Σελ. 85 από 89 ΠρώτηΠρώτη ... 6575808384858687 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.261-1.275 από 1322

Θέμα: ZTE H288A (Nova)

  1. #1261
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GLOCKY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μου εστειλαν το onu nokia και τους ειπα για ΕΕΤΤ και μου ειπαν σε 4 μηνες θα μπορει να επιλυθει αυτο.
    Εντωμεταξυ μου ειπε σε καποιες περιπτωσεις στελουν ont με zyxel ή huwei.
    Ωραια λεω παρε πισω το onu και στειλε μου ont να το βαλω με το fritzbox μου.
    τεσπα ξεκινησα τους εστειλα γραπως το αιτημα μου και θα περιμενω γραπτως την απαντηση τους.
    Εαν δεν ικναοποιησουν το αιτημα μου τοτε θα ενοχλησω την ΕΕΤΤ.
    Γιατι στην τελικη αυτοι εβγαλν τον κανονισμο για να χρησιμοποιει ο χρηστης δικο του router.
    αμα σου απαντησει η Νοβα γραπτός σφύρα μου κλεφτικα
    Τηλεφωνο θα σε παρουν για να μην εχεις αποδεικτικό τι σου ειπαν .... μετα θα κανεις καταγγελια θα περασει ενας μηνας να σου απαντησουν και μετα ενας μηνας να δουν αν θα εφαρμοσουν οσα ειπαν... παει το 2μηνο

    Στη δικη μου καταγγελια (μετα απο 2μηνη αναμονη) εχουν πει στη ΕΕΤΤ οτι κωδικους θα δωσουν μεσα στο Δεκεμβριο και εκλεισαν την υποθεση (πονηροι εκει στη Νοβα) οποτε αν δεν το κανουν θα πρεπει να ξανακανω καταγγελια παλι 2μηνο..... Δουλεύουν το πελατη κανονικα Ειναι να μην μπλεξεις με αυτη την εταιρια

    ειπαν επισης οτι θα κανουν και αυξησεις απ την ανοιξη !!!!!!
    Συγχαρητηρια στο μεγαλο κεφαλι (ηταν και στην πρωην Νονα κα φαλίρισε)

  2. #1262
    Εγγραφή
    14-07-2022
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps/100mbps
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NOKIA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα σου απαντησει η Νοβα γραπτός σφύρα μου κλεφτικα
    Τηλεφωνο θα σε παρουν για να μην εχεις αποδεικτικό τι σου ειπαν .... μετα θα κανεις καταγγελια θα περασει ενας μηνας να σου απαντησουν και μετα ενας μηνας να δουν αν θα εφαρμοσουν οσα ειπαν... παει το 2μηνο

    Στη δικη μου καταγγελια (μετα απο 2μηνη αναμονη) εχουν πει στη ΕΕΤΤ οτι κωδικους θα δωσουν μεσα στο Δεκεμβριο και εκλεισαν την υποθεση (πονηροι εκει στη Νοβα) οποτε αν δεν το κανουν θα πρεπει να ξανακανω καταγγελια παλι 2μηνο..... Δουλεύουν το πελατη κανονικα Ειναι να μην μπλεξεις με αυτη την εταιρια

    ειπαν επισης οτι θα κανουν και αυξησεις απ την ανοιξη !!!!!!
    Συγχαρητηρια στο μεγαλο κεφαλι (ηταν και στην πρωην Νονα κα φαλίρισε)
    Κατα τα αλλα εχουν και διαφημιζουν στην ιστοσελιδα τους ,κωδικα δεοντολογιας και σεβασμο στον πελατη και στους νομους.
    καταγγελια τοτε στην ΕΕΤΤ εαν δεν απαντησουν.
    Ο ceo που ειναι τωρα ο γεωργιοπουλος νομιζω ηταν στην vodafone ελλαδος.

  3. #1263
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GLOCKY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα τα αλλα εχουν και διαφημιζουν στην ιστοσελιδα τους ,κωδικα δεοντολογιας και σεβασμο στον πελατη και στους νομους.
    καταγγελια τοτε στην ΕΕΤΤ εαν δεν απαντησουν.
    Ο ceo που ειναι τωρα ο γεωργιοπουλος νομιζω ηταν στην vodafone ελλαδος.

    καλα ασε τι γραφουν ... και οτι ειναι η ταχυτερα αναπτυσομενη εγραφαν και τους την επεσαν η Voda Cosmote και το εβγαλε
    για αυτο πιστευις μονο στης πραξεις και οχι στα λογια τους Ετσι μας μαθαινει να την αντιμετοπιζουμε με αυτα που κανει
    Η πραξη απεναντι σου τι λεει ????
    Εχουν χτισει ονομα με της πραξεις τα λογια και το σεβασμο στο πελατη ....

    (στη πρωην Νοβα που φαλίρισε ηταν πριν παει στη Νεα)

  4. #1264
    Εγγραφή
    14-07-2022
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps/100mbps
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NOKIA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα ασε τι γραφουν ... και οτι ειναι η ταχυτερα αναπτυσομενη εγραφαν και τους την επεσαν η Voda Cosmote και το εβγαλε
    για αυτο πιστευις μονο στης πραξεις και οχι στα λογια τους Ετσι μας μαθαινει να την αντιμετοπιζουμε με αυτα που κανει
    Η πραξη απεναντι σου τι λεει ????
    Εχουν χτισει ονομα με της πραξεις τα λογια και το σεβασμο στο πελατη ....

    (στη πρωην Νοβα που φαλίρισε ηταν πριν παει στη Νεα)
    Όποτε ντύθηκε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς;
    Μα ρε φίλε δεν τους ζητάς επικοινωνία με το διάστημα με τους αστροναύτες ούτε να σου κάνουν δώρο πάγια 2 ετών,τους ζητάς να σου δώσουν ένα ONT να βάλεις το δικό σου router.

  5. #1265
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GLOCKY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποτε ντύθηκε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς;
    Μα ρε φίλε δεν τους ζητάς επικοινωνία με το διάστημα με τους αστροναύτες ούτε να σου κάνουν δώρο πάγια 2 ετών,τους ζητάς να σου δώσουν ένα ONT να βάλεις το δικό σου router.
    δεν θελει να πληρωνει τεχνικους με γνωσεις (μονο τηλεφωνητες λενε κανε reset, ελεηξε το καλωδιο) οποτε τα κλειδωνουν ολα να μην τα πειραζεις να βλεπεις ουτε errors στη γραμμη και νομιζει οτι ολα ειναι τελεια σε καποια ρουτερ τους ουτε καν πληροφοριες πως να κανεις bringe να μην ζηταει ο πελατης τεχνικη υποστηριξη Δεν θελουν δικο σου ρουτερ γιατι θα πρεπει να πληρωσουν τεχνικους (κοσστος)
    Ετσι επιλεγουν να λενε στο πελατη αν δε σ αρεσει φυγε και μετα βγαζουν προσφορες για νεους Ετσι πιανουν στοχους νεους πελατων που διαφημίζουν και οι μεγαλοι τα μπονους (δεν του νοιαζει το ονομα της εταιριας ουτε ο δυσαρεστημένος πελατης) Η εταιρια φαλιρίζει και αυτοι πανε αλλου να μαζεψουν μπονους με βιογραφικο στη εταιρια ...

    Δεν ειναι το ρουτερ ουτε το ont γιατι καια αυτα πληρωμενα τα εχει ο πελατης (κοστολογημενα μεσα στο 24μηνο συμβολαιο)

  6. #1266
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    915
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν θελει να πληρωνει τεχνικους με γνωσεις (μονο τηλεφωνητες λενε κανε reset, ελεηξε το καλωδιο) οποτε τα κλειδωνουν ολα να μην τα πειραζεις να βλεπεις ουτε errors στη γραμμη και νομιζει οτι ολα ειναι τελεια σε καποια ρουτερ τους ουτε καν πληροφοριες πως να κανεις bringe να μην ζηταει ο πελατης τεχνικη υποστηριξη Δεν θελουν δικο σου ρουτερ γιατι θα πρεπει να πληρωσουν τεχνικους (κοσστος)
    Ετσι επιλεγουν να λενε στο πελατη αν δε σ αρεσει φυγε και μετα βγαζουν προσφορες για νεους Ετσι πιανουν στοχους νεους πελατων που διαφημίζουν και οι μεγαλοι τα μπονους (δεν του νοιαζει το ονομα της εταιριας ουτε ο δυσαρεστημένος πελατης) Η εταιρια φαλιρίζει και αυτοι πανε αλλου να μαζεψουν μπονους με βιογραφικο στη εταιρια ...

    Δεν ειναι το ρουτερ ουτε το ont γιατι καια αυτα πληρωμενα τα εχει ο πελατης (κοστολογημενα μεσα στο 24μηνο συμβολαιο)
    Ακριβως ...


    Φρεσκια (τωρα πρωι πρωι ) ιστορια παράνοιας με τη εταιρια :

    Εχουμε μια απλη κλασικη adsl 24αρα στο χωριο με απλο pots τηλεφωνο , Ειναι απο τις γραμμες που παλια ηταν μονο τηλεφωνο και απλα μας κουμπωσαν μετα το Internet .
    Τη γραμμη αυτη τη εχω μονο κλησεις .. αντε και για κανα failover Να μου στελνει κανα allert ο συναγερμος που εχω φτιαξει με home assistant και να δινω εντολες σε κατι smart gadgeτακια που εχω βαλει στον μπαχτσε ...

    χρονια η γραμμη βραχος 13/1 με τρελα uptime ... αλλα εχει το τελευταιο 6μηνο ριχνει τη ταχητητα σε φοβερα χαμηλα επιπεδα (1mbps 0,9 ...) ενω το SNR παραμενει βραχος 12-15db καπου εκει . Εφτασαν να καταρρίψουν τον shannon !

    Ειχα προσπαθησει κανα 2 φορες να τη δηλωσω βλαβη αλλος μου λεγε δε δηλωνουν βλαβες ταχητητας σε adsl πως οι γραμμες παρεχοντε "as is" αλλος μου λεγε κανε reboot (με reboot ή reset port στρωνει για καμια ωρα Αρκετο για να κλεισουν τη βλαβη)
    Αλλος ..φταιει το ρουτερ (εχω μαζεψει κανα 4-5 Zyxel VMG8623 και αλλα τοσα huawai) . Μια φορα που καταφερα να μιλησω σε τεχνικο και οχι σε τηλεφωνητή οπου θα εστελνε τεχνικο τη επομενη μερα ....ελα ομως που μου ετυχε κατι και επρεπε να παω στη αλλη μερια της χωρας και το ακυρωσα ...

    πλεον καθε φορα που κατεβαινω στο χωριο παλευω να δηλωθει η βλαβη οπου κανουν απλα reset port , "ευρεθεί καλως και γεια σας" ... με αποκορύφωμα χθες ...

    περνω ξανα 13700 λεω τη ιστορια της γραμμης μου (κατι σα τη ιστορια της ζωης μου ) βλεπουν το sync στα 1,5 κλασικα το παραμυθάκι με τις adsl τους λεω να το δωσουν βλαβη να ερθει τεχνικος ακομη κι αν τον χρεωθω ... περνω τον κωδικο βλαβης στο SMS , δίνουν απεριοριστα και κλεινουμε ...

    Κανα 2 ωρο μετα: sms "η επιδιόρθωση της βλαβης εχει ολοκληρωθεί οι υπηρεσιες σας εχουν επιστέψει στο κανονικο " καπακι κληση απο 13800!

    " να ξερετε εχει βγει αδυναμια στη γραμμη σας δε μπορουμε να συνεχίσουμε να σας παρεχουμε ADSL , για να συνεχιστε να εχετε υπηρεσιες ή θα πρεπει να αναβαθμησετε στη ειδικη προσφορα μας μονο για εσας λογο της καταστασης 50αρα με 29€ ή αν δε κανετε καποια ενεργεια σε 30 ημερες θα διακόψουμε μονομερώς το σημβολαιο ." Μενω μλκας ! Δεν ηξερα τι να τη πω .
    14€ τον μηνα δινω για τη γραμμη και η σουπερ προσφορα τους ειναι 2πλη τιμη σχεδον τιμη καταλογου για μια 50αρα σε χωριο του Ολύμπου που δε εχει καν kv ... μη σχολιασω τη διακοπη ...

    παραδίνομαι .
    εκει που λες οτι τα εχεις ακούσει ολα με αυτους ...

  7. #1267
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    50αρα με 29€ !!!!!!!!!!!!!!!! (με τοσα βαζεις cosmote η πας σε Voda με 23)
    ή αν δε κανετε καποια ενεργεια σε 30 ημερες θα διακόψουμε μονομερώς το σημβολαιο !!!!!!!!!!!!

    ειναι απλα ξεφτιλες
    (ετσι καταγραφετε και αυξηση συνδεσεων σε vdsl στη εταιρια ... διαφημηση "αυξηση συνδέσεων γρηγορου ιντερνε " μπονους
    Μονο για πωλησεις ειναι ....

    Συγχαρητηρια στη διοίκηση

    υγ και στη ΕΕΤΤ που δε κανει τιποτα σ αυτη την εταιρια για καποιο λογο ....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 17-12-23 στις 11:51.

  8. #1268
    Εγγραφή
    05-01-2014
    Περιοχή
    Area 51
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα, είναι το πρώτο router που δεν χρειάζεται firmware update , 2+ χρόνια καμία ενημέρωση ( WND1T16 ) και συνεχίζει .

  9. #1269
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainmorf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, είναι το πρώτο router που δεν χρειάζεται firmware update , 2+ χρόνια καμία ενημέρωση ( WND1T16 ) και συνεχίζει .
    εχει βγει αλλα δεν το εχεις παρει για καποιο λογο
    αν καποια στιγμη χρειαστει να δηλωσεις βλαβη θα στο περασουν
    (ακομα και αν νομιζεις οτι εχεις κλεισει το Tr69 sth Nova μπορουν το εχουν αναφερει χρηστες Στη νοβα μονο για συγκεκριμενο ρουτερ και μεχρι το Τ17 μπορουν. Δε γνωριζω αν γινεται με αλλα ρουτερ. )

  10. #1270
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγώ το έχω απο wind και έχει αυτό V1.1.0_WND1T12. μπορώ να βρω κάπου το νεότερο και αν ναι έχει κάτι να προσφέρει ή δεν αλλάζει τίποτα και μόνο θα αλλάξει σε nova το λογότυπο?
    VARAJOHN

  11. #1271
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    για αρχαια δεν γνωριζω
    για 2020 και μετα τα 2 τελευταία Τ16 Τ17 firmware Nova ( V1.1.0_GR5.1T..)υπαρχουν αλλαγες στη τηλεφωνια, σερβερ και κωδικο admin (δεν βγαζουν ποτε επίσημα τι περιεχέι το καθε update αρα κανεις δεν ειναι σιγουρος ποτε)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 23-01-24 στις 11:52.

  12. #1272
    Εγγραφή
    05-01-2014
    Περιοχή
    Area 51
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει βγει αλλα δεν το εχεις παρει για καποιο λογο
    αν καποια στιγμη χρειαστει να δηλωσεις βλαβη θα στο περασουν
    (ακομα και αν νομιζεις οτι εχεις κλεισει το Tr69 sth Nova μπορουν το εχουν αναφερει χρηστες Στη νοβα μονο για συγκεκριμενο ρουτερ και μεχρι το Τ17 μπορουν. Δε γνωριζω αν γινεται με αλλα ρουτερ. )
    Ρώτησα στο 13700 και μου είπε ο άνθρωπος ότι είναι ένα από τα καλύτερα modem ( μέχρι και σε fiber συνδέσεις λέει με κάποιο adaptor λειτουργεί ) και ότι δεν υπάρχει θέμα ασφαλείας ή bugs γι'αυτό δεν έχει γίνει ενημέρωση.
    Από την Wind το είχαν στείλει.
    Το TR-069 είναι απομακρυσμένη πρόσβαση των υπαλλήλων του παρόχου στο router;

  13. #1273
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainmorf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρώτησα στο 13700 και μου είπε ο άνθρωπος ότι είναι ένα από τα καλύτερα modem ( μέχρι και σε fiber συνδέσεις λέει με κάποιο adaptor λειτουργεί ) και ότι δεν υπάρχει θέμα ασφαλείας ή bugs γι'αυτό δεν έχει γίνει ενημέρωση.
    Από την Wind το είχαν στείλει.
    Το TR-069 είναι απομακρυσμένη πρόσβαση των υπαλλήλων του παρόχου στο router;
    ε αμα το ειπε ο τηλεφωνητης εγω τι να πω .....
    τοτε ποιος ο λογος που εβγαλαν 5 νεες εκδοσεις ?
    στη Νοβα αμα μιλησεις με αλλον θα σου πει αλλα .... δοκιμασε το ετσι απο περιεργεια


    το ΤR69 ναι ειναι απομακρυσμενη προσβαση διαχείριση του παροχου

  14. #1274
    Εγγραφή
    05-01-2014
    Περιοχή
    Area 51
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε αμα το ειπε ο τηλεφωνητης εγω τι να πω .....
    τοτε ποιος ο λογος που εβγαλαν 5 νεες εκδοσεις ?
    στη Νοβα αμα μιλησεις με αλλον θα σου πει αλλα .... δοκιμασε το ετσι απο περιεργεια


    το ΤR69 ναι ειναι απομακρυσμενη προσβαση διαχείριση του παροχου
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θα ρωτήσω όταν θα έχω χρόνο για νεότερο υλικολογισμικο της Nova πλέον.

  15. #1275
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainmorf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, θα ρωτήσω όταν θα έχω χρόνο για νεότερο υλικολογισμικο της Nova πλέον.
    το update που θα παρεις θα ειναι παλι του τυπου WND1T1. δλδ wind kai oxi V1.1.0_GR5.1T.. δλδ Νοβα Φυσικα και τα 2 ειναι υπο την Νοβα αλλα δεν μπαινει το ενα στο αλλο ρουτερ στο τελος θα ειναι Τ17
    καποιο θεμα υπαρχει που δεν το εχεις παρει αυτοματα Αν το δουν η το πεις θα στο σπρωξουν αυτοι να ενημερωθει

Σελ. 85 από 89 ΠρώτηΠρώτη ... 6575808384858687 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας