Σελ. 87 από 89 ΠρώτηΠρώτη ... 6777828586878889 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.291-1.305 από 1322

Θέμα: ZTE H288A (Nova)

  1. #1291
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Περιοχή
    Ελληνικό, Αττική
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    FRITZ! Box 7590
    SNR / Attn
    24(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για bridge υπάρχουν οδηγίες εδώ.

    Εγώ, για AVM FRITZ!Box 7590 ακολούθησα τις οδηγίες του γνώστη jkoukos εδώ.
    NAS: QNAP TS-653D-4G@16GB with WD6003FRYZ Backup NAS: QNAP TS459 Pro+ with WD50EFRX &Promise Smartstor NS4600 with WD30EZRX (iSCSI)
    UPS: Back-UPS RS BR1200LCDI Router: AVM Fritz!Box 7590 Switch: Netgear GSS116E

    Dell Latitude E6520 (i7-2720QM CPU @ 2.20GH, 16GB, SSD)
    Custom PC (GA-EX58-UD5, Zeon X5650, 12GB, Gigabyte GV-N98TSL-1GB nVidia, SSD, WD Velociraptor WD3000HLFS, other HDs)

  2. #1292
    Εγγραφή
    02-02-2021
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα,
    Είμαι συνδρομητής NOVA (23+ χρόνια) και χρησιμοποιώ TP-LINK ARCHER VR2800v (VOIP) για το internet και ZTE H288A για τηλέφωνο (Bridged). Μετά απο δυο καταγγελίες στην ΕΕΤΤ μου έδωσαν τους κωδικούς για το VOIP και το sip proxy που είναι byod.nova.gr και επισεις στο authentication id να βάλω 30χχχχχχχχχχ_cip.byod.nova.gr για να ενεργοποιηθεί το DHCP option 61. Μετά απο πολές προσπάθειες και 10 ημέρες χωρίσ σταθερό και καθόλου βοήθεια απο NOVA τους ζήτησα και επανέφερα στην αρχική κατάσταση το σύστημα για να έχω τηλέφωνο.
    Μου είπαν οτι μπορώ όπτε θέλω να ξαναζητήσω τους κώδικους για να ξαναδοκιμάσω.
    Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Παραθέτω το LINK του emulator του TP-LINK: https://emulator.tp-link.com/vr2800v/index.htm
    Εχω επίσεις πρόσβαση στο cli του router.

    Ευχαριστώ.

  3. #1293
    Εγγραφή
    07-04-2020
    Περιοχή
    Κυπριάδου
    Μηνύματα
    453
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓226 Mbps / ↑194 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    AVM Fritz!Box 4060
    Μην ελπίζεις η Nova να σου παρέχει βοήθεια. Κάποιες ερωτήσεις επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει VoIP-enabled TP-Link:

    -Έχεις συμπληρώσει Outbound Proxy server address και έχεις δοκιμάσει να παίξεις με την ρύθμιση "Register via Outbound Proxy";
    -Έχεις δοκιμάσει και με και χωρίς SIP Proxy address;
    -Έχεις ελέγξει αν τα SIP και RTP DSCP values είναι σωστά για το δίκτυο της Nova; Νομίζω έχουν βγάλει φυλλάδιο με τα σωστά νούμερα.
    -Έχεις επιβεβαιώσει ότι το Authentication ID αφορά και ενεργοποιεί το Option 61 στα TP-Link;

    Υπενθυμίζω τα DTMF Relay, Register Expiration και T.38 Support έτσι για το καλό αν και για να δοκιμάζεις 10 μέρες τώρα πρέπει να τα έχεις κοιτάξει.
    My Speedtest:
    Spoiler:

  4. #1294
    Εγγραφή
    02-02-2021
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ευχαριστώ για την απάντηση.
    Τα έχω δοκιμάσει όλα αλλά δεν εχω επιβεβαιώσει ότι το Authentication ID αφορά και ενεργοποιεί το Option 61 στα TP-Link.
    Μάλλον εκεί είναι το πρόβλημα.
    Υπάρχει περίπτωση να ενεργοποιείται με command line μέσω του CLI?

  5. #1295
    Εγγραφή
    07-04-2020
    Περιοχή
    Κυπριάδου
    Μηνύματα
    453
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓226 Mbps / ↑194 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    AVM Fritz!Box 4060
    Ως κάποιος που δεν ήξερε καν ότι τα TP-Link είχαν CLI, δεν ξέρω να σου πω.

    - - - Updated - - -

    Διαβάζοντας στα forums της εταιρείας καταλαβαίνω ότι το Option 61 δεν είναι κάτι που σε αφήνουν να αλλάξεις παρά μια μεταβλητή που ρυθμίζεται αυτόματα (ή μπορεί και από τον χρήστη σε περιορισμένο βαθμό, δεν είμαι σίγουρος) κατά την επιλογή προφίλ ISP από το μενού πρώτης ρύθμισης.
    Σύμφωνα με αντιπροσώπους της εταιρείας, η λειτουργία περιορίζεται σε DSL προϊόντα (άρα και το δικό σου).

    Κάτι ακόμα. Στην σύνδεση του τηλεφώνου παίρνει IP ή μένει στο connecting/disconnected;
    My Speedtest:
    Spoiler:

  6. #1296
    Εγγραφή
    02-02-2021
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vlan837.png 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  10,8 KB 
ID: 254151Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  voip2.png 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  65,8 KB 
ID: 254152Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  voip1.png 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  77,9 KB 
ID: 254153

    IP παίρνει και είναι connected.

  7. #1297
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.125
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κάνε clone και το MAC address που χρησιμοποιεί το ρούτερ της Nova για σύνδεση στο VLAN 837.
    Επίσης, δες τι μορφής IP παίρνω εγώ που το VoIP μου δουλεύει κανονικά (έχω το ZyXEL).
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2024-02-23 092255.png 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  22,7 KB 
ID: 254229

    Έκανα και εγώ ένα ψάξιμο για το Option 61 (το Authentication ID που σου έδωσαν είναι για αυτό) στα TP-Link αλλά τζίφος. Δεν μπορείς να το ορίσεις με κανέναν τρόπο...
    Δεν θυμάμαι αν το CLI έχει τέτοια παράμετρο να οριστεί. Το δικό μου TP-link το έχω στην Κέρκυρα, οπότε δύσκολο να το τσεκάρω.
    Κρίμα για τη Nova γιατί λίγα routers υποστηρίζουν την αλλαγή για το Option 61. Στα Fritz!Box από όσο ξέρω αλλάζει μόνο μέσω CLI.

    EDIT ίσως έκανα λάθος για το Authentication ID, αλλά πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι έχεις κάνει λάθος. Επίσης, το byod.nova.gr μάλλον πρέπει να είναι ο καινούριος τους server.
    Βρήκα επίσης ότι μιας και η SKY της Αγγλίας χρησιμοποιεί option 61 για τη σύνδεση στο ίντερνετ αντί για το γνωστό μας PPPoE, αν επιλέξεις χώρα UK και πάροχο SKY θα εμφανιστεί πεδίο για να ρυθμίσεις το option 61 (με επιφύλαξη το μεταφέρω αυτό).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος geoavlonitis : 23-02-24 στις 10:53.

  8. #1298
    Εγγραφή
    31-05-2014
    Περιοχή
    Αγία Βαρβάρα - Αττική
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα

    Παρατήρησα ότι στο H288A μου είναι συνδεδεμένες 2-3 συσκευές αγνώστου πατρός και 2 με name TY_WR. Μπορώ από user panel να τις κάνω disable? Αν όχι, υπάρχουν κάπου latest root credentials, για να μπω να δω τι σκ@τα παίζει;

    H288A V1.2.0P1_GR5

  9. #1299
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    κανενα airfryer, aircondition,Smart Watch, Tuya

    για το firmware χρειάζεται το τμημα που δεν εγραψες μετα το H288A V1.2.0P1_GR5 πχ Τ17

  10. #1300
    Εγγραφή
    31-05-2014
    Περιοχή
    Αγία Βαρβάρα - Αττική
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 4.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα, επειδή σε αυτό το κwlομόντεμ δε βρίσκω τίποτα, βοηθάει αυτό; Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image_2024-03-01_101808676.png 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  9,2 KB 
ID: 254368

  11. #1301
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    εχεις
    Hardware Version V1.2.0
    Software Version V1.2.0
    και δεν γνωριζω για αυτα

    Στα προηγουμενα εμφανιζοταν η εκδοση firmware πχ
    Hardware Version V1.1.0
    Software Version V1.1.0_GR5.1T17

  12. #1302
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8.191 / 381 kb/s
    ISP
    OTENET S.A.
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΛΟΥΚΑΣ
    Router
    3Com-200A, USR 9113 Ndx
    SNR / Attn
    14,5(dB) / 29,5(dB)
    ...καλημέρα...μία βοήθεια παρακαλώ από τούς γνώστες...
    ...έφερα τό ρούτερ h288a από τό εξοχικό στήν κορινθία, νά τό δοκιμάσω στήν αθήνα...
    ...πάνω σέ παλιά 100στάρα, non-VOIP, VDSL από καμπίνα, γραμμή τής WIND-tellas, βάζω αυτό τό μόντεμ-ρούτερ zte 288, πού έχω στό εξοχικό, σέ 50άρα VOIP, VDSL από καμπίνα, NOVA-forthnet...ή συσκευή είναι μέ τό λογότυπο NOVA, h/w v. 1.1.0, τό f/w είναι τό GR 5.1 T17 ...
    ...κάνω factory reset στό ρούτερ καί τό συνδέω...συγχρονίζει κανονικά, κάνει τό authentication, ανάβουν πράσινα όλα τά λεντάκια, internet, καί οί δύο μπάντες WiFi...παίρνει IP address κανονικά 37.146. ... ...χωρίς CGNAT όπως πρέπει...ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ! ...βάζω καλώδιο, πάλι τίποτα...δέν μού δίνει ιντερνέτ σέ καμία συσκευή ούτε ασύρματα ούτε ενσύρματα ! ...βάζω τά δικά μου ορίτζιναλ συνθηματικά τής σύνδεσης wind, τής μορφής ...@tellas.gr πού έχει τό ορίτζιναλ ρούτερ τής αθήνας, πάλι τά ίδια: όλα όπως πρέπει στό ρούτερ, ip address κανονικά, αλλά δέν μπαίνει ιντερνέτ...
    ...βάζω πάλι τό ορίτζιναλ αθηναϊκό ρούτερ πού είναι ακριβώς τό ίδιο αλλά μέ λογότυπο ZTE, h/w version 1.1.0, αλλά μέ f/w παλιό: WND T16, καί όλα δουλεύουν άψογα, ασύρματα καί ενσύρματα...
    ...τό πρόβλημα είναι ότι δέν μού δίνει ιντερνέτ ή συσκευή μέ τό τελευταίο f/w T17, παρόλο πού συγχρονίζει καί παίρνει ip στό WAN κανονικά !
    ...ξέρει κανείς τί συμβαίνει ;; ...τί νά τού κάνω νά δουλέψει ;;
    Hate Me Now Bite Me Later !

  13. #1303
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jazzu4ia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...καλημέρα...μία βοήθεια παρακαλώ από τούς γνώστες...
    ...έφερα τό ρούτερ h288a από τό εξοχικό στήν κορινθία, νά τό δοκιμάσω στήν αθήνα...
    ...πάνω σέ παλιά 100στάρα, non-VOIP, VDSL από καμπίνα, γραμμή τής WIND-tellas, βάζω αυτό τό μόντεμ-ρούτερ zte 288, πού έχω στό εξοχικό, σέ 50άρα VOIP, VDSL από καμπίνα, NOVA-forthnet...ή συσκευή είναι μέ τό λογότυπο NOVA, h/w v. 1.1.0, τό f/w είναι τό GR 5.1 T17 ...
    ...κάνω factory reset στό ρούτερ καί τό συνδέω...συγχρονίζει κανονικά, κάνει τό authentication, ανάβουν πράσινα όλα τά λεντάκια, internet, καί οί δύο μπάντες WiFi...παίρνει IP address κανονικά 37.146. ... ...χωρίς CGNAT όπως πρέπει...ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ! ...βάζω καλώδιο, πάλι τίποτα...δέν μού δίνει ιντερνέτ σέ καμία συσκευή ούτε ασύρματα ούτε ενσύρματα ! ...βάζω τά δικά μου ορίτζιναλ συνθηματικά τής σύνδεσης wind, τής μορφής ...@tellas.gr πού έχει τό ορίτζιναλ ρούτερ τής αθήνας, πάλι τά ίδια: όλα όπως πρέπει στό ρούτερ, ip address κανονικά, αλλά δέν μπαίνει ιντερνέτ...
    ...βάζω πάλι τό ορίτζιναλ αθηναϊκό ρούτερ πού είναι ακριβώς τό ίδιο αλλά μέ λογότυπο ZTE, h/w version 1.1.0, αλλά μέ f/w παλιό: WND T16, καί όλα δουλεύουν άψογα, ασύρματα καί ενσύρματα...
    ...τό πρόβλημα είναι ότι δέν μού δίνει ιντερνέτ ή συσκευή μέ τό τελευταίο f/w T17, παρόλο πού συγχρονίζει καί παίρνει ip στό WAN κανονικά !
    ...ξέρει κανείς τί συμβαίνει ;; ...τί νά τού κάνω νά δουλέψει ;;
    δε μπορει να δουλεψει αλλο ρουτερ με αλλη γραμμη
    Η γραμμη ειναι κλειδωμενη με το S/N του router

    αν βαλεις αλλο ρουτερ σε αλλη γραμμη πρεπει να επικοινωνησεις με τη Νοβα να περασει το S/N του ρουτερ στη γραμμη που το εχεις
    Μετα κανονικα τραβαει της ρυθμισεις αυτοματα απ το καφαο Καμμια φορα ομως δεν μπορει και πρεπει να στης σπρωξουν απ την Νοβα για να της παρει (στη περιπτωση σου πιθανο να πρεπει να στης σπρωξουν της ρυθμισεις γιατι απο οτι λες δεν εχεις παρει ου τε το update firmware που κανονικα γινεται αυτοματα. επρεπε να εχεις Τ17 παντου)

    υγ εμενα αυτη η απλη διαδικασια, να γραψουν δλδ ενα αριθμο σε μια φορμα 10 δευτερολεπτα δουλεια ειχε κανει 3 εβδομαδες στη Νοβα.... Πρεπει να το κανει κανονικος τεχνικος οχι τηλεφωνητης που απλα θα σου λεει ενταξει εχει περασει το αιτημα στο συστημα με σειρα προταιρεοτητας μεχρι να φτασει στο κανονικο τεχνικο Οι τηλεφωνητες δεν εχουν καν προσβαση. Αν σου δωσουν αλλο ρουτερ απ την εταιρια ειναι ηδη δηλωμενο στη γραμμη που θα μπει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 05-03-24 στις 14:08.

  14. #1304
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8.191 / 381 kb/s
    ISP
    OTENET S.A.
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΛΟΥΚΑΣ
    Router
    3Com-200A, USR 9113 Ndx
    SNR / Attn
    14,5(dB) / 29,5(dB)
    ...αυτό τό πάντρεμα μέ τό S/N νομίζω απαιτείται γιά νά παίξει σέ VOIP γραμμή...ή γραμμή πού τό βάζω εγώ δέν έχει Voip τηλεφωνία...είναι από παλιά POTS καί δέν έχει αλλάξει...άλλωστε αυτό τό συγκεκριμένο Τ17 ρούτερ μού τό είχανε δώσει γιά τήν αθηναϊκή γραμμή (αυτή πού τώρα δέν δουλεύει) , γιά νά αντικαταστήσω τό αρχαίο zte h108 πού είχε καεί, καί μάλιστα τό δούλεψα κανονικά γιά ένα διάστημα καί μετά τό έκανα τράμπα μέ τό άλλο από τήν κόρινθο τό Τ16, διότι είναι καλύτερο τό λογισμικό καί συγχρονίζει πιό ψηλά στήν 100άρα...μέ άλλα λόγια αυτό ακριβώς τό configuration πού επιχειρώ τώρα καί δέν δουλεύει, είναι τό αρχικό πού έχει στήσει ή WIND-NOVA, καί δούλευε τέλεια τήν άνοιξη τού ΄23...άλλωστε όπως είπα συγχρονίζει, κάνει authentication, καί παίρνει κανονικά WAN ip address... Wtf ???
    Hate Me Now Bite Me Later !

  15. #1305
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jazzu4ia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...αυτό τό πάντρεμα μέ τό S/N νομίζω απαιτείται γιά νά παίξει σέ VOIP γραμμή...ή γραμμή πού τό βάζω εγώ δέν έχει Voip τηλεφωνία...είναι από παλιά POTS καί δέν έχει αλλάξει...άλλωστε αυτό τό συγκεκριμένο Τ17 ρούτερ μού τό είχανε δώσει γιά τήν αθηναϊκή γραμμή (αυτή πού τώρα δέν δουλεύει) , γιά νά αντικαταστήσω τό αρχαίο zte h108 πού είχε καεί, καί μάλιστα τό δούλεψα κανονικά γιά ένα διάστημα καί μετά τό έκανα τράμπα μέ τό άλλο από τήν κόρινθο τό Τ16, διότι είναι καλύτερο τό λογισμικό καί συγχρονίζει πιό ψηλά στήν 100άρα...μέ άλλα λόγια αυτό ακριβώς τό configuration πού επιχειρώ τώρα καί δέν δουλεύει, είναι τό αρχικό πού έχει στήσει ή WIND-NOVA, καί δούλευε τέλεια τήν άνοιξη τού ΄23...άλλωστε όπως είπα συγχρονίζει, κάνει authentication, καί παίρνει κανονικά WAN ip address... Wtf ???
    Η wind δε ασχολούταν με PPP authentication ηταν απλα κατι που ειχε μινει , Στα πεδια user/pass επρεπε να βαλεις απλα κατι ακομη και denExo@internet.gr να εβαζες θα περνουσε. Ακομη και στο internet εκανε auth με βαση τον σειριακο . Οταν δεν δε βλεπει τον σωστο , πεταει το CPE σε ενα εσωτερικο τους subnet , οπου δεν βγαινει στο Internet και πρεπει να το δει το σωστο τμημα στο L2 για να το αλλαξουν "ξεκλειδωσουν" .
    Αυτο το καναν κυριως στις VDSL , εδω εισαι σε ADSL εαν καταλαβα σωστα; αρχίσαν να βγαζουν και εδω γουστα;

    Σε μια ακραια περιπτωση συνδρομητή τους (και φιλου μου) οπου ηταν σε περιοχη με KV wind , πηγε ο ανθρωπος να βαλει ενα frizBox , με το που συνχρονιζε 100+ και με αριστη γραμμη ... εριχνε το sync . Με τα πολλα έστειλαν τεχνικο τους , οπου μας ειπε πως γινεται ενα betaTEst στα DSLAM που τους ανήκουν για να μη μπορει να συνχρονιζει καν αν το ρουτερ δεν είναι δικο τους , αλλα δε το προχωρησαν γιατι δε μπορουσαν να το δουν καν για να το κανουν σωστα provision .

    Το ποιο ακραιο παρατραγουδο σε εκεινη τη επισκεψη τεχνικου ηταν πως δεν συγχρόνιζε ουτε το tester του και περιμεναμε κανα 30λ να το κανei register το back office τους ... τα ειπαμε λιγο .. καλο τυπακι ο συναδελφος

Σελ. 87 από 89 ΠρώτηΠρώτη ... 6777828586878889 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας