Σελ. 52 από 89 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 766-780 από 1322

Θέμα: ZTE H288A (Nova)

  1. #766
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JFK.69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς να αναφέρω ότι συμφωνώ σε ότι γράφεις σχετικά με την κοινοποίηση των κωδικών – άσχετα αν εμφανίζονται ελεύθερα στα sites.

    Σε επικοινωνία με την τεχνική υποστήριξη, με ενημέρωσαν ότι η αναβάθμιση έχει να κάνει καθαρά με την τηλεφωνία και όχι με το internet. Για αυτό το λόγο παρουσιάζονται προσωρινά προβλήματα στα σταθερά.

    Εμένα μου δημιούργησε 2 θέματα.

    Έκοψε την απομακρυσμένη πρόσβαση στον συναγερμό του σπιτιού (κάτι που απαιτεί νέα συνδεσμολογία - από αυτά που με πληροφόρησαν) και
    απενεργοποίησε την μία από τις δύο θύρες του phone 1 & 2. (εδώ μου είπαν ότι αυτή η δυνατότητα δίνεται μόνο στις επαγγελματικές συνδέσεις !!!!!)

    Δυστυχώς, αν και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τις υπηρεσίες τους, πλέον δεν με εξυπηρετεί.
    ΑΝ η αναβάθμιση έχει να κάνει καθαρά με την τηλεφωνία τοτε λογικα θα πρεπει να ισχυει για ολα τα ρουτερ του παροχου..... Προσωπικα δεν πιστευω λεξη απ οσα λενε απο εμπειρια για καθε φορα λενε αλλα απλα για να τελειωσει η κληση και να ξεμπερδεουν.
    ΑΝ ισχυει θα δουμε την αναβαθμιση σε ολα τα ρουτερ αφου αφορα την τηλεφωνια ετσι δεν ειναι ?????????
    Δυστηχως ανηκουμε μετα απο παθημα στη ιδια κατηγορια πελατων. Προσωπικα θα φυγω μολις ληξη το συμβολαιο. Αν θελω φθηνο θα παω vodafone και αν εχω χρηματα στον πολυ ακριβοτερο αλλα ποιοτικοτερο cosmote (που τα δινει ολα, κωδικους voip, data αν κοπει το τηλ, ρουτερ οχι κλειδωμενα)

    θελουν επαγγελματικη συνδεση για την θυρα phone 2 και την κλειδωσαν !!!!!!!!!! οκ κλαιω....

    υγ. Ισως αν βρεις ρουτερ χωρις το νεο firmware και να κλεισεις την απομακρυσμενη προσβαση να δοκιμασεις να δεις τι γινεται μηπως δουλεουν παλι συναγερμος κτλ μεχρι την ληξη συμβολαιου...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stamka : 25-11-22 στις 16:31.

  2. #767
    Εγγραφή
    16-02-2018
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Everyone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΝ η αναβάθμιση έχει να κάνει καθαρά με την τηλεφωνία τοτε λογικα θα πρεπει να ισχυει για ολα τα ρουτερ του παροχου..... Προσωπικα δεν πιστευω λεξη απ οσα λενε απο εμπειρια για καθε φορα λενε αλλα απλα για να τελειωσει η κληση και να ξεμπερδεουν.
    ΑΝ ισχυει θα δουμε την αναβαθμιση σε ολα τα ρουτερ αφου αφορα την τηλεφωνια ετσι δεν ειναι ?????????
    Δυστηχως ανηκουμε μετα απο παθημα στη ιδια κατηγορια πελατων. Προσωπικα θα φυγω μολις ληξη το συμβολαιο. Αν θελω φθηνο θα παω vodafone και αν εχω χρηματα στον πολυ ακριβοτερο αλλα ποιοτικοτερο cosmote (που τα δινει ολα, κωδικους voip, data αν κοπει το τηλ, ρουτερ οχι κλειδωμενα)

    θελουν επαγγελματικη συνδεση για την θυρα phone 2 και την κλειδωσαν !!!!!!!!!! οκ κλαιω....

    υγ. Ισως αν βρεις ρουτερ χωρις το νεο firmware και να κλεισεις την απομακρυσμενη προσβαση να δοκιμασεις να δεις τι γινεται μηπως δουλεουν παλι συναγερμος κτλ μεχρι την ληξη συμβολαιου...
    Λοιπόν, δεν έκατσα να το ψάξω και πολύ. Εδώ και ένα μήνα έχει ληξη το συμβόλαιο με την NOVA και μόλις έκανα αίτηση φορητότητας στη cosmote.

    Είναι 4€ πιο ακριβό το πρόγραμμα αλλά δεν θα παρακαλάω για τα αυτονόητα!!

    Έτσι κι αλλιως αναμένουμε στο άμεσα επόμενο διάστημα την ενεργοποίηση των οπτικών ινών στην περιοχή και θα πάω για αναβάθμιση.

  3. #768
    Εγγραφή
    26-02-2022
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Αλλάξανε τα root password/username?
    edit
    Τώρα είδα τα προηγούμενα που το λένε

  4. #769
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.679
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Περάστηκε η αναβάθμιση και στο H288A της κουμπάρας μου και όντως είχε αλλάξει ο κωδικός του root.

    Το έκανα reset, υποβάθμιση στην έκδοση T16, κλείσιμο του TR069 και τέλος.

    Αν ήταν με χρησιδάνειο, θα το κατάπινα κάπως πιο εύκολα. Από την στιγμή όμως που το έχουμε πληρώσει έστω και 20 ευρώ, έχω την απαίτηση για πλήρη πρόσβαση στα πάντα

  5. #770
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    οπως ανεφερε καποιος πριν το νεο firmware του ειπαν επισημα οτι εχει αλλαγες που σχετιζονται με την τηλεφωνια ΑΝ ισχυει δεν ξερεις τι προβλημα μπορει να προκυψει στη τηλεφωνια σου αφου δεν θα εχεις την ενημερωση το επομενο διαστημα αφου αν ενεργοποιήσουν της αλλαγες δεν θα μπορεις να της λαβης και φυσικα δεν θα εχεις υποστηριξη αφου εχεις κλειστο το ΤR069
    Δεν ειναι τοσο απλο δλδ ...
    Οσο για το τι θελεις εχεις υπογραψει (οπως και εγω) οποτε....

  6. #771
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.679
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως ανεφερε καποιος πριν το νεο firmware του ειπαν επισημα οτι εχει αλλαγες που σχετιζονται με την τηλεφωνια ΑΝ ισχυει δεν ξερεις τι προβλημα μπορει να προκυψει στη τηλεφωνια σου αφου δεν θα εχεις την ενημερωση το επομενο διαστημα αφου αν ενεργοποιήσουν της αλλαγες δεν θα μπορεις να της λαβης και φυσικα δεν θα εχεις υποστηριξη αφου εχεις κλειστο το ΤR069
    Δεν ειναι τοσο απλο δλδ ...
    Οσο για το τι θελεις εχεις υπογραψει (οπως και εγω) οποτε....
    Η τηλεφωνία της κουμπάρας μου είναι PSTN, οπότε δεν με ενδιαφέρει καθόλου αυτό το κομμάτι στο ZTE

    Επίσης δεν με ενδιαφέρει η υποστήριξη από αυτούς σε επίπεδο router, καθώς ότι χρειαστεί της το φτιάχνω εγώ. Και αν προκύψει θέμα με την γραμμή και χρειαστούν πρόσβαση στο router, θα το κάνει reset και θα το ξαναφτιάξω!

    Στην γραμμή της το συμβόλαιο είναι αορίστου χρόνου και το router το αγοράσαμε πολύ πρόσφατα, δεν μας το δώσανε με κάποιο συμβόλαιο.

  7. #772
    Εγγραφή
    28-08-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56318/5639
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    34,8(dB) / 2,8(dB)
    Εγώ πάλι έχω το εξής πρόβλημα : Είχα συνδεδεμένο το H288A με
    το v1.2.0p1_gr5 και είπα να βάλω το άλλο με το firmware h288a v1.1.0_gr5.1t16 ηια να κάνει update στην v1.1.0_gr5.1t17. Το σύνδεσα άναψαν τα 5 φωτάκια εκτός απο Phone 1&2, δεν εχω τηλέφωνο, το ρουτερ συγχρονιστηκε κανονικά αλά όταν τελώ να το χρησιμοποιήσω μου βγάζει μήνυμα "δεν έχετε πρόσβαση στο διαδίκτυο". Το έκανα reset και πάλι τα ίδια. Μήπως σταμάτησε να λειτουργεί με το παλιό firmware? Καμια ιδέα?

  8. #773
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τηλεφωνία της κουμπάρας μου είναι PSTN, οπότε δεν με ενδιαφέρει καθόλου αυτό το κομμάτι στο ZTE

    Επίσης δεν με ενδιαφέρει η υποστήριξη από αυτούς σε επίπεδο router, καθώς ότι χρειαστεί της το φτιάχνω εγώ. Και αν προκύψει θέμα με την γραμμή και χρειαστούν πρόσβαση στο router, θα το κάνει reset και θα το ξαναφτιάξω!

    Στην γραμμή της το συμβόλαιο είναι αορίστου χρόνου και το router το αγοράσαμε πολύ πρόσφατα, δεν μας το δώσανε με κάποιο συμβόλαιο.
    μαλλον δεν καταλαβες....
    ΑΝ εγιναν αλλαγες στην τηλεφωνια θα λειτουργουν με το νεο firmware αλλιως δεν θα το εβγαζαν οποτε οσες φορες και το βαζεις το παλιο δεν θα δουλευει κατι
    Επισης υπαρχουν ρυθμισεις που τραβαει το ρουτερ απ το καφαο και που πιθανον δεν μπορει με κλειστο το ΤR069

    Δικο σου ειναι βεβαια και μπορεις να κανεις οτι θελεις απλα διαβαζου και αλλοι. Εγω λεω οτι δεν ξερω τι επίπτωση μπορει να εχει το να κλεισεις το TR069 AN κανουν σε αλλαγες στη τηλεφωνια

    Για το τελευταίο που λες δεν καταλαβα αλλα οκ Σε καθε περιπτωση συμφωνεις με οτι κανουν γιατι εχεις υπογράψει (εκτος θεματος)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από misa59 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι έχω το εξής πρόβλημα : Είχα συνδεδεμένο το H288A με
    το v1.2.0p1_gr5 και είπα να βάλω το άλλο με το firmware h288a v1.1.0_gr5.1t16 ηια να κάνει update στην v1.1.0_gr5.1t17. Το σύνδεσα άναψαν τα 5 φωτάκια εκτός απο Phone 1&2, δεν εχω τηλέφωνο, το ρουτερ συγχρονιστηκε κανονικά αλά όταν τελώ να το χρησιμοποιήσω μου βγάζει μήνυμα "δεν έχετε πρόσβαση στο διαδίκτυο". Το έκανα reset και πάλι τα ίδια. Μήπως σταμάτησε να λειτουργεί με το παλιό firmware? Καμια ιδέα?
    να περασεις αυτο που ειχες πριν
    Πως ξερεις οτι ηταν συμβατο h neotero με την συσκευη σου ? Ειχες harware και software v1.2 και του περασες 1.1 .....
    Δεν ξερω αν μπορουν να στο περασουν απομακρυσμενα αφουν δεν υπαρχει προσβαση

  9. #774
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.126
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από misa59 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι έχω το εξής πρόβλημα : Είχα συνδεδεμένο το H288A με
    το v1.2.0p1_gr5 και είπα να βάλω το άλλο με το firmware h288a v1.1.0_gr5.1t16 ηια να κάνει update στην v1.1.0_gr5.1t17. Το σύνδεσα άναψαν τα 5 φωτάκια εκτός απο Phone 1&2, δεν εχω τηλέφωνο, το ρουτερ συγχρονιστηκε κανονικά αλά όταν τελώ να το χρησιμοποιήσω μου βγάζει μήνυμα "δεν έχετε πρόσβαση στο διαδίκτυο". Το έκανα reset και πάλι τα ίδια. Μήπως σταμάτησε να λειτουργεί με το παλιό firmware? Καμια ιδέα?
    Εχεις ενα ή δυο H288A; Ισως να δουλευε αν το "παλιο" το εκανες ενα reset πρωτα.

  10. #775
    Εγγραφή
    28-08-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56318/5639
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    34,8(dB) / 2,8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoavlonitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις ενα ή δυο H288A; Ισως να δουλευε αν το "παλιο" το εκανες ενα reset πρωτα.
    Έχω δύο H288A. Το παλιό το έχω 12 μήνες και όταν το πείρα είχε το 1.1_15 firmware και φέτος το Φεβρουάριο έκανε απο μόνο του update στο 1.1_16 και δουλεύει απο τότε άψογα. Πριν απο ενα μήνα έκανα αναβάθμιση στο VDSL και μου στείλανε καινούργιο H288A με firmare 1.2_gr5 και αυτό το είχα μέχρι εχτές χωρίς κανένα πρόβλημα. Εχτές είπα να βάλω το "παλιό" ρουτερ να πάρει το καινούριο firmware δηλαδή το 17, άναψαν 5 πρώτα λαμπάκια, δεν άναψε το Phone1&2. Μπαίνω μεσα, βλέπω όλα καλα, καλος συγχρονισμός γραμης αλα όταν θέλω να μπω απο τηλέφωνο, tablet, desktop, μου γίνεται συνδεση με το ρουτερ αλα λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ. Το είχα όλη νύχτα συνδεδεμένο μήπως κανει αναβάθμιση στο. firmware 17 αλα τελικά δεν εκανε, ούτε Phone λαμπάκι άναψε ούτε μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ. Μετά έκανα το reset το ρουτερ αλα δεν διορθώθηκε ούτε άλλαξε τίποτα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος misa59 : 26-11-22 στις 18:04.

  11. #776
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.679
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλλον δεν καταλαβες....
    ΑΝ εγιναν αλλαγες στην τηλεφωνια θα λειτουργουν με το νεο firmware αλλιως δεν θα το εβγαζαν οποτε οσες φορες και το βαζεις το παλιο δεν θα δουλευει κατι
    Επισης υπαρχουν ρυθμισεις που τραβαει το ρουτερ απ το καφαο και που πιθανον δεν μπορει με κλειστο το ΤR069

    Δικο σου ειναι βεβαια και μπορεις να κανεις οτι θελεις απλα διαβαζου και αλλοι. Εγω λεω οτι δεν ξερω τι επίπτωση μπορει να εχει το να κλεισεις το TR069 AN κανουν σε αλλαγες στη τηλεφωνια

    Για το τελευταίο που λες δεν καταλαβα αλλα οκ Σε καθε περιπτωση συμφωνεις με οτι κανουν γιατι εχεις υπογράψει (εκτος θεματος)

    - - - Updated - - -
    Να επαναλάβω, η τηλεφωνία ΔΕΝ είναι VoIP αλλά PSTN. Οπότε ότι και να έκαναν στο νέο firmware ή ότι κάνουν με TR069 σχετικά με την τηλεφωνία, ΔΕΝ επηρεάζει.

    Σχετικά με την πλήρη πρόσβαση στο router, είχε υπογράψει στο συμβόλαιο με το router που της είχαν δώσει τότε, όχι για το router που αγοράσαμε. Αγοράστηκε ανεξάρτητα από το συμβόλαιο και από την στιγμή που το έχουμε πληρώσει, έχω την απαίτηση για πλήρη πρόσβαση στα πάντα.

    Αλλά και να το είχαμε πάρει με το συμβόλαιο πληρώνοντάς το, πάλι θα είχα απαίτηση για πλήρη πρόσβαση γιατί δεν θα μου το είχαν δώσει τσάμπα. Αν το είχαν δώσει τσάμπα, τότε θα ήταν αλλιώς.

  12. #777
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από misa59 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω δύο H288A. Το παλιό το έχω 12 μήνες και όταν το πείρα είχε το 1.1_15 firmware και φέτος το Φεβρουάριο έκανε απο μόνο του update στο 1.1_16 και δουλεύει απο τότε άψογα. Πριν απο ενα μήνα έκανα αναβάθμιση στο VDSL και μου στείλανε καινούργιο H288A με firmare 1.2_gr5 και αυτό το είχα μέχρι εχτές χωρίς κανένα πρόβλημα. Εχτές είπα να βάλω το "παλιό" ρουτερ να πάρει το καινούριο firmware δηλαδή το 17, άναψαν 5 πρώτα λαμπάκια, δεν άναψε το Phone1&2. Μπαίνω μεσα, βλέπω όλα καλα, καλος συγχρονισμός γραμης αλα όταν θέλω να μπω απο τηλέφωνο, tablet, desktop, μου γίνεται συνδεση με το ρουτερ αλα λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ. Το είχα όλη νύχτα συνδεδεμένο μήπως κανει αναβάθμιση στο. firmware 17 αλα τελικά δεν εκανε, ούτε Phone λαμπάκι άναψε ούτε μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ. Μετά έκανα το reset το ρουτερ αλα δεν διορθώθηκε ούτε άλλαξε τίποτα!
    οταν αλλαξα ρουτερ το πρηγουμρνο μηνα εμεινα 15 μερες χωρις τηλ
    Απο τοτε παρολο που εχω αλλο και θελω να το βαλω δεν το ξαναρισκαρω
    Αν τους παρεις τηλ θα σου που οτι αλλαξες ρουτερ και αν εισαι τυχερος θα στο σπρωξουν απο εκει μεσο TR069. Aν εισαι ατυχος οπως εγω θα περιμενεις αρκετες μερες

  13. #778
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    622
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18461/1020
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
    Router
    tg585 v8
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από misa59 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι έχω το εξής πρόβλημα : Είχα συνδεδεμένο το H288A με
    το v1.2.0p1_gr5 και είπα να βάλω το άλλο με το firmware h288a v1.1.0_gr5.1t16 ηια να κάνει update στην v1.1.0_gr5.1t17. Το σύνδεσα άναψαν τα 5 φωτάκια εκτός απο Phone 1&2, δεν εχω τηλέφωνο, το ρουτερ συγχρονιστηκε κανονικά αλά όταν τελώ να το χρησιμοποιήσω μου βγάζει μήνυμα "δεν έχετε πρόσβαση στο διαδίκτυο". Το έκανα reset και πάλι τα ίδια. Μήπως σταμάτησε να λειτουργεί με το παλιό firmware? Καμια ιδέα?
    λογικα του εκανες soft brick..μενει να βρεις το παλιο fw για την 1.2 για να στρωσει..το 1.1 και 1.2 ειναι διαφορετικο hw revision για αυτο και εχουν διαφρετικο fw..

  14. #779
    Εγγραφή
    28-08-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56318/5639
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    34,8(dB) / 2,8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    λογικα του εκανες soft brick..μενει να βρεις το παλιο fw για την 1.2 για να στρωσει..το 1.1 και 1.2 ειναι διαφορετικο hw revision για αυτο και εχουν διαφρετικο fw..
    Το ρουτερ με την 1.2 fw δουλεύει άψογα, πρόβλημα έχει το άλλο ρουτερ με την V1.1.0_GR5.1T16 που δεν έχει ούτε τηλέφωνο ούτε ιντερνετ. Πριν βγει το τελευταίο fw V1.1.0_GR5.1T17, κάπου κάπου άλλαζα τα δύο ρουτερ και δούλευαν μια χαρά και τα δύο.

  15. #780
    Εγγραφή
    03-06-2010
    Μηνύματα
    429
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/5000
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    10(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    η τελευταία έκδοση του firmware για το modem ZTE H288A (Nova) ειναι : H288A V1.2.0P1_GR5

Σελ. 52 από 89 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας