Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 45
  1. #16
    Εγγραφή
    03-06-2010
    Μηνύματα
    429
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/5000
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    10(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το sms το καταργησανε ?

  2. #17
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από partblah1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το sms το καταργησανε ?
    καλημερα, δες απαντηση εκπροσωπου εδω : https://www.adslgr.com/forum/threads/1175081-Web-SMS
    Παντως ΑΚΟΜΑ!!! δεν παιζει!

  3. #18
    Εγγραφή
    04-07-2012
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Πουθενα !
    Aπό ότι φαίνεται προχωρά με ρυθμό σαλιγκαριού !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρει κανείς αξιόπιστο web2sms για αποστολή πάνω από 30 μηνύματα την ημέρα;
    www.mycosmos.gr 300 SMS το μήνα με χωρίς περιορισμό στο πλήθος την ημέρα αρκεί να μην ξεπεράσεις τα 300.
    Γενικα η απαντηση ειναι οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν προσφέρει πολλά SMS ΔΩΡΕΑΝ.
    Η cosmote, τουλαχιστον από οσο ξέρω αυτη τη στιγμή (αν ξέρει αλλος τι κανουν οι Vodafone και Wind ας μας ενημερώσει) ειναι η καλύτερη και πιο αξιόπιστη στην προσφορά δωρεαν SMS και με επιλογη για αναφορά παραδοσης.
    Φυσικα για ολα αυτα πρεπει να ΕΧΕΙΣ αριθμο κινητου στην cosmote. Εστω καρτοκινητο whats up.
    Βεβαια εγω ειμαι πολλά χρόνια γραμμενος στην υπηρεσία από τοτε που ξεκίνησε. Δεν ξέρω αν επιτρέπει νέες εγγραφές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Genlab : 29-11-20 στις 04:22.

  4. #19
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.512
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Genlab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπό ότι φαίνεται προχωρά με ρυθμό σαλιγκαριού !

    - - - Updated - - -



    www.mycosmos.gr 300 SMS το μήνα με χωρίς περιορισμό στο πλήθος την ημέρα αρκεί να μην ξεπεράσεις τα 300.
    Γενικα η απαντηση ειναι οτι ΚΑΝΕΙΣ δεν προσφέρει πολλά SMS ΔΩΡΕΑΝ.
    Η cosmote, τουλαχιστον από οσο ξέρω αυτη τη στιγμή (αν ξέρει αλλος τι κανουν οι Vodafone και Wind ας μας ενημερώσει) ειναι η καλύτερη και πιο αξιόπιστη στην προσφορά δωρεαν SMS και με επιλογη για αναφορά παραδοσης.
    Φυσικα για ολα αυτα πρεπει να ΕΧΕΙΣ αριθμο κινητου στην cosmote. Εστω καρτοκινητο whats up.
    Βεβαια εγω ειμαι πολλά χρόνια γραμμενος στην υπηρεσία από τοτε που ξεκίνησε. Δεν ξέρω αν επιτρέπει νέες εγγραφές.
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Ρώτησα όμως και δεν έχει αρκετά παρά μόνο με το να σου δώσει 5-6 κινητά!
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  5. #20
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, δυστυχως η nova μας δουλευει....ποσες φορες ολο το φτιαχνουν και τιποτα.
    Anyway περιμενω του χρονου να τελειωσει το συμβολαιο και τους χαιρεταω...

  6. #21
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Asus DSL-AC56U
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 29.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μια από τα ίδια. Τέλος το συμβόλαιο και δρόμο. Αναβάθμιση και μπούρδες. Κοροϊδεύουν τον κόσμο. Βγες και πες επίσημα σαν εταιρεία ότι σταματάει το websms. H θα είναι διαθέσιμο την τάδε ημερομηνία.

  7. #22
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από foris23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια από τα ίδια. Τέλος το συμβόλαιο και δρόμο. Αναβάθμιση και μπούρδες. Κοροϊδεύουν τον κόσμο. Βγες και πες επίσημα σαν εταιρεία ότι σταματάει το websms. H θα είναι διαθέσιμο την τάδε ημερομηνία.
    Η αναβαθμιση που λεγανε ηταν στην γενικη σελιδα, εκει που το εχει αυτο ειναι στο nova account και ολα εχουν παραμεινει τα ιδια.
    Και ηταν σημαντικο τα 50sms τον μηνα που παιζανε και με app στο κινητο, ηταν μερος της υπηρεσιας που την κοψανε με το ετσι θελω χωρις καμια σωστη δικαιολογια.

  8. #23
    Εγγραφή
    08-07-2008
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Αφου διακοψανε μια υπηρεσια που παρειχαν ως συμφωνημενο κομματι πληρωμενου πακετου (internet, 2play κλπ), δεν πρεπει να βγαλουν δελτιο τυπου για μονομερη τροποποιηση και να δωσουν και τη δυνανοτητα για σπασιμο αζημιως του συμβολαιου;

  9. #24
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfaeffe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου διακοψανε μια υπηρεσια που παρειχαν ως συμφωνημενο κομματι πληρωμενου πακετου (internet, 2play κλπ), δεν πρεπει να βγαλουν δελτιο τυπου για μονομερη τροποποιηση και να δωσουν και τη δυνανοτητα για σπασιμο αζημιως του συμβολαιου;
    Στην αρχη το διαφημιζαν κιολας οτι ειχαν και 50 δωρεαν sms τον μηνα. Εγω ομως εχω κανει ποιο μετα ανανεωση συμβολαιου δεν ξερω αν μετα ισχυει, αν και δουλευε οταν το εκανα γιατι ειναι 24μηνο και ληγει τον Απριλιο του 2021.

  10. #25
    Εγγραφή
    06-02-2009
    Περιοχή
    σερρες
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19905 kbit/s, 1020kbit
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
    Router
    thomson TG585V7
    σημερα που ρωτισα στο τσατ της νοβα για τα sms μου είπαν ειναι ηπο κατασκευή η σελιδα και καλα. τα τρωμε αυτα ρε
    cpu ryzen 3 2200 ram corsair 8g 3200mhz mother GA-AX370M-DS3H psu seasonic 430 ssd kingstone 120g hd 500g

  11. #26
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panatas Εμφάνιση μηνυμάτων
    σημερα που ρωτισα στο τσατ της νοβα για τα sms μου είπαν ειναι ηπο κατασκευή η σελιδα και καλα. τα τρωμε αυτα ρε
    καλημερα, χρονια πολλα και καλη χρονια!
    ειναι μηνες που τα λενε αυτα, η σελιδα εχει τελειωσει τη νεα της εμφανιση παρα πολυ καιρο τωρα.
    Τα sms και το web mail παιζουν μεσα απο την σελιδα του λογαριασμου που δεν εχουν αλλαξει τιποτα.
    ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ειναι......
    αλλα περιμενω να τελειωσει το συμβολαιο και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! Υπομονη λιγους μηνες ακομα για μενα...

  12. #27
    Εγγραφή
    02-02-2021
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Δυστυχώς αυτό έχει κρατήσει πολύ καιρό.
    Κι εγώ εχω το ίδιο πρόβλημα, η υπηρεσία Web SMS της Nova δεν λειτουργεί.
    Άνοιξα και αυτό το θέμα μήπως απαντήσει κάποιος απο την Nova.

    Προτείνω ο καθένας να συμπληρώσει την φόρμα επικοινωνίας που είναι εδώ:
    https://www.nova.gr/el/epikoinwnia
    να διαμαρτυρηθεί και να ρωτήσει πότε θα είναι διαθέσιμη. Ίσως η Nova πιεστεί και να επαναφέρει την υπηρεσία.

    Η Nova διαφήμιζε την υπηρεσία και για πολύ κόσμο ήταν το μικρό προσον που τους ειχε κανει καταληξουν στην Nova, μιας και η ποιότητα των υπηρεσιων και οι τιμες στην Ελλάδα είναι παραπλήσιες.
    Τώρα ειναι ανεπίτρεπτο να το στερούν απο τους συνδρομητές και να μην δίνουν κάποιου είδους εξηγήσεις ή έκπτωση/πίστωση.
    Δείτε εδώ πχ:
    Όλες οι δυνατότητες της υπηρεσίας Nova Web SMS

    Η εφαρμογή Nova Web SMS σας δίνει τη δυνατότητα, αν έχετε ενεργή υπηρεσία Nova με internet, να αποστέλλετε SMS προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας:

    • τα 50 πρώτα SMS, κάθε μήνα, είναι εντελώς ΔΩΡΕΑΝ!

    • από το 51ο και μετά είναι χρεώσιμο κάθε SMS (0.083€/ sms με ΦΠΑ 24%) και το ποσό χρεώνεται στον επόμενο λογαριασμό.
    -Αναφέρεται ως υπηρεσία
    -Χρεώνεται μετά τα πρώτα 50 sms

    Πρόκεται για πληρωμένη, συμφωνημένη υπηρεσία που παρέχεται στα πλαίσια της συμφωνίας και της υποσχεσης που δινει η Nova στους συνδρομητες.
    Αν δεν διαμαρτυρηθουμε ίσως κοψουν και άλλα.
    Ένα μικρό κείμενο απο όσους εχουν πρόβλημα σε αυτή την φόρμα σίγουρα θα αναδείξει το πρόβλημα.

    Εγώ έστειλα ότι:
    Η υπηρεσία Web SMS που διαφημιζόταν, διαφημίζεται (https://www.nova.gr/el/faq/idiotes-e...s/nova-web-sms) και ήταν αναπόσπαστο και σημαντικό μέρος του πακέτου υπηρεσιών της Nova που ειχα επιλέξει με βάση αυτή την παρόχη δεν είναι διαθέσιμη εδώ και πάρα πολύ καιρό.
    Η Nova με έχει ενημερωσει αρκετές φορές οτι έχει γνωση και εργάζεται για αυτό. Παρακαλώ ενημερώστε με πότε θα είναι ξανά διαθέσιμη και πως προτίθεστε να με αποζημειώσετε για την έλλειψη αυτής της υπηρεσίας.
    Προσωπικά εγώ αν δεν λυθεί άμεσα αυτό θα φύγω απο αυτή την εταιρεία γιατί ειναι και ζήτημα αρχής.


    Edit: Κάποιος εκπρόσωπος της Nova απάντησε με μια θλιβερή politically correct προταση.
    -Δεν απαντησε για το πως θα αποζημειώσει η Nova τους συνδρομητές.
    -Δεν απάντησε για το πότε θα αποκατασταθεί η υπηρεσία.

    Μας κοροϊδεύουν, κι αυτα δεν πρέπει να τα ανεχτούμε γιατί μετά θα έρθουν κι άλλα.
    Αυτός για μένα είναι λογος για διακοπή συμβολαίου και αναζήτηση νέου παρόχου.
    Μια άλλη επιλογή ειναι και η αναφορά στον ΕΕΤ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dr.Williams : 02-02-21 στις 18:51. Αιτία: Βελτιωση

  13. #28
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπερα, εχω κανει και εγω θεμα εδω https://www.adslgr.com/forum/threads/1175081-Web-SMS δειτε και απο κατω την απαντηση και ακομα ετσι ειναι...
    Anyway αρχες Απριλιου ληγει το συμβολαιο μου θα τα πω καλυτερα τοτε.

  14. #29
    Εγγραφή
    02-02-2021
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα, Nikiforos, καλά έκανες.
    Κι εγώ μόλις λήξει το συμβόλαιο θα φύγω άμμεσα.
    Είναι αδιανόητο να μας κοροιδευουν. Εμενα στο chat support μου ειπαν οτι εφοσον δεν το εχουν γραψει στο συμβολαιο δεν εχουν καμμια δεσμευση. Προφανως και αυτοι εγραψαν το συμβόλαιο.
    Αν σε ψηνει στειλε κι εσυ ενα αιτημα στην φορμα μπας και κουνηθει κανενα φυλο εκει.
    Υποθετω ειναι μια τυπικη απαντηση που δινουν και αδιαφορουν.

  15. #30
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.102
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Βασικα εγω μονο την τηλεοραση θα κοψω γιατι δεν αξιζει. Τα αλλα θα τα κρατησω.
    Δε νομιζω αν το αναφερει το web sms στο συμβολαιο αλλα οταν μας διαφημιζαν τις υπηρεσιες το ελεγαν ομως για ενα πλεονεκτημα.

    - - - Updated - - -

    Εγω που στελνω σπανια μυνηματα μεσω παροχου την εβγαζα με αυτο, τωρα πρεπει να χρεωνω την καρτα μου οταν ειναι, γιατι τα προπληρωμενα πακετα δεν με συμφερουν.
    Μας δουλευουν παντως οποιος ρωτησει λενε για αναβαθμιση στην σελιδα και αυτη εχει ηδη γινει πριν πολλους μηνες!
    ας παραδεχτουν επιτελους οτι με το ετσι θελω και χωρις ενημερωση εκοψαν την υπηρεσια.
    Οταν πηγαμε στη nova την ειχαμε μετρησει και αυτη στα υποψην.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας