Σελ. 67 από 89 ΠρώτηΠρώτη ... 4757626566676869727787 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 991-1.005 από 1322

Θέμα: ZTE H288A (Nova)

  1. #991
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε περίπτωση που δημιουργεί κάποιο θέμα με τη γραμμή, θόρυβος η κάτι άλλο, αντί να διακοπεί η σύνδεση μειώνοντας το noise margin και μετά να συγχρονίσει ξανά σε άλλη ταχύτητα μικρότερη το πιθανότερο, το sra το κάνει αυτό, δηλαδή αλλάζει τη ταχύτητα χωρίς να διακοπεί η σύνδεση...
    Προτείνεται να μείνει ανοιχτό για αυτό το λόγο...
    Άλλους βέβαια όταν κλείδωναν σε μεγάλη ταχύτητα, για να κρατήσουν τη ταχύτητα αυτή για όσο άντεχε η γραμμή, το έκλειναν το sra, με αποτέλεσμα να μειώνεται το noise margin όσο αντεχε μέχρι να πέσει η γραμμή...
    Ελπίζω να μη σε βραχυκύκλωσα..
    Όχι κατάλαβα πλήρως τι θέλεις να πεις ευχαριστώ για την ενημέρωση απλά μερικά θέματα που έχω διαβάσει λέγανε να το κλείνεις αλλά να το έχεις ανοιχτό απλά κατάλαβα τι είναι οπότε το αφήνω ως έχει

    - - - Updated - - -

    Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι νορμάλ επίπεδα τα fec και τα crc errors για τις ώρες που είναι online η σύνδεση δηλαδή για τις 21 ώρες
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2023-05-26-21-18-28-52_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg  


  2. #992
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    τα errors δεν εχουν σχεση με το χρονο που εισαι online αλλα με το ποσα δεδομενα μεταφερθηκαν (τοτε γίνονται, διορθώνονται κτλ)
    Εγω πχ εχω μηδεν. Μερικες φορες μου εχει τυχη να κανει καποια λαθοι οταν συγχρονίζει και μετα τιποτα .... Ενας λογικος αριθμος λαθων που διορθώθηκαν FEC ειναι επισης οκ Tα CRC ειναι λαθοι που δεν διορθωθηκαν ....

  3. #993
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα errors δεν εχουν σχεση με το χρονο που εισαι online αλλα με το ποσα δεδομενα μεταφερθηκαν (τοτε γίνονται, διορθώνονται κτλ)
    Εγω πχ εχω μηδεν. Μερικες φορες μου εχει τυχη να κανει καποια λαθοι οταν συγχρονίζει και μετα τιποτα .... Ενας λογικος αριθμος λαθων που διορθώθηκαν FEC ειναι επισης οκ Tα CRC ειναι λαθοι που δεν διορθωθηκαν ....
    Ναι το γνωρίζω γενικά είναι online συνδεδεμένοι περίπου στις 7 συσκευές οπότε υπάρχει κίνηση δεδομένων αρκετή

  4. #994
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Προσωπικά τα crc για το χρονικό διάστημα που έχει, δεν μου αρέσουν...
    Αλλά αν δεν ενοχλεί σε κάτι τη γραμμή.... Υγεία...
    Μετά μόνο το ότι έπρεπε να τερματίζει νομίζω η συγκεκριμένη γραμμή.... Ίσως κάτι με τη καλωδίωση Η εάν υπάρχει συναγερμός Η επιστροφή τηλεφωνικού σήματος σε άλλα δωμάτια...
    Η καμπίνα αλήθεια είναι οτε;
    Αν ναι ίσως εξηγείται που δεν τερματίζει...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #995
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά τα crc για το χρονικό διάστημα που έχει, δεν μου αρέσουν...
    Αλλά αν δεν ενοχλεί σε κάτι τη γραμμή.... Υγεία...
    Μετά μόνο το ότι έπρεπε να τερματίζει νομίζω η συγκεκριμένη γραμμή.... Ίσως κάτι με τη καλωδίωση Η εάν υπάρχει συναγερμός Η επιστροφή τηλεφωνικού σήματος σε άλλα δωμάτια...
    Η καμπίνα αλήθεια είναι οτε;
    Αν ναι ίσως εξηγείται που δεν τερματίζει...
    Πάντα τερμάτιζε απλά έχω θέμα με την nova 3 μήνες έχω φέρει ηλεκτρολόγο για την καλωδίωση και όλα καινούργια ναι η καμπίνα είναι του ΟΤΕ ,ε γενικά έχω και πτώση ταχύτητας λόγο crc μέσα στην ημέρα μπορεί να φτάσει στα 60-70 η ανά 2 μέρες πχ μόνο με restart επανέρχεται

  6. #996
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    η πτώση ταχύτητας δεν ειναι λογο CRC
    CRC σημαινει οτι η γραμμη εχει καποιο θεμα και το ρουτερ προσπαθει να τα διορθώσει χωρις αποτέλεσμα
    Η πτωση ειναι λογο φορτου δικτιου που ειναι κλασικο στη Νοβα σε ωρες αιχμης

    υγ προβλημα στη γαμμη ειναι κατι πολυ σχετικο Μπορει τα καλωδια να ειναι μια χαρα και μολις αναβεις μια λαμπα led , αποροφυτηρα,, ενας φορτιστης κινητου στη πριζα (το ειχα με εναν Samsung) .... 100αδες πραγματα. Εσενα ομως το οτι δεν τερματίζεις στο κατι λεει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 27-05-23 στις 08:52.

  7. #997
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η πτώση ταχύτητας δεν ειναι λογο CRC
    CRC σημαινει οτι η γραμμη εχει καποιο θεμα και το ρουτερ προσπαθει να τα διορθώσει χωρις αποτέλεσμα
    Η πτωση ειναι λογο φορτου δικτιου που ειναι κλασικο στη Νοβα σε ωρες αιχμης

    υγ προβλημα στη γαμμη ειναι κατι πολυ σχετικο Μπορει τα καλωδια να ειναι μια χαρα και μολις αναβεις μια λαμπα led , αποροφυτηρα,, ενας φορτιστης κινητου στη πριζα (το ειχα με εναν Samsung) .... 100αδες πραγματα. Εσενα ομως το οτι δεν τερματίζεις στο κατι λεει
    Ε ναι μετά από ταλαιπωρία 2 μήνες και καταγγελίες τελικά η nova μου είπε μπορώ να αποχωρήσω χωρίς ρήτρα αποχώρησης λόγο ότι δεν μπορεί να φτιάξει το θέμα με την πτώση ειδικά στις ώρες αιχμής και σήμερα έκανα αίτηση να φύγω για άλλο πάροχο

  8. #998
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από i.t.93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε ναι μετά από ταλαιπωρία 2 μήνες και καταγγελίες τελικά η nova μου είπε μπορώ να αποχωρήσω χωρίς ρήτρα αποχώρησης λόγο ότι δεν μπορεί να φτιάξει το θέμα με την πτώση ειδικά στις ώρες αιχμής και σήμερα έκανα αίτηση να φύγω για άλλο πάροχο
    αφου ειναι τοσο σημαντηκη για σενα η ταχυτητα για να πληρωσεις 200€ τελικο κοστος συμβολαιου παραπανω στο cosmote τοτε γιατι ασχολησε αφου εκανες και αιτηση για αλλου ? Πληρωνεις πολλα παραπανω αλλα δε θα εχεις το προβλημα που λες

  9. #999
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου ειναι τοσο σημαντηκη για σενα η ταχυτητα για να πληρωσεις 200€ τελικο κοστος συμβολαιου παραπανω στο cosmote τοτε γιατι ασχολησε αφου εκανες και αιτηση για αλλου ? Πληρωνεις πολλα παραπανω αλλα δε θα εχεις το προβλημα που λες
    Μπα ίδιες παροχές στην cosmote φορητότητα τελική τιμή 100αρα στα 28.90€ με ηλεκτρονικό λογαριασμό μόνο το σταθερό και ίντερνετ χωρίς να βάλω κινητά η κάτι άλλο

  10. #1000
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από i.t.93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα ίδιες παροχές στην cosmote φορητότητα τελική τιμή 100αρα στα 28.90€ με ηλεκτρονικό λογαριασμό μόνο το σταθερό και ίντερνετ χωρίς να βάλω κινητά η κάτι άλλο
    με την προσφορα cosmote που εχεις και με προσφορα Νοβα ειναι 147€ περισσοτερα
    28.90x24=693
    26x21=546

    η νοβα ειναι φθηνη αλλα μπαχαλο και χωρις τεχνικη υποστηριξη
    cocmote πανακριβος
    Επιλογες για ολους

    αλλα ειναι ολα oftopic και ανουσια αφου εχεις κανει αιτηση και δεν θα εχεις ΖΤΕ που ειναι το thread
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 27-05-23 στις 12:49.

  11. #1001
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    με την προσφορα cosmote που εχεις και με προσφορα Νοβα ειναι 147€ περισσοτερα
    28.90x24=693
    26x21=546

    η νοβα ειναι φθηνη αλλα μπαχαλο και χωρις τεχνικη υποστηριξη
    cocmote πανακριβος
    Επιλογες για ολους

    αλλα ειναι ολα oftopic και ανουσια αφου εχεις κανει αιτηση και δεν θα εχεις ΖΤΕ που ειναι το thread
    Ναι το ξέρω η διαφορε είναι στα 3€ δεν λέω απλά πήρα την απόφαση να γυρίσω πίσω να κλείσω το θέμα εδώ μιας και είναι offtopic
    Να πω στην nova μου την είχαν δώσει στα 29 είμαι πριν γίνει nova πριν ολοκληρωθεί με την nova είμαι από τον Φεβρουάριο του 2021 οπότε δεν είναι τρομερή η διαφορά βέβαια μου κάνουν και εδώ πήρα ειδική προσφορά 2 πάγια δώρο και μια δώρο επιταγή 100€ απλά πήρα στο τηλ το τμήμα προσφορών της cosmote

  12. #1002
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η πτώση ταχύτητας δεν ειναι λογο CRC
    CRC σημαινει οτι η γραμμη εχει καποιο θεμα και το ρουτερ προσπαθει να τα διορθώσει χωρις αποτέλεσμα
    Η πτωση ειναι λογο φορτου δικτιου που ειναι κλασικο στη Νοβα σε ωρες αιχμης

    υγ προβλημα στη γαμμη ειναι κατι πολυ σχετικο Μπορει τα καλωδια να ειναι μια χαρα και μολις αναβεις μια λαμπα led , αποροφυτηρα,, ενας φορτιστης κινητου στη πριζα (το ειχα με εναν Samsung) .... 100αδες πραγματα. Εσενα ομως το οτι δεν τερματίζεις στο κατι λεει
    Ο φόρτος δικτύου σε ώρες αιχμής δεν επηρεάζει το συγχρονισμό...
    Ο συγχρονισμός σχεδόν πάντα πιάνει αυτό που πιάνει...
    Μετά εμείς συνήθως βλέπουμε χαμηλές ταχύτητες στο ίντερνετ σε κατέβασμα η στη περιήγηση αν υπάρχει πρόβλημα στο backbone του παρόχου....
    Για να επηρεαστεί ο συγχρονισμός από φόρτο θα πρέπει το dslam να είναι πίτα, και πάλι δεν ξέρω αν θα επηρεαστεί..

    Για παρεμβολές από διάφορες συσκευές έχω ακούσει... Προσωπικά δεν μου έχει συμβεί από όσο θυμάμαι.. Συνήθως η περίπτωση αυτή δεν βρίσκεται μέσα στο σπίτι, αλλά έξω... Και επηρεάζει το χαλκό νομίζω και όχι τον εξοπλισμό μας...
    Τώρα αν μιλάμε πχ για τροφοδοτικό ρούτερ που δίνει ότι ρεύμα θέλει, ναι, εκεί ίσως θα μπορούσε να συμβεί κάτι με τα στατιστικά...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 27-05-23 στις 15:53.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #1003
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φόρτος δικτύου σε ώρες αιχμής δεν επηρεάζει το συγχρονισμό...
    Ο συγχρονισμός σχεδόν πάντα πιάνει αυτό που πιάνει...
    Μετά εμείς συνήθως βλέπουμε χαμηλές ταχύτητες στο ίντερνετ σε κατέβασμα η στη περιήγηση αν υπάρχει πρόβλημα στο backbone του παρόχου....
    Για να επηρεαστεί ο συγχρονισμός από φόρτο θα πρέπει το dslam να είναι πίτα, και πάλι δεν ξέρω αν θα επηρεαστεί..
    δεν ειπα οτι εχει σχεση με το συγχρονισμο
    συμφωνω με οσα λες

  14. #1004
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από i.t.93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα τερμάτιζε απλά έχω θέμα με την nova 3 μήνες έχω φέρει ηλεκτρολόγο για την καλωδίωση και όλα καινούργια ναι η καμπίνα είναι του ΟΤΕ ,ε γενικά έχω και πτώση ταχύτητας λόγο crc μέσα στην ημέρα μπορεί να φτάσει στα 60-70 η ανά 2 μέρες πχ μόνο με restart επανέρχεται
    Μερικές καμπίνες ΟΤΕ, για ανεξήγητο μέχρι στιγμής λόγο, ενώ η γραμμή μπορούσε να τερματίσει, αυτό δεν συνέβαινε, και αντίθετα ανέβαζε ανεξήγητα λίγο το noise margin με αποτέλεσμα τη μικρή πτώση της ταχύτητας..
    Δεν ξέρω αν συμβαίνει αυτό στη περίπτωση σου...
    Τα crc πάντως είναι κάτι που θα κοίταζα πρώτα με μέτρηση στο κατανεμητή..
    Και ξαναλέω, αν δεν σε επηρεάζει σε κάτι στη περιήγηση η στο κατέβασμα η δεν έχεις αποσυνδέσεις, μη δίνεις σημασία αν δεν σε νοιάζει κιόλας αυτό το λίγο κάτι παραπάνω στη ταχύτητα.. Αν όμως έχεις θέμα, τότε κάποια στιγμή θα πρέπει να το ψάξεις...
    Αν πάλι δεν είναι δικό σου θέμα και στο κατανεμητή έχεις τα ίδια, κοινώς είναι ο χαλκός.... Εκεί δεν μπορείς να κάνεις πολλά... Μόνο να το δηλώνεις βλάβη και αν αποφασίσει πότε ο ΟΤΕ και η Νόβα (δικός σου πάροχος) να ασχοληθούν σχετικά με αλλαγή ζεύγους συνήθως... Αν υπάρχει διαθέσιμο... Αν τώρα πάλι την έχει ακούσει κανά κεντρικό η απερχόμενο καλώδιο και θέλει σκάψιμο.... Εκεί αρχίζεις τα ευχέλαια...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειπα οτι εχει σχεση με το συγχρονισμο
    συμφωνω με οσα λες
    Α sorry..
    Ίσως κατάλαβα λάθος..
    Τότε..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από i.t.93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε ναι μετά από ταλαιπωρία 2 μήνες και καταγγελίες τελικά η nova μου είπε μπορώ να αποχωρήσω χωρίς ρήτρα αποχώρησης λόγο ότι δεν μπορεί να φτιάξει το θέμα με την πτώση ειδικά στις ώρες αιχμής και σήμερα έκανα αίτηση να φύγω για άλλο πάροχο
    Αν γνωρίζουν το θέμα και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.... Η δεν θέλουν να ενδιαφερθούν.... Τι να πεις;
    Καλό κουράγιο... Η μετά αν θέλεις να πιέσεις για αιτιολογία και πάντα αν είσαι σίγουρος ότι δεν είναι δικό σου θέμα, υπάρχει και η ΕΕΤΤ..
    Αλλά αφού σε αφήνουν να φύγεις αζημιως..
    Αλήθεια, σου είπαν τι το προκαλεί;
    Ελπίζω στον άλλο πάροχο να μην έχεις θέμα και να σε βολεψει το deal...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου ειναι τοσο σημαντηκη για σενα η ταχυτητα για να πληρωσεις 200€ τελικο κοστος συμβολαιου παραπανω στο cosmote τοτε γιατι ασχολησε αφου εκανες και αιτηση για αλλου ? Πληρωνεις πολλα παραπανω αλλα δε θα εχεις το προβλημα που λες
    Αν όπως είπα έχει θέμα ο χαλκός, σε ότι αφορά τα crc και τα σχετικά...
    Η τη πτώση της ταχύτητας... Κάτι με τη καμπίνα....
    Τότε λογικά μπορεί να μεταφερθεί το πρόβλημα και στον άλλο πάροχο...
    Ας ελπίσουμε όμως να μην...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #1005
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικές καμπίνες ΟΤΕ, για ανεξήγητο μέχρι στιγμής λόγο, ενώ η γραμμή μπορούσε να τερματίσει, αυτό δεν συνέβαινε, και αντίθετα ανέβαζε ανεξήγητα λίγο το noise margin με αποτέλεσμα τη μικρή πτώση της ταχύτητας..
    Δεν ξέρω αν συμβαίνει αυτό στη περίπτωση σου...
    Τα crc πάντως είναι κάτι που θα κοίταζα πρώτα με μέτρηση στο κατανεμητή..
    Και ξαναλέω, αν δεν σε επηρεάζει σε κάτι στη περιήγηση η στο κατέβασμα η δεν έχεις αποσυνδέσεις, μη δίνεις σημασία αν δεν σε νοιάζει κιόλας αυτό το λίγο κάτι παραπάνω στη ταχύτητα.. Αν όμως έχεις θέμα, τότε κάποια στιγμή θα πρέπει να το ψάξεις...
    Αν πάλι δεν είναι δικό σου θέμα και στο κατανεμητή έχεις τα ίδια, κοινώς είναι ο χαλκός.... Εκεί δεν μπορείς να κάνεις πολλά... Μόνο να το δηλώνεις βλάβη και αν αποφασίσει πότε ο ΟΤΕ και η Νόβα (δικός σου πάροχος) να ασχοληθούν σχετικά με αλλαγή ζεύγους συνήθως... Αν υπάρχει διαθέσιμο... Αν τώρα πάλι την έχει ακούσει κανά κεντρικό η απερχόμενο καλώδιο και θέλει σκάψιμο.... Εκεί αρχίζεις τα ευχέλαια...

    - - - Updated - - -



    Α sorry..
    Ίσως κατάλαβα λάθος..
    Τότε..

    - - - Updated - - -



    Αν γνωρίζουν το θέμα και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.... Η δεν θέλουν να ενδιαφερθούν.... Τι να πεις;
    Καλό κουράγιο... Η μετά αν θέλεις να πιέσεις για αιτιολογία και πάντα αν είσαι σίγουρος ότι δεν είναι δικό σου θέμα, υπάρχει και η ΕΕΤΤ..
    Αλλά αφού σε αφήνουν να φύγεις αζημιως..
    Αλήθεια, σου είπαν τι το προκαλεί;
    Ελπίζω στον άλλο πάροχο να μην έχεις θέμα και να σε βολεψει το deal...

    - - - Updated - - -



    Αν όπως είπα έχει θέμα ο χαλκός, σε ότι αφορά τα crc και τα σχετικά...
    Η τη πτώση της ταχύτητας... Κάτι με τη καμπίνα....
    Τότε λογικά μπορεί να μεταφερθεί το πρόβλημα και στον άλλο πάροχο...
    Ας ελπίσουμε όμως να μην...
    Είχα ΟΤΕ 100αρα και κλείδωνα μέσα στο ρούτερ 105 για κάποιο λόγο μου λέει ότι είναι θέμα του δικτύου του ΟΤΕ με χαμηλή ταχύτητα και τέτοια αυτή την απάντηση μου έδωσαν και δεν μπορούν να κάνουν κάτι γιατί μέσα στην ημέρα πέφτω στα 50-60 για 6 ώρες την ημέρα και εκείνες της ώρες τα crc πάνε στο θεό οπότε με άφησαν να φυγ χωρίς ρήτρα εφόσον έκανα καταγγελία στην επιτροπή αλλιώς δεν θα μου απανταγαν και ο χαλκός να έχει ξέρω αν είσαι στο ΟΤΕ ότι σου αλλάζουν ζεύγος ενώ αν είσαι σε nova και άλλες εταιρείες σπάνια ως πότε σου αλλάζουν ζεύγος χαλκού ο ΟΤΕ έχει έρθει τεχνικός του ΟΤΕ και η αιτιολογία είναι ότι το πρόβλημα δεν οφείλεται στο δίκτυο του ΟΤΕ και η νοβα τα ρίχνει στον ΟΤΕ απλά έκανα αίτηση να φύγω από νόβα και να βάλει ο θεός το χέρι του με το θέμα χαμηλή ταχύτητα όπως πέφτει στην νόβα από τα 100 δλδ να έχω πτώση στα 50-70 δεν είναι νορμάλ

Σελ. 67 από 89 ΠρώτηΠρώτη ... 4757626566676869727787 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας