Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 76
  1. #16
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.217
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων

    Νεφρά μόνο ο Πέτσινος θα ζητήσει για την 3080 Ti/3090, γιατί βρίσκει και τα κάνει.
    Fixed


  2. #17
    Το avatar του μέλους calcvita
    calcvita Guest
    R.I.P. xbox series X....
    η microsoft παρολο που εχει την φαινομενικα πιο δυνατη κονσολα αυτη τη γενια, παλι δεν καταλαβε τi θελουν οι gamers
    κλασης ανωτερη η presentation της sony!!

  3. #18
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από calcvita Εμφάνιση μηνυμάτων
    R.I.P. xbox series X....
    η microsoft παρολο που εχει την φαινομενικα πιο δυνατη κονσολα αυτη τη γενια, παλι δεν καταλαβε τi θελουν οι gamers
    κλασης ανωτερη η presentation της sony!!
    Μην το ξεγράφουμε ρε συ από τώρα, δεν τα έχουν πει όλα ακόμα (τιμούλα, Lockhart).

  4. #19
    Το avatar του μέλους calcvita
    calcvita Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το ξεγράφουμε ρε συ από τώρα, δεν τα έχουν πει όλα ακόμα (τιμούλα, Lockhart).
    ναι οκ! εχεις δικιο. αλλα πιστευω οι τιμες δεν θα διαφερουν και πολυ. ισα ισα η microsoft να πουλαει κατω του κοστους, γιατι η κονσολα (xbox series x) πραγματικα ειναι πολυ δυνατη! αλλα για αλλη μια φορα τα games θα κανουν τη διαφορα....και η ssd του ps5

  5. #20
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από calcvita Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι οκ! εχεις δικιο. αλλα πιστευω οι τιμες δεν θα διαφερουν και πολυ. ισα ισα η microsoft να πουλαει κατω του κοστους, γιατι η κονσολα (xbox series x) πραγματικα ειναι πολυ δυνατη! αλλα για αλλη μια φορα τα games θα κανουν τη διαφορα....και η ssd του ps5
    οι τιμές δεν πρόκειται να ξεπεράσουν τα 500 ευρώ

    εγώ πάντως θεωρώ ότι το XBOX SERIES X είναι δυνατότερο από το PS5 (ναι είμαι κάτοχος κονσόλας από την MS)

    Xbox Series X specs

    CPU: 8x Zen 2 Cores at 3.8GHz (3.6GHz with SMT) 7nm.
    GPU: 12 TFLOPs, 52 CUs at 1.825GHz, Custom RDNA 2.
    Memory: 16GB GDDR6.
    Storage: 1TB custom NVMe SSD.
    Optical drive: 4K UHD Blu-ray.
    Ports: HDMI 2.1 output, 3x USB 3.2, networking port, expanded storage slot, power input.
    120 fps support.

    αντίστοιχα το PS 5

    CPU: 8x Zen 2 Cores at 3.5GHz (variable frequency)
    GPU: 10.28TFLOPs, 36 CUs at 2.23GHz (variable frequency)
    GPU Architecture: Custom RDNA 2
    Memory/Interface: 16GB GDDR6 / 256=bit
    Memory Bandwidth: 448GB/s
    Internal Storage: Custom 825GB SSD
    IO Throughput: 5.5GB/s (Raw), Typical 8-9GB/s (compressed)
    Expandable Storage: NVMe SSD Slot
    External Storage: USB HDD Support
    Optical Drive: 4K UHD Blu-Ray Drive

  6. #21
    Το avatar του μέλους calcvita
    calcvita Guest
    στα χαρτια αδιαμφισβητητα ειναι πιο δυνατη! αλλα exclusives πουλανε κυριως κονσολες και η microsoft εχει ελλειψη αυτων. ποσο μαλιστα αν τα ιδια παιχνιδια θα τρεχουν και σε καθε windows pc. δες τι γινεται με την nintendo. τα δικα της ip's ειναι nintendo only και μια χαρα τα παει το switch, ας ειναι και πιο αδυναμο απο το ps4&xbox1. hardware specs δεν ειναι το παν στις κονσολες. σιγουρα θα το προτιμουσα αν το ps5 ηταν πιο δυνατο, αλλα αυτα που εδειξαν μεχρι στιγμης ειναι πολυ υποσχομενα.
    οσον αφορα την τιμη.....
    https://wccftech.com/one-retailer-ma...-launch-price/
    βεβαια δεν ειναι κατι επισημο, αλλα.....μου ακουγεται πολυ πιθανο

  7. #22
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet

  8. #23
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από calcvita Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα χαρτια αδιαμφισβητητα ειναι πιο δυνατη! αλλα exclusives πουλανε κυριως κονσολες και η microsoft εχει ελλειψη αυτων. ποσο μαλιστα αν τα ιδια παιχνιδια θα τρεχουν και σε καθε windows pc. δες τι γινεται με την nintendo. τα δικα της ip's ειναι nintendo only και μια χαρα τα παει το switch, ας ειναι και πιο αδυναμο απο το ps4&xbox1. hardware specs δεν ειναι το παν στις κονσολες. σιγουρα θα το προτιμουσα αν το ps5 ηταν πιο δυνατο, αλλα αυτα που εδειξαν μεχρι στιγμης ειναι πολυ υποσχομενα.
    οσον αφορα την τιμη.....
    https://wccftech.com/one-retailer-ma...-launch-price/
    βεβαια δεν ειναι κατι επισημο, αλλα.....μου ακουγεται πολυ πιθανο
    εγώ έχω κάνει την επιλογή μου πάντως XBOX Series X

    PS 5 θα αγόραζα αν μου άρεσαν τα παιχνίδια της SONY και αν δεν με ένοιαζε για τα διάφορα "θέματα" που έχει ... μην ξεχνάς έχω γείτονα που αγόρασε στην αρχή το PS4 αλλά ... και αναγκάστηκε να αγοράσει και το XBOX One

    όσο για την τιμή δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πάνω από το όριο των 500 ευρώ

    αν κάνουν αυτό το λάθος έχουν χάσει από τα αποδυτήρια...

  9. #24
    Εγγραφή
    25-06-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300Mbps/30Mbps
    ISP
    Vodafone
    Η Microsoft έκανε ξεχωριστή παρουσίαση για τίτλους τρίτων και τους δικούς της θα τους δείξει τον Ιούλιο, όπως έχει προαναγγείλει.

    Δεν περιμένω θαύματα ούτε τότε, αφού στην αρχή κάθε γενιάς τα θαύματα δεν χωράνε. Σημαντικό θέμα είναι η διαχείριση των νέων εσωτερικών της ομάδων, μιας και κατέληξε με 15 studio μετά από τόσες εξαγορές. Ζήτημα είναι αν οτιδήποτε δείξει στο άμεσο μέλλον από τις νεοαποκτηθείσες ομάδες είναι καν παραγωγές που ξεκίνησαν μετά την εξαγορά ή τίτλοι που ήταν έτσι κι αλλιώς στα σκαριά με τελείως άλλο σκεπτικό.

    Όλο αυτό είναι long game. Πολύ long game. Μιας και η MS αποδέχτηκε πολύ αργά ότι πρέπει να πάρει στα σοβαρά τις δικές της παραγωγές, ότι χρειάζεται και όγκο και εύρος που είχε πάντα η Nintendo και έχτιζε 25 χρόνια η Sony.

    Πιο ξεκάθαρα θα είναι τα πράγματα (για όλες τις πλευρές) από το 2022-23 και μετά. Τότε θα βγαίνει ασφαλές συμπέρασμα για το αν η MS κάνει όντως αυτό που τη συμφέρει ή απλά προσποιείται/νομίζει ότι το κάνει.

  10. #25
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Το διαστημοπλοιο της σονυ πιανει γη γυρω στα χριστουγεννα του 2020, οι haters ξυδακι!
    Greek Statistics black belt. https://www.r-project.org/

  11. #26
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GreekStatistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το διαστημοπλοιο της σονυ πιανει γη γυρω στα χριστουγεννα του 2020, οι haters ξυδακι!
    Τι είναι αυτή η μανία με τις ταμπέλες στους άλλους όταν διαφωνούν οι απόψεις μας...

    δεν μου αρέσουν οι ταμπέλες "haters"

    απλά φίλε μου κοίταξε μην γίνει πραγματικά διαστημόπλοιο και η φίλη σου SONY εκτοξεύσει την τιμή στο διάστημα

    γιατί τότε προβλέπω να πουλάς ότι έχεις προκειμένου να το αγοράσεις

  12. #27
    Το avatar του μέλους calcvita
    calcvita Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι είναι αυτή η μανία με τις ταμπέλες στους άλλους όταν διαφωνούν οι απόψεις μας...

    δεν μου αρέσουν οι ταμπέλες "haters"

    απλά φίλε μου κοίταξε μην γίνει πραγματικά διαστημόπλοιο και η φίλη σου SONY εκτοξεύσει την τιμή στο διάστημα

    γιατί τότε προβλέπω να πουλάς ότι έχεις προκειμένου να το αγοράσεις
    μα το θεμα ειναι οτι η τιμη του νεου xbox φιμολογειται να ειναι πανω κατω στα ιδια επιπεδα. τα 500 δυσκολα τα κοβω, μακαρι να ειναι τοσα, αλλα............
    προς το παρον ps5 - xbox seriesx σημειωσατε ασσο

  13. #28
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κονσόλα που κοστίζει νεφρό (>=599) δεν πουλάει φίλε μου και είναι αρκετά τα ιστορικά παραδείγματα (3DO, Neo-Geo, OG PS3).

    499 max είναι το ψυχολογικό όριο, ιδανικά 399 αν είναι πρόθυμοι να αντέξουν χασούρα.

    Νεφρό μόνο ο Πέτσινος θα ζητήσει για την 3080 Ti/3090, γιατί βρίσκει και τα κάνει.
    Συγγνώμη άλλα ακόμα και τα 500 για κάποιους φαίνονται όσο το κόστος ενός νεφρού.
    Τέλος πάντων. Καλά παιχνίδια σε όσους θα έχουν τα χρήματα για να το αγοράσουν

  14. #29
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη άλλα ακόμα και τα 500 για κάποιους φαίνονται όσο το κόστος ενός νεφρού.
    Τέλος πάντων. Καλά παιχνίδια σε όσους θα έχουν τα χρήματα για να το αγοράσουν
    Σεβαστό. Για αυτό υπάρχει και το PS4 στα €200 (από το Black Friday του 2016, κάθε χρόνο) και με παιχνίδια των €20.

  15. #30
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    12.692
    Downloads
    20
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Τουλάχιστον θετικό είναι πως η Sony κατάλαβε τη θεϊκή μπάμια που έκανε στο ps4 που δεν έβαλε UHD player και έχασε πολλές πωλήσεις από αυτό κυρίως στην Αμερική αλλά τώρα έβαλε.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας