Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 51
  1. #31
    Εγγραφή
    06-01-2018
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE WiMAX
    Καλησπέρα, σχετικά με τα 25€/μήνα για την extra esim σε smartwatch λόγω προγράμματος με απεριόριστα data, έστειλα σχετικό παράπονο και η τηλεφωνική απάντηση ήταν πως προς το παρόν αυτή είναι η εμπορική πολιτική (2 χρόνια δεν έχει αλλάξει κάτι). Έχει καταφέρει κάποιος κάτι μέχρι στιγμής? Είναι τελείως παράλογο μια ευκολία που μπορεί να σου προσφέρει ένα smartwatch να πρέπει να τη χρυσοπληρώνεις. Στην ουσία θες να χεις το νου σου στο τηλέφωνο χωρίς να χεις το τηλέφωνο μαζί σου για τους χψ λόγους για λίγη ώρα και σιγά την κατανάλωση σε data που μπορείς να κάνεις. Σε καμία περίπτωση δεν ανταποκρίνεται το κόστος στην υπηρεσία που σου δίνει. Και τα 5€/μήνα πολλά είναι, αλλά αντε πες τα δίνεις, μη σε πουν και τζαμπατζή. Κανονικά για smartwatch θα πρεπε να το δίνουν δωρεάν, έτσι κι αλλιώς ενσωματωμένη είναι, δε μπορείς να την βάλεις σε άλλη συσκευή, για να πουν ότι θα τους ''εκμεταλλευτείς'' .

  2. #32
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Θες να ακουσεις κατι ακομα πιο ωραιο? Στα family προγραμματα με διαβεβαιωσαν οτι μονο ο Leader παιρνει multisim. Tα members δεν μπορουν. Το απιστευτο τωρα. Δεν μπορεις να αλλαξεις leader στα νεα family. Δηλαδη ακομα και να πεις οτι εστω ενδιαφερεται ενας που δεν ειναι leader και θες να τον κανεις leader για να παρει την υπηρεσια απλα δεν γινεται... Οτι να ναι τελειως... Οταν χαριτολογώντας σε μια απο το τηλεφωνικο κεντρο (οπως καταλαβαινεις πηρα παραπανω απο 2 φορες γιατι δεν πιστευα στα αυτια μου) ποιες ειναι αυτες οι ιδιοφυες που σκεφτηκαν αυτες τις πολιτικες εκεινη γελασε και μου ειπε: "τι να σας πω... ανωτερα στελεχη οπως καταλαβενετε...."

    Εντωμεταξυ στα παλια τα family μπορουσες να αλλαξεις leader. Τα νεα πηραν "αναβαθμιση" και δεν μπορεις...

    Λυπαμαι αν γινομαι επικριτικος και εγγραφως αλλα πραγματικα απιστευτα πραγματα....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 24-11-22 στις 03:58.

  3. #33
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.085
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τι είναι leader?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #34
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Αυτος που εχει το μεγαλο συμβολαιο. Οι αλλοι ειναι members και εχουν παγιο 13-14 ευρω. Ο leader ουσιαστικα εχει τις παροχες και τις μοιραζει στα members ειτε με ορια ειτε ελευθερα. Δηλαδη ο leader εχει τους 3 κουβαδες(οπως λενε και στην εξυπηρετηση) με ομιλια,sms και τα data και απο εκει παιρνουν τα members.

  5. #35
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Ρώτησε και στο κατάστημα γιατί μπορεί να μη γνώριζε η κοπέλα

  6. #36
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    2 φορες σε καταστηματα και 4 φορες στο 13888. Νομιζω οτι απλα τα εχουν κανει σκ@τ@ στην πολιτικες των family και του multisim. Αν καποιος το εχει καταφερει ας πει τι να πω ή σε ποιο καταστημα να παω να το φτιαξω.

  7. #37
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Για να στο είπαν, πιθανόν αυτό να ισχύει. Αυτή θα είναι η πολιτική της εταιρίας!
    Γι'αυτό είμαστε ελεύθεροι να διαλέξουμε οποία εταιρία θέλουμε!

  8. #38
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Καμια διαφωνια. Δεν ξερω γιατι το επισημαινεις... Aπλα προσπαθησα να εξαλειψω τυχον αμφιβολιες περι μη σωστης ενημερωσης απο τους υπαλληλους που ειχαν τα μελη απο πανω.
    Παρα ταυτα η πολιτικη δεν βγαζει νοημα. Αυτο λεω. Θα μου πεις δεν ειναι και η πρωτη φορα...

    EDIT:

    Εντωμεταξυ αν βλεπω καλα οι αλλες εταιριες δεν προσφερουν κατι αντιστοιχο. Μπορει βεβαια και να μην βλεπω σωστα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 26-11-22 στις 15:23.

  9. #39
    Εγγραφή
    06-01-2018
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE WiMAX
    Δυστυχώς μόνο η cosmote προσφέρει το multisim έτσι όπως θα έπρεπε να είναι. Η vodafone έχει κάτι αντίστοιχο άλλα να δουλεύει μια απ τις δύο sim και δε ξέραν αν μπορεί η μια να είναι φυσική και η άλλη esim. Γενικά ένα χάος που μόνο στην cosmote δουλεύει σωστά αλλά για πάνω από 5€/μήνα για χρήση σε smartwatch δεν αξίζει με την καμία.

  10. #40
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Ετσι οπως μου το περιγραφεις για twin sim υπηρεσια μου μοιαζει αυτο της voda.
    Aν καταλαβαινω καλα ουτε διαδομενο το multisim ειναι σαν υπηρεσια αλλα ουτε και ανταγωνισμος υπαρχει απο τις αλλες 2. Για αυτο και μπαχαλο.

    Νομιζω dedicated σελιδα που να περιγραφει την υπηρεσια στο cosmote.gr δεν υπαρχει. Μονο το site του γερμανου την εχει....

  11. #41
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ποσες esim μπορούμε να βάλουμε σε ένα iphone ξέρει κάποιος?

  12. #42
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποσες esim μπορούμε να βάλουμε σε ένα iphone ξέρει κάποιος?
    Μέχρι 8 esim αλλά μπορείς να χρησιμοποιείς ταυτόχρονα 2 νούμερα.

  13. #43
    Εγγραφή
    23-08-2015
    Μηνύματα
    86
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα. Κάνα νέο για esim στο Apple Watch από Cosmote / Vodafone;

  14. #44
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Νομιζω οτι επισημα ειχε ανακοινωθει απο την cosmote οτι δεν παιζει ακομα. Αλλα καποια μελη του insomnia εκαναν μια δοκιμη και περασαν κανονικα esim και επαιζε χωρις προβλημα. Καπου το ειχε παρει το ματι μου αλλα δεν θυμαμαι που. Το λεω αυτο με επιφυλαξεις. Αυτο ισχυει αν εχεις το apple watch που αφορα το region της ελλαδας (και κατα συνεπεια μαλλον της ΕΕ). ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΜΩΣ: μιλαω καθαρα για esim και οχι multisim ή twinsim. Το καθενα ειναι διαφορετικα. Αν παρεις την esim σκετο ειναι αλλο συμβολαιο με το δικο του παγιο, δικες του παροχες, δικο του νουμερο. Εσυ μαλλον μιλας για αυτο που διαφημιζει η cosmote τωρα που μπορεις και δεχεσαι κλησεις του κινητου στο watch και μπορεις τελοσπαντων να κανεις καποια πραγματα σαν να ειχες το κινητο σου μαζι. Αυτο δεν ειναι σκετο η esim αλλα το multisim. Το multisim ειναι ενας αριθμος και εχεις 4 καρτες συνολο (φυσικες ή μη ή και ανακατεμενα. Δεν παιζει ρολο). Μια ειναι κυρια και δεχεται τα παντα κλησεις, sms και data. Οι αλλες μπορουν τα παντα εκτος ενος περιορισμου με τα sms (χωρις να ειμαι βεβαιος νομιζω απο τις αλλες δεν μπορεις να στειλεις sms αλλα μπορεις να λαβεις -- δεν ειμαι σιγουρος καπου το ειχε παρει το ματι μου και αυτο στο myphone αλλα και παλι δεν παιρνω και ορκο). Twin sim ειναι ενας αριθμος 2 sim αλλα μονο η μια μπορει να ειναι στο δικτυο η αλλη πρεπει να ειναι εκτος δικτυου. Επισης το multisim απο οτι φαινεται παιζει μονο με το καινουργιο ρολοι της Samsung για την ωρα στην cosmote.(https://www.insomnia.gr/forums/topic...CE%B1/page/15/). Οι αλλες δεν εχουν αντιστοιχη υπηρεσια multisim (twinsim και esim εχουν νομιζω)

    Χωρις να θελω να φανω σπασικλας ή κατι τετοιο ανοιξτε ενα θεμα με την esim γιατι θα μπερδευτουμε εδω με multisim/twinsim/esim. Ξαναλεω δεν το λεω επικριτικα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 10-12-22 στις 20:07.

  15. #45
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Πήγα σε ένα κατάστημα cosmote σήμερα για άλλο λόγο και ρώτησα επι τη ευκαιρία για την υπηρεσία multisim και μου είπαν ότι δουλεύει και για τα members σε family και ότι η χρεώση είναι στα 5 ευρώ/ μήνα ανεξαρτητα αν εχεις unlimited ή όχι. (κάτι άλλαξε στην πολιτική???) Επίσης μου είπαν ότι δουλεύει μονο με την σειρά samsung galaxy watch 5 αλλα για αυτό δεν τους είδα και πολύ σίγουρους. Επίσης, μου είπαν να μην προβώ στην ενεργοποίηση της υπηρεσία καθώς υπάρχουν προβλήματα αρκετά. Μου ανέφερε ένα περιστατικό όπου ένας πελάτης έμεινε χωρίς κλήσεις 1,5 μήνες. Γενικά υπάρχει σύγχυση. Αυτά που σας λέω με επιφυλάξη καθώς δεν τους είδα και πολύ βέβαιους. Γενικά φοβούνται όλοι μην κάνουν κανένα "τραγικό" λάθος...

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας