Σελ. 63 από 63 ΠρώτηΠρώτη ... 435358616263
Εμφάνιση 931-933 από 933

Θέμα: Starlink

  1. #931
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.385
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aangelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχεδόν πάντα ένα πολύ φθηνό wifi repeater παίζει καλύτερα από powerline. Βγαλμένο από το Πανεπιστήμιο της ζωής.
    Nope... Εχω περάσει από wireless bridge σε repeater, σε powerline χωρίς passthrough, σε powerline με passthrough, σε powerline με passthrough και θεωρητικά gigabit port και τέλος σε καλώδιο. Μόνο σε mesh δεν έχω πάει..
    Η σειρά απόδοσής τους ήταν με τη σειρά που τα γράφω..
    Αλλά σε κάθε περίπτωση δεν υπάρχει λόγος να διαφωνούμε.. Αν χρησιμοποιείς repeater και στο περιβάλλον που το χρησιμοποιείς είσαι ευχαριστημένος, όλα καλά.
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2023/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...
    update2: Διαθεσιμότητα από 29/05/2024...NOT

  2. #932
    Εγγραφή
    16-11-2003
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    369
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nope... Εχω περάσει από wireless bridge σε repeater, σε powerline χωρίς passthrough, σε powerline με passthrough, σε powerline με passthrough και θεωρητικά gigabit port και τέλος σε καλώδιο. Μόνο σε mesh δεν έχω πάει..
    Η σειρά απόδοσής τους ήταν με τη σειρά που τα γράφω..
    Αλλά σε κάθε περίπτωση δεν υπάρχει λόγος να διαφωνούμε.. Αν χρησιμοποιείς repeater και στο περιβάλλον που το χρησιμοποιείς είσαι ευχαριστημένος, όλα καλά.
    Δέκα στους δέκα από τον κόσμο τριγύρω μου, τελικά το παράτησαν. Καθόλου σταθερά και απρόβλεπτα. Μικρό κέρδος, σε κάποιες περιπτώσεις, σε ταχύτητα σε σχέση με φθηνά wifi μηχανάκια.

  3. #933
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    553
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mar29491 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορία, ερώτηση. Αυτό το καλώδιο πως περνάει τον τοίχο. Εννοώ σε ένα πυργόσπιτα στην Μάνη με πάχος τοίχου ένα μέτρο, ήδη έχω τρεις τρύπες που περνάνε καλώδιο ethernet, τηλεφωνικό και τροφοδοσία αντίστοιχα. Υπάρχει δυνατότητα καταργώντας ένα απ’αυτά να περάσει; Το ethernet με δυσκολία το πέρασα με το clip του.
    Φωνάζεις έναν ηλεκτρολόγο εγκαταστάσεων που έχει μεγάλο τρυπάνι για τέτοιους τοίχους, σου κάνει μια τρύπα Φ20? Φ25? παραπάνω? Εσύ ξέρεις, ώστε να περνάς ότι γουστάρεις, του δίνεις και ένα 20άρικο για τον κόπο του και τελείωσες. Εκτός αν είναι φίλος σου και στο κάνει τσάμπα. Μετά έτοιμο σακούλα έτοιμο σοβά και κλείστο. Αλλιώς τρυπάς κούφωμα όπως κάναμε τα παλιά χρόνια...

Σελ. 63 από 63 ΠρώτηΠρώτη ... 435358616263

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας