπως και του lewis και καλα για cheating μόλις η red bull τολμήσει να κάνει κάτι και ενστάσεις κάνουν και όλα.
    Και χειρότερα, collusion με fia και pirelli το σπορ το έχουν κάνει μπουρδελο.
    Έπρεπε επιτέλους να υπάρξει επέμβαση αφού έπεσε ΤΟ κράξιμο για να μη πηγαίνει ο τοτος στους αγωνοδίκες εν μέσω αγώνα.

    Αλλά όχι να μιλάμε για τη Red Bull. Όχι για το μιασμα της F1 προς θεού.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  13. #1753
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α γεια σου.
    Τα είπες όλα.

    @chat,
    Έχω αγωνιστεί αλλά όχι σε racing .
    Δεν βλέπω τη διαφορά που προσπαθείς να δώσεις. Η γκρίνια του toto μια φορά υπάρχει όπως και του lewis και καλα για cheating μόλις η red bull τολμήσει να κάνει κάτι και ενστάσεις κάνουν και όλα.
    Και χειρότερα, collusion με fia και pirelli το σπορ το έχουν κάνει μπουρδελο.
    Έπρεπε επιτέλους να υπάρξει επέμβαση αφού έπεσε ΤΟ κράξιμο για να μη πηγαίνει ο τοτος στους αγωνοδίκες εν μέσω αγώνα.

    Αλλά όχι να μιλάμε για τη Red Bull. Όχι για το μιασμα της F1 προς θεού.
    Και εγώ δεν έχω αγωνιστεί σε racing. Αλλά οκει. Αν δεν το καταλαβαίνεις, κάτι ίσως να μην λέω καλά για να μην το τραβήξουμε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνούμε απόλυτα σε αυτό, μόνο που εγώ έχω σε χειρότερη μοίρα την MB λόγο του Τοτού. Ο Horner απλά γκρινιάζει και ούτε είχε ούτε θα έχει ποτέ πέραση σε κριτές, fia και Liberty. Αυτή είναι η ειδοποιός διαφορά.
    Ναι και εμένα δεν μου αρέσει καθόλου το παρασκήνιο τους. Αλλά το θεωρώ πολύ νορμάλ και αποδεκτό. Ίσως επειδή έχω παραδόσει πνεύμα χρόνια τώρα γιατί το αποδεχτηκα και έκανα move on.

    Αν αυτό είναι που εννοείς aroutis ως bias, τότε συμφωνώ. Αν είναι όμως να αρχίσουν τις ίδιες βλακείες και στο αγωνιστικό, τότε θα κοψω και αυτή την εξέδιδαν ενασχόληση. Ας το κάνουν fsd f1

  14. #1754
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ δεν έχω αγωνιστεί σε racing. Αλλά οκει. Αν δεν το καταλαβαίνεις, κάτι ίσως να μην λέω καλά για να μην το τραβήξουμε.

    - - - Updated - - -



    Ναι και εμένα δεν μου αρέσει καθόλου το παρασκήνιο τους. Αλλά το θεωρώ πολύ νορμάλ και αποδεκτό. Ίσως επειδή έχω παραδόσει πνεύμα χρόνια τώρα γιατί το αποδεχτηκα και έκανα move on.

    Αν αυτό είναι που εννοείς aroutis ως bias, τότε συμφωνώ. Αν είναι όμως να αρχίσουν τις ίδιες βλακείες και στο αγωνιστικό, τότε θα κοψω και αυτή την εξέδιδαν ενασχόληση. Ας το κάνουν fsd f1
    Ας το αφήσουμε εδώ, τα έχω πει πιο πανω όλα ότι θέλω να πω.
    Και για να το κλείσω, παρακολουθώ f1 από 8 χρονων και πότε δεν εκριψα το δικό μου bias προς τη Ferrari. Αυτό είναι ένα πράγμα και κάτι άλλο το αν αγαπώ το σπορ. Ο λόγος που έχω θέμα με τη Mercedes ,τον Τοτο κλπ είναι ότι θεωρώ ότι ακολουθεί μια εντελώς μακιαβελικη συμπεριφορά που έχει φύγει εκτός ορίων και καταστρέφει το άθλημα. Ναι όλες οι ομάδες θέλουν τίτλους, με πρώτη την Ferrari αλλά o Toto το έχει παρακάνει. Για μένα μπροστά σε ότι έχει κάνει ο Τοτο το να μιλάμε για τη Rbr είναι αστείο.

    Αυτά από μένα.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  15. #1755
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.039
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας το αφήσουμε εδώ, τα έχω πει πιο πανω όλα ότι θέλω να πω.
    Και για να το κλείσω, παρακολουθώ f1 από 8 χρονων και πότε δεν εκριψα το δικό μου bias προς τη Ferrari. Αυτό είναι ένα πράγμα και κάτι άλλο το αν αγαπώ το σπορ. Ο λόγος που έχω θέμα με τη Mercedes ,τον Τοτο κλπ είναι ότι θεωρώ ότι ακολουθεί μια εντελώς μακιαβελικη συμπεριφορά που έχει φύγει εκτός ορίων και καταστρέφει το άθλημα. Ναι όλες οι ομάδες θέλουν τίτλους, με πρώτη την Ferrari αλλά o Toto το έχει παρακάνει. Για μένα μπροστά σε ότι έχει κάνει ο Τοτο το να μιλάμε για τη Rbr είναι αστείο.

    Αυτά από μένα.
    Το γαμώτο είναι πως η MB είναι πραγματική ομάδα με βιομηχανία αυτοκινήτων από πίσω. Σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να τους πάρουμε αυτό που κατάφεραν τόσα χρόνια και με τον κινητήρα που τον έκαναν σωστά από την αρχή αλλά και αεροδυναμικά (αν και κάποτε πρέπει και αυτοί να πάνε σε High Rake design γιατί μέχρι και η Ferrari σε αυτό πήγε φέτος). Το κακό με τον Τοτό, που θα το καταλάβουν σε κάποια φάση οι Γερμανοί και θα τον σουτάρουν, είναι πως θέλει να τα ελέγχει όλα και κάνει τα πάντα για αυτό με αποτέλεσμα εντέλει να κάνει κακό στο image της MB. Είναι μέσα στην κομπίνα με τα μπούνια από την αρχή που εμφανίστηκε και παίρνει και αυτό το δήθεν σοβαρό ύφος κάποιου με κύρος και εκεί είναι που νευριάζω τέρμα.

    Η RB λόγο του Άγιου Newey , πάντα ήταν ποιο καλή στο αεροδυναμικό κομμάτι αλλά ΔΕΝ είναι ομάδα της F1. Όταν το λέω αυτό το λέω γιατί είναι μια ομάδα που ΔΕΝ προσφέρει απολύτως τίποτα στο τομέα αυτοκίνητο ή στην μηχανοκίνηση γενικά. Ούτε ένα innovation ούτε τίποτα. Δεν ξέρω, ίσως αν σιγά σιγά κάνουν μόνοι τους το μοτέρ από του παραχρόνου (του χρόνου πάλι η Honda θα είναι από πίσω και σχεδόν όλο το μοτέρ θα φτιάχνεται στην Ιαπωνία), ίσως σε λίγα χρόνια βγάλουν κάτι στην αγορά καθαρά δικό τους.

    Δεν ξέρω, μπορεί να το βλέπω λάθος το θέμα και ο οποιοσδήποτε μπορεί να είναι στην F1, αλλά θέλω ειλικρινά να δίνει κάτι πίσω σε ότι αφορά τη λέξη αυτοκίνητο.

    ΠΧ. H Mclaren , η Ferrari που βγάζουν τα τέρατα που βγάζουν σαν αυτοκίνητα, είναι χειροπιαστά.. τα βλέπουν όλοι και οποιοσδήποτε μαθαίνει από την τεχνολογία τους και αυτό βοηθάει το μέλλον της αυτοκίνησης. Σε αντίστοιχη κατάσταση είναι η Mercedes/Renault και λοιποί, που από την τεράστια τεχνογνωσία που τους δίνει το αγωνιστικό τμήμα, σιγά σιγά αυτό περνάει στα αυτοκίνητα παραγωγής. Ίσως από το 25 και μετά να έχουμε Porshe μέσα στο παιχνίδι αν δεν πάνε προς τα ηλεκτρικά και να κινηθούν προς υδρογόνο ή κάτι άλλο. Να διατηρηθεί δηλαδή κινητήρας εσωτερικής καύσης αλλά χωρίς κατάλοιπα στο περιβάλλον γιατί αλλιώς τέλος όλα... με το σβιιιν σβιιιιν των ηλεκτρικών δεν χαίρεται κανείς και φυσικά κανένας κατασκευαστής δεν πλησιάζει την F1 έχοντας να δημιουργήσει αυτό το πυρηνικό μοτέρ που έχουμε τώρα......(αχ που είναι εκείνα τα πριόνια τα v10-v12 με τον απίστευτο ήχο )

    Τέσπα μεγάλη κουβέντα έπιασα.... άλλη ώρα άλλη στιγμή...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BlueChris : 28-07-21 στις 17:39.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 117 από 545 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119122127137 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας