Σελ. 5 από 89 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 1322

Θέμα: ZTE H288A (Nova)

  1. #61
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Φιλε DVDLover75 με παρεξηγησες ολοι στα τηλεφωνικα κεντρα ειναι ευγενικοτατοι και φυσικα ολοι θελουν να βοηθησουν αλλα το αποτελεσμα μετραει οπου ειναι θετικοι μαζι με εσενα στελνουν αιτηματα και τα κοβουν τα ανωτερα τμηματα δλδ δεν εχουν ενημερωση οποτε το αποτελεσμα ειναι 0 στο πυλικο οσο ευγενικοι και αν ειναι αυτο εννοω με το δικο μου 288 3 αιτηματα γινανε και τα εκοψαν τα ανωτερα τμηματα και αναγκαστικα να τους εκβιασω για να το παρω γιατι δεν πηγαινε αλλο με το 267

  2. #62
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosgreece38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε DVDLover75 με παρεξηγησες ολοι στα τηλεφωνικα κεντρα ειναι ευγενικοτατοι και φυσικα ολοι θελουν να βοηθησουν αλλα το αποτελεσμα μετραει οπου ειναι θετικοι μαζι με εσενα στελνουν αιτηματα και τα κοβουν τα ανωτερα τμηματα δλδ δεν εχουν ενημερωση οποτε το αποτελεσμα ειναι 0 στο πυλικο οσο ευγενικοι και αν ειναι αυτο εννοω με το δικο μου 288 3 αιτηματα γινανε και τα εκοψαν τα ανωτερα τμηματα και αναγκαστικα να τους εκβιασω για να το παρω γιατι δεν πηγαινε αλλο με το 267
    Δηλαδή πρέπει και εγώ να τους "εκβιάσω" προκειμένου να δω λύση στο πρόβλημα μου, αυτό θες να πεις;

    Edit: Για να μην είμαι άδικος, έκανα λάθος. Το ρουτερ το πήρα Σαββατο και όχι Παρασκευή όπως είχα γράψει... Μπέρδεψα τις μέρες... Οπότε είναι πολύ πιθανό αύριο μεθαύριο να λυθεί το πρόβλημα δεδομένου ότι τα ΣΚ κάποια τμήματα είναι κλειστά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 20-07-20 στις 20:26.

  3. #63
    Εγγραφή
    14-03-2008
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109952/10996
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H267N & TP-Link VR
    SNR / Attn
    14.7(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε εμένα δεν δούλευε ούτε το internet. Έπρεπε να περάσω το username/password χειροκίνητα. Αφού μίλησα με την εξυπηρέτηση, μετά από 2 μέρες έκανε από μόνο του reset το router, πήρε αυτόματα τις ρυθμίσεις για internet και η τηλεφωνία δουλεύει κανονικά πλέον.

  4. #64
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panospc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα δεν δούλευε ούτε το internet. Έπρεπε να περάσω το username/password χειροκίνητα. Αφού μίλησα με την εξυπηρέτηση, μετά από 2 μέρες έκανε από μόνο του reset το router, πήρε αυτόματα τις ρυθμίσεις για internet και η τηλεφωνία δουλεύει κανονικά πλέον.
    Εγώ όμως είμαι ήδη στην 4η μέρα χωρίς τηλέφωνο απο το Σάββατο που το σύνδεσα πάλι καλά που υπάρχει και η εκτροπή και όποιος θέλει με βρίσκει, αλλά δεν γίνεται κάθε φορά που θέλω να πάρω τηλέφωνο να αλλάζω ρούτερ. Βέβαια μπορεί να παίζει ρόλο ότι ήταν και το ΣΚ στην μέση. Και εγώ αναγκάστηκα να περάσω τους κωδικούς του Internet (πάλι καλά που περνιούνται και χειροκίνητα) γιατί θα ήμουν και χωρίς internet. Το ίδιο πρόβλημα είχα και όταν είχα βάλει το 50αρι αλλά εκεί την επόμενη μέρα το πρόβλημα της τηλεφωνίας λύθηκε. Με το καινούργιο ρούτερ ακόμα τίποτα...

    Τελικά το πρόβλημα αντί να λυθεί, μεγάλωσε... Έβαλα το 267 να πάρω κάποια τηλέφωνα, αλλά τώρα δεν έχω ούτε από εκεί τηλέφωνο... Τι να πω...

    Μίλησα με το 13731, αλλά τα ίδια... Για να δούμε τι θα γίνει και σήμερα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 21-07-20 στις 08:58.

  5. #65
    Εγγραφή
    21-09-2019
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Ιδιωτης
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    31/9(dB) / 0/6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή πρέπει και εγώ να τους "εκβιάσω" προκειμένου να δω λύση στο πρόβλημα μου, αυτό θες να πεις;

    Edit: Για να μην είμαι άδικος, έκανα λάθος. Το ρουτερ το πήρα Σαββατο και όχι Παρασκευή όπως είχα γράψει... Μπέρδεψα τις μέρες... Οπότε είναι πολύ πιθανό αύριο μεθαύριο να λυθεί το πρόβλημα δεδομένου ότι τα ΣΚ κάποια τμήματα είναι κλειστά
    Δεν λέω να τους εκβιάσεις με το ζόρι από μόνο του πάει εκεί γιατί είναι η τελευταία σου λύση δλδ στο τηλεφωνικό κέντρο πχ μου έλεγαν πως κανένας με οικιακό συμβόλαιο δεν έχει το 288 άντε βγάλε άκρη τώρα αυτό εννοώ κά όλοι αυτό μου ελεγαν

  6. #66
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    QUOTE=kosgreece38;6856643]Δεν λέω να τους εκβιάσεις με το ζόρι από μόνο του πάει εκεί γιατί είναι η τελευταία σου λύση δλδ στο τηλεφωνικό κέντρο πχ μου έλεγαν πως κανένας με οικιακό συμβόλαιο δεν έχει το 288 άντε βγάλε άκρη τώρα αυτό εννοώ κά όλοι αυτό μου ελεγαν[/QUOTE]

    4η μέρα χωρίς τηλέφωνο...


    Edit: 18:53

    ΑΜΗΝ!!! πριν απο λίγο επιτέλους το έφτιαξαν!!!

    Για να πω την αλήθεια τους "γκάζωσα" και λίγο σήμερα το πρωί αλλά τέλος (ελπίζω) καλό, όλα καλά...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 21-07-20 στις 18:58.

  7. #67
    Εγγραφή
    08-02-2020
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα, στο κατάστημα της Λιβαδειάς που πήγα χθες και ζήτησα να το αγοράσω για να πετάξω στην ανακύκλωση το 267 μου το έδωσαν αμέσως..20€ και καθάρισες...και για τέτοιο ποσό δεν χρειάζεται καν να ασχοληθώ για να παραπονεθω στην nova για να μου το δώσουν δωρεάν (όπως όφειλαν βέβαια)... Επίσης η εξυπηρέτηση απο το κατάστημα της Λιβαδειάς ήταν ΑΨΟΓΗ και τους ευχαριστώ γι'αυτό.

  8. #68
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mitsaras1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, στο κατάστημα της Λιβαδειάς που πήγα χθες και ζήτησα να το αγοράσω για να πετάξω στην ανακύκλωση το 267 μου το έδωσαν αμέσως..20€ και καθάρισες...και για τέτοιο ποσό δεν χρειάζεται καν να ασχοληθώ για να παραπονεθω στην nova για να μου το δώσουν δωρεάν (όπως όφειλαν βέβαια)... Επίσης η εξυπηρέτηση απο το κατάστημα της Λιβαδειάς ήταν ΑΨΟΓΗ και τους ευχαριστώ γι'αυτό.
    Με βάση την δικιά μου εμπειρία η εξυπηρέτηση στα καταστήματα είναι πολύ πιο καλύτερη από ότι στα 13731 και 13831. Ίσως επειδή υπάρχει και πιο πιο προσωπική επαφή.

    Η μέχρι στιγμής εικόνα που έχω για το 288, αν εξαιρέσουμε το ότι είναι λίγο "γκουμουτσέ", δεν έχει καμία σχέση με το 267 (το οποίο το έχω κρατήσει για εφεδρικό) σε όλα τα επίπεδα.

    Όσο για τα στατιστικά της γραμμής με το profile 35b (από καμπίνα wind) έχω πάθει πλάκα... Κατά 99% οσονούπω θα βάλω 100άρι, αφού με τέτοια στατιστικά μάλλον δεν θα έχω πρόβλημα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Nova.jpg 
Εμφανίσεις:  105 
Μέγεθος:  176,1 KB 
ID: 217191

    Απλά να ξέρεις ότι αν έχεις voip τηλεφωνία υπάρχει μια πιθανότητα να μην "κατεβάσει" κατευθείαν τα τα στοιχεία του τηλεφώνου και να χρειαστεί να μιλήσεις με το 13731 για να το λύσουν ( Σε εμένα έκαναν 4 μέρες, αλλά μεσολαβούσε και ΣΚ)

  9. #69
    Εγγραφή
    13-02-2016
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Είμαι σε κατοστάρα της NOVA είναι καλά αυτά τα στοιχεία που έχω? Μπορώ κάτι καλύτερο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2020-07-28-08-09-26-348_com.android.chrome.jpg  


  10. #70
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spithas36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σε κατοστάρα της NOVA είναι καλά αυτά τα στοιχεία που έχω? Μπορώ κάτι καλύτερο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Για 37 ώρες έχεις αρκετά CRC errors, οπότε ίσως και για αυτό ο σχετικά χαμηλός συγχρονισμός που έχεις. Καλό θα ήταν πάντως με την πρώτη ευκαιρία να κάνεις και έναν έλεγχο στην εσωτερική καλωδίωση σου (από τον κατανεμητή του σπιτού μέχρι την πρίζα του τηλεφώνου)

    Γιατί δεν ενεργοποιείς το 35b (πας Ιnternet / WAN/ DSL Modulation Parameters και τσεκάρεις το 35b) Το router θα κάνεις μια επανεκκίνηση οπότε μετά θα δεις και τον μέγιστο συγχρονισμό της γραμμής με αυτό το προφίλ, οπότε μπορεί να κερδίσεις κάτι... Να έχεις υπ'οψιν σου, ότι αν είσαι σε καμπίνα ΟΤΕ, μπορεί η συγκεκριμένη να μην υποστηρίζει 35b, αλλά δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 28-07-20 στις 14:09.

  11. #71
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για 37 ώρες έχεις αρκετά CRC errors, οπότε ίσως και για αυτό ο σχετικά χαμηλός συγχρονισμός που έχεις. Αν βάλεις το 288 με 37b μπορεί και να κλειδώσει στα 109999...

    Καλό θα ήταν πάντως με την πρώτη ευκαιρία να κάνεις και έναν έλεγχο στην εσωτερική καλωδίωση σου (από τον κατανεμητή του σπιτού μέχρι την πρίζα του τηλεφώνου)
    Είναι σε καμπίνα ΟΤΕ, οπότε δεν θα παίξει το 35b, δεν είναι ενεργό από προεπιλογή.

    Τα σφάλματα είναι λίγα. Μην ξεχνάμε ότι σε μια μέση γραμμή, έχουμε κίνηση εκατομμυρίων πακέτων ανά 24ωρο, ακόμα και 6ψήφια νούμερα σφαλμάτων δεν αποτελούν πρόβλημα, ειδικά όσο δεν βλέπουμε εμείς κάτι στη χρήση.

    Ένας έλεγχος εσωτερικής καλωδίωσης όπως σωστά λες είναι το ιδανικό. Σίγουρα δε μπορεί να δηλωθεί βλάβη χαμηλής ταχύτητας.

  12. #72
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι σε καμπίνα ΟΤΕ, οπότε δεν θα παίξει το 35b, δεν είναι ενεργό από προεπιλογή.

    Τα σφάλματα είναι λίγα. Μην ξεχνάμε ότι σε μια μέση γραμμή, έχουμε κίνηση εκατομμυρίων πακέτων ανά 24ωρο, ακόμα και 6ψήφια νούμερα σφαλμάτων δεν αποτελούν πρόβλημα, ειδικά όσο δεν βλέπουμε εμείς κάτι στη χρήση.

    Ένας έλεγχος εσωτερικής καλωδίωσης όπως σωστά λες είναι το ιδανικό. Σίγουρα δε μπορεί να δηλωθεί βλάβη χαμηλής ταχύτητας.
    Τότε οκ. Ίσως τα θεώρησα πολλά, δεδομένου ότι στην δικιά μου γραμμή μετά από 165 ώρες, δεν έχει μαζέψει κανένα λάθος. Όσο για το 35b μετά πήγε το μυαλό μου ότι μάλλον είναι καμπίνα OTE, αφού σε μένα το πήρε αμέσως χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι.

  13. #73
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το τσίμπησα κι εγώ σήμερα (κατάστημα Ν. Σμύρνης, απλά μπήκα και το ζήτησα), αφού το 168 που έχω είναι γενικότερα άθλιο και ειδικότερα όποτε το πιάνει το στραβό του χρειάζεται 2 και 3 restart για να στρώσει.

    Θα το κοτσάρω σε λίγο, να δω διαφορές.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  14. #74
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αφου ειχες το 168 δεν εισαι σε voip ε?

  15. #75
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σε όλους,
    έχω βάλει το H267n σε bridge mode και το routing-wifi γίνεται από ένα tp-link archer c7.

    Αξίζει να πάω στο H288Α απο πλευράς συγχρονισμού;
    Κάποιος που έχει δουλέψει και τα 2, μπορεί να πει αν είδε κάποια βελτίωση;

Σελ. 5 από 89 ΠρώτηΠρώτη ... 34567101525 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας